26. AUKCE - ATA Český antikvariát
26. aukce
sobota 26. listopadu 2005 , 13.30 hod.

avantgarda, umění, grafika a kresby. knižní vazby, bibliofilie, exil a samizdat, knihy

Úterý a středa 22., 23. listopadu, 14 – 17 hod
v naší prodejně
Bubenečská 9, Praha 6

Pátek 25. listopadu, 11 – 18 hod.
Sobota 26. listopadu, 10 – 11 hod.

I. Bratři Čapkové Čapek brothers 1 – 19

II. Avantgarda – Avant-garde 20 – 83

III. Umění – Art 84 – 105

IV. Grafika a kresby – Graphic art and drawings 106 – 142

Grafika a kresby – Graphic art and drawings 142 – 166

V. Erotica 167 – 184

VI. Varia185 – 204

VII. Knižní vazba – Bindings 205 – 245

VIII. Bibliofilie – Bibliophily 246 – 276

Bibliofilie – Bibliophily 277 – 345

IX. Exil a samizdat 346 – 367

X. Knihy – Books 368 – 403

I. Bratři Čapkové – Čapek brothers

1. NEUMANN, S.K.: Sen o zástupu zoufajících. Praha Aventinum 1921. Ob. orig. linolea, předsádky a upr. Josef Čapek. Nestr. nepův. ppl. vazba, ob. i předsádky vevázána. 1 300,–

2. Masaryk a revoluční armáda. Praha Čin 1922. Ob. Josef Čapek. S fotovyobr. 238 s. Nerozřez. Orig. brož., ob. mír. poškoz. 300,–

3. ŠRÁMEK, Fráňa: Červen. Hra o jednom dějství. Praha Zátiší 1923. Ob. orig. lino Josef Čapek. 18 s. Orig. brož. 300,–

4. ŠTORCH-MARIEN, Otakar: Hlomozné ticho a jiné příběhy. Praha Aventinum 1920. Ob. orig. lino, kresby a upr. Josef Čapek. 103 s. Nerozřez. Orig. brož. 400,–

5. STEHLÍK, Ladislav: Kořeny. Praha Borový 1938. Ob. Josef Čapek. 95 s. Podpis Stehlík. Orig. brož. 200,–

6. ČAPEK, Karel: Francouzská poesie nové doby. Praha Borový 1920. Ob. orig. lino Josef Čapek. 186 s. Orig. brož. Důležitá kniha. 360,–

7. ČAPEK, Karel: Věc Makropulos. Praha Aventinum 1925. Ob. orig. lino Josef Čapek. 92 s. IV. Vydání. Orig. brož. 300,–

8. ČAPKOVI, Karel a Josef: Adam Stvořitel. Praha Aventinum 1928. Ob., titul a upr. Josef Čapek. 92 s. Orig. brož., mír. poškoz. IV. vydání. Vzácně se vyskytující obálka. 400,–

9. ČAPEK, Karel: Kritika slov. Praha Aventinum 1929. Ob. a upr. Josef Čapek. III. vydání. 78 s. Na lepším papíře. Tento ex. neočíslován. Orig. brož. 300,–

10. QUINCEY, Thomas de: Levana a matky žalu. Stará Říše Florianová 1927. Dobré Dílo sv. 91. Vyzd. 15 orig. ručně kolor. linoryty Josef Čapek. Nestr. Podpis Josef Čapek. Na kartonovém holandském japanu. Ex. 75/200. Orig. brož., ob. poškoz. Jeden z nejvýznamnějších českých krásných tisků. Vzhledem ke křehkosti exempláře lze považovat poškození obálky za drobné a tisk lze podle přání nového majitele restaurovat. Uvnitř v dokonalém stavu. One of the most important Czech bibliophilies. The most faumous Čapek´s book. In original cover which is small demaged ( it is no problem to restored it) With 15 hand coloured original linocuts by Josef Čapek. With Čapek´s signature. Exquisite. 65 000,–

11. KLIČKA, Benjamin: Pestré osmero. Praha Petr 1928. Ob. Josef Čapek. 63 s. Nerozřez. Orig. brož. 360,–

12. BÉRAUD, Henri: Měsíční vitriol. Román. Praha Čin 1923. Ob. Josef Čapek. 155 s. Orig. brož. 240,–

13. ŠIFTER, František: Slovácké obrázky I., II. Praha Čin 1921. Ve dvou knihách. Ob. Josef Čapek. 152 + 115 s. Nerozřez. Dedikace autora. Orig. brož. Ob. mír. poškoz. Nevyskytuje se 500,–

14. ČAPEK, Karel: Dášeňka čili život štěněte. Praha Borový 1936. V. vydání. Ob. a upr. Karel Teige. Fotografie Karel Čapek. 94 s. textu a fotografií. Váz. v orig. ob. V orig. ochr. pouzdře. V dokonalém stavu. Wonderful, in original protective box. 700,–

15. HAUSSMANN, Jiří: Občanská válka. Politické verše. Praha Čin 1925. Ob. Josef Čapek. 73 s. Orig. brož. Velmi dobrý stav 400,–

16. /Bratři Čapkové/ Lidová knihovna Aventina – konvolut 11 svazků Vše orig. brož. Ob. Karel Teige a Otakar Mrkvička. Vydány v letech 1924-1927. Konvolut obsahuje mj. 4 svazky prací bratří Čapků – Loupežník, Ze života hmyzu, Umělý člověk, Jak vzniká divadelní hra. 1 100,–

17. TRAKL, Georg: Šebastian ve snu. Vyškov Obzina 1924. Ob. orig. lino a upr. Josef Čapek. 87 s. Nerozřez. Ex. 245/500. Orig. brož. Vzácný tisk v krásném stavu. 750,–

18. VANČURA, Vladislav: Rozmarné léto. Praha Odeon 1926. Ob. a ilustr. Josef Čapek. 102 s. Orig. brož., mír. zašpiněno 450,–

19. VANČURA, Vladislav: Rozmarné léto. Praha Odeon 1926. Vazba, ob., kresby upr. Josef Čapek. 102 s. Orig. cpl. vazba, ob.přiváz. 300,–

II. Avantgarda – Avat-garde

20. CARCO, Francis: Scény ze života na Montmartru. Román. Praha Čin 1923. Ob. orig. lino Václav Špála. 157 s. Orig. brož. 300,–

21. Konvolut 3 obálek – Špála, Mrkvička, Süss
- Mareš: Policejní šťára, Ob. Václav Špála. Orig. brož.
- Hůlka: Prokletí lidé. Ob. Otakar Mrkvička. Orig. brož.
- Mareš: Andělíčkářka. Ob. Ladislav Süss. Orig. brož. 400,–

22. LACINA, Václav: Zježení. Satiry. Praha Svoboda 1925. Mladí autoři sv. 9. Ob. Ivo Haussmann. 46 s. Orig.(?) ppl. vazba podle návrhu I. Haussmanna. Velmi zajímavé, nevyskytuje se.Primus 27 400,–

23. WOLKER, Jiří: Host do domu. Plzeň Beníško 1921. Ob. a upr. Jan Zrzavý. 51 s. Orig. brož. Významné pro vývoj českého umění. Krásný stav. 500,–

24. HOFFMEISTER, Adolf: Abeceda lásky. Verše. Praha Svoboda b.d. Ed. Mladí autoři sv. 14. 89 s. Orig. brož. Wonderful. Primus 32 500,–

25. HOFFMEISTER, Adolf: Předobrazy. Praha ČS 1962. Ob. a kresby Adolf Hoffmeister. 297 s. Dedikace Hoffmeister. Váz. v orig. ob. 240,–

26. BURIAN, E. F.: Idioteon. Malé grotesky. Praha Vaněk a Votava b.d. Edice Olymp sv. 6. Ob. a upr. arch. Hlaváček. Nestr. Nerozřez. Ex. 330/500. Orig. brož. Wonderful condition. Uncut. Primus 62 800,–

27. BURIAN, E. F.: Pražská dramaturgie 1937. Praha Burian 1938. Ob. a upr. Miroslav Kouřil. S mmnoha fotografiemi ( mj. M. Hák), vyobr. (mj. J. Štyrský) a plánky. 94 s. Orig. brož. Skvostná úprava i stav. Primus 120 500,–

28. BURIAN, E. F. a KOUŘIL, Miroslav: Dejte nám divadlo. Knížka dokumentů. Praha Burian 1939. Ob. a upr. Miroslav Kouřil. Fotografie mj. Miroslav Hák. 39 s. Orig. brož.Primus 396 500,–

29. BURIAN, E. F. – konvolut 3 položek D 48 – umělecký měsíčník – v sešitech D 49 – umělecký měsíčník – v sešitech – komplet Umělecký měsíčník 1950 – v sešitech – komplet 500,–

30. HOST – Měsíčník pro moderní kulturu. Roč. IV., 1924-25. 10 čísel svázáno v ppl. vazbě. Orig. ob. přivázány. Měsíčník Literární skupiny. S mnoha fotografiemi a reprodukcemi. Ppl. vazba. Primus 52 400,–

31. TEIGE, Karel: Stavba a báseň. Umění dnes a zítra. 1919-1927. Praha Vaněk a Votava 1927. Edice Olymp sv. 7-8. Ob. a upr. Karel Teige. 183 s. S mnoha fotografiemi. Orig. brož. Good condition. Primus 71 4 000,–

32. APOLLINAIRE, Guillaume: Zavražděný básník. Praha Aventinum 1925. Ob. Karel Teige. 84 s. Orig. brož. Primus 257 340,–

33. Lautreamont, comte de (Isidor Ducasse): Maldoror. Praha Odeon 1929. Bibliof. ed. Odeon sv. 8. Úvodní studie Karel Teige. Vyzd. barev. kresbami Jindřich Štyrský. Ob. a upr. Karel Teige. 123 s. Ex. 114/300. Orig. brož., ob. mír. poškoz. pomačkáním. Štyrského legendární ilustrace. Famous and rare illustration´s by Jindřich Štyrský. Nice. Primus 114 4 000,–

34. GIRARD, Pierre: Poznejte lépe srdce žen… Román. Praha Neumann 1928. Ed. Knížky pro potěšení, II. řada. Ob., front. a titul Karel Teige. 193 s. Na přídeští exlibris. 100 ex. Orig. (?) cpl. vazba. 950,–

35. CENDRARS, Blaise: Zlato. Praha Odeon 1926. Ed. Odeon sv. 11. Ob. a kresby Josef Šíma. Titul Karel Teige. 153 s. Nerozřez. Orig. brož. Wonderful condition. Primus 33 600,–

36. SUPERVIELLE, Jules: Muž divokých krajů. Praha Odeon 1927. Ed. Odeon sv. 24. Ob. a titul Karel Teige. 89 s. Nerozřez. Orig. brož. Vyskytuje se zřídka. Výborný stav. 750,–

37. TINAN, Jean de: Příklad Ninony de Lenclos, milovnice. Praha Odeon 1928. Bibliofil. Edice Odeon sv. 7. Ob. a upr. Karel Teige. 97 s. Ex. 114/500. Nerozřez. Orig. brož. Krásná ob. ve výborném stavu. Uncut, nice 650,–

38. WEISKOPF, F. C.: Do XXI. století přestoupit! Praha Odeon 1928. Ob. a titul Karel Teige. 111 s. Orig. brož. poškoz ve hřbetě. Primus 299 400,–

39. VANČURA, Vladislav: Poslední soud. Praha Odeon 1929. Ob. Karel Teige, upr. J. Bernart. 113 s. Nerozřez. Orig. brož. 400,–

40. HONZL, Jindřich: Roztočené jeviště. Úvahy o moderním divadle. Praha Odeon 1925. Ob. Jindřich Štyrský a Toyen. Upr. Karel Teige. 182 s. S mnoha fotografiemi. Orig. brož., mír. poškoz. ve hřbetě, ob. v dobrém stavu. Primus 244 600,–

41. NOVOMESKÝ, Laco: Otvorené okná. Praha-Bratislava Mazáč 1935. Edícia mladých slovenských autorov. Ob. Karel Teige. 62 s. S poznámkou a razítkem pův. majitele na patitulu. Orig. brož. Primus 272 400,–

42. Almanach surrealiste du demisiecle. Numero special de la nef. Paris 1950. Text André Breton a Benjamin Péret. Ilustr. mj. Dalí, Ernst, Chirico, A. Kubin, Štyrský, Toyen. Část. nerozřez. 203 s. Orig. brož. Vzácný sborník. Wonderful condition. Partially uncut. 3 000,–

43. PODROUŽEK, Jaroslav: Neuvěřitelný příběh. Praha Karoch b.d. Ed. Podání ruky. Ob. a ilustr. Toyen. 32 s. Dedikace Podroužek. Ex. 624/800. Orig. cpl. vazba, ob. vložena. 240,–

44. VANČURA, Vladislav: Pekař Jan Marhoul. Román. Praha Odeon 1929. Ob. Karel Teige. Kresby a upr. Toyen. 3. vyd. (1. ilustrované). 154 s. Exemplář na lepším papíře, ale neočíslován. Orig. brož. 500,–

45. GIRADOUX, Jean: Zuzanka a Tichý oceán. Praha Symposion 1932. Vazba, 4 dvoubarevné kresby a upr. Toyen. 263 s. Orig. cpl. vazba. Primus 143 400,–

46. NEUMANN, S.K.: Srdcová dáma. Básně 1930-1932. Praha Janská 1932. Editio Princeps sv. V. Front. orig. suchá jehla Toyen. Upr. Karel Teige. Tisk Státní tiskárna. 47 s. Podpis Neumann. Ex. 10/120. Orig. pap. vazba v orig. ochr. pouzdře. Vzácný tisk v dokonalém stavu. Wonderful condition. 12 000,–

47. Toyen – katalog výstavy. Topičův salon Praha 1945. Ob. a reprodukce Toyen, text Karel Teige. Nestr. Orig. brož. 400,–

48. ORTEGA y Gasset, José: Rozhovory o ženách a lásce. Praha Symposion 1936. Ob., titul a upr. Toyen. 237 s. Nerozřez. Orig. brož. Velmi dobrý stav. Vyskytuje se zřídka. 550,–

49. KROPÁČ, František: Vděčnost. Básně. Praha Jež 1934. Ed. Vigilie. Front. Toyen. 59 s. Nerozřez. Orig. brož. Podpis Kropáč 450,–

50. BUECHNER, Georg: Básník Lenz. Praha Podroužek 1942. Vyzd. ilustracemi Toyen. 43 s. Váz. v orig. ob. 200,–

51. SOUČKOVÁ, Milada: Kaladý, aneb: Útočiště řeči. Praha soukr. tisk. 1938. Ob., titul a 4 kresby Zdeněk Rykr. Vytiskl A. Haase. Nestr. Ex. 40/50. Dedikace Součková. V zelené ob. orig. brož. Legendary print in beautiful condition. Fifty copies only. With inscription. Exquisite. 15 000,–

52. BAUDELAIRE, Charles: Malé básně prosou. Praha Janská 1929. Ed. Hyperion sv. 7. Ob. a front. (orig. lept.) František Muzika. 186 s. Na patitulu nesouvisející dedikace. Orig. brož. Primus 106 900,–

53. HALAS, František: Tvář. Praha Družstevní práce 1931. Front., vazba a upr. Jindřich Štyrský. 41 s. Orig. cpl. vazba. Primus 134, 135 400,–

54. Básně o vazbách. Praha Jiroutovi 1936. Front. kresba Toyen. Kresba v textu a upr. Jindřich Štyrský. 28 s. Orig. brož. 600,–

55. BIEBL, Konstantin: Plancius. Praha Janda 1931. Kresba a upr. Jindřich Štyrský. 26 s. Orig. brož. Primus 137 240,–

56. HALAS, František: Básně. Mor. Ostrava Zapletal 1931. Ob. a kresba Jindřich Štyrský. Nestr. 200 ex. Orig. brož. Rare, two hundred copies only. Primus 130 500,–

57. ŠTYRSKÝ, Jindřich: Katalog výstavy 1946. Praha Mánes 1946. Ob. a reprodukce Jindřich Štyrský. Ob. Karel Teige. Připravili Teige a Toyen. 8 s. textu. Orig. brož. 600,–

58. FUCHS, Alfred: Oltář a rotačka. Praha Sfinx 1930. Ob. Jindřich Štyrský. 301 s. Váz. v orig. ob., která poškoz. 360,–

59. Panychida za F.X. Šaldou. Praha Kmen 1937. 16 s. Podpisy Vladimír Holan, Jaroslav Seifert, F. Nechvátal a L. Stehlík. Vloženo úmrtní oznámení F.X. Šaldy. Orig. brož. 360,–

60. COCTEAU, Jean: Svatebčané na Eiffelce. Podívaná. Praha Odeon 1926. Ob. Karel Teige (?). 29 s. Orig. brož. 240,–

61. MACH, Josef: Plavba do Ameriky 1912. Praha Réva 1930. Front., kresby a upr. Otakar Mrkvička. 35 s. Ex. 73/320. Dedikace Mach. Orig. brož. 300,–

62. ŠTORCH-MARIEN, Otakar: Kilimandžaro lásky. Praha Aventinum 1928. Ob. a kresba Josef Šíma. 51 s. Ex. 163/750. Orig. brož. V krásném stavu. Primus 96, 263 700,–

63. HRUBÍN, František: Proměna. Praha ČS 1957. Ob. a orig. dřevoryty Josef Šíma. Upr. Zdeněk Seydl. 31 s. Nerozřez. 700 ex. Volné archy v orig. ob. 950,–

64. KOPTA, Josef: Pět hříšníků „U velryby„. Praha Družstevní práce 1928. Ed. Slunovrat. Vyzd. 6 orig. dvoubarev. litografiemi Otakar Mrkvička. 148 s. Podpisy Kopta i Mrkvička. Orig. plperg. vazba knihařství Družst. Práce. 750,–

65. ZÁVADA, Vilém: Pašijový týden. Praha Aventinum 1931. Colectio Plantin II. Vyzd. 4 orig. lepty, návrh vazby a upr. František Muzika. 32 s. Podpisy V. Závada (2x) a F. Muzika. Ex. 84/ 100. Orig. ckž. vazba. Jedna z nejkrásnějších bibliofilií třicátých let. Ve výborném stavu. 24 000,–

66. Český podzim 1938. Brno, Polygrafie 1939. Výbor z básní otištěných v pohnutých podzimních dnech 1938 v Lidových novinách a Kritickém měsíčníku. Ob., front. a upr. František Muzika.34 s. Podpisy V. Holan, L. Stehlik a V. Závada. Orig. brož. Primus 176 450,–

67. ŠTECH, V.V.: O Zlaté kapličce. Praha Státní nakladatelství 1933. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. Nestr. S mnoha fotografiemi. Orig.brož. 300,–

68. SHAW, J.B.: Dokonalý wagnerián. Praha Družst. Práce 1933. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. 117 s. Orig. brož. 300,–

69. MELNIKOVÁ-PAPOUŠKOVÁ, N.: Československé lidové malířství na skle. Praha Státní grafická škola 1938. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. Nestr. Česko-francouzský text. 1 000 ex. Orig. brož. 400,–

70. NEZVAl, Vítězslav: Pantomima. Poesie. Praha Ústřed. Student. knihkupectví a nakladatelství 1924. Edice Pražské saturnálie sv. 1. Ob. Jindřich Štyrský, upr. Karel Teige. 140 s. 1. vydání. Orig. brož. Rare. Primus 229 4 500,–

71. NEZVAL, Vítězslav: Básně na pohlednice. Praha Aventinum 1926. Ob. Karel Teige a Otakar Mrkvička. 59 s. Orig. brož. Primus 37 300,–

72. NEZVAL, Vítězslav: Abeceda. Taneční komposice Milča Mayerová. Praha Otto 1926. Vazba, upr. a fotomontáže Karel Teige. Fotografie K. Paspa. 25 tanečních komposic. 57 s. Dedikace Nezval. 2000 ex. Orig. ppl. vazba, na přední straně skvrna (od lepidla?). Tento exemplář je z několika ex., které byly originálně svázány ve stejné úpravě jako ex. brožované. Ex. vázaný je mimořádně vzácný. In original binding by Karel Teige. Rare. Good condition. Nezval´s inscription. Primus 47, 400-424, 15 000,–

73. NEZVAL, Vítězslav: Menší růžová zahrada. Praha Odeon 1926. Ob. Jindřich Štyrský a Toyen. Portrét Nezvala Josef Šíma. Upr. Karel Teige. 93 s. Dedikace Nezval. Ppl. vazba, orig. ob. přiváz. Primus 49, 247 500,–

74. NEZVAL, Vítězslav: Karneval. Praha Odeon 1926. Ed. Odeon sv. 6. Ob. J. Don. Titul Karel Teige a Otakar Mrkvička. 103 s. Nerozřez. Orig. brož. Uncut. Primus 227 800,–

75. NEZVAL, Vítězslav: Chtěla okrást lorda Blamingtona. Praha Odeon 1930. Ed. Odeon sv. 58. Ob. a upr. Karel Teige. 122 s. Nerozřez. Orig. brož. Wonderful condition.Primus 117 600,–

76. NEZVAL, Vítězslav: Strach. Drama. Praha Ústřed. student. knihkup. a nakl. 1930. Ed. Pražské saturnálie. Ob. a titul Jindřich Štyrský. 81 s. Dedikace Nezval. Orig. brož. v ochr. pouzdře. Restaurováno. Imporatnt book. Primus 268 850,–

77. NEZVAL, Vítězslav: Skleněný havelok. Básně 1931. Praha Borový 1932. Ob. a upr. Karel Teige. 210 s. Orig. brož. Vyskytuje se vzácně. Primus 269 700,–

78. NEZVAL, Vítězslav: Zpáteční lístek. Praha Borový 1933. Ob. a upr. Karel Teige. 234 s. Orig. brož. Primus 150 700,–

79. NEZVAL, Vítězslav: Monaco. Praha Mánes 1934. Ob. Jindřich Štyrský. 147 s. Orig. brož. Primus 359 550,–

80. NEZVAL, Vítězslav: Moderní básnické směry. Praha Dědictví Komenského 1937. Vazba a upr. Jindřich Štyrský. 282 s. Orig. cpl. vazba 400,–

81. z LEŠEHRADU, Emanuel: Návštěvy I., II. Praha Kvasnička a Hampl 1931 a 32. Ob. Jindřich Štyrský. Podpisy E. z Lešehradu. 160 + 195 s. ex. 25. Orig. brož. 2 svazky. Primus 132 700,–

82. FÁBRY, Rudolf: Uťaté ruky. Sbierka poézie. Bratislava Aligátor 1935. Ob. a upr. Rudolf Fábry. 60 s. Orig. brož., mír. poškoz. 400,–

83. DILONG, Rudolf: Ktosi ťa volá. Bratislava 1942. Ob. a upr. Ladislav Guderna. 50 s. Nerozřez. Orig. brož. Nádherný stav 1 000,–

III. Umění – Art

84. Le Corbusier: Oeuvre complete 1910–1929. Zürich Les editions d´Architecture Erlenbach 1946. Introduction et textes par le Corbusier. S mnoha fotografiemi. 216 s. Orig. cpl. vazba 900,–

85. Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst. XXIX. Jahrgang 1930. Stuttgart Hoffmann 1930. 564 s. Četné plánky a fotovyobrazení. Ppl. vazba 600,–

86. Moderne Bauformen. Monatshefte für Architektur und Raumkunst.. XXX. Jahrgamg 1931. Stuttgart Hoffmann 1931. 635 s. S plánky a fotovyobr. Ppl. vazba 600,–

87. LEHMANN, Emil: Sudetendeutsche Volkskunde. Leipzig Quelle u. Meyer 1926. Mit 38 Abbildungen auf 24 Tafeln. 229 s. Orig. brož. 600,–

88. TEIGE, Karel: Archipenko. Praha Devětsil 1923. Ob., titul a upr. Karel Teige. Vyzd. foto děl Alexander Archipenko. 13 s. Orig. brož. Restored in spine. 900,–

89. KALFF, L. C.: Kunstlicht und Architectur. Eindhoven Philips 1943. S mnoha plány a fotografiemi. 299 s. Váz. v orig. ob. 700,–

90. PTÁČKOVÁ, Věra: Česká scénografie XX. Století. Praha Odeon 1982. Ob., vazba a upr. Libor Fára. S mnoha reprodukcemi. 359 s. Váz. v orig. ob. 600,–

91. MACH, Bedřich: Ornamentika. Přehled dějin, rozvoje a různých forem umění okrasného všech dob. Praha Kober 1900. Se 103 ilustr. 164 s., 60 příloh. Orig. brož. 280,–

92. PEŠÁNEK, Zdeněk: Kinetismus. (Kinetika ve výtvarnictví – barevná hudba). Praha Česká graf. unie 1941. S mnoha reprodukcemi. 142 s. Orig. brož., poškoz. Přiložen katalog Světelné plastiky Z. Pešánka. Velmi důležité objevné dílo. 1 000,–

93. (KUPKA, Francois): Religions. L´Assiette au Beurre No 162 (1904). Vyzd. 16 barev. zinkografiemi František Kupka. Str. průběžně. Orig. brož., mír. poškoz. 1 sešit 1 300,–

94. Malíře Antonína Slavíčka vybraná korespondence. Praha SVU Mánes 1910. Dráhy a cíle sv. 8. Reprod. A. Slavíček. Front., titul a upr. František Kysela. 203 s. Plkž. vazba Ludvík Bradáč. Půvabná kniha 360,–

95. Dílo Emila Filly. Soubor článků a reprodukcí. Brno Jelínek a Venera 1936. Kromě řady čb. i barev. reprodukcí přivázán i orig. sign. lept Emil Filla. 101 s. Ex. 176/400. Orig. cpl. vazba 9 000,–

96. (SUTNAR, Ladislav): Fotomontáž. Novoročenky 1933. Praha Chvála 1933. Text. J. Stocký. Velké množství příloh, mj. fotomont. L. Sutnara. 106 s. Orig. brož. Jedinečná barev. fotomontáž. Wonderful photomontage by L. Sutnar 2 000,–

97. SEDLÁŘ, Jaroslav: Bohdan Lacina. Brno Universita J.E. Purkyně 1980. Ob. a upr. František Hermann. Mnoho reprod. Bohdan Lacina. 395 s. Váz. v orig. ob. Nevyskytující se monografie. 450,–

98. KUBIŠTA, František: Bohumil Kubišta. Monografická studie. Brno soukr. tisk 1940. 68 čb. i barev. reprod. Bohumil Kubišta. Vevázán i orig. dřevoryt „Prosba„, zřídka se objevující na aukcích grafiky. 62 s. textu. Orig. cpl. vazba. Vzácně se vyskytující monografie s originální přílohou. Ve výborném stavu. 18 000,–

99. (JIŘINCOVÁ, Ludmila) REŽNÝ, Pavel: Soupis grafického díla Ludmily Jiřincové. Praha Hollar 1964. Příloha sborníku Holla. Vyzd 3 orig. dřevořezy Ludmila Jiřincová. 16 s. Orig. brož. 400,–

100. (JIŘINCOVÁ, Ludmila) Komplet 5 gramofonových desek – Dvořák, Antonín: Rusalka. Praha Stát. hudeb. vyd. 1963. Obálka a 14 barev. ilustr. Ludmila Jiřincová. Nádherně graficky vyzdobený komplet s překrásnými ilustracemi 500,–

101. (REYNEK, Bohuslav : 2 orig. linoryty) Nova et vetera sbírka 36. Stará Říše Florian 1930. Nerozřez. Str. průběžně. Kromě Reynka i originál. grafiky Michael Florian. Orig. brož. 500,–

102. REYNEK, Bohuslav – konvolut 2 knih a 6 drobných tisků. Mj. zařazeny monografie D. Halasové z r. 1992 a vydání 3 básnických sbírek Podzimní motýli aj. z Hradce Králové (Kruh 1969) 700,–

103. KOREČEK, Miloš – konvolut 3 katalogů - Phantoomasia. Berlin Expose Verlag 1989. Nestr. Orig. brož. - Fotografie a fokalky. Brno 1984. -Fokalky. Olomouc 1988. 360,–

104. Konvolut 2 tisků Václava Šmejkala. - Heine-Mörike: Výbor z veršů. Front. V. Cinybulk. 1976. 70 ex.
- Hesse-Meyer: Výbor z veršů. Front.F. Kobliha. 1977. 75 ex. Oba tisky dedikovány a v orig. brož.240,–

105.Kamil Lhoták – album. Praha Pressfoto b.d. Ob. a 15 barev. reprodukcí na volných listech Kamil Lhoták. Cizojazyčný text. Volné listy v orig. ob. 500,–

IV. Grafika a kresby – Graphic art and drawings

106. CHOCHOLA, Václav: Fotografické portréty výtvarníků – konvolut 5 fotoportrétů – 3x František Tichý, 2x Jiří Trnka. Orig. fotografie 18x13. Sign. razítkem na rubu. Volné fotografie 1 000,–

107. CHOCHOLA, Václav – konvolut 4 fotoportrétů – 2x Ludmila Jiřincová, 1x Ota Janeček, 1x Zdeněk Seydl. Orig. fotografie 18x13. Sign. na rubu razítkem. Volné fotografie 800,–

108. CHOCHOLA, Václav – konvolut 3 fotoportrétů – 2x Jan Zrzavý, 1x Kamil Lhoták. Orig. fotografie 18x13. Sign. na rubu razítkem. Volné fotografie 600,–

109. CHOCHOLA, Václav: Portrét Salvátora Dalí. Orig foto 24x16,5. Sign tužkou a razítkem na rubu. Volná fotografie 500,–

110. BOETTINGER, Hugo: Šest ilustrací k Arbesovu „Svatému Xaveriovi„. 1899. Lavírované kresby 230x165. Vše signováno. Paspart., rám., zaskl. 6 000,–

111. STRETTI-ZAMPONI, Jaromír: Bez názvu. / Zeměkoule nad propastí/ 191415. Orig. lept 118x115. Sign. tužkou PD, dat.LD. Paspart. 900,–

112. ČAPEK, Josef: Červen. Nedat. Orig. linoryt 240x170. Nesign. Volný list. Nátisk k časopisu Červen1 600,–

113. ČAPEK, Josef: Chudá žena. 1918. Orig. linoryt 240x125. Nesign. Hnědý otisk. Paspart. 3 600,–

114. VÁCHAL, Josef: Kristus v zahradě Getsemanské. ( Z Postyly kacířské). Nedat.(1926). Orig. barev. dřevoryt 250x240. Sign. v desce PD, tužkou LD. Volný list. List podivuhodné barevnosti. 9 000,–

115. MACKOVÁ, Anna: Z českých krajů. Cyklus 8 dřevorytů. Text E.A. Hruška. Král. Vinohrady Hladký 1920. Ob. a 8 orig. sign. dřevorytů Anna Macková. Nestr. – volné listy. Ex. 12/120. Orig. brož. 800,–

116. WÄNKE, Emil: Praha – Tylovo divadlo. Nedat. Orig. barev. lept 120 x 160. Autorský list. Sign. tužkou PD. Volný list 400,–

117. WÄNKE, Emil: Praha – Zlatá ulička. Nedat. Orig. barev. lept 198 x 173. Autorský list. Sign. tužkou PD. Volný list. 600,–

118. FILLA, Emil: Žena s kanárkem. 1934. Orig. lept komb. s akvatintou 287x238. Sign. v desce PD v oválu E.F. a tužkou PD. Paspart.zaskl. Slavný a vzácný list (30 tisků). Berka 68. 22 000,–

119. BRÖMSE, August: Bez názvu. (Souboj). Nedat. Perokresba s akvarelem 127x70. Sign. pozůstalostním štítkem na rubu. Volný list 900,–

120. BRÖMSE, August: Bez názvu. (Postavy se svícnem). Nedat. Orig. litografie 280x220. Sign. na rubu pozůstalostním štítkem. Volný list na papíře 700,–

121. KOTÍK, Jan: Bez názvu. (Král pije). Nedat. Orig. litografie s podtiskem 155x205. Sign tužkou PD. Volný list. 1 000,–

122. KOTÍK, Jan: Bez názvu. (Postavy). 1944. Orig. lept 160x215. Sign. a dat. tužkou PD. List 2/30. Volný list. 1 800,–

123. COUBINE, Oton (Kubín Otakar): Bez názvu. ( Antická postava). Nedat. Kresba perem 165x120. Sign.perem PD „Coubine„. Paspart. 1 200,–

124. ZRZAVÝ, Jan: Studna v Karlachových sadech. Nedat. Orig. litografie 390 x 470. Sign. tužkou PD. Č. listu 266/ 300. Rám. zaskl. Brilantní práce. Velmi významná česká grafika 28 000,–

125. TICHÝ, František: Lev Bobby. 1938. Orig. suchá jehla 138x219. Sign. v desce, tužkou sign. a dat. 1939 PD. Volný list. Dvořák 15 3 000,–

126. TICHÝ, František: Ex libris B. Chlumeckého. 1939. Orig. suchá jehla 97x61. Sign. a dat tužkou uprostřed. Volný list. Dvořák 42. 1 000,–

127. TICHÝ, František: Novoročenka F. J. Müllera na rok 1944. 1943. Orig. suchá jehla 90x51. Sign. a dat. tužkou LD. Volný list. Dvořák 103. 1 500,–

128. LHOTÁK, Kamil: Bouda a stan. 1945. Kresba uhlem 255x400. Sign. a dat. tužkou PD. Volný list, poškoz. 1 500,–

129. LHOTÁK, Kamil: Souvenir de Cannes 1947. Perokresba s akvarelem 192 x 360. Sign. a dat perem vpravo nahoře. Volný list. Nádherná kresba. 7 000,–

130. LHOTÁK, Kamil: PF 77 M. Novotný. (Vzducholoď). 1976. Orig. litografie s podtiskem 60x95. Sign. a dat. tužkou uprostřed. Paspart. 900,–

131. LHOTÁK, Kamil: PF 1979 Dr. F. Dvořák. (Kostitřas). Orig. litofgrafie s podtiskem 130x80. Sign. a dat. uprostřed. Volný list. 600,–

132. LHOTÁK, Kamil: Dědeček automobil – nátisk plakátu. Nedat. Orig. litografie 462x447. Sign. a dat. perem 24.5. 1972 PD. Paspart. Přiložena fotografie K. Lhotáka s plakátem. Representativní dílo 8 000,–

133. JANEČEK, Ota: Polibek. 1979. Orig. lino 256x302. Sign. tužkou PD. Datovaná dedikace 1979. List č. 30/180. Volný list. 2 800,–

134. JANEČEK, Ota: Kašpárek. Nedat. Kresba tuší 150x95. Sign. tuší PD. Volný list. 1 200,–

135. JIŘINCOVÁ, Ludmila: Bez názvu. (Hnízdo). Nadat. Orig. litografie s podtiskem 160x97. Sign. tužkou PD. Paspart., zaskl. 1 500,–

136. LADOVÁ, Alena: Konvolut 2 ilustrací k dětským knihám. Kresby tuší s akvarelem 100x100 sign. a dat. AL 76, - 205x165 bez data a sign. 2 volné kresby 700,–

137. VÁLOVÁ, Jitka: Alchymáž I. 1965. 430x220. Sign. a dat. tužkou PD. Volný list. 2 000,–

138. VÁLOVÁ, Jitka: Alchymáž II. 1965. 435x280. Sign. a dat. tužkou PD. Volný list. 2 000,–

139. BORN, Adolf: Jaro. 1980. Kresba tuší 220x226. Sign AB v obraze. Paspart, zaskl. Kresba pro přílohu Svob. Slova „Kvítko„1980. 1 500,–

140. ŠALAMOUN, Jiří: Bez názvu. 1965. Orig. barev litografie 370x520. Sign. a dat tužkou PD. List č.16/25. Volný list. 2 400,–

141. ŠALAMOUN, Jiří: Pidluke-Padluke! 1976. Orig. barev. litografie 615x420. Sign. a dat. tužkou uprostřed. List č.41/60. Volný list. 3 800,–

142. ŠALAMOUN, Jiří: Gratulace. 1981. Orig. barev. litografie 590x400. Sign. a dat. tužkou uprostřed. List č. 68/70. Volný list. 3 000,–

143. ANDERLE, Jiří: Lika II. Nedat. Orig. barev. komb. technika 330x235. Sign. tužkou uprostřed. List č. 170/200. Suchá pečeť Lyry Pragensis. Volný list 5 000,–

144. ANDERLE, Jiří: Survival. Nedat. Orig. barev. komb. technika 375x265. Sign. tužkou uprostřed. Paspart., zaskl. 7 500,–

145. ANDERLE, Jiří: Bez názvu. (Dívka a smrt). Nedat. Orig. barev. komb. technika 320x245. Sign. tužkou uprostřed. List č. 4/200. Lyra Pragensis. Paspart., zaskl. 6 500,–

146. ČAMPULKA, Pavel: Zpráva trosečníkova. 8 suchých jehel k básni B. Brechta. Překl. L. Kundera. Soukr. tisk b.d. ( 1982). 8 orig. sign. suchých jehel Pavel Čampulka. Nestr. Ex. 6/25. Podpis Kundera. Volné listy v orig. ob., v ochr. pouzdře. ( J. Svoboda?) 800,–

147. Album grafických listů. Výtvarný odbor Umělecké besedy v Praze 1944. 10 orig. grafických listů- Josef Brož, František Gross, František Hudeček, Josef Kaplický, Cyprian Majerník,V.V. Novák, Václav Rabas, Martin Salcman, Václav Sivko, Lev Šimák. Všechny listy mimo Kaplického signovány tužkou PD. 10 volných grafik v orig. ob. Vzácně zachovalé kompletní album 7 000,–

148. Käthe Kollwitz Mappe. München D.W. Callwey, b.d. Předmluva a 14 obrazů. Vloženo v orig. pap. deskách, které mír. poškoz. 1 000,–

149. Špalíček českých knižních značek, ex libris a novoročenek. Roč. III. 1933–34. 7 sešitů ( č.1 – 10). Ex libris mj. J. Váchal, B. Jaroněk, J. Konůpek, V. Preissig. Vzácný komplet. 1 700,–

150. Čeští básníci a grafici Divadlu hudby. K 10.jubilejní sezoně 1949-1959. Praha Divadlo hudby 1958. Vyzd. 9 orig. litografiemi výtv. umělců, mj. M. Švabinský, O. Janeček, K. Lhoták. 42 s. Podpisy L. Stehlík, V. Závada, V. Thiele. 800 ex. Volné archy v orig. ob. 1200,–

151. Ex libris Lyr y Pragensis. Praha Supraphon 1977. 10 exlibris v pův. garf. technikách, vše sign. Mj. A. Brunovský, O. Janeček, L. Jiřincová, K. Lhoták. Ex. 31/200. Volné listy v orig. deskách.2 000,–

Edice Folio

152. HAMPL, Petr: Měsíce. 12 leptů. Praha Folio 1978. 1. svazek Velké řady ed. Folio. Ex. 76/100. Vše sign. Volné listy v orig. deskách. 1 500,–

153. LAUFROVÁ, Alena: Krajiny – nálady. Praha autorka 1979. 3. sv. Velké řady ed. Folio. Ex. 29/60. 6 barev. sign. leptů. Volné listy v orig. deskách 1 000,–

154. KRÁLOVÁ, Markéta: Stromy. Praha autorka 1982. 5. sv. Velké řady ed. Folio. 6 orig. sign. barev. leptů. Ex. 61/100. Volné listy v orig. deskách 1 000,–

155. RITTSTEIN, Michael: Domaje doma. Praha Folio 1977. Ed. Folio sv. 4. 8 orig. sign. barev. litografií. Ex. 31/100. Volné listy v orig. deskách 1 200,–

156. STUCHLÍK, Miroslav: Úvahy o hlavě. Praha Stuchlík 1979. Ed. Folio sv. 5. Soubor 6 sign. graf. listů. Ex. 17/80. Volné listy v orig. deskách 1 000,–

157. STEHLÍK, Ctirad: Horniny. 8 litografií. Praha autor 1979. Ed. Folio sv. 6. 8 barev. sign. litografií. Ex. 36/100. Volné listy v orig. deskách 1 200,–

158. BLABOLILOVÁ, Marie: Bez názvu. Praha Folio 1980. Ed. Folio sv. 7. 6 orig. sign. leptů. Ex. 21/80. Volné listy v orig. deskách 1 000,–

159. MIKA, Jiří: Loutky. Praha Folio 1981. Ed. Folio sv. 8. 6 barev. sign. leptů. Ex. 3/60. Volné listy v orig. deskách 1 000,–

160. LANDA, Michal: U zrcadla. Praha autor 1982. Ed. Folio sv. 9. 10 barev. sign. litografií. Ex. 61/100. Volné listy v orig. deskách 1 000,–

161. JARCOVJÁK, Vladimír: Karty. Praha Folio 1982. Ed. Folio sv. 10. 6 orig. sign. suchých jehel. Ex. 26/90. Volné listy v orig. deskách 1 000,–

162. VYCHODILOVÁ, Olga: Necnosti. Praha Folio 1983. Ed. Folio sv. 11. 6 orig. sign. barev. leptů. Ex. 57/80. Volné listy v orig. deskách 1 000,–

Edice Biblos

163. ŠTANCLOVÁ, Kamila : Josef v Egyptě. 10 dřevorytů. Praha Biblos b.d. (1979). Ed. Biblos sv. 10. Vše sign. Ex. 79/100, volné listy v orig. deskách 1 000,–

164. UIBERLAY, Jaroslav: Kazatel. 10 suchých jehel. Praha Biblos b.d. (1981). Ed. Biblos sv. 12. Vše sign. Ex. 41/100. Volné listy v orig. deskách 1 200,–

165. ČAMPULKA, Pavel: Jericho (Suburb). 10 komb. technik. Praha Biblos 1987. Ed. Biblos sv. 22. Vše sign. Ex. č. 75/100. Volné listy v orig. deskách 1 000,–

166. ŠAFÁŘ, Karel: Mojžíšova nenaplněná touha. 10 barev. komb. technik. Praha Biblos 1989. Ed. Biblos sv. 24. Vše sign. Ex. 46/100. Volné listy v orig. deskách 1 600,–

V. Erotica

167. KELLER, Alexandre: Láska ve starověku. Milostné episody z klasického Říma… Praha Hynek b.d. Ob. a ilustr. Marodon. 166 s. Nerozřez. Orig. brož. V krásném stavu 240,–

168. Šimon Lomnický z Budče: Kupidova střela aneb knížka užitečná v níž se všeliká chlípnost a zlá bujnost těla zapovídá…Praha Pyšvejc 1921. Přetisk starého tisku vydaného r. 1590 v Praze. Vyzd. pův. dřev. 329 s. Orig. ckž. vazba Ludvík Bradáč. Skvěle zachovalé. 1 000,–

169. ARETINO, Pietro: Rozkošnické sonety. Praha Obrátil 1928. Knihovny historických a literárních kuriozit sv. 1. Vyzd. reprod. dřev. z pův. vydání. 87 s. Orig. clperg. Vazba v ochr. pouzdře. Vzácný svazek Obrátilovy knihovny. 900,–

170. RESTIF de le Bretonne: Fanuščina nožka aneb francouzský sirotek v růžovém střevíčku. Praha Šotek 1928. Ed. Zahrada Priapova. Vyzd. reprod. orig. rytin. 226 s. Orig. clperg. vazba. 400,–

171. BENEDICT, Leijo: Proměny Venuše. Praha Nožičkovi 1926. Ilustr. 101 s. Ex. 125/150 v ckž. vazbě. Orig. ckž. vazba v ochr. pouzdře Z. a J. Nožičkovi. 500,–

172. De La SALLE, Antoine: Patnáct radostí manželských. Vyškov Obzina 1931. Vyzd. reprod. orig. dřev. 192 s. 400 ex. tento neočíslován. Plkž. vazba, mírně požkoz 300,–

173. DAUTHENDEY, Max: Lingam. Dvanáct asijských novel. Praha Družstvo Máje 1919. Vyzd. ob. a 6 orig. čb. dřev. František Kobliha. 143 s. Orig. brož. Dřev. v tomto ex. perfektně vytištěny. 650,–

174. GAUTIER, Theofile: Dopis paní prezidentce. Lettre a la presidente. Praha Picka 1932. Ob. Karel Votlučka. Titul a 3 celostr. ilustr. Emil Rabenstein. 59 s. Ex. 46/123. Orig. brož. Grimm 58. Vzácný tisk, nakl. údaje od Picky, Grimm „neměl v ruce„. 900,–

175. /VRCHLICKÝ, Jaroslav/: Hovno. Praha soukr. tisk 1932. Vyzd. grafickým vyvedením předmětného objektu „náš přední veselý grafik„. Nestr. Volné archy v orig. pap. ob. 400,–

176. Neúprosná kurtizána. Pohádka hindustánská. Praha Neumann 1930. Knížky pro potěšení sv. 12. Ob. a kresby Emil Rabenstein. 44 s. Ex. 101c/300. Orig. brož. 300,–

177. WIELAND, Chr. M.: Příhody prince Biribinkera. Praha Neumann 1928. Ed. Knížky pro potěšení sv. 5. Ob. a 6 kreseb Otakar Mrkvička. 119 s. Ex. 146/250. Orig. ckž. vazba A. Tvrdý. V ochr. pouzdře. 600,–

178. BALZAC, Honore de: Vášeň na poušti. Praha Neumann 1928. Ed. Knížky pro potěšení. Ob. a ručně kolor. front. František Zelenka. 38 s. Ex. XXV/ 50 na ručním papíře. Orig. brož. 360,–

179. Básně libertinů. Z francouzské poesie XV. – XVIII. Stol. Praha Neumann 1929. Ed. Knížky pro potěšení sv. 11. Vyzd. perokresbami Vladimír Diviš. 63 s. Ex. 188C/300. Orig. ckž. vazba, ob. přiváz, v ochr. pouzdře. Půvabná knížka. 400,–

180. HALAS, František: Thyrsos. Praha Štyrský 1932. Ed. 69 sv. 3.Ob., ilustr. a upr. Jindřich Štyrský. 34 s. Ex. 29/30 na holandu panekoek. Na patitulu exlibris od Toyen. Orig. brož., poškoz. ve hřbetě. Z přednostních 30 ex. Rare book by Štyrský. Special paper (30 copies only) 8 000,–

181. /ŠTIKA, Jarek/: Muži v bílém a jejich erotické přeměny. Bez nakl. údajů. Vloženo v orig. pap. deskách. Autorem není V. Samek jak se traduje. 4 500,–

182. ŠTIKA, Jarek. Myslivecká latina. Album deseti ručně kolorovaných leptů. Bez nakl. údajů. Lepty paspartovány a každý označen názvem. V orig. pap. deskách. 4 500,–

183. BRUNNER, V. H.: Z krásné knihy plné parády. Praha soukr. tisk 1929. V albu vloženo 15 snímků perokreseb V.H. Brunner. 11 s. textu. Ex. 141/300. Volné archy v orig. ppl. deskách 700,–

184. Erotické album. Obsahuje 46 reprodukcí erotických kreseb na volných listech. Nakl. údaje chybí, autorem kreseb asi V.H. Brunner. Jako první list vložen obsah s názvy všech 46 kreseb. Volné listy v ppl. deskách. 900,–

VI. Varia

185. WEIGNER, Leopold: Vývoj moderní vazby knižní. Praha autor 1908. 19 s. Pap. vazba sign. L. Růžička, v ochr. pouzdře, ob. přiváz. 600,–

186. WEIGNER, Leopold: Barevné a pestré papíry. Jich výrobní techniky a upotřebení. Praha autor 1909. S 24 obrazci v textu, 19 přílohami, s 58 vzory papírů. 52 s. textu. Ppl. vazba 700,–

187. LÜERS, Heinrich: Das Fachwissen des Buchbinders Vorbereitungsbuch auf Fachprüfungen des Buchbinderhandwerks. Stuttgart Hettler 1941. 396 s. Fotovyobr. v textu. Plkž. vazba sign. Karel Dudešek. V ochr. pouzdře. Důležité! 1 200,–

188. Konvolut 4 tisků o knihtiskařství Němeček: Různé rytecké techniky v knihtiskařství – Zíbrt: Z dějin českého knihtiskařství – Rambousek: Písmo a jeho užití – Horák: Česká kniha v minulosti 450,–

189. Almanach knihařů-ozdobníků-pouzdrařů a kartonážníků českoslovanských. Praha Svaz knihařů 1914. Red. Jan Sajal. S barev. i čb. reprod. 100 s. Orig. brož. Typograficky pozoruhodné dílo. 550,–

190. Album na fotografie. Modrozelený samet, přední i zadní deska zdobena výšivkou s motivem listů, vyšitý monogram „A.W. 1863„. Částečně s fotografiemi. Velmi dobrý stav 700,–

191. Seznam a ceník tovaryšských a výučních listů a mistrovských listů. Praha Stivín b.d. ( před první svět. válkou). Fotovyobr. výučních listů. 14 s. Orig. brož. 400,–

192. Ročenka Baťa 1940. Zlín časopis Zlín 1940. Foto vyobr. a kresby. 254 s. Orig. brož. 400,–

193. VEJNAR, Jindřich: Úderný prapor. Kronika prvního úderného praporu „Sibiřských legií„. Praha Hraničářský prapor 1930. Plánky a fotovyobr. 300 s. 2100 výtisků. Ckž. vazba ( Jenda Rajman?). Nevyskytující se legionářský tisk. 600,–

194. Kniha památní na sedmisetleté založení českých Křižovníků s červenou hvězdou 1233-1933. Praha 1933. 53 fototabulí. 375 s textu. 400 ex. Orig. cpl. vazba, mír. poškoz. 600,–

195. VAVROUŠEK, Bohumil: Církevní památky na Podkarpatské Rusi. Praha Kvasnička a Hampl 1929. 272 fotografií lidových staveb. 21 s. textu. Dedikace Vavroušek. Orig. ckž. vazba 800,–

196. Illustriertes Pracht- Album der Weltausstellung 1889. Ausgabe mit deutschen Text. Paris 1890. II. vyd. Barev. ob., xylograf. vyobr. + 3 panoramatické pohledy. 128 s. Orig. plkž. vazba 600,–

197. KAFKA, J.: Malý vesmír. Obrázková kniha pro zábavu a poučení mládeže dospělejší. Praha Frič 1884. 44 xylograf. vyobr. 39 s. Orig. ppl. vazba 400,–

198. VALTA, Karel: Důlní katastrofa 31. máje 1892. Zvláštní otisk z knihy „ Po stopách utrpení a slávy hornictva na Příbramsku„. Příbram 1935. Separát, str. 353-400. 31 vyobr. Dedikace autora. Nová plkž. vazba 240,–

199. Splavný tok Vltavy a Labe v ČSR. Schiftbare Moldau und Elbe in ČSR. Praha Vltavsko-Labská doprava b.d. Mapy, vysvětlivky, plavební značky a signály. Text česko-německý. V orig. cpl. deskách 400,–

200. WEINFURTER, Karel: Ohnivý keř I – III. Praha Zmatlík a Palička 1930. 288+142+343 s. Orig. cpl. vazby 300,–

201. Bhagavad – Gita. Praha Zmatlík a Palička 1926. Poznámky K. Weinfurter. 291 s. Orig. cpl. vazba 160,–

202. PACOWSKÝ, Václav: Kniha kuchařská aneb zřetedlná ponaučení… Na Horách Kutných Wondráček 1811. 263 s. Pap. vazba. Pozdější vazba. Titul a 7 prvních listů citlivě restaur. Klasická a významná kuchařka 900,–

203. Konvolut prospektů a článků Prospekt – nábytek, -trubkový nábytek, -Jak připravovati zboží UNRA, -2nabídkové prospekty „Brouk a Babka„ + výstřižky z novin. 400,–

204. BROUK, Bohuslav: Lidé a věci. Praha Petr 1947. Kresby a fotovyobr. 405 s. Orig. ppl. vazba s ob. 200,–

VII. Knižní vazby – Bindings

205. TOMAN, Karel: Torso života (Soubor veršů II ). Praha Borový 1929. Vyzd. ručně kolor. dřevoryty na patitulu i titulu František Kysela. 58 s. Podpisy Toman i Kysela. Ex. 54/600. Orig. ckž. vazba podle návrhu F. Kysely. V ochr. pouzdře. Sáňka 2079 700,–

206. DYK, Viktor: Krysař. Praha Borový 1915. Ed. Zlatokvět sv. 1. Vyzd. orig. dřevoryty, upr. a vazbu navrhl František Kysela. 79 s. Orig. ckž. vazba Antonín Jelínek. Sáňka 192 500,–

207. YEATS, W.B.: Tajemná růže. Stará Říše Stříž 1913. Dobré Dílo sv. 22. Upr. anonymně Jaroslav Benda. 94 s. Ckž. vazba 400,–

208. KOMENSKÝ, Jan Amos: Kšaft umírající matky Jednoty bratrské. Žižkov Spolek Blahoslav 1918. Ob. a litografiemi vyzd. František Bílek. 41 s. Podpis Bílek. Ckž. vazba, sign. A Tvrdý. Skvostně vydaná kniha v luxusní vazbě. 800,–

209. KOMENSKÝ, Jan Amos: Kšaft umírající matky Jednoty bratrské. Praha Raichl 1927. Ed. Špalíček sv. 1. Vazba a dřevoryty František Bílek. 81 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. Sáňka 1631 360,–

210. MÁCHA, K. H.: Literární zápisník z let 1833-1835. Praha Janská 1925. Hyperion sv. 16. Vyzd. Cyril Bouda. 188 s. Orig. clperg. vazba v ochr. pouzdře. Sáňka 961 300,–

211. MÁCHA, K.H.: Deník z roku 1835. Praha Janská 1922. Hyperion sv. 15. Vyzd. Cyril Bouda. 54 s. Orig. clperg. vazba v ochr. pouzdře. Sáňka 960 300,–

212. WILDE, Oscar: Před soudem. Soudní zápisy. Praha Janská 1921. Hyperion sv. 11. 113 s. Orig. ckž. vazba, v ochr. pouzdře. Sáňka 313 400,–

213. TOMAN, Karel: Básně I. Praha Borový 1918. Upr. V.H. Brunner. 117 s. Plkž. vazba anonym. Intarzovaný hřbet z více druhů kůže. Pozoruhodná vazba 600,–

214. Básně o vazbách. Praha Jiroutovi 1946. Front. Karel Svolinský. Ručně 180. Jindřich Štýrský kolor. kresby Jiří Jaška. Upr. Jindřich Štyrský. 28 s. Podpisy 10 spoluautorů básníků, mj. V. Nezval, J. Seifert, F. Halas, F. Hrubín. Plkž. vazba A. a L. Jiroutovi. Nádherná polokožená vazba. Sáňka 2309 650,–

215. TOMAN, Karel: Sluneční hodiny. Praha Vinice 1913. Vyzd. dřev. a upr. František Kysela. 41 s. Ckž. vazba. Krásná vazba. Sáňka 300 500,–

216. CASTANIER, Prosper: Dcera Kresova. Praha Hynek b.d. Ilustr. F. Schmidt. 325 s. Plkž. vazba sign. Jan Šmok 43. V ochr. pouzdře. Velmi zajímavý knihařský pokus známé osobnosti filmu s půvabnými erotickými ilustracemi. 800,–

217. WEICHERT, Ernst: Prostý život. Praha Kvasnička a Hampl 1941. Ob. a upr. Jaroslav Šváb. 344 s. Ckž. vazba sign. Jan Šmok 1943. Ob. přiváz., v ochr. pouzdře. Pozoruhodná práce 450,–

218. RAŠÍN, Jaromír: Života krajíc. Praha Zink 1937. Vyzd. orig. čtyřbarev. litografiemi a upr. Cyril Bouda. 29 s. 260 ex. Pap. vazba s vlasními kresbami na obou deskách sign. Jan Šmok 1943. V ochr. pouzdře. Sáňka 4658 400,–

219. KLEIST, Heinrich von: Penthesilea. Tragédie. Král. Vinohrady Svoboda 1912. Knihovna Kytice. Vyzd. a upr. V.H. Brunner. 124 s. Plkž. vazba sign. Ota Blažek, ob. přiváz. Legendární typo úprava v nádherné vazbě. Sáňka 225 1 200,–

220. BLOY, Leon: Duše Napoleonova. Stará Říše Stříž 1918. Dobré Dílo sv. 48. Ob. a upr. Jaroslav Benda. 177 s. Plkž. vazba sign. Ota Blažek. Sáňka 314 800,–

221. VALENTA, Edvard: Několik let. Praha Borový 1934. 78 s. Plkž. vazba sign. Ota Blažek. Starší typická Blažkova vazba na vzácnějším tisku. 600,–

222. Paměti babičky Kavalírové. Praha SČB 1929. Front. orig. sign. lept Max Švabinský. Ob. a kresby Karel Svolinský, upr. Method Kaláb. 204 s. Podpis Svolinský. Ex. 166/200. Plkž. vazba, sign. Ota Blažek. Nádherná bibliofilie. Sáňka 4460 1 900,–

223. RYBA, J. J.: Radovánky nevinných dítek o Vánocích. Praha SČB 1934. Ob., barev. kresby a upr. Karel Svolinský. 26 s. 300 ex. Plkž. sign. vazba Ota Blažek. Velmi půvabný tisk.Sáňka 4758 1 600,–

224. ČELAKOVSKÝ, F. L.: Ohlas písní ruských a českých. Praha Bradáč a Dyrynk 1913. Vyzd. orig. leptem v titulu V.H. Brunner. Upr. Karel Dyrynk. 203 s. Ex. 208. Orig. ckž. vazba Ludvík Bradáč. Klasická zásadní bibliofilie.Sáňka 180 800,–

225. Praga caput regni. Praha SČB 1913. Vybral, vyzd. a upr. František Kysela. 49 s. Ex. 574/1000. Orig. ckž. vazba Antonín Malík, v ochr. pouzdře. Zásadní kubistická kniha. Krásný exemplář. Sáňka 111 800,–

226. KARÁSEK ze Lvovic, Jiří: Boží převozník. Legenda. Kladno Klír 1928. Ed. Zodiak sv. 3. Vyzd. 3 orig. dřevoryty, 2 vinětami a ed. Značkou František Kobliha. 40 s. Ex. 63/75. Ckž. vazba Alois Jirout, v ochr. pouzdře. Sáňka 1608 4 000,–

227. SCHAUWECKER, F.: Letící hvězda. Tragedie rudé rasy. Praha SLK 1941. 220 s. Ppl. vazba se zdobenou překližkou Ludvík Růžička 360,–

228. PALIVEC, Josef: Síta. Praha Borový 1943. Ob. Josef Hochman, kresba Linka Procházková. 125 s. Cpl. rytá zdobená vazba včetně předsádek Ludvík Růžička. Ob. přiváz. 400,–

229. SEIFERT, Jaroslav: Jaro sbohem. Praha Borový 1942. Ob. Josef Hochman, 157 s. Dedikace Seifert. Cpl. vazba s květinovým dekorem Ludvík Růžička 400,–

Zdeňka a Ladislav Růžičkovi – knihvazačské dílo

230. The New Bookbinder. Journal of desinger bookbinders. Volume One. London Desinger bookbiders 1981. 74 s. Pap. vazba s kož. Štítkem sign. Ladislav Růžička. V ochr. pouzdře. 500,–

231. The New Bookbinder. Journal of desinger bookbinders. Volume Two. London Desinger Bookbinders 1982. 79 s. Pap. vazba s kož. štítkem sign. Ladislav Růžička, v ochr. pouzdře 500,–

232. LOON, Hendrik van: Rembrandt. Tragedie prvního moderního člověka. Praha Symposion 1947. 322 s. Plperg. vazba sign. Ladislav Růžička. 360,–

233. OTRADOVICOVÁ, Jarmila: Básnický profil Jaroslava Durycha. Praha Kuncíř 1945. 39 s. Pap. vazba sign. Ladislav Růžička. Raná vazba ve stylu O. Blažka 400,–

234. Evangelium sv. Matouše. Z Bible svatováclavské. Praha Pour 1939. 122 s. Plkž. vazba sign. L. Růžička. Zdobený hřbet, ob. přiváz. V ochr. pouzdře. Atypické. 500,–

235. PLAUTUS, T. M.: Pseudolus. Komedie. Kladno Šnajdr 1946. Ob. a front. Jiří Trnka. 109 s. Sign. pap. vazba L. Růžička. V ochr. pouzdře. Ob. přiváz. Harmonie pouzdra i knihy. Krásné. 650,–

236. Abraham a Santa Clara: Dělníci knihy. Vyškov Obzina 1946. S pův. ilustr. 77 s. Pap. vazba sign. Růžička v orig. pap. pouzdře, ob. přiváz. Překrásné písmo na štítku 500,–

237. PÉGUY, Charles: Ta jedna je paní – chudoba. Praha Vyšehrad 1971. Ob. a upr. Jitka Vrbová. 95 s. Plkž. vazba sign. L. Růžička. V ochr. pouzdře, ob. přiváz. Bez nápisu na hřbetě 400,–

238. CLAUDEL, Paul: Magnificat. Praha Vyšehrad 1970. Ob. a upr. Jitka Vrbová, front.Václav Sokol. 91 s. Plkž. vazba sign. L. Růžička. V ochr. pouzdře, ob. přiváz. Bez nápisu na hřbetě 400,–

239. Zpěvy nové Francie. Literární pásmo ilegální francouzské poesie a prózy z let druhé svět. války. Praha Petr 1946. Ilustr František Jiroudek. 65 s. Plperg. vazba sign. L. Růžička. Atypická vazba 500,–

240. Cesty k pramenům. Praktická archeologie a literární kritika. Praha Vyšehrad 1971. Ob. a upr. J. Solper. 225 s. Pap. vazba sign. L. Růžička, v ochr. pouzdře, ob. přiváz. 500,–

241. TRILLING, Wolfgang: Hledání historického Ježíše. Praha Vyšehrad 1993. Upr. Z. Kočvar. 195 s. Pap. vazba sign. L. Růžička, v ochr. pouzdře. Ob. přiváz. Ob. harmonuje s pouzdrem 550,–

242. JONES, James: Pistole. Praha SNKLHU 1964. Ob. a upr. Jiří Svoboda. 128 s. Pap. vazba sign. L. Růžička, v ochr. pouzdře s ob. 400,–

243. DURYCH, Jaroslav: Sedmikráska. Román. Praha Kuncíř 1927. Ob. a titul Karel Svolinský. 173 s. plperg. vazba sign. L. Růžička, v ochr. pouzdře s ob. Překrásná vazba 800,–

244. BALTHASAR, H. U. von: Maria. Praha Scriptum b.d. (1991). 45 s. Plkž. sign. vazba L. Růžička, ob. přiváz. V ochr. pouzdře. S láskou pojatá atypická vazba 400,–

245. ORTEN, Jiří: Eta Eta žlutí ptáci. Prózy. Liberec Severočeské nakl. 1966. Ob. a upr. Milan Janáček. 157 s. Plperg. vazba sign. Lad. Růžička, v ochr. pouzdře 500,–

VIII. Bibliofilie – Bibliophily

246. APOLLINAIRE, Guillaume: Stín mé lásky. Praha Picka b.d. (1955). Ob. a sign. front. Miroslav Troup. Překl. G. Francl. 24 s. Dedikace překladatele. Počet ex. neudán (spr. 52). Orig. brož. Grimm 324. Sáňka 563a 260,–

247. ARBES, Jakub: První noc u mrtvoly. Nokturno. Praha Pour 1942. Ed. Příběhy sv. 2. Vyzd. 6 orig. litografiemi Antonín Strnadel. Upr. Oldřich Menhart. 50 s. Ex. 10/100 na hollandu. Podpis Strnadel. Na přídeští exlibris sign. M. Florian. Ppl. vazba, orig. ob. přiváz. Sáňka 2245 240,–

248. ASGRIMSSON, Eysteinn: Lilije. Báseň ke cti Matky boží. Stará Říše Florianová 1924. Dobré Dílo sv. 81. Ob. a vyzd. barev. dřevoryty Antonín Slavíček. 86 s. Ex. 129/300. Orig. brož. Krásný tisk. Sáňka 724 1 400,–

249. BÁBÁ TÁHIR, zpěvák Hamadánský. Praha Picka b.d. (1955). Vazba, upr. a 4 ručně kolor. kresby Miroslav Troup. 29 s. Počet ex. neudán (77 ex.) Orig. pap. vazba. Grimm 313. 300,–

250. BALZAC, Honoré de: Gobseck. Brno Sáňka 1925. Ed. „200„, sv. 4. Vyzd. 4 orig. sign. dvoubarev. dřevoryty a vignetou Jan Konůpek. 82 s. Ex. 35/200. Orig. kartonáž. Sáňka 734 400,–

251. BEDNÁŘ, Kamil: Ypsilon a Evangelina. Praha SČB+ČS 1965. Orig. plkž. vazba a 5 orig. litografií Kamil Lhoták. 55 s. Dedikace Bednář. Orig. plkž. vazba, ob. přiváz. V ochr. pouzdře. Několik ex. bylo vevázáno v orig. Lhotákových deskách. Dosud nedraženo. Sáňka 5627 3 800,–

252. BÉM, Edvard: Černá a zlatá. Roudnice Svoboda 1912. Ed. Kytice sv. 4. Vazba, orig. dřev. a upr. František Kobliha. 76 s. Orig. vazba v japonském hedvábí Antonín Malík, v ochr. pouzdře. Velmi sličná bibliofilie. Sáňka 168 2 000,–

253. BERTRAND, Aloysius: Kašpar noci. Brno Pojer 1947. Ed. Atlantis sv. 66. Vyzd. 8 orig. sign. lepty Václav Zykmund. 191 s. Nerozřez. Ex. 390/400. Volné listy v orig. ob. Sáňka 5644 2 400,–

254. BEZRUČ, Petr: Par nobile. Praha soukr. tisk 1944. Front. orig. barev. dřev. Josef Krejsa. Upr. a vytiskl Alois Chvála. 4 výtisky, tento má č. 1. Orig. brož. Kuriozita. Sáňka 2506 300,–

255. BÍLEK, František: Cesta. Cyklus 38 litografií. Česko-francouzský text Miloš Marten. Praha Odbor Svazu čsl. studentstva 1909. Vazba, titul a patitul (orig. dřevoryty) a 38 litografií František Bílek. Nestr. Ex. 146/400. Orig. clperg. vazba Ludvík Bradáč. Náš ex. je číslován jako nepřednostní,je však jednoznačně přednostní neboť je tištěn na japanu a svázán v pergamenu. Ve vynikajícím stavu, pouze orig. tkanice vespodu vyměněna. CA 17 – 15 000,– Nádherný tisk. Sáňka 11 11 000,–

256. BLOY, Leon: Obviňuju se… Stará Říše Florian 1910. Studium sv. 26. 150 s. Podpis Florian. Orig. brož. Vloženy prospekty. Sáňka 351 500,–

257. BLOY, Leon: Rozjímání samotářova r. 1916. Stará Říše Stříž 1919. Dobré Dílo sv. 63. Ob., titul a upr. Jaroslav Benda. 147 s. Plkž. vazba, ob. přiváz. 400,–

258. BŘEZINA, Otokar: Tajemné dálky – Svítání na západě. Praha Moderní revue 1900. KMR sv. 29. Vyzd. 3 orig. litografiemi František Bílek. Na ručním papíře. 2. vydání. Orig. brož. Přednostní exemplář na ručním papíře. Sáňka 177 800,–

259. BŘEZINA, Otokar: Prosy I. – Hudba pramenů. Praha Odkaz 1918. Ob., 5 orig. dřevorytů a 5 světlotisků František Bílek. 51 s. Orig. brož. Tisk v dokonalém stavu. 800,–

260. BŘEZINA, Otokar: Ruce. Praha ELK 1946. Vyzd 35 orig. dřevoryty Josef Váchal. 64 s. Nerozřez. Ex.500/1000. Volné archy v orig. kart. přebalu. Sáňka 600,–

261. BŘEZINA, Otokar: Prolog k Hudbě pramenů. Kladno Cipra 1985. Vyzd. orig. leptem anonym (J.Pileček?).Nestr. Dedikace Glivický. Orig. brož. 240,–

262. CASTRO, Eugenio de: Belkiss, královna sábská… Praha Moderní revue 1900. KMR sv. 32. 169 s. Překl. a dedikace H. Kosterkovi, A. Procházka. Na ručním papíře. Orig. brož., mír. poškoz. ve hřbetě. 900,–

263. /Cellini, Benvenuto/ The Life of Benvenuto Cellini. Thirty copper engravings by Cyril Bouda. Praha Žikeš 1939. 30 orig. sign. mědirytů Cyril Bouda. Vytiskl Miro Pegrassi. 6 s. textu. Ex. 49/99. Podpis Bouda. Orig. plkž. vazba 4 000,–

264. COCTEAU, Jean: Chvála knihtisku. Eloge de L´Imprimerie. Praha V. Svoboda 1930. Upr. Karel Dyrynk. Písmo V. Preissiga. Nestr. Ex. 40/61. Orig. pap. vazba, ve hřbetě mír. poškoz. Sáňka 2739 450,–

265. ČAPEK-CHOD, K. M.: Lybyrint světa. Povídka. Praha Dyk 1926. Ed. Vinice sv. IV. Ob. a 6 orig. sign. leptů Jan Konůpek. Upr. Karel Dyrynk. 137 s. Ex. 186/200. Orig. pap. vazba. Sáňka 1331 800,–

266. DANTE, Alighieri: Peklo. Božské komedie část první. Praha Picka 1949. Ed. Monumenta genii humani sv. IV. Grafický doprovod Jan Konůpek. Písmo, iniciály a titulní list Karel Dyrynk. Písmo titulu a iniciál ručně kolorovala Jarmila Picková, vstupní iniciálu zlatil Karel Dudešek. 190 s. Ex. 63/99. Podpis Konůpek. Orig. brož. Grimm 203. Legendární pickovský tisk. Sáňka 5817 3 000,–

267. Dante a Češi. K 600.tému výročí úmrtí největšího křesťanského pěvce. Olomouc Družina 1921. Ob. J. Köhler. Vyzd. dřev. mj. J. Váchal, F. Duša, R. Adámek. 2 orig. lepty Jan Konůpek. 163 s. Orig. pap. vazba 500,–

268. DEML, Jakub: Umění. Tasov Deml 1937. Ob. Jan Konůpek. 36 s. Dedikace Deml. Orig. brož. Sáňka 2893 300,–

269. DURYCH, Jaroslav: Panenky. Praha Aventinum 1927. Vyzd. kresbami Josef Šíma. Upr. Karel Dyrynk. 84 s. Dedikace Šíma, podpis Durych. Ex. 204/600. Orig. clperg. vazba. Sáňka 1388 2 400,–

270. DYK, Viktor: Síla života. 18971898. Praha Moderní revue 1898. KMR sv. 21. Ob. S.K. Neumann? 46 s. 350 ex. Orig. brož., obě strany obálky odděleny. Sáňka 398 450,–

271. DYK, Viktor: Marnosti. Básně. Praha Moderní revue b.d. KMR. sv. 30. 76 s. Plkž. vazba, ob. přiváz. 400,–

272. DYK, Viktor: Milá sedmi loupežníků. Praha SČB + ČS 1955. Ob. a 3 orig. mědirytiny ( 2 sign.) Cyril Bouda. 49 s. Ex. 241/ 300. Volné archy v orig. ob. Sáňka 5871 500,–

273. ERBEN, K. J.: Kytice. Brno Pojer 1940. Ed. Atlantis sv. 50. Ob. a 30 kreseb Antonín Procházka. Text kaligrafoval Oldřich Menhart. Upr. Method Kaláb. 147 s. Nerozřez. Ex. 136/150A. Volné archy v orig. přebalu. Vzácné. Sáňka 3044 1 000,–

274. ERBEN, K. J.: Svatební košile. Praha Zátiší 1920. Ob. a kresby Vlastislav Hofman. 27 s. Orig. pap. vazba. Významné. V nádherném stavu. Sáňka 404 700,–

275. ERBEN, K. J.: Svatební košile. Praha Picka 1954. Vyzd. orig. dřevoryty Jan Konůpek. Vytištěno Dyrynkovým biblickým písmem. Nestr. 35 ex. Orig. brož. Vydáno spr. 1950 a 60 ex. Grimm 218. Sáňka 5894 400,–

276. ERBEN, K. J.: Svatební košile. Praha Vyšehrad 1952. Titul a 12 barev. ilustrací Alén Diviš. Upr. František Tichý. 29 s. Cpl. vazba. Mimořádné ilustrace. Sáňka 5896 1 000,–

277. /Erby/ CHRÁSKA, P. J.: Erby českých pánů popravených v Praze 1621. Praha VŠ Umprum 1966. Ed. Speciálky F. Muziky sv. 44. Vyzd., navrhl, upr. a svázal Jaroslav Doležal. 63 s. Ex. 25/30. Orig. pap. vazba v ochr. pouzdře. Sáňka 6148 700,–

278. GOGOL, N. V.: Nos. Praha A. Novák 1920. Ob., předsádky, titul a upr. Jan Konůpek. 54 s. Ex. 224/400. Orig. brož. Zajímavá typografie. Sáňka 37 400,–

279. HALAS, František: Hořká. Praha Müller 1942. Ed. Lis knihomilův sv. 14. Orig. suché jehly v titulu, tiráži a 1 dvojstranná František Tichý. 21 s. Podpisy Halas i Tichý. Orig. brož. V knize publikována suchá jehla „Básník a Můza.„ Sáňka 3244 5 500,–

280. HALAS, František: Torso naděje. Praha Klír 1946. Ed. Zodiak sv. 17. Vyzd. 6 orig. celostr. lepty a lept. značkou Emil Filla. 55 s. Lepty vytiskl Miro Pegrassi. Ex. 296/400. Orig. brož. Sáňka 6012 6 000,–

281. HALAS, František: O poesii. Praha Picka 1946. Titul a 6 celostr. orig. leptů Dimitrij Kadrnožka. 76 s. Podpis Kadrnožka. 27 ex. Orig. brož. Grimm 242. Spr.údaje: vyšlo 1951 v počtu 72 ex. Sáňka 600,–

282. HAVEL, Václav: Slova. Čtyři eseje z let 1986-1990. Praha SČB 1993. Vyzd. 2 orig. lepty Jiří Anderle. Upr. M. Dyrynk. 31 s. Podpis Anderle. Orig. brož. 2 000,–

283. HAVLÍČEK BOROVSKÝ, Karel: Křest sv. Vladimíra. Král. Vinohrady Nový kult 1904. Knihovna revolucionářů (S.K.Neumann) sv. V. Ob. a ilustr. František Gelner. 46 s. Orig. brož. Vzácný tisk ve velmi dobrém stavu. Sáňka 420 1 000,–

284. HAVLÍČEK BOROVSKÝ, Karel: Křest sv. Vladimíra. Choceň Loutkář 1921. Ob. a kresby Zdeněk Kratochvíl. 126 s. Orig. brož. Sáňka 921 240,–

285. HLAVÁČEK, Karel: Mstivá kantiléna. Praha ČS 1966. Vyzd. 10 orig. suchými jehlami František Tichý. 13 s. 450 ex. Orig. brož. 4 500,–

286. HEWLETT, Maurice: Klíč k srdci. Brno Sáňka 1925. Knih „200„ sv. 5. Titul a 3 orig. barev. litografie Eduard Milén. 53 s. Ex. 162/200. Na přídeští ex libris. Orig. kart. Sáňka 859 400,–

287. HOLAN, Vladimír: Dvě jezera. Praha SČB+NČVU 1963. Front. orig. sign. mědiryt a mědiryt v tiráži Rastislav Michal. 23 s. 500 ex. Orig. brož. Sáňka 6068 450,–

288. HORA, Josef: Jan houslista. Praha Melantrich 1939. Ed. Krásné tisky Melantricha sv. I. Vyzd. dřevoryty Václav Mašek. 68 s. Nerozřez. Podpisy Hora i Mašek. Ex. 18/200. Orig. brož. Sáňka 3372a 450,–

289. HORA, Josef: Deset let. Praha Borový 1929. 85 s. Ex. 63/200. Orig. ckž. vazba. V ochr. pouzdře. Sáňka 1509 200,–

290. KADLEC, Svatopluk: Objetí. Litomyšl Portman 1934. Vyzd Jan Konůpek. Nestr. Ex. 9/10. Parafováno vydavatelem. Orig. brož. Vzácný portmanovský tisk. Sáňka 3556 800,–

291. KARÁSEK ze Lvovic, Jiří: Zazděná okna. Praha Neumannová 1912. Ob. a orig. dřevoryty František Kobliha. 107 s. Orig. brož. Sáňka 466 400,–

292. KOLLÁR, Jan: Slávy dcera. Lyricko-epická báseň z roku 1824. Uherské Hradiště Skupina moravských knihomilů 1939. Vyzd. 4 orig. celostr. dřev. Ferdiš Duša. Upr. Ruda Kubíček. Na losinském ručním papíře. 178 s. Orig. brož. Reprezentativní vydání. Neudaný, ale malý počet výtisků. Sáňka 3664 550,–

293. KOMENSKÝ, J.A.: Kšaft umírající matky Jednoty bratrské. Praha KZLF 1940.Vyzd. 3 orig. sign. celostr. dřevoryty František Bílek. Upr. Method Kaláb. 44 s. Nerozřez. Se suchou pečetí. Ex. 70/250. Na hollandu. Orig. brož., v ochr. pouzdře. Sáňka 3677 1 000,–

294. KNAP, Josef: Žloutnou stráně. Plzeň Hodková 1929. Ed. Proměny. Vyzd. 3 orig. barev. dřevoryty Josef Hodek. 15 s. Podpis Knap. Ex. 93/100. Orig. brož. Sáňka 3641 400,–

295. Kniha Judyth. Praha Rosenberg 1927. Front. orig. sign. lept, 6 orig. sign. dřevorytů, kolor. titul a iniciály, oranamentace a upr. František Kobliha. Vytiskla Průmyslová tiskárna za vedení Methoda Kalába. Nestr. Ex. 11/50. Na patitulu nesouvisející dedikace. K tisku připojeny zvláštní otisky prvních stavů sign. leptu a dřevorytů. Volné archy v orig. ob., v ochr. pouzdře. Nejbohatěji vyzdobený Koblihův tisk. Pouze 50 výtisků. S připojeným zvláštním sledem sign. Koblihových grafi ckých listů.. CA 23-34 000,– Sáňka 1625. 24 000,–

296. Knihomil. O knihách, lidech a událostech. Roč. I., 1917-1918. Král. Vinohrady Bradáč 1918. 242 s. Upr. Miloš Klicman. 6 čísel. I. roč.(komplet). Ppl. vazba. Sáňka 227 550,–

297. KOBLIHA, František: Mstivá kantiléna. Cyklus 14 orig. dřevorytů. Bílovice Neumann 1911. Ed. Červen. Nestr. 250 ex., tento neočíslován. Orig. brož. Důležitý grafický doprovod k Hlaváčkovým veršům. Ve velmi dobrém stavu. CA 22 – 13 000,– 9 000,–

298. KUNDERA, Ludvík: Le sillon de la Mort. Brno Kundera 1947. Vyzd. Bohdan Lacina. 14 s. Dedikace Kundera. Editions Ra, No 7. Orig. brož. 240,–

299. KUNDERA, Ludvík: Na místo řeči. Praha Divadlo hudby 1990. Vyzd. orig. sign. leptem Jaroslav Škarohlíd. Nestr. Dedikace Kundera. Orig. brož. 400,–

300. LOUYS, Pierre: Leda čili Chvála blahoslavených temnot. Praha Moderní revue 1920. KMR sv. 60. Vyzd. orig. leptem T.F. Šimon. 21 s. Ex. 53/200. Orig. plkž. vazba Ludvík Bradáč. Sáňka 72 500,–

301. Mabinogi. Keltské pověsti. Kladno Cipra 1949. Ed. Kladenský lis sv. 3. Ob. a 25 kreseb Jan Konůpek. Upr. Josef Cipra. 123 s. 99 ex. Orig. brož. Velký tisk zřídka se vyskytující. Sáňka 6434 1 000,–

302. MÁCHA, K.H.: Mág. Báseň. Praha Janský 1925. Edice Stožár sv. 4. Vyzd. 7 orig. lepty (front. signován) Jan Konůpek. Upr. a vazbu navrhl Cyril Bouda. 84 s. Ex. 26/100. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře. Nejvzácnější tisk edice Sožár, těžko dostupný máchovský tisk. V nádherném stavu. Sáňka 967 4 500,–

303. (Mácha, K.H.) SABINA, Karel: Upomínka na K.H. Máchu. Praha Janský 1926. Stožár sv. 5. Vyzd. orig. dřev. a vazbu navrhl Karel Svolinský. 45 s. Ex. 88/100. Se suchou pečetí. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. Sáňka 1087 1 200,–

304. MALLARMÉ, Stephane: Azur. Praha ČS 1966. Ob. a upr. Zdeněk Seydl s použitím prací H. Matisse. 22 s. 500 ex. Orig. brož. 160,–

305. MALLARMÉ, Stephane: Vrh kostek nikdy nevyloučí náhodu. Praha VŠ Umprum 1973. Vyzd. Karel Demel. Nestr. Dedikace Kundera. Orig. brož. Sáňka 4017 400,–

306. MARTEN, Miloš: Edvard Munch. Praha Braunerová 1905. Titulní list a iniciály ručně kolorovala Zdenka Braunerová. 45 s. Ex. 17/17. Podpis Marten. Orig. brož. S ručně kolor. dřevoryty. Bibliofilský poklad. Sáňka 252 6 000,–

307. MARTEN, Miloš: Styl a stylisace. Praha Moderní revue 1906. KMR sv. 44. Ob., titul reprod. kresby a ornamentace Zdenka Braunerová. 41 s. Ckž. vazba, orig. ob. přiváz. Sáňka 89 1 500,–

308. MARETEN, Miloš: Kniha silných. Essaie. Praha Neumannová 1910. Ed. Čeští autoři sv. XI. Orig. dřevoryt Emile Bernard. Ob., titul a ornamentace orig. dřev. Zdenka Braunerová. 152 s. Druhé vydání. Orig. brož. Sáňka 255 1 100,–

309. MARTEN, Miloš: Dravci. Novely. Praha Hovorka 1913. Ob. titul a orig. dřev. Zdenka Braunerová. 67 s. Ex. 89/250. Orig. brož. Vyskytuje se velmi zřídka. Sáňka 84 900,–

310. MARTEN, Miloš: In memoriam Karla Hynka Máchy. Praha Moderní revue 1910. KMR sv. 51. Ob., orig. lept a 3 kresby Zdenka Braunerová. Nestr. Ex. 91/150. Plperg. vazba. Poškoz. skvrnami uvnitř v přední části., jde však o natolik vzácný tisk, že tuto vadu nutno považovat jen za nepodstatnou. Sáňka 85 2 000,–

311. MARTEN, Miloš: Pohádky a podobenství. Praha Janská 1944. Editio Princeps sv. 7. Vyzd. orig. dřev. František Kobliha. Upr. Method Kaláb. 57 s. Volné archy v orig. ob. sáňka neuvádí 500,–

312. /MASERELL, Frans/ Souvenirs de mon pays. Paris Editions du Sablier 1921. Vyzd. orig. dřevoryty Frans Maserell. Nestr. Ex. 92/165. Podpis Maserell. Orig. ckž. vazba 14 000,–

313. /MASERELL, Frans/ VERHAEREN, Emile: Le Travailleur Etrange et autres récits. Paris Editions du Sablier 1921. Vyzdobil originální signovanou ilustrací a originálními dřevoryty Frans Maserell. 115 s. Ex. 15/25. serie I. Podpis Maserell. Přiváz. zvláštní sled Masarellových dřevorytů. Orig. ckž. vazba. Luxusní bibliofilie z 25 nejpřednostnějších ex. Ex. No 15! 22 000,–

314. NĚMCOVÁ, Božena: Tři citrony. Hranice Hladký 1929. Ex. Rozmarýn sv. 5. Vyzd. litograficky kolor. dřevoryty Karel Svolinský. 32 s. Podpis Svolinský. Ex. 44/240. Plperg. vazba, ob. přiváz. Mír. poškoz. ve hřbetě. Kdysi velmi slavná bibliofilie. Sáňka 1832 550,–

315. NEUMANN, S. K.: České zpěvy. Praha Brož. b.d. Knihovna Vlny sv. 7. Oboustr. Ob., front. a titul Jan Konůpek. 31 s. Orig. brož. Velmi krásná raná Konůpkova úprava. Sáňka 534 300,–

316. Otčenáš. Modlitba Otčenáš vyložená slovy ježíšovými z Evangelií. Praha Zelenka 1936. Front., titul a 10 ilustr. Jan Konůpek. Nestr. Orig. brož., mír. poškoz ob. 400,–

317. Píseň písní. Praha Grafikona 1918. Vyzd. 2 celostr. orig. barev. dřevoryty, iniciálami a ornamentací Vladimír Röhling. 31 s. 250 ex. Orig. ckž. vazba v ochr. pouzdře. Mír. opotřebováno. Sáňka 105 500,–

318. Píseň písní. Praha Müller 1941. Ed. Lis knihomilův sv. 12. Ob. a kresby František Tichý. Upr. F.J. Müller. Překl. a podpis I. Olbracht Ex. 10/300. Na přídeští exlibris. Orig. cpl. vazba. Výtisk v nádherném stavu. Sáňka 4528 2 000,–

319. Píseň veselé chudiny. Stará Říše Florianová 1932. Dobré Dílo sv. 111. 600 ex. Orig. brož. sáňka 4530 180,–

320. POE, E. A.: Dvě povídky. Brno Sáňka 1926. Knih „200„ sv. 6. Vyzd. 3 orig. lepty Jan Konůpek. Upr. Karel Dyrynk. 59 s. Ex. 99/200. Orig. kart. Sáňka 1038 700,–

321. PROCHÁZKA, Arnošt: České kritiky. Praha Moderní revue 1912. KMR sv. 55. 301 s. Na lepším papíře. Orig. brož. Vynikající stav. 700,–

322. Edice Pupila – konvolut 6 svazků Vydav. Praha SČB. Ve stejné úpravě, v malých nákladech. Půvabné tisky současnosti. Antošová – Dvakrát pro přátele, Strolený – Čtvercové zrcadlení. Sborník Martinu Dyrynkovi. Mašek – Sen. Tomeš – Z dálky času. Šrut – Cesta do Ďáblic. 360,–

323.QUINCEY, Thomas de: Vražda jako krásné umění. Stará Říše Florianová 1923. Dobré Dílo sv. 85. Front. portrét autora. 169 s. 380 ex. Orig. brož. Sáňka 1057 300,–

324. RÉGNIER, Henri de: Nápisy na třináct bran města. Praha Duchan 1941. Překl. Jiří Konůpek, vyzd. Jan Konůpek. 32 s. Ex. 32/60. Orig. brož. Vyskytuje se zřídka – 60 výtisků. Sáňka 4663 500,–

325. RILKE, R. M.: Elegie z Duina. Brno Pojer 1930. Ed. Atlantis sv. 8. Front. orig. dřev. Jaroslav Benda. 76 s. Ex. 195/350. Orig. brož. Sáňka 4696 180,–

326. RUBEŠ, František: Pan Amanuensis na venku aneb Putování za novelou. Praha Janský 1928. Ed. Stožár sv. 11. Kresby Vlastimil Rada. 158 s. Ex. 70/100. prodejných. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. Sáňka 1975 1 200,–

327. /Seifert, Jaroslav/ ČERNÝ, Václav: Jaroslav Seifert. Náčrt k portrétu. Kladno Cipra 1954. Orig. mědiryt (portrét Seiferta) sign. Cyril Bouda. 21 s. Dedikace Bouda. Podpis Černý. Orig. brož. Sáňka 5798 450,–

328. SHAKESPEARE, William: Král Lear. Kladno Cipra 1954. Ed. Kladenský lis sv. 5. Vyzd. orig. dřev. (front. signován) Pavel Šimon. 176 s. Upr. Josef Cipra. Vytiskl na ručním lisu 1 výtisk (spr. 98) Orig. brož. Sáňka 6943 400,–

329. /Shakespeare, William/ Medicina v Shakespearových tragediích. Text J. Tesař. Praha SČB 1996. Ilustr. Jiří Kolář. 36 s. Podpisy Kolář, Tesař, Dvořák a Dyrynk. Orig. brož. 700,–

330. Studentský almanach 1908. Praha Svaz čsl. studentstva 1908. Ob., titul a upr. František Kysela. 103 s. Orig. brož. Vynikající stav. 900,–

331. SUCHÁNEK, Jiří: Palety. Praha soukr. tisk. 1948. Básně opěvující tvorbu českých umělců výtvarných. Vyzd. 15 kresbami a 1 dřev. mj. E. Filla, L. Jiřincová, J. Lada, F. Tichý, J. Trnka aj. Zrzavý. 56 s. Vytiskl Alois Chvála. Ex. 39/50. Volné archy v orig. ob., která poškoz. 600,–

332. SÝS, Karel: Jan Neruda v Paříži. Praha SČB 1977. Vyzd. 3 orig. lepty Kamil Lhoták. Nestr. Nerozřez. Podpisy Lhoták i Sýs. Orig. brož. 800,–

333. ŠRÁMEK, Fráňa: Ilustrace a jiné básně. Praha Ločák 1908. Levná knihovna vzdělávací. 19 s. Orig. brož. Velmi vážně poškozeno. Nevyskytuje se. 240,–

334. ŠTORCH-MARIEN, Otakar: Chvála nakladatelského povolání. Praha Aventinum 1929. Front. portrétu autora Jan Zrzavý. 12 s. podpis Zrzavý. Ex. 374/400. Orig. brož. Sáňka 5101 360,–

335. Tři eddické písně. Praha Kuncíř 1930. Vyzd. orig. dřevoryty a upr. Karel Svolinský. 27 s. Ex. 37/100. Orig. brož. Sáňka 5182 600,–

336. THU FU: Básně. Myslibořice Klub bibliofilů b.d. Př. O. Žižka. Vyzd. orig. kresbami J. Vávra. Nestr. Ex. 25 z neudaného počtu. (40?) Podpis Žižka. Orig. kart. Sáňka 5141 400,–

337. VÁCHAL, Josef: Ruce. 13 barev. dřevorytů k veršům Otokara Březiny. Praha ELK 1943. 13 orig. barev. dřev., poslední signován. 1001 ex. Dřev. přepásány pův. papírovou páskou – nedotčeno. Orig. ve volných listech v orig. kart. Zcela intaktní. Viz. položka 260. Sáňka 5735 6 000,–

338.VALÉRY, Paul: Mladá Parka. Praha Orbis 1937. Front. a 3 sign. orig. lito Václav Mašek. Upr. Rudolf Hála. 46s. Př. J. Palivec. Podpis Mašek, dedikace Palivec. Ex. 48/250. Orig. brož. Sáňka 5234 700,–

339. VALÉRY, Paul: Had. Kladno Klír 1929. Zodiak sv. 7. Ob., sign. frontispice nakl. značka (mědiryt) a upr. Karel Svolinský. 35 s. Podpisy P. Valéry, K. Svolinský a J. Palivec. Vytiskla za vedení K. Dyrynka Státní tiskárna. Ex. 24/99. Orig. brož. v orig. ochr. krabici. Legendární bibliofilie s podpisem Paula Valéryho ! Sáňka 2095 3 000,–

340. VEJRYCHOVÁ, Josefa: Ze starých časů. Praha SČB 1931. Vyzd. 2 orig. suchými jehlami Max Švabinský. Ob. a kresby Karel Svolinský. Upr. Method Kaláb. V tiráži originální perokresba Karel Svolinský. 77 s. Podpisy Svolinský a Kaláb. 280 ex. Orig. brož., ob. mír. poškoz. Sáňka 5258 700,–

341. VILLON, Francois: La Petit Testament de Maistre Francois Villon fait l´an 1456. Plzeň Žikeš b.d. Front. orig. sign. lept. Viktor Stretti. Upr. Karel Dyrynk. 45 s. Ex. 35/85. Orig. kart. CA 17 – 7500. Sáňka 1155 1 200,–

342. WOLKER, Jiří: Svatý Kopeček. Praha Petr 1926. Vyzd. 9 orig. dřevoryty Otakar Hubšil. 23 s. Ex. 243/500. Orig. ckž. vazba Ludvík Bradáč., v ochr. pouzdře. Nádherná ckž. vazba. Skvostný exemplář. Sáňka 2171 700,–

343. ZAHRADNÍČEK, Jan: Oslice Balaamova. Tři články a proslov. Praha Pour 1940. Upr. Albert Vyskočil. 40 s. Ex. 7/50 na ručním papíře. Plperg. vazba sign. Jenda Rajman Podpis Zahradníček. Ob. přiváz. Skvostný ex. Sáňka 5431 550,–

344. ZEYER, Julius: Zpěv o pomstě za Igora. Stará Říše Florianová 1928. Dobré Dílo sv. 95. Orig. barev. linolea Michael Florian. 68 s. Ex. 39D/200. Ckž. vazba se zlacenou ražbou. Ob. přiváz., v ochr. pouzdře. Sáňka 2188 650,–

345. ZWEIG, Stefan: Kniha jako vstup do světa. Praha Picka 1932. Čtení pro bibliofily sv. 23. Nestr. Ex. 43/51. Orig. brož. Grimm 66. Sáňka 5488 240,–

IX. Exil a samizdat

346. ŠKVORECKÝ, Josef: Mirákl. Politická detektivka. Toronto 68 Publishers 1972. Ve dvou svazcích. Ob. Mikuláš Kravjanský. 285+293 s. Orig. brož. 300,–

347. REYNEK, Bohuslav: Básnické dílo 1, 2. Church Hill Surrey Rozmluvy 19856. Ob. Bohuslav Reynek (Jan Brychta). 335+354 s. Orig. brož. 800,–

348. HRABAL, Bohumil – konvolut 3 svazků. Všechna vydána v Torontu, 68 Publishers, v orig. brož. a s obálkami Jiřího Koláře. Tituly: Proluky – Svatby v domě – Vita nuova. Orig. brož. 600,–

349. TREFULKA, Jan: Stavba. Bez nakl. údajů. Strojopis. 175 s. Kapitoly oddělené barev. papíry. Dopsáno 1972. Svázéno v ppl. vazbě. 200,–

350. Slovník českých spisovatelů. Pokus o rekonstrukci dějin české literatury 1948-1979. Praha Petlice b.d. ( asi 1980). Red. Jiří Brabec. Vloženo 15 stran fotografií spisovatelů. 852 s. ve 2 svazcích. Orig. cpl. vazby. Velmi významné dílo. 900,–

351.KUNDERA, Ludvík: Nálezy a jiné. Kunštát Kundera 1976. 19 orig. foto (z nich 17 označeno názvy) Ludvík Kundera. Jediný exemplář namísto dopisu. Nestr. Volné archy v kart. přebalu. Unikát 2 800,–

352. KUNDERA, Ludvík: Zur Ehrinerungen… Diář, z něhož autor pomocí škrtů vytvořil knihu – objekt – sbírku básní. Dedikace vytvořená L.K. z původní dedikace. Popis viz. Katalog 25. aukce. Jedinečná kuriozita 2 900,–

353. KUNDERA, Ludvík – HILČR, Jindřich: Proměny hmoty. Nad cyklem 392. Jan Zrzavý M. Pacnera. Strojopis, vloženy 2 orig. sign. graf. listy (Miroslav Pacner 1979). 3 výtisky. V orig. pap. deskách. Krásné. 800,–

354. KUNDERA, Ludvík: 8 novějších básní. Strojopis. Kunštát Kundera 1977. Vyzd. orig.sign. barev. leptem Ludmila Jandová. Nestr. Jarní pozdrav Jindřichovi v jediném výtisku Vloženo v pap. deskách 800,–

355. KUNDERA, Ludvík + PILEČEK, Jindřich: Hry na časy. Horaria. Sv. 5 edice Velen. 1983. Vyzd. 3 orig. sign. lepty Jindřich Pileček. Dedikace Kundera. 60 čísl. ex. Orig. brož. 900,–

356. KUNDERA, Ludvík: Vzpomínky na krajinu bez měst. Horaria. Ed. Velen sv. 7. 4 orig. sign. linoryty Karel Valter. 1987. Dedikace Kundera. 90 ex. Orig. brož. 500,–

357. KOREČEK, Miloš: Ticho. Ob. a 6 orig. sign. fotografií Miloš Koreček. Bez nakl. údajů 1981. Dedikace Hilčrovi Koreček. V orig. deskách 2 000,–

358. (KUNDERA, Ludvík) Ještě léto – Sebrání. Brno 1974. Pro soukromé potěšení autorů v nákladu který se rovná jejich počtu. (25 ex.) Autoři 25 příspěvků: J. Hilčr, Z. Řezníček, A. Přidal, V. Gardavský, K. Tachovský, J. Hrubý, J. Vykoukal, L. Kundera, O. Wenzl, O. Dadák, E. Juliš, Z. Lorenc. Autoři grafických listů: B. Kopecký, L. Jandová, M. Slezák, J. Ruzselák, J. Škarohlíd, D.Chatrný, H. Rychecká, J. Pileček, S. Rychecký, J. Šindler, J. Krejčiřík, Z. Veselý, M. Ševčík. Orig. obal Jindřich Svoboda. Unikátní dílo. Komplet. 8 000,–

359. (KUNDERA, Ludvík) Jaro 1974 – Sebrání. Brno 1974. Pro soukromé potěšení autorů v nákladu který se rovná jejich počtu (30 ex.) Texty: A. Přidal, J. Hilčr, K. Tachovský, J. Skácel, J. Suchý, O. Mikulášek, M. Uhde, V. Gardavský, V. Mikeš, Z. Zábranská, J. Vykoukal, L. Kundera, E. Juliš. Grafika a foto: J. Rajlich, V. Komárek, V. Drápal, J. Krejčiřík, M. Šimorda, J. Cheben, M. Slezák, B. Kopecký, J.Škarohlíd, M. Filipovová, O. Dadák, J. Hrubý, V. Mirvald, E. Juliš, M. Koreček, R. Fila, J. Hadlač, a D. Chatrný. Orig. přebal Jindřich Svoboda. Vzácný komplet. 9 000,–

360. (KUNDERA, Ludvík) Léto 1974 – Sebrání. Brno 1974. Pro soukromé potěšení autorů v nákladu který se rovná jejich počtu (30 ex.) Texty: V. Gardavský, M. Uhde, A. Přidal, Z. Zábranská, V. Mikeš, E. Juliš, J. Skácel, J. Suchý, O. Mikulášek, M. Pacner. Grafiky a foto: M. Koreček-fokalk, J. Krejčiřík, V. Mirvald, J. Škarohlíd, L. Novák, B. Kopecký M. Zezula, R. Fila, M. Slezák, J. Rajlich, V. Komárek, M. Filipovová, M. Šimorda, O. Dadák. Chybí 4 příspěvky-grafické listy: D. Chatrný, J. Klápště, V. Drápal, J. Hadlač. Celkem 26 příspěvků. Obal Jindřich Svoboda. Neúplné, z 30 příspěvků 4 chybí. 5 000,–

361. KUNDERA, Ludvík: 1+1=1. Brno Kundera b.d. (1975). Texty Kundera, Hilčr, Juliš – všichni podepsáni. Sign. foto M. Koreček. Dvojlist J. Hilčr – text i grafika. E. Juliš – báseň i výtv. zpracování. Grafiky Juračka i Juračková. Vše volně vloženo v přebalech Dílo o 3 výtiscích. V orig. pap. deskách 1 500,–

362. (KUNDERA, Ludvík) Rozdíly. 12 německých básníků a 12 českých grafiků. Nakl. údaje chybí, asi 1974. Texty strojopis. Grafiky mj. Jandová, Klápště, Komárek, Škarohlíd. Volné listy v orig. cpl. přebalu (J. Svoboda). 2 200,–

363. (KUNDERA, Ludvík) Věci. Věci k vánocům pro soukromé potěšení autorů. Na rubové straně titulu dopis L. K. dat. prosinec 1974. Volné grafiky (14) mj. Pileček, Škarohlíd, Jandová, Komárek. Texty mj. Juliš, Přidal, Skácel. Texty jsou rukopisné. Volné listy v orig. cpl. pouzdře J. Svobody. 2 200,–

364. KUNDERA, Ludvík: Volné sebrání 1 a 2. Fragmenty. Uvozeno dopisem, který vysvětluje fragmentovitost „Volných sebrání„ Volné sebrání 1 – z 24 příspěvků zachovány jen 4 ( 3 grafiky) Volné sebrání 2 – z 24 příspěvků zachováno jen 7 ( z toho 2 grafiky) Volná sebrání 1 a 2 z r. 1974 vložena do orig. pap. desek 1 000,–

365. (KUNDERA, Ludvík) Volné sebrání 3. 1974. 24 příspěvků, 5 z nich ve sborníku chybí – č. 3, 8, 12, 20 a 21, z toho 3 grafiky – Rychecká, Krejčiřík a Pileček. Z grafik zůstávají J. Škarohlíd, R. Fila, J. Šerých. V orig. pap. deskách. Neúplné, ale přesto zajímavé. 1 500,–

366. (KUNDERA, Ludvík) Volné sebrání 4. 1974. 24 příspěvků, z nichž 4 chybí ( 3 grafiky-Veselý, Ruszelák, Krejčiřík a text J. Řezníček). Obsahuje texty: Z. Lorenc, A. Přidal, A. Kunderová, D. Kozel, Z. Zábranská, J. Valoch, J. Šimůnek. Grafiky: L. Jandová, J. Škarohlíd, Z. Mlčoch, J. Zuska, J. Hlaváček, J. Havlíček, A. Beran, B. Kopecký, H. Rychecká, S. Rychecký, a L. Kundera. V orig. pap. deskách. Neúplné, 20 příspěvků zachováno
1 800,–

367. KUNDERA, Ludvík: Sny. Brno Kundera 1985. Front. orig. barev. sign. lept. Ludmila Jandová. Nestr. Podpis Kundera. 20 ex. Orig.brož. 500,–

X. Knihy – Books

368. CERVANTES, Miguel de: Don Quijote de La Mancha. Praha Kobr 1866-1868. Ve dvou dílech. 1. díl 75 xylograf. vyobr. Karel Purkyně a Quido Mánes. 2. díl 52 xylografií Ouido Mánes. 429+434 s. Plkž. vazby. Jedna z prvních českých krásných knih. Výborný stav. CA 20 – 4 000,– 1 800,–

369. ZEYER, Julius: Román o věrném přátelství Amise a Amila. Praha Vilímek b.d. Vazba a ilustr. A. Häusler. Vyzd. 4 světlotisky František Bílek. 171 s. Orig. cpl. vazba. Representativní vydání, část nákladu shořel, kniha se vyskytuje vzácně. 800,–

370. OPOLSKÝ, Jan: Kresby uhlem. Praha Kočí 1907. Ob. anonym. 128 s. Orig. brož. Nevyskytujícíse vydání sbírky próz. 200,–

371. HAŠEK, Roman: Pohádka zelených očí. Verše o stesku i výsměchu. Týn n. Vlt. Soukr. tisk 1904. Ob. anonym. 91 s. Dedikace autor. Orig. brož. 200,–

372. HORKÝ, Karel: Paličovy sloky. Rokycany soukr. tisk 1905. Karikatury, písničky, epigramy. Ob. a ilustr. František Gelner. Nestr. Na přednost. papíře. Brož, ob. sestavena majitelem. Uvnitř ve skvělém stavu. 450,–

373. Studentský almanach 1904. Praha Všestudentská slavnost 1904. Red. V. Dyk a J. Krejčí. Vazba anonym. 91 s. S programem všestudentské slavnosti 1904 a řadou inserátů. Orig. cpl. vazba. Výtvarně jedinečný nevyskytující se almanach. Vzácné. 800,–

374. HELLO,Arnošt: Podobizny svatých. Praha Cyrilometod. Knihtiskárna 1908. Titul Felix Jenewein, vignety Sigismund Bouška. S reprod. starých i nových mistrů. 329 s. Orig. cpl. vazba. Vzácné! 550,–

375. HUYSMANS, J. K.: Kathedrála. Olomouc Promberger b.d. 300 s. Cpl. vazba. Nevyskytující se text. 240,–

376. Knihy dobrých autorů – konvolut 52 svazků Vyd. Kamila Neumannová v Praze mezi roky 1905- 1930. 27 svazků v orig. brož., 25 svazků v nejrůznějších vazbách. Vyzd. a upraveny mj. Miloš Klicman, Jaroslav Benda, V.H. Brunner, František Kobliha. V nabídce zařazeny mj. také dva první vzácné svazky „kádéáček„ z r. 1905. Velmi zajímavé tituly i obálky. 3 600,–

377. FRANCE, Anatol: Bohové žíznějí. Praha Neumannová b.d. KDA Ob., titul a upr. Miloš Klicman. /?/ 219 s. Na ručním papíře. Cpl. vazba, ob. přiváz. 240,–

378. PROCHÁZKA, Arnošt: Meditace. Praha Neumannová 1912. Ed. Čeští autoři. 141 s. Orig. brož. 300,–

379. WEINER, Richard: Třásničky dějinných dnů. Brno Polygrafie1919. Ob. anonym. 239 s. Orig. brož., poškoz. Nevyskytuje se. 500,–

380. ŠTORCH, Marien Otakar: Lilie v korsetu. Praha Aventinum 1922. Cyklus básní z r. 1922. Ob. a upr. V.H. Brunner, titul. kresba Jan Zrzavý. 41 s. Nerozřez. Podpis Zrzavý. Ex. 96/550. Orig. brož. 450,–

381. ŠTORCH, Marien Otakar: Modrý kolibřík. Praha Aventinum 1923. Cyklus próz z r. 1921 – 1923. Ob. a front. Jan Zrzavý, upr. V.H. Brunner. 62 s. Ex. 243/ 650. Orig. brož. 450,–

382. POLÁČEK, Karel – konvolut 2 svazků
- Na prahu neznáma. Kouzelná šunka. Praha Borový 1925. 88 s. Orig. brož.
- Pan Selichar se osvobodil. Praha Synek 399. Jaroslav Panuška 1933. Ob. a il. Otakar Mrkvička. 2 svazky v orig. brož. 400,–

383. POLÁČEK, Karel: Michelup a motocykl. Román. Praha Borový 1935. Ob. Antonín Pelc. 408 s. Podpis Poláček. Cpl. vazba v orig. ob. 450,–

384. CÉLINE, L.F.: Cesta do hlubin noci. Román. Praha Borový 1934. VI. vydání. 600 s. Vazba František Muzika. Orig. cpl. vazba, v ochr. pouzdře. Krásný ex. důležité knihy. 300,–

385. SEIFERT, Jaroslav: Svatební cesta. Praha Melantrich 1938. 2. vydání sbírky Na vlnách T.S.F. 68 s. Dedikace Seifert. Orig. brož. 340,–

386. MLADSKÝ, J. P.: Návrat z pekla. Hrůzy koncentračních táborů v Osvětimi a Buchenwaldu. Praha Elstner 1945. Ob. Mikuláš Medek. Upr. Zdeněk Seydl. 101 s. Váz. v orig. ob., která mír. poškoz. 340,–

387. KUNDERA, Ludvík: Živly v nás. Praha Stýblo 1946. Ob. Vít. Obrtel. Vyzdob. fotografií. Miloš Koreček. 49 s. Dedikace Kundera. Orig. brož. 600,–

388. KUNDERA, Ludvík: Klínopisný lampář. Praha Za svobodu 1948. Ob. a upr. Petr Tučný. Front. Josef Istler. 57 s. Dedikace Kundera. Orig. brož. 360,–

389. KUNDERA, Ludvík: Konstantina. Liberec Ed. Pochod 1946. Ob. a kresby Václav Zykmund. 64 s. Dedikace Kundera. Orig. brož. 360,–

390. FIKAR, Ladislav: Samotín. Praha Mladá fronta 1945. Ob. a upr. Method Kaláb. Kresby František Hudeček. 95 s. Podpis Fikar. Orig. brož. 360,–

391. Křik Koruny české. Praha Práce 1947. Předmluva J. Palivec. Ob. Josef Hochman. Obraz. přílohy mj. O. Coubine, F. Kupka, A. Hoffmeister. 44 s. Podpisy J. Palivec, 3x V. Holan, 2x Seifert. Orig. brož. Bohatě opatřeno podpisy! 700,–

392. WERFEL, Franz: Básně. Praha Petr 1948. Ob. a front. Jan Zrzavý. 82 s. Orig. brož. 400,–

393. SEIFERT, Jaroslav: Prsten Třeboňské Madoně. České Budějovice pro SČB Praha 1966. Ob. a front. orig. dřevoryty Cyril Bouda. Z 250 ex. s orig. dřev. má tento č. XIII. Podpis Seifert. Volné archy v orig. ob., mír. zašpiněné. 400,–

394. KOLÁŘ, Jiří: Gersaintův vývěsní štít. Praha Svoboda 1966. Upr. Stanislav Kolíbal. Nestr. Volné archy v orig. ob. Významné dílo. 400,–

395. KOLÁŘ, Jiří: Návod k upotřebení Praha dialog 1969. 53 s. Váz v orig. ob. 600,–

396. HRABAL, Bohumil: Automat Svět. Výbor z povídek. Praha Mladá Fronta 1966. Ob. a vyzd. Jiří Kolář. 330 s. Váz. v orig. ob. Kultovní dílo. 500,–

397. FISCHEROVÁ-KVĚCHOVÁ, Marie: Kalendář malých. Praha Kočí 1921. Umělecké snahy. Ob. a vyzd. Marie Fischerová-Kvěchová. Nestr. Orig. ppl. vazba. Nádherné 600,–

398. NĚMCOVÁ, Božena: The disobedient Kids and other Czechoslovak fairy tales. Prague Kočí 1921. Illustrated by Artuš Scheiner. Nestr. Orig. ppl. vazba v orig. přebalu. Wonderful. 700,–

399. ŠTORCH, Eduard: Lovci mamutů. Čtení o praobyvatelích země české. Praha Dědictví Komenského 1923. Ob. a ilustr, Jaroslav Panuška. 60 s. Orig. ppl. vazba. „Předburianovské„ vydání o 5 kapitolách 400,–

400. SEIFERT, Jaroslav: Kouzelná lucerna. Výbor českých pohádek. Praha Národní práce 1943. Uspoř. Jaroslav Seifert. Ob. a ilustr. Karel Svolinský. 107 s. Podpisy Svolinský i Seifert. Orig. ppl. vazba. Ve výborném stavu. 700,–

401. LHOTÁK, Kamil: Balon, křídla, vrtule. Kniha o vývoji letectví. Praha Svoboda 1948. Front. orig. litografie Kamil Lhoták. 163 s. Orig. ppl. vazba 2 800,–

402. HRUBÍN, František – ZÁBRANSKÝ, Adolf: Je nám dobře na světě. Praha SNDK 1953. Ob. a barev. ilustr Adolf Zábranský. Nestr. Dedikace Zábranský, podpis Hrubín. Váz. v orig. ob. Dobře zachovalé. 360,–

403. HOLAN, Vladimír – TRNKA, Jiří: Bajaja. Praha Československý spis. 1956. Ob. a ilustr. Jiří Trnka. Upr. Zdeněk Seydl. Nestr. Podpis Trnka. Váz. v orig. ob. 500,–

KONEC AUKCE

Upozorňujeme klienty na skutečnost, že aukční provize ve výši 10% zůstává pro naše aukce i nadále zachována.

Příští 27. aukce se bude konat koncem dubna nebo začátkem května 2006 (bude zde upřesněno na hlavní stránce). Příjem do 27. aukce byl již zahájen a bude pravděpodobně ukončen 20. ledna 2006. Pro tuto aukci preferujeme přijetí máchovských tisků vzhledem ke 170. výročí básníkova úmrtí. Kromě těchto tisků upřednostňujeme do příští aukce váchalovskou tématiku