27. AUKCE - ATA Český antikvariát
27. aukce
sobota 13. května 2006, 13,30 hod.

fotografie, avantgarda, umění, grafika a kresby, esoterica, bibliofilie, knihy

úterý a středa 9. a 10. května, 14 – 17 hod
v naší prodejně
Bubenečská 9, Praha 6

pátek 12. května, 11 – 18 hod.
sobota 13. května 10 – 11 hod.

I. Fotografie – Photography 1 – 24

II. Avantgarda – Avant-garde 25–95

III. Umění – Art 96–117

IV. Grafika a kresby – Graphic art and drawings 118–134

Grafika a kresby – Graphic art and drawings 135–175

V. Varia176–210

VI. Esoterica 211–252

VII. Bibliofilie – Bibliophily 253–266

Bibliofilie – Bibliophily 267–354

VIII. Knihy – Books 355–401

I. Fotografie – Photography

1. KIRSCHNER, Zdeněk: Josef Sudek. Výběr fotografií celoživotního díla. Praha Panorama 1982. 170 čb. fotografií Josef Sudek. 157 s. Váz. v orig. ob.
300,–

2. Růže pro Josefa Sudka. 1896–1976. A Rose for Josef Sudek. Katalog výstavy v letohrádku královny Anny na Pražském hradě. Praha Správa hradu a UMPRUM 1996. 239 s. Fotografie Josef Sudek. Orig. brož.
600,–

3. FÁROVÁ, Anna: Josef Sudek. Praha Torst 1995. 404 s. Fotografie Josef Sudek. Váz. v orig. ob. V ochr. pouzdře. Representativní monografie
1 500,–

4. LINHART, Lubomír: Josef Sudek – fotografie. Praha SNKLHU 1956. Front. portrét Josefa Sudka Josef Ehm. 232 fotografií Josef Sudek. 46 s. textu Váz. v orig. ob. Dokonalý stav.
2 500,–

5. Profily – Josef Sudek. Praha Panorama 1980. Ob. František Tichý. 18 volných fotografií Josef Sudek. 27 s. textu. Volné archy v orig. ob.
4 500,–

6. BLOK. Časopis pro umění. Roč. II., 10 čísel, komplet. Brno Blok 1946–1948. Str. průběžně. Č.6 – Fotografie – mj. Josef Sudek, Jaromír Funke, Miroslav Hák. Orig. brož.
600,–

7. LUKAS, Jan: Šporkův Kuks. Praha Tvar 1950. 64 fotografií Jan Lukas. 18 s. textu. Váz. v orig. ob., která mír. poškoz.
240,–

8. ROSSMANN, Zdeněk: Písmo a fotografie v reklamě. Olomouc Index 1938. Ob. a upr. Zdeněk Rossmann. 90 s. Ukázky významných reklamních fotografií. Červeno černý tisk. Na titulu nesouvisející podpis vlastníka a podtrháváno v textu. Orig. brož. Významná kniha.
9 000,–

9. HONTY, Tibor: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1980. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob.
400,–

10. LAUSCHMANN, Jan: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1981. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob.
360,–

11. REICHMANN, Vilém: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1981. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob.
400,–

12. GENDE-ROTE, Valerij: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1985. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob.
240,–

13. XX let československé armády v osvobozeném státě. Praha soukr. tisk 1938. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. Fotografie Jiří Jeníček. 234 s. Váz. v orig. ob. v ochr. pouzdře. Wonderful cover by Ladislav Sutnar.
900,–

14. TMEJ, Zdenek: Outskirts of Prague. 1945. Orig. fotografie 320x270. Sign. a dat. na rubu tužkou a razítkem. Volná fotografie
4 000,–

15. REICHMANN, Vilém – konvolut 2 fotografií Nová Říše.
– Klášter v Nové říši. Nedat.Orig. fotografie 168x210. Sign. razítkem na rubu
– Sv. Magdaléna. Nedat. Orig. fotografie 194x170. Sign.razítkem na rubu. 2 volné fotografie
500,–

16. REICHMANN, Vilém: Orba. Nedat. Orig. fotografie 195x175. Sign. razítkem na rubu, volná fotografie
400,–

17. HONTY, Tibor: Bez názvu (Pouťové balonky). Nedat. Orig. fotografie 175x285. Sign. na rubu razítkem. Volná fotografie
1 500,–

18. FEYFAR, Zdenko: Krajina s Troskami. 1972. Orig. fotografie 300x400. Sign. a dat tužkou LD. Na rubu tužkou dedikace datovaná 1973. Volná fotografie
500,–

19. FEYFAR, Zdenko – konvolut 20 P. F.
Všechna PF signována. Nejrůznější formáty. Mezi roky 1948–1979. Většinou pragensia a fotografie z Krkonoš. 20 novoročenek. Zajímavá sbírka.
1 400,–

20. STIBOR, Miloslav: Astré 4. Nedat. Orig. fotografie 362x290. Sign. razítkem na rubu. Paspart.
3 500,–

21. Anonym: Reklamní fotografie (montáž). Nedat. Orig. foto 235x178. Volná fotografie
300,–

22. VOJÍŘ, Miloš: Akty. Praha Orbis 1969. Erotický kalendář na rok 1970. 12 erot. Fotografií spojeno spirálou, dobře zachováno
240,–

23. Anonym: Dívčí akt. Studio J. Mandel Paris. Nedat. Orig. fotografie 165x220. Sign. Studio J. Mandel ve fotografii. Nalepeno v orig. kart. deskách
900,–

24. Konvolut 3 erotických dvojfotografií z počátku 20. stol. Určeno do prohlížečky. Nalepeno na kartonu.
300,–

II. Avantgarda – Avant-garde

25. JAV. Stichi. Místo vyd. neuvedeno, Jav 1919. Sborník. Ob. Lentupov. 68 s. Autoři veršů mj. A. Bělyj, S. Jesenin, B. Pasternak. Faksimile podpisů autorů. Orig. brož. Vzácný sborník.
1 000,–

26. GROSZ, George: Ein kleines Ja und ein grosses Nein. Sein leben von ihm selbst erzählt. Hamburg Rowolt Verlag 1955. Mit 17 Tafeln und 45 Textabbildungen. Ob. Werner Rebhuhn. 289 s. Váz. v orig. ob., mír.poškoz.
500,–

27. Der Malik – Verlag 1916–1947. Ausstellungskatalog. Berlin Deutsche Akademie der Künste 1947. Mnoho reprodukcí. 159. s. Dedikace Wieland Herzfelde. Orig. brož.
500,–

28. SINCLAIR, Upton: Der Sumpf. Roman. Berlin Malik-Verlag 1924. Ob. John Heartfield. 268 s. Orig. brož., mír. poškoz.
900,–

29. SINCLAIR, Upton: Hundert Prozent. Roman. Berlin Malik-Verlag b.d. Ob. John Heartfield. 287 s. Orig. brož., mír. poškoz
900,–

30. HAŠEK, Jaroslav: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války I.–IV. Praha Synek 1936. Ve čtyřech svazcích. Ob. každého dílu John Heartfield. Ilustr. Josef Lada. 238+235+238+242s. 10. vydání. Orig. cpl. vazby v orig. ob. Restaurováno. Vzácný celek.
8 000,–

31. SCHULZ, Karel – Devětsil: Sever – západ-východ-jih. Praha Rajman 1923. Ob. a upr. Karel Teige. 137 s. Orig. brož. Vzácný raný tisk.Primus 255
1 200,–

32. SEIFERT, Jaroslav: Samá láska. Verše. Praha Večernice 1923. Ob. a 4 kresby Otakar Mrkvička. 61 s. Podpis Seifert. Orig. brož., velmi mírně poškoz. ve hřbetu. AP 66 – 5.500,– Primus 217
1 500,–

33. BIEBL, Konstantin: Nebe, peklo, ráj. Praha Janský 1930. Editio Princeps sv. 2. Ob. a upr. Karel Teige. 43 s. Ex. 127/130. Podpis Biebl. Orig. kart., v ochr. pouzdře. Wonderful condition. CA 24 – 16 000,–
10 000,–

34. BOHATEC, Miroslav: Teige a kniha. Praha KPVU 1965. Mnoho vyobr. Karel Teige. 22 s. Orig. brož. Kvalitně dvoubarevně vytištěno. AP 67 – 1 300,–
600,–

35. NEZVAL, Vítězslav: Nápisy na hroby. Poesie. Praha Otto 1926. Ob. a upr. Otakar Mrkvička. 82 s. Orig. ppl. vazba. Primus 259
400,–

36. NEZVAL, Vítězslav: Blíženci. Poesie. Praha Rozmach (Kuncíř) 1927. Ob. a upr. Vít. Obrtel. 55 s. Orig. brož. Primus 68
500,–

37. NEZVAL, Vítězslav – TEIGE, Karel: Manifesty poetismu. Praha Odeon 1928. Ob. a upr. Karel Teige. 32 s. Podpis Nezval. Orig. brož. Rare.
1 900,–

38. NEZVAL, Vítězslav: Pět prstů. Básně. Brno Ed. Měsíc 1932. Ob. arch. Roštlapil. 91 s. Orig. brož.
300,–

39. NEZVAL, Vítězslav: Žena v množném čísle (1935). Básně, poznámky z deníku, jevištní poesie, surrealistická experimentace. Praha Borový 1936. Ob., front. a upr. Karel Teige. 206 s. Orig. brož. Wonderful condition. Primus 275, 279
1 500,–

40. NEZVAL, Vítězslav: Praha s prsty deště. (Básně 1936). Praha Borový 1936. Ob., front. a upr. Karel Teige. 204 s. Orig. brož. Good condition. Primus 274, 276
800,–

41. NEZVAL,Vítězslav: Sbohem a šáteček. Básně z cesty 1933. Praha Borový 1946. Ob. a upr. Karel Teige. 203 s. Nerozřez. Podpis Nezval. Orig. brož. Primus 361
450,–

42. NEZVAL, Vítězslav: Chtěla okrást lorda Blamingtona. Praha Odeon 1930. Ob.a upr. Karel Teige. 123 s. Nerozřez. Orig. brož. Uncut. Odeon 108, Primus 117
360,–

43. BURIAN, E. F.: Jazz. Praha Aventinum 1928. Ob. Karel Šourek. S mnoha vyobr. 200 s. Cpl. vazba, orig. ob. přiváz.
1 100,–

44. HOFFMEISTER, Adolf: Abeceda lásky. Praha Svoboda b.d. Ed. Mladí autoři. Ob. Karel Teige. 80 s. Orig. brož. Primus 32
360,–

45. HOFFMEISTER, Adolf: Podoby. Praha Mánes 1934. 36 karikatur spisovatelů. 36 s. Dedikace Hoffmeister. Orig. brož., v ochr. pouzdře
500,–

46. (Hoffmeister, Adolf) VERNE, Jules a KOHOUT, Pavel: Cesta kolem světa za 80 dní. Živé obrazy podle románu J. Verna. Praha Orbis 1963. Ob. Adolf Hoffmeister. 121 s. Orig. brož.
200,–

47. Edice Odeon – Leták. Úplný seznam knih edice Odeon, obsahující též knihy za snížené ceny. Praha Odeon b.d. Upr. Karel Teige. 13 s. Orig. brož.
240,–

48. APOLLINAIRE, Guillaume: Sedící žena. Praha Odeon 1925. 3. sv. ed. Odeon. Ob. Karel Teige a Otakar Mrkvička. 142 s. Orig. brož., mír. poškoz. Odeon 1, Primus 256
300,–

49. CENDRARS, Blaise, Zlato. Praha Odeon 1926. 11. sv. ed. Odeon. Ob. a kresby Josef Šíma. Titul Karel Teige. 153 s. Nerozřez. Orig. brož. Odeon 13, Primus 33
500,–

50. TEIGE, Karel: Svět, který se směje. Praha Odeon 1928. Ob. a upr. Karel Teige. S fotografiemi. 91 s. Orig. brož. Odeon 74, Primus 315
1 000,–

51. TEIGE, Karel: Svět, který voní. Praha Odeon 1930. Ob. a upr. Karel Teige. 239 s. Orig. brož. Odeon 133, Primus 133
800,–

52. RIBÉMONT-DESSAGNES, Georges: Ano a Ne čili Klec v ptáku. Praha Odeon 1926. Ed. Odeon sv. 13. Ob. Josef Šíma. Př. a titul Karel Teige. 173 s. Nerozřez. Orig. brož. Uncut, very nice condition.Odeon 23, Primus 262
1 000,–

53. VANČURA, Václav: Rozmarné léto. Humoristický román. Praha Odeon 1926. Ob. a ilustr. Josef Čapek. 102 s. Orig. brož. Good condition. Odeon 27, Primus 46
450,–

54. BIEBL, Konstantin: S lodí jež dováží čaj a kávu. Poesie. Typografická montáž Karel Teige. Praha Fromek 1928. Ed. Odeon sv.37. Ob. montáž, front., titul, 3 celostr. a upr. Karel Teige. 63 s. 1. vydání. Podpis Biebl. Náš ex. z 55 ex. v americké kartonáži má č. 70 (z celkového počtu 115). Orig. kart. Wonderful condition. Montages by Karel Teige. Very rare. Odeon 54
38 000,–

55. BIEBL, Konstantin: Zlom. Nové vydání. Kniha veršů 1923–1928. Praha Odeon 1928. Ob., front., titul a ilustr. Karel Teige. 64 s. Orig. brož. Nice. Odeon 56, Primus 76, 80
8 500,–

56. (Rimbaud, J.A.) – konvolut 2 svazků
– Štyrský, Jindřich: Život J. A.Rimbauda. Praha Odeon 1930. Ob. a upr. Jindřich Štyrský. 226 s. Orig. brož.
– Dílo J.A. Rimbauda. Praha Odeon 1930. Ob. J. Štyrský. 227 s. Orig. brož. Odeon 112, 118
600,–

57. HELLENS, Franz: Bas-Basina-Bulu. Román. Praha Aventinum 1926. Ob. Karel Teige. 170 s. Orig. brož. Very rare.
600,–

58. Sborník poesie 1935. Red. K. Jiříček. Praha Ed. Říjen 1935. Ob. a upr. Miroslav Kouřil. Autoři mj. Halas, Kadlec, Rob-Poničan. 61 s. Orig. brož.
300,–

59. DUHAMEL, Georges: Cesta do Moskvy. Praha Průlom 1929. Ob. fotomont anonym. 138 s. Orig. brož., mír. poškoz.
400,–

60. VANČURA, Vladislav: Učitel a žák. Scénická báseň. Praha Plejada 1927. Vazba Vít Obrtel. 65 s. Orig. cpl. vazba. Primus 54
360,–

61. VANČURA, Vladislav: Nemocná dívka. Praha Plejada 1928. Vazba Vít Obrtel. 68 s. Orig. cpl. vazba. Primus 89
360,–

62. KROPÁČ, František: Vděčnost. Básně. Praha Vigilie 1934. Front. sign. Toyen. 39 s. Podpis Kropáč. Nerozřez. Orig. brož.
500,–

63. Toyen – výstavní katalog 1945. Praha Topičův salon 1945. Ob. a ilustr. Toyen. Báseň J. Heisler, text Karel Teige. Nestr. Orig. brož.
450,–

64. Čajové květy. Verše ze staré Číny. Brno Pojer 1934. Ed. Atlantis sv. 22. Front. orig. barev. litografie Toyen. 33 s. Ex. 295/350. Orig. brož. V nádherném stavu.
1 900,–

65. NEUMANN, S.K.: Srdcová dáma. Básně 1930 – 1932. Praha Janská 1932. Editio Princeps sv. 5. Front. orig. suchá jehla Toyen. Upr. Karel Teige. Tisk Státní tiskárna. 47 s. Podpis Neumann. Ex. 47/120. Orig. kart.V ochr. pouzdře. Beautiful condition. Nice. CA 26 – 24 000,–
17 000,–

66. ŠELEPA, Karel: Jen přátelství. Praha Kropáč a Kucharský 1944. Ob. a ilustr. Toyen. 66 s. Orig. brož.
300,–

67. ROLLAND, Romain: Petr a Lucie. Praha Škeřík Symposion 1936. Vazba, litografie ve front. a na titulu Toyen. 146 s. Orig. cpl. vazba
400,–

68. ORTEGA y GASSET, José: Rozhovory o ženách a lásce. Praha Škeřík Symposion 1936. Ob. a titul Toyen. 239 s. Ex. 208/250. na Simili japanu. Orig. brož.
500,–

69. BIEBL, Konstantin: Plancius. Praha Sfinx 1931. Vyzd. Jindřich Štyrský. 27 s. Část. nerozřez. Orig. brož. Primus 237
200,–

70. KALISTA, Zdeněk: Vlajky. Praha Srdce 1925. Ob. Jindřich Štyrský. 52 s. Exlibris na předsádce. Orig. brož. Primus 29
240,–

71. HALAS, František: Tvář. 1930–1931. Vazba a front. Jindřich Štyrský. 41 s. Orig. cpl. vazba. Primus 135
400,–

72. DURYCH, Jaroslav: Rekviem. Praha Melantrich 1935. Ob. Jindřich Štyrský. 87 s. Váz. v orig. ob. Primus 323, 370
400,–

73. HORA, Josef: Mít křídla. Praha Janský 1928. Editio Princeps sv. 1. Vyzd. František Muzika, upr. Karel Dyrynk. Tiskla Státní tiskárna. 32 s. Ex. 88/120. Podpisy Hora i Muzika. Orig. kart.
1 800,–

74. BAUDELAIRE, Charles: Malé básně prosou. Praha Hyperion 1930. Ob. a front. orig. lept František Muzika. 186 s. Orig. brož. Primus 106
850,–

75. BIEBL, Konstantin: Nový Ikaros. Praha Aventinum 1929. Orig. lept a upr. František Muzika. Tisk Státní tiskárna. 73 s. Ex. 8/100. Podpisy Biebl i Muzika. Orig. brož. v ochr. pouzdře. Velmi krásný a vzácný tisk ve výborném stavu. Primus 101,102
11 000,–

76. HOŘEJŠÍ, Jindřich: Den a noc. Praha Janská 1931. Editio Princeps sv. 3. Vyzd. orig. litografiemi Václav Mašek. Upr. Karel Dyrynk. Vytiskla Státní tiskárna. 42 s. Podpis Hořejší. Ex. 89/140. Orig. brož. v ochr. pouzdře.
400,–

77. Z neznámých příčin. Sborník. Praha Plamja 1934. Velmi bohatě ilustrováno fotografiemi, kresbami i grafikou. Str. průběžně. Orig. brož. Primus 88
400,–

78. SHAKESPEARE, William: Tragický příběh dánského prince Hamleta. Praha ČS 1959. Ob., předsádka a vazba Oldřich Hlavsa. Vyzd. kresbami Josef Šíma. 269 s. Váz. v orig. ob.
200,–

79. JEDLIČKA, Benjamin: Paříž 1945. Ob. a 5 kreseb Josef Šíma. Upr. Jaroslav Šváb. 74 s. Orig. brož.
500,–

80. DELLUC, Louis: Lidé z baru. Praha Aventinum 1925. Ob., nakl. značka a 33 ručně kolorovaných kreseb Josef Šíma. 106 s. Na francouzském ručním papíře. Tento exemplář ze 30 tisků s ručně kolorovanými kresbami má č. 21. Podpis Šíma. Orig. brož. Ob. mír. poškoz. Nesmírně vzácný nádherný tisk. Jedna z nejkrásnějších českých bibliofilií. Nedostupné. Sběratelský skvost. Dílo celosvětového významu. Very rare. Thirty copies only. With hand coloured drawings by Josef Šíma. Exquisite.
100 000,–

81. DESNOS, Robert: Básně. Praha Dělnické nakl. 1947. Ob. a upr. Zdeněk Seydl. Na ob. použita Picassova kresba. 116 s. Front. fotografie Desnose. Orig. brož.
400,–

82. BUCKOVÁ, Pearl S.: Dobrá země. Praha Družstevní práce 1938. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. Vazba a vstupní kresba Toyen. 352 s. Váz. v orig. ob.
600,–

83. SHAW, G.B.: Druhý ostrov Johna Bulla. Praha Družstevní práce 1930. Ob. Ladislav Sutnar. Titul Zdeněk Kratochvíl. 231 s. Orig. brož., mír. poškoz.
600,–

84.NOVÁK, Arne: Prague Baroque. Praha Státní grafická škola 1938. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. Foto Josef Sudek. 43 s. Orig. brož.
400,–

85. PETR, František: Olejomalba a enkaustika. Praha prometheus 1930. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. 114 s. Orig. brož., mír. poškoz.
500,–

86. ZELENKA, František – konvolut 7 obálek. Praha Hudební matice umělecké besedy 30. léta. Noty pro zpěv a klavír k písním Jaroslava Ježka s texty Voskovce a Wericha. 7 barevných obálek František Zelenka. Wonderful condition
1 400,–

87. BRETON, André: Vzduch vody. Edice Ra 1937. Ob. a upr. Bohdan Lacina. Nestr. Ex. 80/400. Orig. brož. Vzácné.
1 200,–

88. BROUK, Bohuslav: O funkcích práce a osobitosti. Praha Edice surrealismu 1939. Ob. a upr. Karel Teige. 121 s. Orig. brož.
450,–

89. VILDRAC, Charles: Kniha lásky. Praha Kruh krásné knihy 1947. Vyzd. orig. sign. leptem Josef Istler. Nerozřez. Ex. 73/333. Orig. brož.
900,–

90. NECHVÁTAL, František: Vedro na paletě. Básně. Praha Petr 1935. Ob. a upr. Zdeněk Rossmann. 109 s. Nerozřez. Dedikace Nechvátal. Orig. brož. Beautiful condition. Primus 368
900,–

91. ELIOT, T. S.: Pustá země. Praha Stýblo 1947. Zvláštní sv. knižnice Lyra. Překl. J. Hauková aj. Chalupecký. Kresby a upr. František Hudeček. 52 s. Dedikace Hauková i Chalupecký. 1. vydání. Orig. brož. Nedostupné 1. vydání.
1 000,–

92. Co je to leninismus. Praha Fromek a Prokop (Odeon a Levá fronta) b.d. Leninismus sv. 1. 119 s. Orig. brož.
400,–

93. GIDE, André – konvolut 2 svazků
– Návrat ze Sovětského svazu. Praha Družstevní práce 1937. Upr. Ladislav Sutnar. 73 s. Ppl. vazba
– Retuše k mému „Návratu ze Sovětského svazu". Praha Albert 1937. 92 s. Orig.brož.
500,–

94. Osvobozená Čína ve fotografii a v dřevorytech. Katalog výstavy. Praha Orbis 1949. Ob. V. Schlosser. 28 s. S fotografiemi Orig. brož.
300,–

95. Lidé pětiletky. Nástěnný časopis budovatelského úsilí v Československu. Praha Ministerstvo informací. S hlubotiskovými fotografiemi a vloženými budovatelskými letáky. Nestr. Orig. brož. Rarita totality.
600,–

III. Umění – Art

96. KOLLWITZ, Käthe: K. Kollwitz Mappe. München Kunstwart Verlag b.d. Vorwort und 14 Tafeln von K. Kollwitz. S fotografií K. Kollwitz na titulu. Volné listy v orig. pap. deskách, které poškoz. Dobové dílo.
1 000,–

97. KUPKA, František: Tvoření v umění výtvarném. Praha SVU Mánes 1923. Vyšlo jako český originál. Ob., front. a titul František Kupka. S přílohami. 210 s. Orig.brož.
500,–

98. KUPKA, František: Úvahy. Praha Obelisk 1969. Vyzd. 4 celostr. reprodukcemi z cyklu „Čtyři příběhy bílé a černé" a ilustr. F. Kupka. 29 s. textu. Volné listy v orig. ob.
800,–

99. POCHE, Emanuel: Český porcelán. Praha Orbis 1954. Ob., vazba a upr. Hermína Melicharová. 159 reprodukcí porcelánu. 71 s. textu. Váz. v orig. ob. Důležitá příručka.
600,–

100. Masques africains. Introduction par CH. Ratton. Paris Libraire des arts decoratifs. B.d. 24 afrických masek na volných listech PPl. vazba. Nice condition
1 500,–

101. KAPSTEIN, Karel: Umělecká litografie. Praha Bradáč 1921. Ob.(barev. lito) a 10 orig. litografií Rudolf Kremlička. 56 s. 500 ex. Orig. brož., mír. poškoz.
5 000,–

102. (Šíma, Josef): Život XIV. List pro výtvarnou práci a uměleckou kulturu. Praha Borový a VO UB 1936. V ročníku zahrnuta příloha: Josef ŠímaKrystal (orig. barev. lept. Sign. tužkou PD) a příloha František TichýSkizza k bílým černochům (orig. litografie). V ročníku mnoho reprodukcí. 194 s. Orig. cpl. vazba. Oba grafické listy se vyskytují v časopise Život již velmi vzácně, jsouce vytrhány.
9 500,–

103. Dílo Jana Zrzavého 1906–1940. Praha UB a družstevní práce 1941. Ob. orig. barev. litografie Jan Zrzavý. Dále obsahuje orig. přílohu: Zátiší s vázami, loděmi a jablky. Sign. tužkou PD. Vyzd. 113 reprod. Jan Zrzavý. 308 s. Váz. v orig. ob.
16 000,–

104. PICASSO, Pablo: Songe et Mansonge de France. 11 eaux –fortes de Picasso. Ob. a 13 reprod. Pablo Picasso. Nestr. Na ob. podpis (orig?) a dat. 1952. Orig. brož. With Picasso signature?
2 000,–

105. SARVIG, Ole: Edvard Munch – graphik. Místo vyd neuvedeno Flamberg Verlag b.d. Tisk Wintethur. Velké množství reprodukcí, 340 s. Váz. v orig. ob. Významná příručka k Munchovu grafickému dílu, vzácné!
1 200,–

106. PEČÍRKA, Jaromír: Josef Čapek. Praha SNKLHU 1961. Ob., vazba a upr. Milan Hegar. Vyzd. 183 reprod. Josef Čapek. 111 s. Váz. v orig. ob., která mír. poškoz.
500,–

107. DADA 1916–1966. Dokumenty mezinárodního hnutí Dada. Realizace výstavy Vogel+ Besemer Köln. Ob. Raul Haussmann. S mnoha reprod. Orig. brož.
360,–

108. EFFENBERGER, Vratislav: Výtvarné projevy surrealismu. Praha Odeon 1969. Ob. Roman Erben. 241 s. Mnoho reprodukcí. Váz. v orig. ob.
240,–

109. Pocta Vladimíru Boudníkovi. Praha soukr. tisk 1974. K nedožitým 50. narozeninám. Front. Vladimír Boudník. Sestavili Hampl, Merhaut, Michálek. Upr. Oldřich Hamera. S fotografiemi. 55 s. 200 ex. Orig. brož.
400,–

110. LORIŠ, Jan: Cyril Bouda. Monografie a soupis grafického díla. Praha Petr 1949. Ob. titul, 1 orig. barev. dřevoryt „ Olivy", 1 orig. barev. litografie „Růže" a mnoho reprod. Cyril Bouda.73 s. Váz. v orig. ob.
700,–

111. ŠMEJKAL, František: František Muzika – kresby, scénická a knižní tvorba. Praha Odeon 1984. Ob., vazba a upr. Milan Hegar. 192 reprod. František Muzika. 270 s. Váz. v orig. ob. Základní příručka. AP 67 – 3500,–
1 800,–

112. PETERAJOVÁ, Ludmila: Albín Brunovský. Bratislava Tatran 1985. Ob. a 174 barev. i čb. reprodukcí Albín Brunovský. 48 s. textu. 1. vydání. Váz. v orig. ob.
450,–

113. BORN, Adolf – konvolut 2 knih kreseb, jedna s orig. perokresbou A. Borna
– Die liebe Liebe. Variationen zum ewigen Thema. 1979. 60 s. Váz. v orig. ob.
– Bilderbuch der Verführungskunst. Berlin Eulenspiegel 1975. 126 s. Na patitulu orig.kresba A. Born. Dedikace autora. Váz. vorig. Ob.
1 200,–

114. HLAVÁČEK, Luboš: Ludmila Jiřincová. Praha Odeon 1991. Ob. a 142 celostr. barev. i čb. reprod. Ludmila Jiřincová. 188 s. Váz v orig. ob.
360,–

115. HAVLASOVÁ, Dagmar: Bohuslav Reynek. Brno Petrov 1992. Ob. a 58 reprodukcí Bohuslav Reynek. 117 s. Váz. v orig. ob.
240,–

116. Kolektiv/Ajvaz, Hruška, Kroutvor, Pelánek/: Josef Váchal. Praha Argestea 1994. Kniha vyšla u příležitosti výstavy díla J.V. v roce 1994 v galerii Rudolfinum. 491 s. Množství barev. i čb. reprodukcí Josef Váchal. Přiložen seznam vystavených prací J. V. Orig. vazba. Nádherné reprezentativní dílo. Zásadní příručka.
2 200,–

117. MOJŽÍŠ, Juraj: Albert Marenčín – koláže, 1942–1997. Bratislava PT 1998. Vyzd. 105 reprodukcemi barev. i čb. vyobr. Albert Marenčín. 181 s. Orig. vazba
500,–

IV. Grafika a kresby – Graphic art and drawings

118. BÍLEK, František: Deset podobizen. Grafický cyklus. Nakl. údaje chybí. 10 sign. orig. dřev. zobrazujících významné postavy českých dějin i kultury. V orig. pap. deskách s názvem, který Bílkovým písmem. Vynikající stav.
900,–

119. MACKOVÁ, Anna: Z českých krajů. Cyklus 8 dřevorytů. Text E.A. Hruška. Král. Vinohrady Hladký 1920. Ob. a 8 orig. sign. dřevorytů Anna Macková. Nestr.,- volné listy. Ex. 12/120. Orig. brož.
800,–

120. ČECHOVÁ, Olga: Sladké jádro srdce. Praha Žižkovský 1973. Vyzd. 5 orig. sign. suchými jehlami Olga Čechová. 18 s. Ex. 32/60. Dat. podpis Čechová. Volné listy v orig. ob.
600,–

121. (Kundera, Ludvík) Sebrání – Jaro 1974. Brno 1974. Rukopisy mj. J. Skácel, o. Mikulášek, M. Uhde. Grafika foto mj. V. Komárek, V. Mirvald, E. Juliš, M. Koreček, R. Filla. 30 ex., tento má č B4. Obal Jindřich Svoboda. V ochr. pouzdře. Viz katalog CA 26
8 000,–

122. Muž a žena. Album originálních grafických listů. Praha soukr. tisk 1978. Red. I. Hrdina. Obsahuje 48 orig. sign. grafik a keramiku Jana Kutálka. Autoři v albu zastoupení, jejichž nákladem soubor vyšel mj.: T. Bím, A. Born, P. Hampl, V. Komárek, M. Ritstein, V. Suchánek, K. Šafář. Volné listy v orig. pap. krabici (F. Jelínek), Kutálkova keramika přiložena. Náš ex. má č. 45 z celkového počtu 60. Velmi vzácný soubor.
9 500,–

123. Zátiší 1979. Album originálních grafických listů. Praha soukr. tisk. 1979. Red. I. Hrdina. Obsahuje 51 orig. sign. grafik a skleněný objekt Jana Vobra. Autoři v albu zastoupení, jejichž nákladem soubor vyšel mj.: Z. Bouše, M. Blabolilová, V. Komárek, A. Mikulka, D. Puchnarová, M. Rittstein, V. Suchánek. Volné listy v orig. krabici (F. Jelínek). Náš exemplář má č. 20 z celkového počtu 60.
8 500,–

124. SHAKESPEARE 1981. Album originálních grafických listů. Praha soukr tisk 1981. Red. I. Hrdina. Album, vydané nákl. autorů obsahuje 50 originálních grafik a sádrovu plastiku – medaili Petra Formánka, která je přiložena. Autoři v albu zastoupení mj.: J. Hořánek, P. Hlavatý, V. Komárek, J. Pacák, V. Suchánek, bratři Suchých, K. Šafář, I. Šefčík. Náš ex. má číslo 9 z celkového počtu 60 souborů. Volné listy v orig. pap. krabici (F. Jelínek).
8 500,–

125. ŠEVČÍK, Igor: Město. Praha, nákl. autora 1980. Edice Folio sv. 4. Soubor 6 barev.sign. litografií. Ex. 99/100. Volné listy v orig.přebalu.
800,–

126. HLAVATÝ, Pavel J.: Ich, Francois Villon. Praha Hlavatý 1984. 6 orig.barev. sign. grafik na téma Villonových balad. Ex. 10/100. Volné listy v orig. přebalu.
2 000,–

127. ANDERLE, Jiří: 192 kreslených vzkazů do zápisníku…. Praha Galerie Nový Svět 1999. 192 repro kreseb a 1 orig. sign. komb. technika Jiří Anderle. Nestr. Ex. 45/ 200 přednostní, podpis autora. Volné listy v orig. přebalu
1 500,–

128. (ŠAFÁŘ,Karel) – Hron, Zdeněk: Měsíce. Praha soukr. tisk 1977. 12 orig. dřevořezů a upr. Karel Šafář. Ex 46/100. Podpis Šafář. Orig. brož.
600,–

129. PREISSIG, Vojtěch – konvolut 4 exlibris
1. – J.V. 1897, 2. – J. Nováček, 3. – V. Rytíř, 4. – V. Francev. Různé formáty, různá adjustace. 4 exlibris
700,–

130. SUTNAR, Ladislav: Vlastní exlibris. Nedat. 73x87, volný list
400,–

131. ALEŠ, Mikoláš: Jiří z Poděbrad. 1903. Kreba tuší 335x195. Sign. tuší LD. Paspart., rám., zaskl.
2 400,–

132. ŠVABINSKÝ, Max: U stavu II. 1903. Litografie s barevným podtiskem 565x678. Sign. v desce PD. Premie časopisu „Die graphische Künste". Volný list. Matějček 19
5 000,–

133. ČAPEK, Josef: Herbst. Originalschnitt 1916. 280x 145. Příloha časopisu. Paspart.
4 000,–

134. ČAPEK, Josef: Dívčí hlava. 1918. Orig. linoryt (hnědý otisk) 240x185. Sign. tužkou PD. Název díla tužkou LD. Paspart., rám., zaskl.
10 000,–

135. FULLA, Ludo: Ex libris Jos.Martínka. Nedat.(1926). Orig.ručně kolor. dřevoryt 135x90. Sign.tužkou PD. Paspart.
1 000,–

136. FULLA, Ludo: Ex libris L. Červinky. Nedat. (1926). Orig. kolor. dřevoryt 125x90. Sign. tužkou PD. Paspart.
1 000,–

137. FULLA, Ludo: Ex libris Hela Šimáčková. Nedat. (1926). Orig. kolor dřevoryt 127x76. Dign. Tužkou PD a v desce LD. Paspart.
1 000,–

138. STRETTI-ZAMPONI, Jaromír: Malostranská Mostecká věž. Nedat. Orig. barev. lept 370x324. Sign. tužkou PD. Volný list.
4 500,–

139. BRÖMSE, August: Bez názvu (Prosba). Nedat. Akvarel 190x165. Sign. na rubu pozůstalostním štítkem. Papír nalepený na polokartonu.
1 200,–

140. BRÖMSE, August: Myslivci před hospodou. Nedat. Orig. lept 105x153. Sign. na rubu pozůstal. štítkem. Volný list.
700,–

141. BRÖMSE, August: Kladení do hrobu. Nedat. Akvarel 160x190. Sign. na rubu pozůst. štítkem. Nalepeno na papíře.
1 000,–

142. BRÖMSE, August: Postavy. Nedat. Kresba perem, kolor. akvarelem 130 x190. Sign. na rubu pozůst. štítkem. Nalepeno na papíře.
900,–

143. (neurčený autor) : Erotické exlibris M. Borská. Nedat. Orig. lept 120x90. Sign. nečitelně. Papír nalepen na knižní obálce
500,–

144. ŠIMON, Tavík F.: Bukinisté. Nedat.Orig. barev. lept 275x280. Sign. tužkou PD., uprostřed v desce a autorskou pečetí PD. Volný list. Hledaný pařížský list.
6 000,–

145. PREISSIG, Vojtěch: Americké město (Philadelphia?) Nedat. Orig. barev. lept 205x200. Sign. LD. Paspart. Při pořádání pozůstalosti J.C. Vondroušem sign. pozůstalostním razítkem. Z významné pražské sbírky – značeno na rubu razítkem
9 500,–

146. VÁCHAL, Josef: Zvěstování Panně Marii. Z Postyly kacířské. 1925. Orig. barev. dřev. 250x238. Sign. tužkou LD a v desce PD. Volný list. Krásná barevnost. Tištěno anglickými barvami.
10 000,–

147. VÁCHAL, Josef: Kalvarie. 1949. Orig. 13 barevný linoryt 285x440. Sign. perem PD. Popis perem LD. List č.17 z 18 tisků. Rám., zaskl. Argestea – G 127
13 000,–

148. KONUPEK, Jan: Vize. Nedat. Orig. lept 497x330. Sign. tužkou PD. Volný list.
1 800,–

149. JARONĚK, Bohumil: Vesnice. Nedat. Orig. dřevořez s barev. podtiskem. 404x535. Sign. tužkou PD. Volný list.
3 500,–

150. ŠÍMA, Josef: Abstrakce. Nedat.(1933). Suchá jehla 143x87. Sign. tužkou PD. Paspart. Nesignované s.j. použity jako ilustrace k Seifertovu Jablku s klína 1933.
3 500,–

151. MIRÓ, Joan: Corrida. 1934.Červaná serigrafie 285x230. Sign. perem PD. Volný list.
9 500,–

152. MIRÓ, Joan: Postavy. 1934. Modrá serigrafie 305x233. Sign. perem PD. Volný list.
9 500,–

153. GRUS, Jaroslav: Krajina s rybníkem. (1947). Kvaš 490x662. Sign. PD v obraze. Kvaš na kartonu.
2 400,–

154. REYNEK, Bohuslav: Snímání z kříže. Suchá jehla s monotypem. Nedat. 220x175. Sign. tužkou PD. Paspart., rám., zaskl. Nádherně barevný list
19 000,–

155. BOUDNÍK, Vladimír: Soubor 6 grafických listů. Brno Janás b.d. 6 barev. novotisků strukturálních grafik zlet 1964–1968. Grafiky různých rozměrů, papír 600x420. Ex.25/35. Volné listy v orig. pap. deskách. Dnes již vzácný soubor.
10 000,–

156. JIŘINCOVÁ, Ludmila: Žena s vějířem. Nedat. Orig. čb. lito 213x155. Sign. tužkou PD., volný list
1 000,–

157. JIŘINCOVÁ, Ludmila: Hovor stromů. 1967. Orig. tříbarev. litografie s 2 podtisky 200x256. Sign. tužkou PD. List č. 3/20. Volný list. Rybička 855c
1 500,–

158. JIŘINCOVÁ, Ludmila – konvolut 3 exlibris. Orig. suché jehly či lepty, vše sign. tužkou. Rozměry: 94 x 65, 60 x 30, 25 x 15. 3 volné listy.
600,–

159. JIŘINCOVÁ, Ludmila: Ex libris V.B. – karta. Nedat. Orig. lept 1255x45. Sign. tužkou uprostřed. Volný list.
400,–

160. SUCHÁNEK, Vladimír: Bez názvu. /Maska/ Nedat. Komb. technika 260 x 180. Sign. tužkou uprostřed. Volný list.
700,–

161. LIESLER, Josef: Tváře z profilu. 1973. Serigrafie 187x187. Dedikováno a datováno tužkou uprostřed. List č.9A/100. Paspart., zaskl.
1 500,–

162. JANEČEK, Ota: Polibek. 1979. Orig. linoryt 256x302. Sign. tužkou PD. Uprostřed perem novoroční přání anglicky. List č.13/180. Paspart., zaskl.
3 000,–

163. JANEČEK, Ota – konvolut 6 čb. drobných linorytů. Nedat. autorské tisky, rozměry různé, nesign., ve dvou paspartách
1 800,–

164. JANEČEK, Ota: Dívčí akt z profilu. Nedat. Orig. linoryt 157x110. Sign. tužkou PD. Paspart., zaskl.
1 000,–

165. JANEČEK, Ota: PF 1991. (Polibek). Orig. linoryt 105x155. Sign. tužkou uprostřed. Volný list.
500,–

166. JÍRA, Josef: Harlekýn. 1983. Orig. suchá jehla 205x130. Sign. tužkou PD a dedikováno na rubu perem. Paspart., zaskl.
1 200,–

167. BRUNOVSKÝ, Albín – konvolut 3 PF
– 1987 – barev. reprodukce na dvoulistu
– 1888 – orig. barev. komb. technika 45x30. Dedikace Brunovského.
– 1989 – orig. barev. komb. technika 98x72 Dedikace Brunovského, vloženo v orig. obálkách
2 500,–

168. ŠAFÁŘ, Karel: Dívky. Nedat. 6 orig. leptů 74x45. Sign. tužkou PD. Volné listy
900,–

169. MÜLLER, Jiří: Dívčí akt. 1983. Kresba s akvarelem 540x390. Sign. tužkou uprostřed. Akvarel na papíře.
400,–

170. NEPRAKTA – konvolut 2 kreslených vtipů. Nedat.
– Koberce –kresba tuší 122x110.Sign. v kresbě. Autorův popis perem. Volný list.
– Vysvědčení – kresba 145x180, volný list.
400,–

171. (neurčený autor): Zbojník. Nedat. Kresba uhlem s akvarelem. 440x215. Nesign. Paspart.
900,–

172. ANDERLE, Jiří: Krysař. Nedat. Orig. barev. komb. technika 320x245. Sign. tužkou uprostřed. Č.listu 4/200. Vydala Lyra Pregensis. Volný list
3 000,–

173. ANDERLE, Jiří: Survival. Nedat. Orig. barev. komb. technika 375x265. Sign. tužkou uprotřed. Volný list.
5 000,–

174. ROUČKA, Pavel: Tři postavy 1984. Orig. barev. lept. 533x370. Sign. tužkou PD. Autorský tisk. Volný list.
3 500,–

175. (plakát – poster) Skupina 1942 –plakát výstavy. Praha Pošova galerie září 1945. 610 x 935. Volný list – srolován
1 500,–

V. Varia

176. LEONHARD, K.C.: Vulkanen – Atlas zur Naturgeschichte der Erde. Stuttgart Schweizerbart 1844. 15 liogr. map. Cpl. vazba., orig. ob. přiváz. Velmi vzácné dílo.
3 500,–

177. KASTEIN, Josef: Eine Geschichte der Juden. Wien Löwit 1935. 633 s. Orig. cpl. vazba
600,–

178. Die Josefslegende. In aquarellierten Zeichnungen eines unbekannten russischen Juden der Biedermeierzeit. Berlin Schocken Verlag 1935. Verdeutschung von Martin Buber und Franz Rosenzweig. Text 30 s., 6 tabulí. V orig. pap. deskách
400,–

179. GOETHE, J. W.: Die Leiden des jungen Werther. Leipzig Insel Verlag 1918. IV. Auflage. Ilustr. D. Chodowiecki. 213 s. Plkž. vazba
1 200,–

180. Gallerie der Gratien. Eine Sammlung weiblicher Bildnisse in Stahl gestochen von den berühmtesten Künstlern Englands. Berlin Asher b.d. Druck von Rohlíček u. Stevens in Prag 1860. 10 rytin, mír. poškoz skvrnami. Orig.brož.
800,–

181. Jubilejní výstava zemská království českého v Praze 1891. Praha Šimáček 1894. 519 vyobr., 36 zvláštních příloh. 824 s. Orig. plkž. vazba
1 000,–

182. Kramářské písničky. Konvolut 34 kusů kramářských písniček. Konec 18 a začátek 19. století. Většina s orig. lidovými dřevoryty. Orig.
1 500,–

183. BÍLEK, Tomáš: Statky a jmění kolejí jesuitských klášterů, kostelů, bratrstev a jiných ústavů v království Českém od císaře Josefa zrušených. Praha Bačkovský 1903. 560 s. Ppl. vazba
750,–

184. Památník spolku „Pokrok" ve Vídni 1888. O jubilejní slavnosti ochotnického spolku „Pokrok". Vídeň soukr. tisk 1888. Uspoř. F. Mencík a J, Vojna. Bohatě ilustrováno. 40 s. Rozsáhlá insertní část. Orig. cpl. tlačená vazba
700,–

185. IV. slet všesokolský pořádaný v Praze 1901. Praha Svaz čsl. sokolstva 1901. S mnoha fotografiemi, ilustr. titul. list K. Muttich. 210 s. Orig. cpl. vazba
400,–

186. (Hradec Králové) Umgebungskarte von Königgrätz. Herausgegeben k.u.k. militär-geogr. Institut in Wien b.d. 1: 75 000, podlepeno plátnem. Výborný stav.
500,–

187. WEISS, E. a JENIŠTA, J.: Atlas hvězdného nebe. Třebíč Lorenz 1904. S množstvím barev. i čb. reprod. 60 s. Orig. ppl. vazba. Krásně vypravený tisk ve výborném stavu.
800,–

188. NOVOTNÝ, A.: Staropražské sensace. Praha Žikeš 1937. Ob. a iniciály Vojtěch Kubašta. 32 vyobr. 181 s. Plkž. vazba, ob. přiváz.
200,–

189. JANEČEK, Julius: Město Královské Vinohrady. Král. Vinohrady Janeček 1895. S vyobrazeními a plánkem. 134 s. Připojen seznam domů a ulic města Král. Vinohradů. Orig. ppl. vazba. Velmi dobrý stav
600,–

190. Svatováclavská zemská trestnice v Praze. Historický nástin od Edvarda Herolda. Praha Kober 1890. S třemi vyobrazeními. 16 s. Orig. brož.
240,–

191. ČIHÁK, Leopold: Paměti královského horního města Jílového a jeho zlatých dob. Praha soukr. tisk 1948. Ob. Stanislav Kovář. 110 vyobr. 437 s. Orig. brož.
400,–

192. Úvaly jindy a nyní. Monografie a ilustrovaný průvodce. Úvaly Školní rada 1929. Uspoř. C. Brož a V. Sommer. Mnoho ilustr. a fotopříloh. 358 s. vydáno 350 výt. Orig. brož.
500,–

193. KACHNÍK, Josef: Výtvarné umění chrámové a hřbitovní. Velehrad Cyrilometod. Spolek 1923. S přílohami. 102 s. Orig. brož.
400,–

194. Česká liga akademická – 2 letáky.
Leták 1 – Manifest 1923
Propagační leták č. 2 – po konfiskaci nové opravené vydání, 3 letáky
400,–

195. V nový život. List čs. národního výboru v Dachau. Čísla 1 19. Na cyklostylu. Duben až květen 1945. 19 letáků. Pravděpodobně vše, co vyšlo.
1 000,–

196. Archiv für Buchgewerbe und Graphik. Band 58, Heft 7/8. b.d. (1922). Str.průběžně (229–279). Množství příloh, ukázky knižních vazeb a papírů. Plkž. vazba. Zajímavé.
400,–

197. Almanach nakladatelství knih Svoboda 1945–1950. Praha Svoboda 1950. Upr. Oldřich Hlavsa. S reprodukcemi. 310 s. Váz. v orig. ob. CA 24 – 1600,– Nádherná typo obálka.
550,–

198. ŽIŽKA, L.K.: O výkladní skříni knihkupecké. Praha Svaz knihkupců a nakladatelů b.d. S 51 vyobrazeními a 40 fotografiemi. 102 s. Orig. brož.
360,–

199. MENHART, Oldřich: Tvorba typografického písma. Praha SPN 1956. Ob. a upe. Oldřich Menhart. S přílohami. 188 s. Váz. v orig. ob. Důležitý tisk ve výborném stavu.
600,–

200. DYRYNK, Karel: Knihtiskař zákazníkovi. Popis knihvazačské techniky. Praha Dyrynk 1930. Vytiskla státní tiskárna jako novoročenku 1930. Brož., knižní blok připravený k vazbě a vložený do clperg. desek s označeními „Státní tiskárna". K vazbě nedošlo. Kuriozita.
700,–

201. KUNŠTÁTSKÝ,Cyril: Čeští knihtiskaři novojičtí. Úryvek z českého života v Novém Jičíně. Nový Jičín soukr. tisk 1931. 42 s. Ex. 109/150. Orig. brož.
300,–

202. Písma – Ozdoby. Tiskárna E. Grégr. Praha Tiskárna Grégr b.d. S mnoha reprod. 102 s. Orig. brož.
300,–

203. KALÁB, Method: Giambattista Bodoni. Praha Novák 1925. Ed. Knihy o knihách sv. 2. S mnoha ukázkami. 43 s. Ex. 4/50 z přednostních. Orig. plkž. vazba Ludvík Bradáč.
450,–

204. KALÁB, Method: Původní české knižní písmo Slavoboje Tusara. Praha Průmyslová tiskárna 1926. 9 s. Věnováno M. Kalábem. Orig. brož.
240,–

205. BODONI, Giambattista: Manuál typografický. Praha Novák 1927. Knihy o knihách sv. 5. S mnoha přílohami. 41 s. Ex. 18/60 přednost. Orig. plkž. vazba Ludvík Bradáč
450,–

206. COLLIN, Ernest: Utahovák. Knížka rozhovorů. Praha Novák 1925.Ed. Kihy o knihách sv. 1. 52 s. Ex. 12/40 přednost. Orig. plkž. vazba Ludvík Bradáč.
450,–

207. ŠVEHLA, Stanislav: O knihovně a jejím uspořádání. Kroměříž Kryl 1942. Ob. a kresby Jan Konůpek. 45 s. Orig. brož.
240,–

208. Almanach knihařů,ozdobníků, pouzdrařů a kartonážníků československých 1914. Praha Svaz knihařů 1914. S přílohami 100 s. Orig. brož., mír. poškoz.
360,–

209. Měsíc české knihy. Praha Kulturní rada 1939. Vyzd. Cyril Bouda, upr. Method Kaláb. 37 s. Podpis Seifert. Nerozřez. Orig. brož.
300,–

210. Český sběratel. Red. Antonín Macek. Ročník I. Praha 1913. Přílohy 2 orig. exlibris František Kobliha, 1 exlibris Otakar Štáfl. Řada reprodukcí 144 s. Orig. ckž. vazba. Velmi vzácné.
900,–

VI. Esoterica

211. Sborník Sfingy I. Praha Sfinx 1922. Svázáno 11 sešitů. Str. průběžně. Orig. cpl. vazba
600,–

212. Sborník Sfingy II. Praha Sfinx 1923. Svázáno 11 sešitů. Str. průběžně. Orig. cpl. vazba
600,–

213. Sborník 6 textů vyd. nakl. Sfinx. Praha Sfinx, různá vročení. Str. průběžně. Nepův. cpl. vazba. Nápis na hřbetě „Nové cíle".
400,–

214. Kniha 4 hermetických textů. Praha Sfinx různé datace. Začíná Iamblichos- O mysteriích egyptských. Str. průběžně. Nepův. cpl. vazba
360,–

215. Kniha 4 hermetických textů. Praha Sfinx dat. různě. Začíná Židovskou mystikou a kabbalou. Str. průběžně. Nepův. cpl. vazba
360,–

216. Pentagram. Ročník I. Sborník pro filosofii, mystiku a okultismus. 1919–1920. Přerov Griese. 354 s. Orig.(?) plkž. vazba
600,–

217. WEIFURTER, Karel: Odhalená magie. Praha Hynek 1922. 300 s. Cpl. vazba, orig. ob. přiváz.
300,–

218. WEINFURTER, Karel: Tajné síly přírody a člověka. Praha Stýblo 1948. Ob. a kresby Jaroslav Lukavský. 132 s. Váz. v orig. ob.
300,–

219. WEINFURTER, Karel: Tajné tradice a učení bratrů Rosikruciánů. Praha Psyche 1934. 186 s. Cpl. vazba, ob. přiváz. Vzácné.
300,–

220. WEINFURTER, Karel: Bible ve světle mystiky. 11 svazků. Praha Zmatlík a Palička. Různé datace. Každý svazek str. samostatně. Vše v orig. brož. 11 svazků v krásných stavech. Komplet vzácně.
1 200,–

221. WEINFURTER, Karel: Mystický slabikář aneb Klíč pro žáky D.S. Výklad mystických snů, symbolů a značek… Praha Zmatlík a Palička 1936. II. vydání. 200 s. cpl. vazba
300,–

222. RANDOLPH, P.B.: Dhoula-Bel. Román bratra Růže a Kříže. Praha Kočí 1925. 141 s. Orig. brož. Nevyskyuje se v obálce.
200,–

223. CURTISOVÁ, A.: Cesta ticha. Praha Kočí 1929. 225 s. Orig. brož.
400,–

224. MARANATHA, O.S.: Tvůrčí mlčení. Praha Kočí 1932. 136 s. Orig. brož.
300,–

225. CURTISOVÁ, A.: Nová mystika. Praha Kočí 1929. 78 s. Orig. brož.
240,–

226. THEOFANUS, Abba: Výklad zjevení Jana Theologa. Z odkazu proroků II. Praha Kočí 1939. 164 s. Orig. brož.
400,–

227. FAUST, Johannes: Magia innaturalis. Praha Klub mladé Divoké víno 1970. Ručně napsal K. Donda. Tiskla tiskárna Klubu Mladé poesie. 163 s. S přílohami. Orig. ppl. vazba
1 000,–

228. ELIÁŠ, Oldřich: Magie a demonologie ve staré Babylonii. 311 s. Cpl. vazba
400,–

229. PAPUS, Praktická magie. Přerov Isis b.d. 108 s. Cpl. vazba
500,–

230. LÉVI, Elifas: Dogma a rituál vysoké magie. Přerov Griese 1913. 144+183 s. S dvěma přívazky. Cpl. vazba
500,–

231. PHIOBB, Pierre: Formulář vysoké magie. Praha Vitrografie b.d. 208s. Nerozřez. Orig. brož. Velmi dobrý stav.
300,–

232. HEISINGROVÁ, B.: Černá a bílá magie. Praha Weinzettel b.d. Diktováno medijně. 259 s. Cpl. vazba
300,–

233. LÉVI, Elifas: Velké tajemství čili odhalený okultismus. Praha Pyšvejc 1922. 180 s. Orig. brož.
300,–

234. GUAITA, Stanislav: Na prahu tajemství. Praha Sfinx 1921. 55 s. Orig. brož.
200,–

235. GUAITA, Stanislav – konvolut 2 svazků
– Had Genese + Klíč k černé magii. /1. část/. Přerov Griese 1921. Plkž vazba
– Klíč k černé magii II. Praha Universalia 1936. Orig. brož.
900,–

236. GUAITA, Stanislav: Chrám Satanův. Praha Sfinx 1921. 402 s. Při vazbě v závěru zpřeházeny stránky. Plkž. vazba
500,–

237. PORFYRIOS: Jeskyně nymf. Praha Sfinx 1922. 82 s. orig. brož., poškoz.
200,–

238. Světlo Egypta. Přerov Griese 1919. 191 s. Orig. brož.
400,–

239. MAVERIC, J.: Hermetické lékařství rostlinné. Přerov Griese 1921. 181 s. Ppl. vazba
300,–

240. AGRIPPA, Cornelius z Nettesheymu: Okkultní filosofie neboli Magie. Přerov Griesse b.d. 240 s. 2 knihy v jednom svazku. Orig. brož.
500,–

241. Hrozný a mocný žaltář krále Šalamouna. Magické tajemství Mojžíše, egyptských faraonů, krále Davida, Sibylly a mudrce z Pyramid. Praha vyd. neuveden 1937. 700 s. Orig. ckž. vazba. Vydáno jen 50 ex. Esoterický poklad. CA 20 – 8500,–
5 000,–

242. SUBHADRA BHIKŠU: Nauka vyvoleného. Budhistický katechism. Přerov Griese 1919. 63 s. Orig. brož.
260,–

243. JANÍČEK, Rudolf: Bůh jsi Ty! Odkaz staroindických upanišad. Železný Brod Jiránek 1945. Ob. a front. Ladislav Hujer. 64 s. Nerozřez. Podpis Janíček. Orig. brož.
200,–

244. MARENČÍN, Zoltán – konvolut 2 svazků
– Abstraktné motivy a tajné znamení v Písmě svätom. Mikuláš autor 1948. brož.
– Tajomstvá čísla… Prešov Minerva 1932. 247 s. Orig. brož.
280,–

245. LEXA, František: Staroegyptské čarodějnictví. Praha Sfinx 1923. Ve dvou částech. 250 s. Cpl. vazba.
280,–

246. Přednášky Svobodné školy věd hermetických. Přerov Griese 1914. Astrologie, magie, theosofie aj. Str. průběžně. Ppl. vazba
450,–

247. Astrologie – konvolut 2 svazků
– Praktická astrologie aneb Umění předvídání a boje proti osudu. Text J. Kefer. Praha Universalia 1939. 338 s. Orig. brož.
– Polák, J.: Astrologická doktrína. Brno Astrologická společnost 1938. 222 s. Brož.
450,–

248. LÉVI, Elifas: Kniha zasvěcení. Praha Universalia 1936. 120 s. Orig. brož.
300,–

249. LÉVI, Elifas: Věda duchů. Praha Universalia 1936. 251 s. Orig. brož.
300,–

250. LASENIC, Pierre de: Hermes Trismegistos. Praha Universalia 1936. 64 s. Ex. 182/500. Orig. brož.
300,–

251. PARACELSUS: Okultní filosofie. Praha Universalia 1932. 60 s. Ex. 360/500. Orig. brož.
300,–

252. Clavicule Salomonis (Klíčky Šalomounovy). Sbírka magických grimoárů. 144 s. 300 ex. Přivázáno: Černý drak aneb Tajemné síly člověkem ovládané. Praha Universalia 1932. 61 s. Ex. 211/500. Vše svázáno v plkž. vazbě. Vzácné.
800,–

VII. Bibliofilie – Bibliophily

253. ACHMATOVÁ, Anna: Básně. Praha Kuncíř 1932. Ed. Philobiblon sv. 19. Front. portrét autorky. Překl. O. Babler. 134 s. Podpis Babler. Ex. 33/100. Orig. brož. Sáňka 2210.
400,–

254. (Beethoven) Abbé Lacuria: Život Beethovenův. Jak je sám napsal svými díly. Stará Říše(Velká u Strážnic) Tichý 1912. Studium Ob. a upr. anonym (Karel Schwetz). 73 s. Orig. brož. Sáňka 238. Nádherný stav
360,–

255. BÍLEK, František: Křížová cesta. Praha Umělecké snahy 1914. Ob. a 14 volných tabulí František Bílek. Orig. kart., na přední desce orig. dřev. s reliéfem. Dedikace Bílek. V ochr. pouzdře. Formát 500x320. Výborný stav
2 000,–

256. BLOY, Leon: Duše Napoleonova. Stará Říše Stříž 1918. Dobré dílo sv. 48. Titul. dřev. Jar. Benda. 177 s. Orig. brož. Sáňka 344
300,–

257. BRIDEL, Bedřich: Slavíček vánoční. Z barokního tisku pražského připravil V. Bitnar. Praha Adamas 1937. Kresby Jan Konůpek. 78 s. Ex. 14/350. Sign. Konůpek ve front. Nerozřez. Orig. brož. Sáňka 2645
400,–

258. BRUNNER, V.H.: Vlastní život v karikatuře. Úvod Jarmil Krecar. Kladno Klír 1930. Zodiak sv. 10. Vyzd. 257 kresbami V.H. Brunner. 391 s. Vytiskla Státní tiskárna. Část. nerozřez. 500 ex., tento označen jako „Dyrynk". Orig. brož.
850,–

259. BŘEZINA, Otokar: Větry od pólů. Praha Pohořelý 1946. II.sv. edice Vltava. Ob. (dřev.) a 13 orig. sign. vernis-mou František Kobliha. Upr. Josef Sonberg. Vernis-mou vytiskl Miro Pegrassi. Nestr. Ex. XXII z 50 výt. přednostních. Orig. brož. Přednost. Ex,–každé vernis-mou podepsáno. Sáňka 5739.
7 000,–

260. COCTEAU, Jean: Chvála knihtisku – Eloge de L´Imprimerie. Praha V. Svoboda 1930. Upr. Karel Dyrynk. Vytiskla Preissigovým písmem Státní tiskárna. 15 s. Ex. 17/61. Orig. kart. v ochr. pouzdře. Vynikající stav. Sáňka 2739
1 000,–

261. ČAPEK, Karel: Drobty ze Švehlových hovorů. Praha soukr. tisk 1935. Ob. a upr. anonym (Karel Dyrynk?) 21 s. Orig. brož. Sáňka 2763
240,–

262. ČAPEK, Karel: Legenda o člověku zahradníkovi. Praha soukr. tisk. 1935. 6. soukr. tisk A. Drégra. Upr. Karel Dyrynk. Tiskla Dyrynkova tiskárna. 11 s. Ex. 134/150. Orig. brož. Sáňka 2764
300,–

263. ČAPKOVÉ, Josef a Karel: Jak vzniká divadelní hra. Praha Aventinum 1925. Ilustr. Josef Čapek. 81 s. Podpisy Josef i Karel Čapkovi. Orig. brož., poškoz. With Čapek brothers signatures.
700,–

264. ČAPEK – CHOD, K.M.: Labyrint světa. Praha Dyk 1926. Edice Vinice. Ob. kresby a 6 orig. sign.leptů Jan Konůpek. Upr. Karel Dyrynk. Vytiskla Státní tiskárna. 137 s. Ex. 156/200. Orig.brož. V nádherném stavu. Sáňka 1331
500,–

265. ČECH, Svatopluk: Ve stínu lípy. Praha Topičova edice 1940. Vyzd. 9 orig. kamenorytinami s barev. litografií Cyril Bouda. Upr. Method Kaláb. 80 s. Podpis Bouda v tiráži. Orig. ob. přiváz. Plkž. vazba (J. Rajman?) v ochr. pouzdře. Sáňka 2783
550,–

266. DESBORDES-VALMORE, Marceline: Opadaný věneček. Praha Picka 1954 (spr. 1955). Vyzd. Eva Šedivá. 40 s. Počet ex. neudán (spr. 92). Plkž. vazba (J.Rajman?), orig. ob. přiváz. V ochr. pouzdře. Grimm 325.
400,–

267. DAUTHENDAY, Max: Lingam. Praha nakl. družstvo Máje 1919. Ob. a orig. dřev. František Kobliha. 143 s. Orig. brož.
400,–

268. DYK, Viktor: Zmoudření dona Quijota. Tragedie o pěti aktech. Praha SČB 1913. SČB sv. 4. Předsádky, dřevoryty a upr. V.H. Brunner. 136 s. Datovaný podpis V. Dyk. Orig. ckž. vazba Ludvík Bradáč. Sáňka 194
700,–

269. DYK, Viktor: Krysař. Praha Borový 1915. 1. kniha Zlatokvětu. Front., titul, předsádky a upr. František Kysela. 79 s. Orig. ckž. vazba Antonín Jelínek, v ochr. pouzdře. Sáňka 192.
550,–

270. ERBEN, K.J.: Svatební košile. Praha Zátiší 1920. Ob. a kresby Vlastislav Hofman. 27 s. Orig. pap. vazba. Sáňka 404
700,–

271. (erotika) U koliby. Výbor obhroublé erotické poesie verchovinského lidu na Podkarpatské Rusi. Mukačevo soukr. tisk 1933. Ed. „Verchovina" 1. sv. Ilustr. M.A. Nestr. Tento ex. je označen „A" ze 130 výt. na holandu svázaných ve vepřovici. Orig. ckž. vazba. Kuriozita.
1 200,–

272. GIDE, André: Betsabé. Praha Moderní revue 1912. Knih. Moderní revue sv. 58. 21 s. Orig. brož. Sáňka 35
550,–

273. GROSZ, Georg: Gedichte und Gesänge. Litomyšl Portman 1932. Ob. a kresby Georg Grosz. Nestr. Ex. B 8/33 na Panekoeku. Orig. brož., mír. poškoz. skvrnami na ob. Nesmírně vzácný tisk. Very rare. Several small spots on cover. 33 copies only. Sáňka 3211, Portman 72
22 000,–

274. HASIŠTEJNSKÝ z Lobkovic, Bohuslav: Carmina selecta. Novákova Stovka. Praha Novák 1922. 31 s. Ex. 69/100. Orig. clperg. vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře. Sáňka 853. Celá kniha latinská včetně tiráže.
450,–

275. HAVLÍČEK-BOROVSKÝ, Karel: Brixenské básně. Roudnice Svoboda 1913. Kytice sv. 6. Vazba, předsádka a úprava V.H. Brunner. 90 s. Orig. clperg. vazba Ludvík Bradáč. Legendární Brunnerova kubistická kniha. Sáňka 210
700,–

276. HELLO, Arnošt: Slova boží. Úvahy o některých textech Písma svatého. Stará Říše Stříž 1915. Dobré dílo sv. 23. 332 s. Orig. brož. Sáňka 425.
500,–

277. HEINE, Heinrich: Z pamětí pana von Schnabelevopski. 1831. Praha Odeon 1928. Bibliof. edice Odeon sv. 1. Dvoubarev. ilustr. a upr. Otakar Mrkvička. 80 s. Ex. 28 z 50 na van Gelderu. Orig. ckž. vazba B. Just. Sáňka 1493
550,–

278. HLAVÁČEK, Karel: Starý herbář. Praha Toman 1929. Front. orig. sign. dřevoryt, titul a upr. František Kobliha. Tiskla Státní tiskárna. Nestr. 160 nečísl. ex. Orig. brož. Sáňka 1499
400,–

279. HLAVÁČEK, Karel: Pozdě k ránu. Praha Klír 1948. Ed. Zodiak. Vyzd. 10 orig. litografiemi Karel Štika. Upr. Svatopluk Klír. 68 s. Ex. LXI/275. Podpis Štika. Orig. brož.,poškoz. ve hřbetě. Sáňka 6058
400,–

280. HUTKA, Jaroslav: Slova a písně. Praha SČB 2002. Vyzd. orig. sign. leptem Jiří Anderle. Nestr. Ex. 366/650. Podpisy spoluautorů. Orig. brož.
500,–

281. (Jan Nepomucký) Život svatého Jana Nepomuckého. Text Bohuslav Balbín. Stará Říše Stříž 1914. Dobré dílo sv. 16. Ob. a upr. Karel Schwetz. 79 s. Orig. brož. Vynikající stav. Sáňka 164
500,–

282. KÁBRT, Josef: Paříž. Praha SČB 2000. Vyzd. 2 orig. lepty Josef Kábrt. 28 s. Ex. B 62. Podpisy spoluautorů. Orig. brož.
360,–

283. KARÁSEK ze Lvovic, Jiří: Legenda o Sodomovi. Král. Vinohrady Bradáč 1920. Vyzd. orig. dřev.,vazba, front., titul a iniciála (ručně kolor.) František Kobliha. 35 s. Orig. plperg. vazba. Sáňka 222
360,–

284. KARÁSEK ze Lvovic, Jiří: Anonymní dopisy čili „Affaira pěti spisovatelův". Praha Karásek 1910. 27 s. Orig. brož. Velmi vzácný tisk.
600,–

285. KARÁSEK ze Lvovic, Jiří: Boží převozník. Kladno Klír 1928. Ed. Zodiak. Sv. 3. Front., titul a 4 celostr. orig. dřev., vinětami, iniciálou a značkou vyzd. František Kobliha. 40 s. Ex. 120/120. Orig. brož. Sáňka 1608
950,–

286. KLÍMA, Ladislav: Soud boží. Praha Rosendorf 1928. 59s. Ex. 320/500. Orig. ckž. vazba s orig. ob. Sáňka 1622
400,–

287. (Klíma, Ladislav) Čtyři listy filosofa Ladislava Klímy psané ing. Dr. A. Křížovi. Praha Picka 1948. Ob. a vyzd. (front. portrét J.K.) Jan Konůpek. 38 s. Ex. 14/85 čísl. Orig. brož. Grimm 193. Vzácný klímovský tisk. Sáňka 6262
4 500,–

288. KLÍMA, Ladislav: Putování slepého hada za pravdou. Praha HRC-City dark books 1982. Vyzd 4 orig. sign. lepty Jan Bouška. 20 s. Ex. 10/100. Orig. cpl. vazba. Vzácný tisk.
900,–

289. Kniha Judyth. Praha Rosenberg 1927. Front. orig. sign. lept, 6 orig. celostr. dřevorytů, kolor. titul a iniciály, ornamentace, koncovka a upr. František Kobliha. Nestr. 50 ex., tento neočíslován. Pap. vazba s koženým štítkem sign. Ota Blažek. Exemplář z původně Koblihova majetku, pro sběratele Kozáka svázán O Blažkem. Nádherný ex., nesmírně bohatě vyzdobené bibliofili. CA 23 – spolu se zvl. sledem dřev., který zde chybí – 34000,– Náš ex. v unikátní vazbě. Sáňka 1625
11 000,–

290. Knihomil. O knihách, lidech a událostech. Ročník I. Král. Vinohrady Bradáč 1918. 242 s. Vevázány obálky a prospekty i s orig. dřev. F. Koblihy. Plkž. vazba Ludvík Bradáč. Komplet. Sáňka 227
700,–

291. Knihomol. Bibliofilský sborník Praha Bradáč 1924 – 25. V 1 svazku s vevázanými přílohami i obálkami. Grafické přílohy mj. V.H. Brunner, Josef Hodek, S. Klír, J. Konůpek, R. Kremlička. Plperg. vazba. Sáňka 925
2 000,–

292. KOBLIHA, František: Sedm statí o výtvarných umělcích. Praha Kobliha 1929. Orig. sign. lept, 4 orig. celostr. sign. dřevoryty, kolor. nakl. značka, iniciály a viněty František Kobliha. 107 s. Podpis Kobliha na patitulu. Nerozřez., ve volných arších v orig. pap. pouzdře. S ručně kolor. iniciálami. Náš ex. z prvních 35 výt. z celkového nákladu 77 ex. Sáňka 3656
4 500,–

293. KOMENSKÝ, J.A.: Kšaft umírající matky Jednoty bratrské. Praha SČB 1908. První kniha SČB. Vyzd. Adolf Kašpar. Upr. Karel Dyrynk. 67 s. Orig. clperg. vazba B. Fischer. V orig. pap. pouzdře. Legendární skvostně vypravená kniha SČB. Sáňka 231
650,–

294. Kuriosní revue. Ročník I. ve 4 sešitech. Praha E.A. Hruška 1925–1926. V 1 svazku. Ilustr. a ob. a ilustr. mj. Josef Váchal, E.A. Hruška, A. Macková, K. Votlučka, L. Brož. Str. průběžně. Ex. označen jako autorský. Celkový náklad 222 ex. Dedikace Hruška Anně Mackové. Sešit II. obsahuje soupis „krváků" Josefa Váchala. Plperg. vazba. Sáňka 936. AP 67 – v orig. brožale bez dedikace – 6500,–
1 600,–

295. LEGER, Karel: Z kolínských básní. 1859–1929. Kolín, Knihovní rada 1929. Ob., dřev. a 3 orig. lepty Cyril Bouda. 79 s. Nerozřez. 450 ex. Orig. brož. Sáňka 3865
500,–

296. MÁCHA, K.H.: Máj. Romantická báseň. Praha Lorenz 1896. S podobiznou Máchovou. 46 s. Orig. cpl. vazba
180,–

297. Ženy a lásky poesie Máchovy v obrazech Aloise Kalvody. Praha Topič 1910. Úvod F.V. Krejčí. Reprod A. Kalvoda. Nestr. Orig. brož. Obsahuje vydání Máje. Stejskal 35
800,–

298. MÁCHA, K.H.: Máj. Praha Brož 1910. Front., titul a ilustr. Jan Konůpek. 55 s. Orig. ppl. vazba, poškoz. Stejskal 37. Sáňka 702
500,–

299. KOBLIHA, František: Máj. Deset původních dřevorytů k básni K.H. Máchy. Praha Moderní revue 1911. Knih. Moderní revue sv. 53. 10 orig. dřev. a ob. František Kobliha. Orig. brož. Nesmírně vzácný kompletní svazek Moderní revue.
10 000,–

300. MÁCHA, K.H.: Máj. Praha Janský 1922. Hyperion sv. 4. Vazba, front., titul a upr. Cyril Bouda. 60 s. Na patitulu razítko majitele. Orig. ckž. vazba Ant. Tvrdý. Toto vyd. se vyskytuje zřídka. Stejskal 64., Sáňka 249
400,–

301. Mág. Praha Janský 1925. Ed. Stožár sv. 4. Vyzd. 7 orig. lepty (front. sign.), Jan Konůpek. Upr. Cyril Bouda. 84 s. Ex. 89/100. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. Stejskal 84. Sáňka 967
3 000,–

302. Máj – Maj. Praha Balyckij a Zádruha 1939. V ukrajinštině. 87 s. Ex. 99/100. Dat. podpis Balyckij. Orig. ckž. vazba Jan Kašpar. Vzácné vydání. Stejskal 122.
1 200,–

303. Máj. Praha Janská 1927. Hyperion sv. 4. Front. a upr. Cyril Bouda. 87 s. 5. vydání v Hyperionu. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý., hnědá varianta. Stejskal 8. Sáňka 9631
450,–

304. MÁCHA, K.H.: Máj. Praha Lyra Pregensis 1982. Vyzd. 5 orig. barev. komb. technikami Anna Khunová. 69 s. 150 výt., tento neočíslován. Suchá pečeť Lyry Pragensis. Orig. brož. Stejskal 230
1 500,–

305. (Mácha, K.H.) Pátý soubor KHM. Polička Stejskal 1991. Obsahuje 3 texty (Kundera, Lorenc, Mrázová), 3 orig. grafiky (Istler, Guderna, Miškovská), 3 fotografie (Koreček, Reichmann, Puchmertl) a 2 otisky orig. desek (Lacina, Zykmund). Vše vloženo v orig. pap. přebalu.
2 000,–

306. MÁCHA, K.H.: Máj. Praha Runšuk a Žižkovský 1996. Ed. Sladké jádro srdce sv. 13. Vyzd. 8 barev. sign. lepty Pavel Sukdolák. Upr. a vazba Jiří Rathouský. Ex. autorský X/X. V ochr. pouzdře
3 600,–

307. MÁCHA, K. H.: Básně K.H.M. Praha Janská 1924. Hyperion sv. 23. Front. orig. lept. Cyril Bouda. 278 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. V tiráži stále aktuální poznámky:"Rukopis této knihy stál 2000 pracovních hodin vydavatelů; kdyby byly honorovány podle tarifů přidavače cihel, byla by tato kniha více než dvakrát dražší" Sáňka 958
450,–

308. MAETERLINCK, Maurice: Poklad pokorných. Stará Říše Florian 1906. Studium. Orig. lept – portrét Bloye – Max Švabinský. 199 s. Cpl. vazba. Sáňka 245
300,–

309. MALLARMÉ, Stéphane: Anekdoty čili básně prosou. Praha Moderní revue 1915. Knih. Moderní revue sv. 59. Vyzd. a upr. V.H. Brunner. 51 s. Část nerozřez. Ex. 281/300. Orig. brož. Sánka 81
800,–

310. MALLARMÉ, Stephane: Odpoledne faunovo. Eklogy. Praha Moderní revue 1922. Knih. Moder. revue sv. 72. Vyzd. Edouard Manet. Str. písmeny „I". Ex. 24/200. Orig. ckž. vazba Ludvík Bradáč? Přednostní ex. vzácného tisku. Sáňka 979
1 200,–

311. MALLARMÉ, Stephane: Herodias. Novela. Praha Moderní revue 1922. Knih. Moder. revue sv. 71. Vyzd. dřevoryty a orig. sign. leptem jako frontispicem František Kobliha. Nestr. Ex. 38/250. Orig. ckž. vazba Ludvík Bradáč? Přednostní ex. Sáňka 978
1 200,–

312. MARTEN, Miloš: Cyklus rozkoše a smrti. Praha Kočí 1907. Vazba, orig. lept, orig. dřevoryty a ornamentace Zdenka Braunerová. 313 s. Orig. cpl. vazba. Vzácný výtisk v orig. vazbě. Uvnitř za titulem zašpiněno. Sáňka 251
1 000,–

313. MARTEN, Miloš: Kniha silných. Umělci a básníci. Essaye. Praha Neumannová 1909. Ed. Čeští autoři sv. 11. Vyzd. orig. celostr. dřevorytem Emile Bernard. Ob., titul a upr. orig. dřev. Zdenka Braunerová. 152 s. Orig. brož. Sáňka 254
1 000,–

314. MASARYK, T.G.: Vybrané essaye. Praha SČB 1930. Front. orig. lept (portrét TGM) Viktor Stretti. Vytiskla Státní tiskárna. 125 s. Orig. plperg. vazba. Sáňka 4088
360,–

315. MECHTILDA MAGDEBURSKÁ: Tekoucí světlo božství. Stará Říše Florianová 1920. Dobré dílo. Ob., titul, dřev. a upr. Jaroslav Benda. 256 s. Orig. brož.
450,–

316. MEREŽKOVSKIJ, D.S.: Smrt Pavla I. Praha Minaříková1910. Knih. Slovan. Autorů. Ob., front., titul a upr. V.H. Brunner. 139 s. Orig. brož. Slavná Brunnerova úprava. Sáňka 521
550,–

317. NOVALIS (F. von Hardenberg): Hymny na noc. Praha Veraikon 1916. Ob., 3 orig. sign. lepty a upr. Jan Konůpek. 23 s. Ex. 37/50. Orig. brož. Převzácný tisk označovaný již na sklonku dvacátých let XX. Století za naprosto nedostupnou vzácnost(katalog Bradáč). Vynikající stav. Sáňka 99.
2 000,–

318. NOVOTNÝ, Oldřich: Krůpěje světla. Básně. Praha Bitnar 1911. (Revue Meditace). Vyzd. 6 reprodukcemi D.G. Rossetti. Titul a upr. Jan Konůpek. 129 s. Nerozřez. Orig. cl. perg. vazba dle J. Konůpka, v ochr. pouzdře. Nevyskytuje se. Sáňka 574
600,–

319. OBRTEL, Vít: Vodotrysk. Praha PNP+SČB 1988. Vyzd. 3 orig. sign. barev. komb. technikami Josef Istler. Upr. Clara Istlerová. Nestr. Podpis Obrtel. 250 ex. Orig. brož.
900,–

320. PÉLADAN, Josephin: Istar. Paris Edinger 1897. La Decadence latine V. Vernis-mou par Fernand Knopff. 490 s. Orig. brož. Knopff – belgický symbolista. Významné dílo – jeden ze svazků Decadence latine. Výborný stav.
1 500,–

321. Pickovo nakladatelství – konvolut 3 svazků
– HALAS: Krásné neštěstí. 1957. Vyzd. R. Fremund. Nerozřez. Orig. brož.
– DYK: Giuseppe Moro. 1946. Vyzd. V. Cinybulk. Vazba A. Tvrdý
– LI-PO: Pavilon u zelených vod. Kresby M. Troup (sign. titul)
750,–

322. Písně o královně Dagmaře. Praha Philobiblon 1927. 3 sv. ed. Philobiblon. Upr. Method Kaláb. 29 s. Ex. 40/100. Orig. brož. Sáňka 1890.
320,–

323. Písně veselé chudiny. Stará Říše Florianová 1932. Dobré dílo sv. 111. Front. orig. lept Otto Coester. 18 s. Ex. 21 A / 100. Orig. brož. Coesterův lept jen v prvních 100 výtiscích. Vzácné. Sáňka 4530
1 200,–

324. POE, E.A.: Havran. Brno Sáňka 1925. Překl. J. Vrchlický. Front. orig. lept. Jan Konůpek. Upr. Karel Dyrynk. Tisk Státní tiskárna. Ex. 121/150 na hollandu Volné archy v orig. ob. Podle L. Bradáče Sáňka část nákladu zničil. Vyskytuje se méně. Sáňka 1039
700,–

325. Poselství důvěry a jistoty. Sedmero památných dokumentů… Praha Topič 1928. Vyšlo k 10.tému výročí samostatnosti. Vyzd. orig. dřev.(front.sign.) Petr Dillinger. Upr. Karel Dyrynk. Tisk Státní tiskárna. 46 s. Podpis A. Novák. Ex. 136/200 na ruční imitaci. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře. Sáňka 1900
400,–

326. PO ŤU-I: Drak z černé tůně. Praha NČAV 1956. Vyzd. 5 orig. barev. litografiemi Zdeněk Sklenář. 61 s. Ex. 435/1000. Orig. brož. Sáňka 6797
500,–

327. PREISSIG, Vojtěch: Barevný lept a barevná rytina. Technické poznámky. Praha Česká grafika 1909. Vyzd. 5 orig. barev. lepty Vojtěch Preissig. 115 s. Podpis Preissig. Ex. 91/150 přednostních ex. Orig. brož. Ob. mírně zašpinavělá, uvnitř zcela intaktní. Sáňka 112
5 000,–

328. PRZYBYSZEWSKI, Stanislav: Černá mše. (Totenmesse). Praha Hanačík 1919. Vyzd. Otakar Hanačík. 88 s. Orig. brož.
300,–

329. PUŠKIN, A.S.: Pohádka o caru Saltánovi… Praha SČB 1911. 3. kniha SČB. Vazba, front., titul a vyzd. V.H. Brunner. Upr. Karel Dyrynk. 55 s. Vazba Antonín Malík. Překrásná kubistická kniha. Sáňka 282
500,–

330. RACHILDE: Dcera vlčákova. Praha Novák 1922. Vyzd. orig. leptem jako front. T.F. Šimon. 59 s. Ex. 53/500. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. Sáňka 118
550,–

331. RÉGNIER, Henri de: Muž a siréna. Praha Borový 1917. Vazba, titul a upr. V.H. Brunner. 35 s. Orig. pap. vazba. Důležitá kniha v dokonalém stavu
450,–

332. RILKE, R.M.: Slepá. Gottwaldov Dialog 1980. Vyzd. 3 orig. suchými jehlami (front.sign.) Karel Šafář. Nestr. Ex. 23/69. Orig. brož.
800,–

333. SADE, D. A.F. markýz: Stodvacet dní Sodomy. Brno Návrat 1993. Vyzd. Eduard Ovčáček. 270 s. Ex. 338. Orig. cpl. vazba
500,–

334. SÁŇKA, Arno: České bibliofilské tisky. Brno Kočí 1923. Vyzd. orig. dřev. (front., titul a koncovka) Josef Váchal. 183 s. Nerozřez. Ex. 39/268 na hollandu. Paraf. Sáňkou. Orig. brož. Ve skvělém stavu.
2 600,–

335. SHAKESPEARE, William: Sonety. Praha Šmidt 1946. Ob. a orig. barev. litografií ve frint. Ludmila Jiřincová. V našem ex. litografie mimořádně signována. 56 s. Orig. brož. Sáňka 6946
450,–

336. (Shakespeare, William) TESAŘ, Jaromír + KOLÁŘ, Jiří: Medicina v Shakespearových tragediích. Praha SČB 1996. Ilustr. Jiří Kolář. 36 s. Podpisy spoluautorů. Orig. brož.
500,–

337. SCHAMONI, Albert: Povídka o rybě. Litomyšl Portman 1933. Ob., front.(orig. barev. dřev.) a titul Albert Schamoni. Nestr. Ex.13/15. Ppl. vazba, orig. ob. přiváz., Portman 80
1 200,–

338. SCHULZ, Karel: Píseň k Panně Marii na neděli Květnou. Břevnov Chlumecký 1936. 11 s. 30 ex. Orig. brož. Sáňka 4848
300,–

339. SOUPAULT, Philippe: K líci zbraň. Praha Neumannová 1926. KDA sv. 184. Ob. a upr. V.H. Brunner. Nerozřez. 157 s. Ex. 182/300 přednostních. Orig. brož.
400,–

340. ŠIMÁNEK, Josef: Božstva a kulty. Praha Šimánek 1910. Ob., titul, 5 celostr. barev. dřevorytů, řada dřev. menších a upr. Josef Váchal. Nestr. Ex. 39/260. Orig. brož. Klasický tisk vyzd. Váchalovými dřevoryty. Sáňka 131
3 800,–

341. ŠTORM, Břetislav: Poutník. Praha Picka 1957. Ob. a kresby Břetislav Štorm. Upr. Z. Zenger. Nestr. Orig. cpl. vazba Grimm 344. Sáňka 7081
300,–

342. (Štursa, Jan) Kytička na hrob Jana Štursy. Praha Matička 1930. Red M. Jirko. Příspěvky různých autorů. Front. reprod. posmrtné masky J. Štursy. 57 s. Podpisy 10 spoluautorů sborníku. Ex. II/11 na japanu. Orig. clperg. vazba Antonín Tvrdý. V ochr. pouzdře. Na přídeští exlibris A. Grimma. Krásný ex. Sáňka 3825
1 800,–

343. Thu – Fu: Básně. Myslibořice soukr. tisk. b.d. Originály vyd. různí umělci. Náš ex. má č. 25 a vyzdobil jej akvarely J. Vávra. Podpis O. Žižka. Orig. kart. Sáňka 5141
360,–

344. (Váchal, Josef) BENEŠ-BUCHLOVAN, Bedřich: Josef Váchal. Zlechov u Uherského Hradiště Trojrám 1914. 12 listů grafického díla Josef Váchal. Jako přílohy listy čb. i barev., orig. i reprodukce. 15 s. textu. Orig. brož,– uvolněno ze hřbetu. Poškoz. První Váchalova monografie. Sáňka 334
1 400,–

345. VÁCHAL, Josef: E.A. Poe v dřevorytu. Praha Pour b.d. Soubor 15 dřevorytů na volných listech. 600 ex. Volné listy v orig. ob.
2 000,–

346. (Váchal, Josef) Písně o čtyřech posledních věcech člověka. Praha Pou 1944. Ob. a 14 dřevorytů Josef Váchal. 39 s. Orig. brož. Sáňka 4533
300,–

347. Pekelník Josef Váchal. Text Jan Baleka. Chlumec nad Cidlinou Oliva 1970. Ob., front. a 5 dřev. Josef Váchal. Nestr. 100 neprodejných výt. Orig. brož. Sáňka 5587
450,–

348. Vincenc, Ferrarský: Kázání na modlitbu Páně. Proti sedmeru hlavních neřestí. Stará Říše Stříž 1911. Front. portrét Vincence Ferrarského. Upr. anonymě Jaroslav Benda. 149 s. Orig. brož. Sáňka 664
360,–

349. VRCHLICKÝ, Jaroslav: Démon láska. Cyklus romancí. Rukopisný opis. S nalepovanými ilustracemi akvarelovými i ornamentací. Bez jakýchkoli údajů. 23 s. Půvabné.
400,–

350. WIELAND, CH. M.: Příhody prince Biribinkera. Praha Neumann 1928. Knížky pro potěšení sv. 5. Vazba, ob. a 6 kreseb Otakar Mrkvička. 120 s. Ex. 146/250. Orig. ckž. vazba, v ochr. pouzdře. Sáňka 2159
400,–

351. WILDE, Oscar: Strašidlo cantervillské. Praha Janská 1930. Hyperion sv. 38. Vazba, front. a titul Cyril Bouda. 88 s. 600 ex. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře. Sáňka 5395
500,–

352. ZRZAVÝ, Jan: Z pařížských dopisů. Praha SČB 1998. Vyzd. orig. sign. suchou jehlou Vladimír Komárek. 53 s. Ex. 127/800. Podpisy spoluautorů. Orig. brož.
360,–

353.Život a umučení svatého Václava a báby jeho svaté Ludmily. Praha Vyšehrad 1941. Vyzd. ručně kolor. ilustr. Břetislav Štorm. 93 s. Nerozřez. Orig. brož. Sáňka 5503
400,–

354. ŽIŽKA, Jan: Listy a Řád vojenský 1420–1423. Praha Zelenka b.d. Vyzd. sign. ručně kolor. linoryty Alois Moravec. Nestr. Nerozřez. Náš ex. z prvních 100 ručně kolorovaných ex. Orig. brož. Sáňka 5508
600,–

VIII. Knihy – Books

355. NĚMCOVÁ, Božena: Babuška. Praga Mourek 1871. Překl. E. Petrovskaja. 232 s. Ppl. vazba. Vzácné vydání v ruštině.
700,–

356. NĚMCOVÁ, Božena: Grand mére. Paris Libraire CH. Delagrave 1900. Front. portrét B. Němcové. 327 s. Orig. cpl. vazba
500,–

357. HENDRYCH, Jaroslav: Mně stůně mládí… Praha Weinfurter 1900. Ob. V.S. (Viktor Stretti). 59 s. Orig. brož. V nádherném stavu.
240,–

358. Konvolut 2 studentských almanachů
– Studentský almanach 1904. Vyzd. anonym. 91 s. Orig. cpl. vazba
– Studentský almanach 1908. Praha Svaz studentstva. Ob. a vyzd. František Kysela. 103 s. Orig. brož.
700,–

359. ŠELEPA, Karel: Večery duše. Praha Šelepa 1905. Ob. a upr. anonym. 62 s. Orig. brož. Pozoruhodná obálka i typografie.
400,–

360. DVOŘÁK, Arno: Kníže. Tři dějství. Praha Smoček 1908. Ob. a vyzd. František Petr. 101 s. Orig. brož.
300,–

361. BENDA, Jaroslav – konvolut 3 knižních úprav edice KDA
Balzac: Koletta Budocheová. KDA 1910; Balzac: Dcera Evina. KDA 1910; Baltramelli: Ověnčená.KDA 1907. Vše orig. brož., mír.poškoz.
180,–

362. Šahrazádiny povídky. Praha Moderní bibliotéka 1913. Ob. a orig. dřevoryty Zdeňka Braunerová. 84 s. Orig. brož. Půvabné.
400,–

363. WEINER, Richard: Usměvavé odříkání. Praha Weiner b.d. (spr. 1914). 97 s. Nerozřez. Orig. brož. Vzácná Weinerova prvotina. CA s dedikac – 3600,–
800,–

364. WEINER, Richard: Třásničky dějiných dnů. Praha Polygrafie 1919. Ob. a upr. anonym. 239 s. Orig. brož.
400,–

365. ŠTORCH-MARIEN, Otakar: Modrý kolibřík. Cyklus próz z roku 1921 až 1923. Praha Aventinum 1923. Ob., front. a titul Jan Zrzavý. Upr. V.H. Brunner. 62 s. Ex. 243/650. Orig. brož., mír. poškoz.
360,–

366. ČAPEK, Karel: Francouzská poesie nové doby. Praha Borový 1920. Ob. Josef Čapek, upr. V.H. Brunner. 186 s. Orig. brož. Krásný exemplář.
240,–

367. Masaryk a revoluční armáda. Praha Čin 1922. Ob. Josef Čapek. 237 s. Nerozřez. S fotografiemi. Orig. brož., mír. poškoz.
200,–

368. NĚMEC, František: Sebe i vás. První verše. Praha Borový b.d. Ob. Josef Čapek. 57 s. Nerozřez. Orig. brož.
260,–

369. MAHEN, Jiří: Knížka o českém charakteru. Vyškov Obzina 1924. Ob. a upr. Josef Čapek. 136 s. Orig. brož.
240,–

370. KUBKA, František: Dvojníci a sny. Praha Aventinum 1926. Ob. a upr. Josef Čapek. 67 s. Ex. 27/50 přednostních. Orig. brož.
400,–

371. (Deml, Jakub) Svatý Cyprián o divadlech. Tasov Kytlicová 1927. 28 s. Nerozřez. Podpis Deml. Orig. brož.
200,–

372. HRON, Jakub (libomudrun): Libomudravna čili Druhá čásť myslavny. Místo vyd. neuvedeno Hron 1920. 195–238 s. Orig. brož. Nedostupný tisk. Rarita
400,–

373. Konvolut 9 svazků Lidové knihovny Aventina. Ob. Karel Teige a Otakar Mrkvička. Vše v orig. brož. Obsahuje mj. : Zamjatin-My, Čapek: Loupežník, Jak vzniká divadelní hra, Nevěrov: Taškent, Kubka: Básníci revolučního Ruska, Wells: Válka světů.
700,–

374. Poesie 1934 – Osm básní. Praha Kmen 1934. Nestr. Podpisy J. Seifert, V. Holan, V. Závada. Orig. brož.
400,–

375. Tři lyrici a malíř 1922 – 1947. Praha soukr. tisk. 1948.Ob. a front. sign. kresba Karel Svolinský. Básně: J. Seifert, F. Hrubín, L. Fikar. Nestr. Podpisy Seifert i Svolinský. Orig. brož.
300,–

376. HOLAN, Vladimír: Kameni přicházíš…. Praha Borový 1937. 81 s. 1. vydání. Podpis Holan z třicátých let a druhý podpis Holan poválečného data. Orig. brož. Kuriozita – dvakrát v různém čase podepsán Holan
450,–

377. HOLAN, Vladimír: Září 1938. Ed. České básně sv. 30. 39 s. Podpis Holan. Orig. brož.
360,–

378. HRUBÍN, František: Včelí plást. Praha Vilímek 1944. Ob. František Tichý. 33 s. Na patitulu rukopisná Hrubínova báseň datovaná srpen 1944. Na přídeští exlibris. Plperg. vazba Ota Blažek? Unikát – rukopisná báseň.
1 200,–

379. Konvolut 2 svazků hebrejských básníků
– Langer, Jiří: Zpěvy zavržených. Praha soukr. tisk 1939. Ob. a upr. Josef Sonberg. 34 s. Orig. brož.
– Kohn, Jindřich: Brdy v českém básnictví. Plzeň Ed. Luk 1935. 34 s.
300,–

380. JÍLEK, Karel (Orten, Jiří): Čítanka jaro. Básně. Praha Petr 1939. Ob. a upr. Jaroslav Šváb. 47 s. Ed. První knížky sv. 5. Orig. brož.
360,–

381. KOLÁŘ, Jiří: Křestný list. Básně. Praha Petr 1941. Ed. První knížky sv. 9. Ob. a upr. Jaroslav Šváb. 41 s. Orig. brož. Vzácné 1. vydání.
500,–

382. KOLÁŘ, Jiří: Limb a jiné básně. Praha Stýblo 1945. Ed. Lyra sv. 2. Kresba František Gross. Upr. Vít Obrtel. 96 s. První vydání. Orig. brož. Velmi vzácné.
800,–

383. KOLÁŘ, Jiří: Ódy a variace. Praha Družstvo Dílo 1946. Ob. a ilustr. František Hudeček. Upr. Jindřich Chalupecký. 89 s. Orig. brož., mír.poškoz.
700,–

384. SEIFERT, Jaroslav: Dokud nám neprší na rakev. Praha Práce 1947. Ob. Josef Hochman, upr. F. Mašek a ilustr. Václav Plátek. 26 s. Dedikace Seifert. Orig. brož.
300,–

385. KUNDERA, Milan: Monology. Kniha o lásce. Praha ČS 1957. Ob. a upr. Josef Kaplický. 107 s. Dedikace Kundera. První vydání. Váz. v orig. ob.
600,–

386. HIRŠAL, Josef: Čtyři básně. Praha UB 1965. Upravil,vysadil a na ručním lisu vytiskl Alois Chvála. Nestr. Dedikace Chvála. Orig. brož.
500,–

387. ŠTORM, Břetislav: Kniha kreseb. Praha Vyšehrad 1939. Knihy Řádu. Úvod Karel Schwarzenberg. Kresby Břetislav Štorm. 107 s. Dedikace Štorm, lepeno ex libris. Orig brož. Vložen prospekt.
400,–

388. VIKA, Karel: Šusparáda a její vzpomínky. Praha Vika b.d. Ob. a 108 kreseb Josef Lada. 200 s. Vloženy 2 letáky. Orig. brož.
300,–

389. LADA, Josef: Moje abeceda. Praha Tiskový výbor ČSSD 1918. Ob., titul, 22 barev. ilustr a tiráž Josef Lada. Nestr. 2. vyd. Orig. brož. Skvělý stav. Novotný 32
9 000,–

390. HLOUŠEK, Jaroslav a LADA, Josef: Jak Honzíček hledal Filipa. Praha Kvasnička a Hampl 1929. Ob., titul a 23 barev. ilustr. Josef Lada. Nestr. Orig. brož. Novotný 42
8 000,–

391. MAHEN, Jiří: Dvanáct pohádek. Praha Zápotočný 1936. Ob. (na vazbě), 11 barev. a 29 čb. ilustr. Josef Lada. 125 s. Orig. ppl. vazba, v ochr. pouzdře. Novotný 47
6 000,–

392. SÍLOVÁ, Bohumila: Vodník Ivánek. Praha Vilímek b.d. Ob. a ilustr. Artuš Scheiner. 76 s. Orig. ppl. vazba. Výborný stav.
500,–

393. DOLENSKÝ, J. a JIRÁK, A.: Kytice slovanských bájí. Praha Hynek b.d. Ob. a ilustr. Fr. Bíza. 178 s. Orig. ppl. vazba
360,–

394. VOLESKÁ, Marta: Deset malých černoušků. Praha Voleský 1936. Ob. a ilustr. Artuš Scheiner. Nestr. Orig. ppl. vazba. 10 hlaviček černoušků, skvěle zachovány.
3 000,–

395. TRNKA, Jiří a Menzel, Josef: Micha au ZOO. Praha Artia b.d. Ob. a ilustr. Jiří Trnka. Adaptation francaise. 31 s. Orig. ppl. vazba
500,–

396. HORÁK, Jiří: České pohádky. Praha Vilímek 1944. Ob. a barev. i čb. ilustr. Jiří Trnka. 436 s. Orig. brož. Ve skvělém stavu.
450,–

397. La Belle au Bois dermant. (Šípková Růženka). Praha Artia 1957. Ilustr. Vojtěch Kubašta. Orig. ppl., prostorové leporelo. Dobrý stav.
600,–

398. SOUČEK, Ludvík: Nebe plné balónů. PrahaNovinář 1969. Ob. a ilustr. Kamil Lhoták. 126 s. Orig. brož. Nevyskytuje se.
300,–

399. GAJDAR, Arkadij: Timur a jeho parta. Praha Lidové nakl. 1977. Vazba a ilustr. Kamil Lhoták. Upr. Milan Albich. 102 s. Orig. pap. vazba
300,–

400. URBÁNEK, Zdeněk a LHOTÁK, Kamil: Rychle vpřed. Po zemi, na vodě, vzduchem. Praha SNDK 1951. Vazba a ilustr. Kamil Lhoták. Nestr. Dedikace Zdeněk Seydl. Orig. ppl. vazba, mír. poškoz. (vypadlé z vazby). Vzácný raný Lhoták.
1 500,–

401. HRUBÍN, František a LHOTÁK, Kamil: Dívej se a povídej! Praha SNDK 1955. Ob. a ilustr. Kamil Lhoták. Nestr. Orig. ppl. vazba. Vynikající stav. Nevyskytuje se.
900,–

KONEC AUKCE

Upozorňujeme klienty na skutečnost, že aukční provize ve výši 10% zůstává pro naše aukce i nadále zachována.