24. aukce
sobota 4. prosince 2004, 13.30 hod.

dětské knihy, fotografie, architektura, avantgarda, J. Čapek, umění, grafika a kresby, bibliofilie

Výstava:
Úterý a středa, 30. 11. a 1. 12.: 14 – 17 hod.
V naší prodejně
Bubenečská 9, Praha 6

Pátek 3. 12.: 11 – 18 hod.
sobota 4. 12.: 10 – 11 hod.

Adresa Jitka Trmalová, 160 00 Praha 6, Bubenečská 9, tel./fax: + 420 224 318 713; e-mail: mail@trmal.cz

I. Knihy pro děti – Books for children 1 – 24

II. Esoterica 25 – 44

III. Iudaica 45 – 60

IV. Architektura – Architecture 61 – 75

V. Fotografie – Photography 76 – 98

VI. Avantgarda – Avant-garde 1. část 99 – 133

Avantgarda 2. část 134 – 159

VII. Josef Čapek 160 – 177

VII. Umění – Art 178 – 197

IX. Grafika a kresby – Grafic art and drawings 198 – 249

X. Varia 250 – 271

XI. Bibliofilie – Bibliophily 272 – 368

XII. Knihy a obálky – Books and wrappers 369 – 401

I. Knihy pro děti

1. ŘÍHA, Václav a PANUŠKA, Jaroslav: Letní noc. Praha Kočí 1905. Vyzd. orig. barev. lepty a lepty zinkografickými Jaroslav Panuška. 39 s. Orig. ppl. vazba. Překrásná bibliofilská pohádka v dokonalém stavu. 1 500.-

2. ŘÍHA, Václav: Strnadovy povídky. Praha S.V.U. Mánes 1919. Vazba a ilustr. Zdeněk Kratochvíl. 67 s. Orig. ppl. vazba v pap. přebalu. Nádherně zachovalá. Typograficky významné dílo. 500.-

3. THOMPSON-SETON, Ernest: Zvířata hrdinové. Rekovné příběhy zvířat. Praha Walden 1925. Ilustr. E. ThompsonSeton. 223 s. Podpis Thopson-Seton. Cpl. vazba, orig. ob. přiváz. Podepsáno Setonem. 400.-

4. Mc MANUS, Geo: Bringing up father. New York Copples and Leon 1922. Comics. 48 s. Orig. pap. vazba s plát. hřbetem. Originální comics z dvacátých let. 1 500.-

5. Ruské národní pohádky. Lysá nad Labem Holub b.d. Ob. a ilustr. Ivan Bilibin. 7 s. Orig. ppl. vazba, mír. poškoz. Neznámé české vydání. 400.-

6. FISCHEROVÁ-KVĚCHOVÁ, Marie: Můj památníček. Praha Fastr 1945. Ob. a vyzd. Marie Fischerová-Kvěchová. Nestr., částečně vyplněno. Orig. ppl. vazba. 180.-

7. HAVLÍČEK, Jaroslav: Pohádka o Honzíčkovi a zlatovlasé Isole. Praha bez nakl údajů / Rokyta 1906/. Upr. J. Rokyta. Vazba, titul závorka písmo s ornamentem a 25 barev. i čb. ilustr. Josef Lada. Nestr. Orig. cpl. vazba. Převzácná první knížka ilustrovaná Ladou. Skvělá typografie. Nevyskytuje se. Novotný 130. 1 200.-

8. LADA, Josef: Moje abeceda. Praha Tiskový výbor ČSSD 1918. Obálka, titul 22 barev. ilustr a tiráž Josef Lada. Nestr. 2. vydání orig.brož. Vzácný tisk ve vynikajícím stavu. Novotný str. 32. 13 000.-

9. MAJEROVÁ, Marie: Zázračná hodinka. Praha Holubice 1924. Vazba a barev. i čb. ilustr. Josef Lada. Litograf. obr. vytiskla Průmyslová tiskárna. 112 s. 1. vydání. Orig. ppl. vazba. Novotný str. 37. 500.-

10. (LADA, Josef): Ladovy pohlednice. 10 příležitostných pohlednic. Praha Emporium 1924. 10 volných litograf. pohlednic Josef LADA. V orig. ob. Skvělý stav. 5000.-

11. KINCL, J.V.: Hadi, krokodilové a draci. Příběhy a dobrodružství. Praha Orbis 1941. S 10 přílohami. Obrázky v textu F. Procházka. 211 s. Váz. v orig. ob. 240.-

12. KATAJEV, Valentin: Na obzoru plachta bílá. Praha SNDK 1959. Ob., barev. i čb. ilustr. Kamil Lhoták. 367 s. Váz. v orig. ob. Nevyskytující se ilustrace. 400.-

13. LHOTÁK, Kamil: Balon, křídla, vrtule. Praha Svoboda 1948. Front. orig. litografie Kamil Lhoták. Se 135 ilustracemi. Upr. Alois Chvála. 163 s. Orig. ppl. vazba, ob. chybí. 2 500.-

14. BRANALD, Adolf: Dědeček automobil. Praha SNDK 1958. Ob. a ilustr. Kamil Lhoták. 255 s. Dedikace Lhoták i Branald. Váz. v orig. ob. Dvě autorské dobové dedikace. Ve výborném stavu. 700.-

15. ZÁVADA, Vilém: Jdou vojáci, jdou. Praha SNDK 1956. Ob. a ilustr. Zdeněk Filip. Nestr. Orig. ppl. vazba. Dětské militarium, jehož nové vydání již nebude uspořádáno. 400.-

16. BRDEČKA, Jiří: Kolty bez pozlátka. Praha Mladá fronta 1956. Ob., vazba, ilustr. a upr. Oldřich Jelínek a Adolf Born. 195 s. Váz. v orig. ob., která mír. poškoz. 180.-

17. NOHA, Jan: Pohlednice. Praha SNDK 1961. Ob. a ilustr. Adolf Hoffmeister. Nestr. Orig. ppl. vazba. Výtvarně velmi zajímavé. 300.-

18. HRUBÍN, František: Říkejte si se mnou. Praha Melantrich 1944. II. vydání. Ob. a orig. barev. litografie Jiří Trnka. Nestr. Podpis Hrubín. Orig. brož. Překrásné podepsané vydání s původními Trnkovými litografiemi. With original coulured litos by Trnka 2 000.-

19. HRUBÍN, František: Pohádky z tisíce a jedné noci. Praha SNDK 1956. Ob., barev. i čb. ilustr. Jiří Trnka. 73 s. Podpisy Trnka i Hrubín. Váz. v orig. ob. With autor signatures. 600.-

20. PROKOFJEV, Sergej a TRNKA, Jiří: Péťa a vlk. Symfonická pohádka pro děti. Praha Albatros 1970. Ob. a barev. ilustr Jiří Trnka. Nestr. S přiloženou gramofonovou deskou 600.-

21. / Rozkládací leporelo / O perníkové chaloupce. Praha SNDK 1957. Ob. a obrazy Vojtěch Kubašta. Zachovalé. 400.-

22. / Rozkládací leporelo / Prasátka a vlk. Praha SNDK 1971. Ob. a ilustr. Vojtěch Kubašta. Good condition. 400.-

23. / Rozkládací leporelo / Goldilocks and three bears. London Vresta house b.d. Ob. a ilustr. Vojtěch Kubašta. Nestr. Orig. pap. vazba. 200.-

24. / Rozkládací leporelo / ŠTÍPLOVÁ, Ljuba a KUBAŠTA, Vojtěch: Jak se lev zatoulal. Praha Panorama 1980. Ob. a ilustr Vojtěch Kubašta. Nestr. Orig. pap. vazba. 240.-

II. Esoterica

25. LÉVI, Elifas: Veliké tajemství. Odhalený okultismus. Praha Pyšvejc 1922. 180 s. Cpl. vazba. 240.-

26. SÉDIR, Pavel: Magická zrcadla. Přerov Griese 1921. 64 s. Nerozřez. Orig. brož. 300.-

27. GRIESE, Otakar: Mumiální hermetická léčba. Přerov Griese 1908. Knihovna Isidy. 82 s. Orig. brož. Zcela nedostupné. 400.-

28. KABELÁK, František: 72 géniů a protigéniů merkurské sféry. Vodná Kabelák 1950. 144 akvarelových kreseb figur (ručně kolorováno). Kreslil ak. malíř Wowek. Přísně soukromý rukopis badatelů úzkého esoterního kruhu. 5 exemplářů, tento pro F. Zavadila má č. 2. Vloženo v deskách, na nichž je rukopisná tiráž. Velmi vzácný poklad esoteriků. 22 000.-

29. LASENIC, Pierre de: Alchymie, její teorie a praxe. Praha Universalia 1936. 112 s. Nerozřez. Orig. brož. 500.-

30. Elixír mudrcův neboli alchymické pojednání jak vyrobiti kámen moudrosti na bělo nebo na červeno dle návodu české královny, manželky Karla IV. Dle rukopisu upravil C. ASTR. Praha Březina 1933. S mnoha nákresy. 114 s. Plkž. vazba. 360.-

31. MAVÉRIC, J.: Hermetické lékařství rostlinné. Spagerická příprava kvintesence. Přerov Griese 1921. 181 s. Přiváz.: Pentagram. Sborník pro filosofii, mystiku a okultismus. Roč. I., 1920. Str. průběžně 169-296. S obálkou. Cpl. vazba. 450.-

32. ABANO, Petrus von: Heptameron aneb Základy magie. Praktická příručka magie. Dle vydání z roku 1534. Praha Eulis b.d. Knihovna soukromých rukopisů. Str. průběžně. S nákresy a kolor. ilustr. Přivázány další rkp. Z „Eulidy". Vydáno ve XX. Výtiscích. Cpl. vazba. Převzácné dílo. 4 000.-

33. LEXA, František: Amennacht. Praha soukr. tisk 1917. Ob. a dřev. Zdeněk Weidner. 54 s. 600 ex., tento neočíslován. Orig. brož. Krásný, takřka bibliofilský tisk. 600.-

34. GUAITA, Stanislav de: Klíč k černé magii. Přerov Griese 1921. Pentagram. 307 s. Orig. brož. 500.-

35. Bibliotheque Ouvaroff: Sciences secretes. Catalogue spécimen. Moscou Bibliotheque W. Gautier 1870. 215 s. Orig. plkž.vazba. 75 ex., tento č. 10. Kompletní katalog literatury z obl. zednářství, magie, okultismu, alchymie, mystiky a theosofie. Razítko německé zed. lože. 3 800.-

36. Zlato času. Surrealismus a hermetismus. Sborník textů a kreseb francouzských surrealistů. Řada „Dokumenty". Surrealistická skupina V ČSR Praha b.d. 214 s. Orig. brož. 600.-

37. BULWER-LYTTON, Edvard: Mágův dům. Nová Paka soukr. tisk 1917. 44 s. ppl. vazba. 200.-

38. COLLINSOVÁ, Mabel: Světlo na cestu – Karma. Praha Zmatlík a Palička b.d. 145 s. Ppl. vazba. 160.-

39. VOGL, Karel: Šrí Rámakrišna. Praha Bayer b.d. 165 s. Clkž. vazba. 200.-

40. WEINFURTER, Karel: Mistr Rámakrišna a jeho učení. Díl I. a II. Praha Psyché 1933. 328+212 s. Ckž. vazby – 2 svazky. 400.-

41. WEINFURTER, Karel – konvolut 2 svazků -Tajné síly přírody a člověka. Praha Stýblo 1948. Váz. v orig. ob. -Divy a kouzla indických fakirů. Praha Šeba b.d. Váz. v orig ob. 300.-

42. Bhagavad-Gíta. Píseň o božství. Praha Zmatlík a Palička 1935. Překl. a poznámky Karel Weinfurter. 404 s. Plkž. vazba, v ochr. pouzdře. 360.-

43. Tajné figury rosikruciánů XVI. A XVII. století. Díl prvý a druhý. Vydáno vnové úpravě s malbou 1938. 77 tabulí, figury ručně kolorovány. Volné listy v orig. pap. deskách. Legendární dílo, v nádherném stavu. 5 500.-

44. FLAMARION, Camille: Konec světa. Praha Otto 1930. S reprodukcemi původních ilustrací. 372 s. Cpl. vazba. 200.-

III. Iudaica

45. JEŘÁBEK, Luboš: Starý židovský hřbitov pražský. Praha Kočí 1903. 38s. textu, 21 tabulí.Orig. brož. Velmi dobrý stav. 600.-

46. MUNELES, Otto a VILÍMKOVÁ, Marie: Starý židovský hřbitov v Praze. Praha Státní pedagogické nakl. 1953. 472 s. Nerozřez. Orig. brož. 360.-

47. BISCHOFF, Erich: Die Kabbalah. Einführung in die jüdische Mystik und Geheimwissenschaft. Leipzig Engel Verlag b.d. 152 s. Orig. brož. 300.-

48. CHAMBERLAIN, H.S.: Židé, jejich původ a příčiny vlivu v Evropě. Praha soukr. tisk 1907. 188 s. Ppl. vazba. 400.-

49. SCHON-Tachau, Josef: Die Geschichte der Juden in Tachau. Berlin Jüdische Buch 1927.161 s. Orig. brož. Vzácné. 600.-

50. Věstník židovských náboženských obcí v Československu. Praha Židovské obce 1966-1970. Řada foto. Str. průběžně. V 1 svazku. Cpl. vazba. 300.-

51. Židovské hřbitovy – konvolut 5 souborů fotografií. Židovský hřbitov Plzeň, Rábí, Kasejovice, Písek a Bechyně. 300.-

52. Franz Kafka a Praha. Vzpomínky – úvahy – dokumenty. Praha Žikeš 1947. 61 s. textu. 32 fotopříloh. Orig. brož. 200.-

53. Franz Kafka – soubor 12 pohlednic. Praha Orbis 1964. 12 pohlednic vložených v orig. ob. 180.-

54. MŇAČKO, Ladislav: Izrael. Národ v boji. Bratislava Pravda 1949. Ob. Hedviga Mňačková. 145 s. Orig. brož. 120.-

55. FEDER, Richard: Židovská tragedie. Dějství poslední. Kolín Lusk 1947. 173 s. Orig. brož., mír. poškoz. 180.-

56. Majmonides. Text L. Hirsch. Praha Ballenberger 1935. 24 s. Nerozřez. Ex. 219/350. Orig. brož. V krásné bibliofilské úpravě. 300.-

57. LEROY-BEAULEU, Anatole: Israel mezi národy. Praha Ballenberger 1894. Ed. Židé a antisemitisus. 264 s. Ppl. vazba. 200.-

58. (antisemitikum) Protokoly ze shromáždění sionských mudrců. „O tom, čemu nechtějí věřit a co je tak blízko". Praha Komárek 1926. Orig. brož. 300.-

59. (antisemitikum) Tajemství židovské politiky. Ústí nad Orlicí Nezávislé listy 1924. Orig. brož. 100.-

60. (antisemitikum) BUDĚJOVSKÝ, Vojtěch: Talmud v praksi. Lidské oběti do století 18. Král Vinohrady Pohan 1900. 29 s. Nerozřez. Orig. brož. Vzácná brožura v dokonalém stavu. 600.-

IV. Architektura

61. Řádové dívčí gymnasium konventu Řádu sv. Voršily v Praze II. Praha soukr. tisk 1938. S mnoha fotografiemi. Upr. arch. V. Nevšímal. Nestr. Orig. brož., mír. poškoz. 500.-

62. (Železnice) Podrobný návrh na zřízení obecní spojovací komunikace z Vršovic do Michle. Výkresy a plány. V souvislosti s přeložením trati Vršovice- Nusle-Modřany a na stavbu nové pražské obecní plynárny v Michli. Ředitelství státních drah Praha-jih. Vloženo v orig. deskách s názvem. Volné listy. Zajímavý dokumentární materiál. Kuriozita. 2 800.-

63. Bedřich Feuerstein – monografie. Praha S.V.U. Mánes 1936. Front. portrét Feuersteina Josef Šíma (kresba signována). S přílohami 119 s. Orig. brož. 240.-

64. EDGAR, Emil: Život a umění. Soudobá architektura. Praha ČGU 1921. Se 158 ilustracemi a foto. 121 s. Orig. brož., mír. poškoz. 300.-

65. SCHÜLLER, Sepp: Das Rom Mussolinis. Rom als moderne Hauptstadt. Düsseldorf Mosselia Verlag 1943. 111 s., z toho 82 fotografií. Orig. pap. vazba. 800.-

66. RASCH, Heinz u. Bodo: Der Stuhl. Sttutgart Wedekind b.d. S orig. mont. ob., mnoha fotografiemi a nákresy. 57 s. Orig. brož. 2 000.-

67. PLEČNIK, Josef: Iz Ljubljanske šole za architekturo 1928. Bez nakl. údajů Praha soukr. tisk 1928. 167 s. fotografií a plánů. Reprodukovala ČGU v Praze. Orig. ppl. vazba. Vyšlo jako další svazek k Plečnikově dílu Výběr prací školy pro dekorativní architekturu. Ve velmi dobrém stavu. 5 500.-

68. GROPPIUS, Walter: Internationale Architektur. Bauhausbücher No 1. München Langen 1925. Umschlag Farkas Molnár. Typografie, Einband László Moholy-Nagy. 106 s. S mnoha fotografiemi. Orig. brož., po restauraci. Important book, restored. 14 000.-

69. RAYNAL, Maurice: A. Archipenko. Rome Editions de „Vallori Plastici" 1923. 30 reprodukcí A. Archipenko. 14 s. textu. Orig. brož., na obálce nalepena známka. 300.-

70. Hilversum. Ashort introduction to the recent plans of extension. W.M. Dudok municipal architect 1827. S plánem Hilversum a mnoha fotografiemi.28 s. Orig. brož. Very interesting. 600.-

71. ŠULA, Ivan: Půdorysy a konstrukce amerických rodinných domů. Praha Spolek čsl. inženýrů 1932. S mnoha fotografiemi a nákresy. 181 s. Orig. cpl. vazba. 300.-

72. Stavba – IX ročník 1930-1931. red. Oldřich Starý. Svázano v nepův. Ppl. vazbě, zcela chybí číslo 8 a na závěr svázány str. 121 – 140. Svazek tedy postrádá pouze strany 157 až 172. Obálky chybí. Pro studijní účely. 400.-

73. Krematorium. Veřejné soutěže 1943. Jaroměř-Třebíč-Kolín. Praha Knihovna architektury ČSR 1946. Red. Oldřich Starý. 67 s. S mnoha fotografiemi. Orig. brož. 750.-

74. Lázně Luhačovice 1902-1926. Luhačovice Ředitelství lázní 1927. Ob. a upr. Rudolf Kubíček. S mnoha fotografiemi. 100 s. Orig. kartonáž, hřbet poškozen. 200.-

75. Bydlení v Československu. Přehled bytové výstavby od roku 1945. Praha NČVU 1958. S fotografiemi. 131 s. Váz. v orig.ob. 2 200.-

V. Fotografie

76. FÁROVÁ, Anna: Werner Bischof 1916-1954. Praha SNKLHU 1960. 55 foto Werner Bischof. 17 s. textu. Orig. brož. 200.-

77. LINHART, Lubomír: Josef Sudek – fotografie. Praha SNKLHU 1956. Front. foto J. Sudka. Josef Ehm. 232 foto Josef Sudek. 44 s. textu Váz. v orig. ob. Good condition. 2 000.-

78. Výstavní katalog Sudek-Funke. Umprum 1987. 18 foto Josef Sudek, 16 foto Jaromír Funke. Text nestr. Orig. brož. 200.-

79. LAUSCHMANN, Jan: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1984. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob. 360.-

80. REICHMANN, Vilém: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1981. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob. 300.-

81. SUTNAR, Ladislav – FUNKE, Jaromír: Fotografie vidí povrch. Státní grafická škola 1935. Text V.V. Štech. Fotografie mj. Josef Ehm, Jaromír Funke, O. Hejzlar, Z. Picková. Upr. Ladislav Sutnar. Nestr. Orig. brož. Pův. předsádky odstraněny. 4 000.-

82. FRANKL, Hanuš: Reklamní fotografie. Praha Orbis 1948. Ob. Frankl, ilustr. Zdeněk Žbánek. 74 s. textu, 108 fotografií. Orig. brož. 400.-

83. HEISLER, Jindřich – ŠTYRSKÝ, Jindřich: Na jehlách těchto dní. Praha Borový 1945. Ob. a fotografie Jindřich Štyrský. Upr. Karel Teige. Hlubotisk Neubert. 64 s. Orig. brož., Uvolněno zevnitř ve hřbetě, jinak dobrý stav. 9 000.-

84. BALCÁRKOVÁ, Ludmila – VÁCLAVÍK, Bedřich: Československo v práci. Praha Ministerstvo informací a osvěty 1949. S mnoha obrazy a kresbami i fotografiemi renomovaných autorů. Ob. V. Ambrosi. 15 s. Orig. brož. Velmi dobrý stav 400.-

85. HIPMAN, Vladimír: Práce je živá. S předmluvou J. Weniga. Praha Česká grafická unie 1946. Se 172 hlubotiskovými fotografiemi – Karel Hájek. Váz. v orig. ob. Mimořádně zajímavá publikace ve výborném stavu. 2 400.-

86. LUKAS, Jan: Šporkův Kuks. Text J. Neumann. Praha Tvar 1950. 64 fotografií Jan Lukas. Orig. ppl. vazba. 200.-

87. (originální foto herců představujících legionáře) MEDEK, Rudolf: Plukovník Švec. Praha Vilímek 1928. 145 s. V textu vlepeno celkem 12 originál foto z nichž 7 je podepsáno. Část z foto sign. slepotiskem fy Cánský, která je zhotovila. Plkž. vazba. 800.-

88. Album amatérských erotických fotografií. 96 čb. fotografií. Běžné formáty, nalepena v albu, které mír. poškoz. (Z měkkého papíru). 1 200.-

89. Album ofotografovaných erotických a pornografických kreseb. 71 foto, některé okolorovány. Celokož. album s motivem lodě na přední desce. 1 800.-

90. Album originálních erotických fotografií. Vlepeno 123 orig. fotografií, některé až pornografické. Třicátá až šedesátá léta. Ckž. album s motivem dvou lodí na moři. Vkusně sestaveno. 4 000.-

91. CVAK, Antonín: Akty. Praha Orbis 1970. Erotický kalendář na rok 1971. 12 fotografií. Spojeno kroužkem. Dobře zachováno. 240.-

92. Etudes académiques – série VI. 5 volných foto aktů. Bez jakýchkoliv nakl. údajů. 5 foto o rozměrech 225x154. Vloženo v orig. pap. obalu. 500.-

93. PROŠEK, Josef: Josef Sudek při práci. Nedat. Orig. fotografie 290x385. Nesign. Paspart., rám. zaskl. Krásné. 5 000.-

94. PROŠEK, Josef: Torzo. 1969. Orig. sign. fotografie 250x195. Sign. Prošek 69 PD. Paspart., rám., zaskl. Autorská adjustace. 6 000.-

95. DRTIKOL, František: Ležící ženský akt. Bromografie. Sign. slepotisk. Razítkem „60. Drtikol – Prague Bromografie Poděbrady". 205x265. Volná fotografie. 7 000.-

96. Anonym: Studio foto (Dívčí akt s dlouhými černými vlasy zakloněný dozadu) Studio J. Mandl-Paris 165x223. Sign. Studio J. Mandel Paris ve fotografii. Upevněno v orig. pap. deskách. 2 000.-

97. FEYFAR, Zdenko: Harrachov. Orig fotografie 232x297. Sign. tužkou LD. Volná fotografie. 1 300.-

98. Konvolut 5 fotografií – železniční neštěstí u Chotovin v r. 1928. 1 pohlednice popsaná, 3 foto pohled. Formátu a 1 malé foto nádraží 200.-

VI. Avantgarda

99. Avantgarda známá i neznámá I.-III. 1970-1972. 763+781+501 s. Váz. v orig. ob. 3 svazky. Základní dílo o avantgardě. Komplet. 750.-

100. Host. Měsíčník pro moderní kulturu. Roč. VIII, 1929. Praha Petr 1929. Měsíčník Literární skupiny. Sešity 1 – 10. Il. Mj. P. Kotík, B. Kubišta, V. Rada. V sešitech, mír. poškoz. 2. sešit chybí str. 27 – 28, Primus 52. 800.-

101. Život – La Vie. Sborník nové krásy. Praha VOUB 1922. Red. Jar. Krejcar. Ob. B.Feuerstein, Krejcar, Šíma a Teige. S mnoha ilustracemi a foto. 208 s. Ppl. vazba, Orig. ob. přiváz. Vzácný sborník v nepěkné vazbě. Primus 285. 1 500.-

102. GERMAN, Michail: Plameny Října. Praha Odeon 1980. 384 barev. i čb. reprodukcí uměleckých děl. Text nestr. Váz. v orig. ob. Bibliograficky důležité. Výpravná publikace. 500.-

103. BURIAN, E.F.: Idioteon. Malé grotesky. Praha Vaněk a Votava. Edice Olymp sv. 6. Ob. a upr. arch. Hlaváček. Nestr. Ex. 360/500. Orig. brož. Beautiful condition. Primus 62. 500.-

104. Almanach pro poesii a život 1920 – 1930. Sborník. Brandýs nad Orlicí Odvárko 1930. Ob., upr. a red. Stanislav Odvárko. 58 s. textu. Kresby mj. J. Štyrský, Toyen, J. Šíma, J. Zrzavý. Mnoho fotografií, inzerce aj. 97 s. Orig. brož., Mír. poškoz. Part. uncut. Rare. 2 800.-

105. HONZL, Jindřich: Roztočené jeviště. Úvahy o novém divadle. Praha Odeon 1925. Ob. Jindřich Štyrský a Toyen. Upr. Karel Teige. S fotografiemi. 182 s. Orig. brož., restaurováno ve hřbetě. Restored in spine. Primus 244. 1 000.-

106. SSSR – organizace práce. Praha Prokop b.d. Red. Z. Nejedlý, V. Šmeral, K. Teige. Upr. Jiří Friml. V orig. ppl. vazbě svázáno 7 sešitů vždy s orig. ob. Odborové organizace – Ekonomika práce – Pracovní právo – Odborové kádry v SSSR – Sociální pojištění – Zdravotnictví – Bytová otázka v SSSR. S mnoha fotografiemi. 343 s. Orig. ppl. vazba. 7 issues in original wrappers. In orig. binding together. 700.-

107. Socialistický realismus. Sborník. Praha Prokopová 1935. Knihovna Levé fronty. Ob. Karel Teige. 3 statě. (Bucharin, K. Konrád, K. Teige). 184 s. Orig. brož. Obsahuje Teigeho stať Socialistický realismus a surrealismus. Vyskytuje se zřídka. Mír. poškoz a zašpiněno. 600.-

108. (Teige, Karel) Deset let diktatury proletariátu 1917-1927. red. J. Mach. Praha Komunistické nakl. 1927. Vazba a upr. Karel Teige. 445 s. Orig. cpl. vazba. 600.-

109. BIEBL, Konstantin: Nebe Peklo Ráj. Praha Janská 1930. Editio Princeps sv. 2. Ob. a upr. Karel Teige. 43 s. Podpis Biebl. Ex. 108/130. Orig. kart. One of the most beautiful Teige’s typo. 130 copies only. Wonderful, very rare. 11 000.-

110. NEZVAL, Vítězslav: Pět prstů. Praha Měsíc 1932. Upr. arch. Roštlapil. 94 s. Orig. brož. Very good condition. 240.-

111. NEZVAL, Vítězslav: Most. Básně 1919 – 1921. S předmluvou z r. 1937. Praha Borový 1937. Ob., front. a upr. Karel Teige. 148 s. Orig. brož., mír. poškoz. Primus 273. 300.-

112. NEZVAL, Vítězslav: Pantomima. Poesie. Praha Ústř. student. knihkupectví 1924. Ed. Pražské Saturnalie sv. 1. Upr. Karel Teige. 140 s. 1. vydání. Cpl. vazba, ob. chybí. Wrapper missing. Important book. Primus 367 900.-

113. NEZVAL, Vítězslav: Edison. Praha Plejada 1928. Vazba a ob. Vít Obrtel. 49 s. Orig. cpl. vazba. Primus 93 400.-

114. NEZVAL, Vítězslav: Hra v kostky. Básně 1927-1928. Praha Plejada 1929. Ob. Jindřich Štyrský, vazba Vít Obrtel. 139 s. Orig. cpl. vazba, ob. přiváz. Primus 266 400.-

115. NEZVAL, Vítězslav: Pan Marat. Praha Melantrich 1932. Ob. Toyen. 179 s. Nerozřez. Orig. brož. 300.-

116. ŠTYRSKÝ, Jindřich: Život J. A. Rimbauda. Dopisy a dokumenty. Praha Družstevní práce 1930. Upr. Jindřich Štyrský. 226 s. Podpis Štyrský. Orig. cpl. vazba. 300.-

117. RIMBAUD, J.A.: Srdce pod klerikou. Intimity seminaristovy. Praha Edice surrealismu 1934. Red. Jindřich Štyrský, předmluva Vítězslav Nezval. Upr. Toyen. Ve front. foto Rimbauda. 26 s. 200 ex., tento neočíslován. Orig. brož. 200 copies only, edited by Edice surrealismu. 800.-

118. HALAS, František: Tiše. Praha Melantrich 1932. 2 kresby Jindřich Štyrský. Nestr. Podpisy Halas i Štyrský, dedikace Štyrský. Orig. brož. With Štyrský’s inscription and with signatures by Halas and Štyrský. Nice. Primus 146. 900.-

119. BIEBL, Konstantin: Plancius. Praha Janda Sfinx 1931. Kresba a upr. Jindřich Štyrský. 26 s. Orig. brož. Primus 137. 240.-

120. HOFFMEISTER, Adolf: Piš jak slyšíš. Kniha interviewů. Praha Družstevní práce 1931. Ob. a vazba Adolf Hoffmeister. 237 s. Orig. cpl. vazba, ob. přiváz. 200.-

121. HOFFMEISTER, Adolf: The animals are in cages. New York Greenberg Publisher 1941. Kresby Adolf Hoffmeister. 174 s. Dedikace Hoffmeister. Orig. cpl. vazba. In English. With Hoffmeister’s inscription. 900.-

122. HOFFMEISTER, Adolf: Vino. Praha Oppelt 1930. Vyzd. 50 kresbami Adolf Hoffmeister. 104 s. Orig. brož. Vloženo vánoční přání vydavatele. 800.-

123. SWIFT, Jonathan a BURIAN, Vlasta – HOFFMEISTER, Adolf: Gulliverovy cesty k rozličným národům světa. Praha Kuncíř 1929. Ilustr. Vlasta Burian aAdolf Hoffmeister. 149 s. Orig. brož. V broži velmi vzácné. Very good condition, in wrapper rare. 1 800.-

124. WELLS, H.G.: První lidé na Měsíci. Praha SNKLHU 1964. Ob., vazba a ilustr. Adolf Hoffmeister. 152 s. Váz. v orig. ob. Pozoruhodné ilustrace. Klasické sci-fi. 360.-

125. ORTEGA y GASSET, José: Rozhovory o ženách a lásce. Praha Symposion 1936. Ob. a titul Toyen. 238 s. Nerozřez. Orig. brož. Uncut. 500.-

126. LAFORGUE, Jules: Legendární morality. Praha Symposion 1934. Vazba a titul Toyen. 262 s. Tento ex. na Similijaponu neočíslován. Orig. cpl. vazba. 180.-

127. RICTUS, Jehan: Poesie. Praha Odeon 1946. Ob. Toyen, ilustr. Steinlein. 77 s. Nerozřez. Orig. brož. 160.-

128. VANČURA, Vladislav: Der Bäcker Johann Marhoul. Roman. Praha Družstevní práce b.d. Ilustr. Toyen. 173 s. Nerozřez. Orig. brož., mír. poškoz. Nevyskytuje se. 400.-

129. APOLLINAIRE, Guillaume: Básně. Praha ústř. Dělnické knihkupectví 1935. Ob. a front. Toyen. 97 s. Plkž. vazba sign. Rajman. Krásný exemplář. Primus 164. 1 500.-

130. APOLLINAIRE, Guillaume: Alkoholy. Praha Jirout a Teytz 1933. Ed. Pásmo. Front. orig. barev. litografie Toyen. 47 s. Ex. 47/99. Orig. brož. 99 copies only. Coloured lito by Toyen. Primus 153. 2 000.-

131. BROUK, Bohuslav: Manželství. Sanatorium pro méněcené. Praha Brouk 1937. Ob. a upr. Toyen. 21 s. Orig. brož. Important. Nice copy. Primus 280. 1 000.-

132. TOYEN – HEISLER, Jindřich: Střelnice. Cyklus 12 kreseb 1939 – 1940. Praha Borový 1946. Báseň Jindřich Heisler. Předmluva Karel Teige. Kresby Toyen, upr. Karel Teige. Nestr. Orig. ppl. vazba. Wonderful condition. Important. 8 500.-

133. NĚMCOVÁ, Božena: Babička. Obrazy venkovského života. Praha Aventinum 1925. Ob. a ilustr. Václav Špála. 169 s. Orig. brož. Velmi dobrý stav. 900.-

134. RAFFEL, Vladimír: Taneční povídky. Praha Aventinum 1928. Ob. a 3 kresby Josef Šíma. 106 s. Část nerozřez. Orig. brož. 500.-

135. SEIFERT, Jaroslav: Město v slzách. První verše. Praha Odeon 1929. Vazba, ob. a upr. Karel Teige. 67 s. Dedikace Seifert. Orig. cpl. vazba, orig. ob. přiváz. Primus 109. 500.-

136. WEINER, Richard: Mnoho nocí. Básně. Praha Aventinum 1928. Titul Jan Zrzavý, vyzd. 5 kresbami Josef Šíma. 68 s. EX. 291/1000. Orig. brož. Vzácná Weinerova sbírka. 800.-

137. HLÁVKA, Miloš: Vzduch Paříže. Soubor českých a francouzských básní o Paříži. Praha Petr 1937. Ob. a upr. Stanislav Kohout. Vyzd. reprod. mj. Josef Šíma, F. Kupka, F. Tichý, A. Chitussi. 107 s. Dedikace Hlávka. Podpisy J. Seifert a V. Závada. Orig. brož. 400.-

138. RIBÉMONT – DESSAIGNES, Georges: Ano a ne čili klec v ptáku. Praha Odeon 1926. Ob. Josef Šíma, titul Karel Teige. 173 s. Ppl. vazba, orig. ob. přiváz. Primus 262. 360.-

139. STENDHAL: Abatyše v Castru. Román. Praha Odeon 1927. Ed. Kosmopolis. Ob. Otakar Mrkvička. 106 s. Orig. brož. Primus 57. 260.-

140. KOPTA, Josef: Pět hříšníků „U velryby". Praha Družstevní práce 1928. Vyzd. 6 dvoubarev. Orig. litografiemi Otakar Mrkvička. 148 s. Ex. 3/420. Podpisy Mrkvička i Kopta. Orig. ppl. vazba. Krásný exemplář. 1 000.-

141. DURYCH, Jaroslav: Kouzelná lampa. Prózy. Praha Melantrich 1936. Ob. podle Josefa Čapka František Tichý. 244 s. Váz. v orig. ob. 180.-

142. SOUČKOVÁ, Milada a RYKR, Zdeněk: Mluvící pásmo. Místo vyd. neuvedeno soukr. tisk 1939. Ob. a 6 orig. barev. linorytů Zdeněk Rykr. Nestr. Ex. 81/100. Orig. pap. vazba spojená kroužky ve hřbetu. Legendární nádherné a nedostupné Rykrovo dílo. Galerijní sběratelský exemplář. Legendary book in 100 copies. Extremly rare. 6 coloured linocuts by zdeněk Rykr. Exquisite. 70 000.-

143. / RYKR, Zdeněk / Nové knihy jež vyšly v roce 1932-1937 nákladem firmy Josef R. Vilímek v Praze. Nakladatelský prospekt. Ob. Zdeněk Rykr ? S mnoha fotografiemi. 48 s. Orig. brož. 400.-

144. Z neznámých příčin. Sborník. Praha Plamja 1934. Sborník vydán „pro přátele poesie a nevšední četby". Vytiskla Legiografie. S mnoha ilustracemi a fotografiemi. Na autorství se podíleli zejména: V. Vacek, Š. Bednár aA. Hába. Str. mimo pravidla. V. vyd. Orig. brož. Podivuhodný a nevyskytující se sborník. Orig. brož., mír. poškoz. Primus 88. 600.-

145. Básníkův rok. 33 básníků píše na okraj dne. Praha Družstevní práce 193536. Red. Vincy Schwarz. Úvod V. Vančura. Ob. a 28 kreseb Franta Bidlo. Upr. Ladislav Sutnar. 60 s. Podpisy Jan Werich, Jaroslav Seifert, K. Konrád, František Hrubín. Orig. brož. Signatures by Werich and Seifert. 450.-

146. GREENWOOD, W.: Láska na podporu. Praha Družst. Práce 1937. Ob. a vazba Toyen, upr. Ladislav Sutnar. 358 s. Váz. v orig. ob. 500.-

147. JILEMNICKÝ, Peter: Kompas v nás. Praha Družst. Práce 1937. Ob. Štefan Bednár, upr. Ladislav Sutnar. 469 s. Váz. v orig. ob. 200.-

148. ZWEIG, Arnold: Nastolení krále. Praha Družst. Práce 1938. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. 491 s. Nerozřez. Orig. brož. Uncut. 600.-

149. ZWEIG, Arnold: Mladá žena z roku 1914. Praha Družstevní práce 1936. Ob. a upr. Ladislav Sutnar, kresba Emanuel Frinta. 356 s. Nerozřez. Orig. brož. Very good condition. Uncut. 600.-

150. ZWEIG, Arnold: Spor o seržanta Gríšu. Praha Družst. Práce 1938. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. Kresba Otakar Mrkvička. 488 s. Nerozřez. Orig. brož. Uncut, good condition. 600.-

151. SINCLAIR, Upton: Pouť lásky I – II. Praha Družstevní práce 1931. Dva svazky. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. 232 + 306 s. Orig. brož. Two books in original Wrappers. 1 000.-

152. HEARTFIELD, John: Stále ještě… Katalog výstavy J. Heartfielda. Fotomontáže. Praha-Berlín Ministerstva školství 1964. S reprodukcemi. 31 s. Orig. brož. 450.-

153. GOLLEROVÁ – PLACHÁ, Jitka: Látky z pražské královské hrobky. Praha Státní grafická škola 1937. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. 27 s. textu, 20 fotografií látek. Orig. brož. 260.-

154. ŠTEFÁNEK, Josef: Všední mysterium. Tři povídky. Kladno Šnajdr 1944. Ob. a upr. Mirka Miškovská. 39 s. Orig. brož. 180.-

155. VANĚČEK, Arnošt: Odvalený život. Román. Praha Pochod 1946. Ob. a ilustr. Václav Tikal. 158 s. Nerozřez. Orig. brož. Nádherné Tikalovy ilustrace. 500.-

156. ELUARD, Paul: Veřejná růže. Praha SNKLHU 1964. Ob. s použitím koláží K. Teigeho Oldřich Hlavsa. Vyzd. kolážemi Karel Teige. 78 s. Váz. v orig. ob. 200.-

157. Analogon. Číslo 1 – 1969. Praha ČS 1969. Red. V. Effenberger. Krise vědomí. S reprod. foto výtv. děl. 96 + XVI strana. Orig. brož. 240.-

158. KUNDERA, Ludvík: Na pospas aneb Přísloví pro kočku. Mladá Boleslav Umělecká beseda 1947. Ob. a kresby Vilém Reichmann. 129 s. Dedikace L. Kundera. Orig. brož. 360.-

159. KOLÁŘ, Jiří: Návod k upotřebení. 1965. Praha dialog 1969. Ob. a vyzd. Jiří Kolář. 53 s. Váz. v orig. ob. 1 500.-

VII. Josef Čapek

160. THIELE, Vladimír: Josef Čapek a kniha. Praha NČVU 1958. Soupis knižní grafiky. Ob., vazba a upr. Zdeněk Seydl. 290 s. Váz. v orig. ob. 1 200.-

161. Josef Čapek – Musaion V. Praha Aventinum 1924. Text Karel Čapek a Václav Špála. 40 reprodukcí Josef Čapek. Nerozřez. Podpisy Karel i Josef Čapkovi. Orig. brož. Wonderful. 1 400.-

162. Josef Čapek a kniha – katalog výstavy 1950. Reprod. Josef Čapek. Nerozřez. Orig. brož. 120.-

163. NEUMANN, S.K.: Bohyně, světice, ženy. Torso. Praha Borový 1915. Front. orig. litografie Josef Čapek. Ed. Zlatokvět sv. 2. 88 s. Upr. Method Kaláb. Orig. pap. vazba Antonín Jelínek. První Čapkova úprava. 1 800.-

164. MACHEN, Artur: Tři podvodníci. Praha Petr 1927. Ob. Josef Čapek. 198 s. Orig. brož., ob. poškoz. 180.-

165. APOLLINAIRE, Guillaume: Kacíř a spol. Praha Symposion 1926. Ob. a orig. linoryty Josef Čapek. 137 s. Orig. brož. Jako brožura vzácné. Famous book. 1 200.-

166. ČAPEK, Karel: Francouzská poesie nové doby. Praha Borový 1920. Ob. Josef Čapek. 182 s. Orig. brož. Wonderful condition. 400.-

167. ČAPEK Karel a Josef: Jak vzniká divadelní hra. Praha Aventinum 1925. Ob. a ilustrace Josef Čapek. 81 s. Podpisy Karel i Josef Čapek. Orig. brož. Very nice, with signatures. 800.-

168. Černá věž a zelený džbán. Praha Aventinum 1925. Ob. a upr. Josef Čapek. 51s. EX. 26/600. Orig. brož. Nice condition. 340.-

169. ČAPEK, Josef: Pro delfína. Petrkov Reynek 1923. Ob. a upr. Josef Čapek. 57 s. 300 ex. Pap. vazba Jenda Rajman, orig. ob. přiváz. Krásný a vzácný tisk. Rare. 1 800.-

170. SEIFERT, Jaroslav: Osm dní. Praha Melantrich b.d. Ob. a kresby Josef Čapek. Nestr. Nerozřez. Orig. brož. 140.-

171. ČAPEK, Karel: Minda čili o chovu psů. Praha SČB 1930. Titul a ilustr. Josef Čapek. Upr. Rudolf Hála. Nestr. 280ex. Orig. brož. 900.-

172. (ČAPEK, Josef) – konvolut 174 knih s obálkami. knihy vydané v letech 1918 – 1938 142 svazků s obálkami a výzdobou J.Č. ve stavu odpovídajícím stáří děl a tomu, že jsou v brožovaném stavu 19 vážně poškozených knih s obálkami J.Č., které je ještě možno rekonstruovat. 13 knih buď v originální vazbě J. Čapka a nebo s vevázanou původní obálkou Jedinečná nabídka sbírky Čapkových obálek vzniklé v průběhu let 1950-1970. Exquisite collection. 174 books with wrappers by Josef Čapek. Vážným zájemcům předložíme seznam položek spolu s umožněním prohlídky po individuální domluvě dříve, než bude zahájena výstava v místě aukce. It’s possible to look at by appountment (before the exhibition). 30 000.-

173. GRAHAME, Kenneth: Žabákova dobrodružství. Praha Družstevní práce 1945. Orig. vazba, 8 barev a 8 čb. ilustr. Josef Čapek. 193 s. Orig. ppl. vazba. 300.-

174. MARINETTI, T.F.: Osvobozená slova. Praha Petr a Tvrdý 1922. Ob. lino Josef Čapek. Se všemi 4 přílohami. 74 s. Orig. brož. 2 000.-

175. HOFFMEISTER, Adolf: Obratník Kozoroha. Román. Praha Aventinum 1926. Ob. a upr. Josef Čapek. 61 s. Orig. brož. 200.-

176. KLIČKA, Benjamin: Muž, který chtěl ABCDE. Praha Družstevní práce 1928. Vazba, obálka a ilustr. Josef Čapek. 66 s. Podpis autora. Ex. 8/100. na japanu. Orig. ckž. vazba. Přednostní ex. v luxusní vazbě dle J. Čapka. 1 000.-

177. DEMOLDER, E. A. G.: Luk královny holandské. Praha Družstevní práce 1931. Vazba Josef Čapek, upr. Ladislav Sutnar. 130 s. Ex. 3/100 na ručním pap. Orig. ckž. vazba v ochr. pouzdře. 800.-

VIII. Umění

178. JIŘÍK, F.X. : Kniha o skle. Praha Štenc 1934. 217 s. textu, 160 čb. reprodukcí foto skla. Orig. pap. vazba. Významná příručka. 400.-

179. Secesní sklo z Klášterského mlýna 1895 – 1914. Katalog výstavy Praha – Kašperské hory UMPRUM a Muzeum Šumavy 1985. Text Alena Adlerová. Mnoho barev. i čb. reprodukcí skla. Orig. brož. 300.-

180. NEBESKY, V. M.: L´Art moderne Tchecoslovaquie. Paris Alcan 1937. 186 s. textu, 148 reprod. výtvarných děl čsl. umělců. Orig. brož. Very good condition. 600.-

181. Surrealistické východisko. 1938 – 1968. Praha Čs. spisovatel. Sborník. Red. Vratislav Effenberger, S. Dvorský a P. Král. 288 s. Orig. brož. 240.-

182. GROSZ, Georg: Das neue Gesicht der Herrschenden Klasse. 60 neue Zeichnungen. Berlin Malik-Verlag 1930. 60 kreseb Georg Grosz. Nestr. E.A. Orig. cpl. vazba. 1 800.-

183. KUPKA, František: Úvahy. Praha Obelisk 1969. Úvod k Albu dřevorytů „Čtyři příběhy bílé a černé" J. Hamzová. 3 celostr. a řada dřev. v textu František Kupka. Nestr. Orig. brož. 600.-

184. PREISSIG, Vojtěch – výběr z jeho díla. Katalog výstavy 1945. Ob. a orig. příloha Vojtěch Preissig. Vložen orig. čb. lept (novotisk). Praha SČUG Hollar 1945. Sestavil J. C. Vondrouš. Orig. brož. 1 000.-

185. KOBLIHA, František: Konůpkův svět myšlenek a snů. Praha Hollar 1943. Titul sign. lept a reprodukce v textu Jan Konůpek. Na závěr textu podpis F. Kobliha. Orig. brož. 300.-

186. (Váchal, Josef) Český bibliofil roč. II., 1929 č. 5. Str. Průběžně. Upr. Karel Dyrynk. V sešitě vevázán pětibarevný dřevoryt od J. Váchala. Orig. brož. 700.-

187. KROUTVOR, Josef: Egon Schiele. Praha Odeon 1991. Ob. a reprod. Egon Schiele. 103 s. Váz. v orig. ob. 240.-

188. JIRÁT, Vojtěch: Koblihovy florální komposice. Praha Hollar b.d. Vyzd. 2 orig. sign. dřevoryty a reprod. dřev. s květinovým motivem František Kobliha. 16 s. Dedikace Kobliha a podpis Jirát. Volné listy. 360.-

189. HRUŠKA, E.A. – konvolut 2 svazků – Ave bibliofile! Ave exlibristo! Obsahuje exlibris E.A. Hrušky. Autoři J. Váchal, A. Macková, V. Fleisig. – Bibliografie E.A. Hrušky. Praha Forejt 1930. Vyzd. E. A. Hruška. 360.-

190. Josef Šíma – obrazy a kresby. PrahaBrno-Bratislava NG 1968. Vyzd. reprodukcemi Josef Šíma. 132 s. Dedikace z července 1968 Josef Šíma. Orig. brož. Dedikovaný katalog! 400.-

191. Ex libris za ostnatým drátem. Text J. Malý. Praha Spolek sběratelů a přátel exlibris 1947. Vyzd. reprod. exlibris z koncentračního tábora, mj. barev návrh ex libris „Vzpomínka na domov 1941" Vojtěch Preissig. 18 s. 500 ex. Orig. brož. Neznámé Preissigovo exlibris. 500.-

192. Soubor A – k 70. výročí Spolku sběratelů a přátel exlibris. Praha1988. Autoři mj.: A. Grmelová, J. Klápště, J. Pileček. 200 ex. Tento má č. 158. Volné listy v orig. deskách. 360.-

193. REŽNÝ, Pavel: Soupis grafického díla Ludmily Jiřincové. Praha Hollar 1964. Ob. a 2 orig. dřevořezy (1 signován) Ludmila Jiřincová. 16 s. orig. brož. 400.-

194. HUDEČEK, František: Orig. dřevoryt v časopise Život. Roč. XX. Č. 4-5. Orig. dřevoryt „Noční chodec" z r. 1945. Číslo vyzd. i řadou Hudečkových reprod. Str. 97-144. 1 sešit. 1 000.-

195. SEYDL, Zdeněk – katalog. Praha ČS a Topičův salon 1949. Text L. Fikar. Mnoho reprod. (barev. i čb.) Zdeněk Seydl. Nestr. Orig. brož. Velmi vzácný katalog. 400.-

196. POLAN, Bohumil a BENEŠBUCHLOVAN, Bedřich: Josef Hodek. Malíř a grafik. Plzeň Kocour 1947. 36 s. textu, mnoho orig. reprod. příloh Josef Hodek. Váz. v orig. ob. Bohatě vyzdobená jediná Hodkova monografie. 500.-

197. Karikatury. Praha Knihtiskárna národního dělnictva 1909 – 1910. Roč. II. Z roč. III. č. 1. Z roč. II. chybí řada čísel. Do cpl. vazby svázány čísla, na jejichž obálce je barev. ilustr. Josefa Lady. Dále ilustr. J. Wenig, R. Adámek aj. Cpl. vazba. Prakticky nedostupný časopis s ranými Ladovými pracemi 800.-

IX. Grafika a kresby

198. MUCHA, Alfons: Ženská postava. Nedat. Lept – novotisk, tištěno 1977. 135 x 135. Ex. 45/60. Paspart. Vytiskl z původní desky Jiří Mucha. 1 000.-

199. KOBLIHA, František: Salambo. Z Cyklu „Ženy mých snů". Nedat. Orig. čb. dřevoryt. 355 x 265. Sign. tužkou PD. Paspart. Vzácný list. Galerijní dílo. 5 500.-

200. KOBLIHA, František: Tanec mrtvých. Nedat. Orig. lept. 208x 155. Sign. tužkou PD. Paspart. 1 200.-

201. KONŮPEK, Jan: Žebrák. Nedat. Orig. lept. 130x100. Sign. tužkou Pd. Paspart. 200.-

202. VÁCHAL, Josef: Ave Caesar. Orig. čb. dřev. 1912. Sign. PD. 150x100. Rám. zaskl. Slavný kubistický list. Použit na obálce „Lva Kefase". Argestea 59. 1 200.-

203. VÁCHAL, Josef: Dřevorytec a digitalis. 1953. Desetibarevný dřevoryt s jedné desky a dvou korků. 460 x 320. Sign. tužkou PD. List č. 9. Volný list. Argestea G 145. Kultovní autoportrét. Vzácné. 15 000.-

204. ČAPEK, Josef – konvolut 6 orig. linorytů. Z Alba 10 grafických listů J. Čapka. Praha Veraikon 1918. – Chudá žena. Lino 240 x 175, hnědý otisk, nesign. – Žebravé děti. Lino 250 x 165, černý otisk, nesign. – Děti pod lampou. Lino 170 x 145, hnědý otisk, nesign. – Tvář z biografu. Lino 255 x 165, černý otisk, nesign. – Dívčí hlava. Lino 245 x 190, hnědý otisk, nesign. – Žebrák. Lino 225 x 180, černý otisk, nesign. – 6 volných listů, vše paspart. Six original linocuts by Čapek. 26 000.-

205. ČAPEK, Josef: Červen – zimní číslo. Ob. (orig. lino), titul (orig. lino). Uvnitř nerozřez. čísla grafiky a kresby Josef Čapek, Karel Teige, Vlastimil Rada, Alois Wachsmann,Alois Moravec aj. (spr. Vojtěch) Sedláček. Orig. seš. 1 200.-

206. PICASSO, Pablo: Bez názvu. 1937.Orig. sign. barev. litografie 172 x 260. Sign. a dat PD. Volný list 6 500.-

207. MIRÓ, Joan: Aidez. Z cyklu Espagne. 1937. Sérigrafie 245 x 185. Sign. tužkou PD. Volný list. 6 500.-

208. TICHÝ, František – konvolut 2 kreseb ke Kafkově povídce „Doupě" – Publikováno ve 2. ročníku Světové literatury (4. 3) – kopie přiložena – Pavouk (str. 136) 1957. Kresba tuší 100 x 90. Nesign. Paspart., rám. zaskl. – Postava (str. 143)1957. Kresba tuší 195x95Sign. a dat. tužkou uprostřed. Paspart., rám. zaskl. Vzácné ilustrace k zásadní Kafkově próze. Skvělé Tichého ilustrace ke Kafkovi. 19 000.-

209. NOVÁK, Ladislav – konvolut 2 tisků Topologické kresby. Cyklus sign. reprodukcí. Každá čísl. 47/60. Bez údajů. – Alchymáže. Katalog Olomouc Divadlo hudby 1972. Vloženy 2 sign. alchymáže. Přiložen 3 stranný strojopis z r. 1981. 2 000.-

210. REYNEK, Bohuslav – konvolut 2 novotisků „Jak peníz tiše položený" 1987. 105 x 85. Pamětní list V. Fišara. – novotisk leptu (Zvířátka) 134 x 100. 1 000.-

211. ISTLER, Josef: Pamětní list k narozeninám V. Justla. Orig. lept 198 x 140 sign. Istler 93. Ex. 17/50. Dvojlist. V pamětním listu chybně uvedeno „k 70. narozeninám", spr. K 60. narozeninám. 450.-

212. KOMÁREK, Vladimír: Rukopis s orig. kresbou. Orig. tužková kresba 240 x 140 sign. V. Komárek 88. Vlevo blahopřejný rukopis V. Komárka. Dvojlist. Překrásná Komárkova kresba. 2 100.-

213. BOUDA, Cyril: Bílá paní. 1974. Kresba tuší a akvarelem 320 x 180. Sign. perem LD. Volný list. 800.-

214. SVOLINSKÝ, Karel: Kresba k Bednářově knize O Faustovi, Markétce a ďáblovi. 1973. Kolor. křídová kresba 220 x 320. Sign. vzadu s uvedením názvu. Nalepeno na papíře. Opatřeno štítkem na rubu vpravo nahoře. Kresba získala Čestné uznání v Bologni 1973. 1 200.-

215. SVOLINSKÝ, Karel: Kresba ke knize M. Majerové Nespokojený králíček. Nedat.Perokresba s akvarelem 300 x 235. Nesign. Volný list. Na rubu uveden Svolinského rukou název knihy, k níž ilustrace patří. 1 000.-

216. SVOLINSKÝ, Karel: Kresba ke knize E. Vrchlické Z oříšku královny Mab – Král Lear. Nedat. Akvarel 290 x 210. Sign. na rubu s uvedením názvu knihy. Volný list. 1 000.-

217. SVOLINSKÝ, Karel: Sedmero krkavců. Ke knize B. Němcové Pohádky. Nedat. Akvarel 240 x 360. Sign. na rubu, kde uveden i název knihy. Název kresby uveden na lícové straně uprostřed. Volný list. Krásné. 1 400.-

218. LHOTÁK, Kamil: konvolut 2 kreseb k „Večerům u krbu" V. Neffa. Vyšly v Práci 1981 14. a 21. března. – „Dejte tu věc pryč!" Kresba tuší 100 x 100. Nesign. Volná kresba – „Ta káva je mizerná!" Kresba tuší 100 x 100. Nesign. Volná kresba. Ke kresbám připojeny výstřižky z Práce s reprodukcemi kreseb. 1 600.-

219. LHOTÁK, Kamil: Kola. Nedat. Lept 105 x 80. Sign. PD. Paspart. 700.-

220. LHOTÁK, Kamil: P.F. 1946. 1945. Kolor. suchá jehla 145 x 100. Sign. PD. Ex. 5/10. Paspart. Vzácný list. 1 800.-

221. LHOTÁK, Kamil: Bouda. 1945. Kresba tužkou 255 x 400. Sign. PD. Mír. poškoz vodou. Volný list. 2 000.-

222. LHOTÁK, Kamil – konvolut 4 litografických P.F. 2x různá P.F. 1976, 1x 1983, a 1x P.F. 1985. Všechny signovány tužkou pod obrazem. 650.-

223. LHOTÁK, Kamil: Kouzelný plášť. 1969.Kresba tuší a akvarelem 15 x 115. K povídce P. Paška uveřejněné v „Sedmičce" č. 24 z r. 1969. Sign. uprostřed (signatura se vytrácí, vystaveno přes 30 let vlivu světla). Paspart. Podivuhodná barevnost, kopie „Sedmičky" přiložena. 3 000.-

224. JANEČEK, Ota: Albatros má křídla I. Kresba tuší 1979. 200 x 100. Sign. a dedikace Ota Janeček. Volný list. 900.-

225. JANEČEK, Ota: Albatros má křídla II. (1979).Uhlová kresba s pastelem 170 x 120. Sign. tužkou uprostřed. Volný list. 1 000.-

226. JANEČEK, Ota: Bez názvu (dívčí tvář s ptáčky). Reprod. kresby, ručně pastelem kolorovaná jako P.F. 1984. 200 x 200. Dedikace, 1 originální a 1 reprod. podpis Janeček. Volný list. Velmi půvabné. 1 800.-

227. JANEČEK, Ota: Šneček. Nedat. Orig. barev. lept 150 x 100. Sign. tužkou s uvedením názvu PD. Ex. 46/50. Volný list. Krásné. 1 500.-

228. JANEČEK, Ota: Bílý ptáček. Nedat. Orig. barev. lept 115 x 88. Sign. PD. Ex. 20/25. Volný list. 1 200.-

229. JANEČEK, Ota: Prasátko. Nedat. Orig. barev. lept. 85 x 130. Sign. tužkou uprostřed. Volný list. 900.-

230. JANEČEK, Ota: Dívčí půlakt. Nedat. Orig. lept 100 x 78. Sign. tužkou PD. 75/80. Volný list. 900.-

231. JIŘINCOVÁ, Ludmila – konvolut 5 orig. leptů. Nedat. Malé formáty. 3x motiv dívky, 2x různé. Všechny sign. tužkou uprostřed. Volné listy. 1 000.-

232. BOUDNÍK, Vladimír: Strukturální grafika. 1967-1968. 350 x 485. Sign. a dat. tužkou uprostřed. Paspart., rám. zaskl. Galerijní dílo. 20 000.-

233. PILAŘ, Radek: Děti, pozor, červená! Nedat. Akvarel 165 x 158. Návrh pro omalovánky s údaji pro tisk. Nesign., ale opatřeno poznámkami. Volný list. 500.-

234. SEYDL, Zdeněk: Kuk. Nedat. Serigrafie 200x250. Sign. vpravo nahoře. List č. 4/30. Volný list. Roztomilé. 1 000.-

235. BORN, Adolf – konvolut 12 P.F. z let 1973 – 1987. Všechny podepsány autorem. Různé formáty. 1 200.-

236. BORN, Adolf – konvolut 2 kreseb „Vánoce". Z vánočního čísla Svobodného slova po r. 1979. – Horní kresba (parohy). Kresba tuší 190 x 180. Nesign. Volný list. – Dolní kresba (saně). Kresba tuší 115 x 235. Nesign. Volný list. Obě kresby nalepeny na černém podkladu s poznámkami pro tisk. 1 800.-

237. BORN, Adolf – konvolut 3 ilustrací pro časopis „Sedmička" 1969 – 1970. Hurá! Pérovka s akvarelem 80 x 115, s tiskařskými poznámkami. Volný list – První pomoc. Pérovka s akvarelem 110 x 105. Volný list. – Mami… Lavírovaná tuš 245 x 115. Volný list. Ilustarce nesignovány. 1 800.-

238. BORN, Adolf: Sedm křížků v notýsku. (G. Simenon). Kresba uhlem 1968. Publikováno v č. 11-12 v r. 1968 v Sedmičce.245 x 245. Nesign. S tiskař. Poznámkami Kopie časopisu přiložena. Velmi působivé dílko. 2 500.-

239. BRUNOVSKÝ, Albín: Vzpomínka. 1974. Orig. barev. komb. technika 135x105. Sign. a dat tužkou PD. Ex. 157/200.Volný list. 1 500.-

240. BRUNOVSKÝ, Albín: Chvála bláznivosti II. (Erasmus Rotterdamský) 1973. Orig. barev. komb. technika 200x142. Sign. tužkou PD. Ex. 149/200. Se suchou pečetí Lyry Pragensis. Volný list. 4 500.-

241. KULHÁNEK, Oldřich: Ruce. Konvolut 4 komb. technik z r. 1978. Všechny sign. dole uprostřed. Vyšlo jako P.F. J. Maulera na r. 1982. V pap. přebalu. 950.-

242. KUKLÍK, Ladislav: Vyhnání z ráje. 10 barev. leptů s akvatintou a suchou jehlou. Praha Biblos b.d. 10 volných sign. graf. listů. Ex. 79/400. V orig. pap. obálce. 800.-

243. ONDREIČKA, Karol: Exodus. Soubor 10 kombinovaných technik. Praha Biblos sv. 15. 10 orig. komb. sign. technik Karol Ondreička. Volné listy v orig. ob. Ex. 76/100. 650.-

244. ŠERÝCH, Jaroslav: Ordo amoris. Deset orig. barev. sign. leptů. Praha soukr. tisk b.d. Edice Biblos sv. 7. Ex. 85/100. Volné listy v orig. ob. 1 200.-

245. ROUČKA, Pavel: Samson a Dalila. Deset barev. litografií. Praha soukr. tisk b.d. Edice Biblos sv. 14. Ex. 32/100. 10 orig. sign. barev. litografií Pavel Roučka. Volné listy v orig. ob. 550.-

246. ŠAFÁŘ, Karel- cyklus 13 orig. barev. sign. technik. 245x130. Nedat. Ex. 1/15. Autorské. 13 orig. grafik vložených v pap. deskách. 2 500.-

247. (návrh plakátu – poster) Česká uhelná. Z dolu přímo do domu. Nedat. Temp. Kresba 265 x 190. Nesign. Nalepeno na kartonu. 1 400.-

248. (návrh plakátu – poster) Pražská uhelná společnost s.r.o. Koks – antracit za levné ceny. Nedat. Akvarel 295 x 192. Paspart. 1 600.-

249. (Plakát – poster) FAMÍRA, Emanuel: Výstava tisků lidu. Nedat. (1945). 475 x 620. Sign. v desce LD. Rám., zaskl. Ve výborném stavu. Interesting modern poster. 2 600.-

X. Varia

250. Geschichte des k. u. k. Dragonerregiments Fürst zu Windischgrätz Nr. 14 inWeltkriege 1914-1918. Wien soukr. tisk. 1922. Von H. Forester u. T. Freih. 344 s. Exemplar No 87/150. Ppl. vazba. vzácné. 500.-

251. TUČEK, Jaroslav: Pražští šermíři a mistři šermu. Praha Girgal 1927. 122 s. Orig. brož. 200.-

252. Za mariánským sloupem. Výstava. Ikonografie a bibliografie mariánského sloupu v Praze. Album pohlednic a fotografií. Katalog výstavy z r. 1925. 46 s. S nalepenými vyobr. Cpl. vazba. Fotodokumentace ze strženého sloupu mariánského. Významný dokument. 1 800.-

253. (Nové Město nad Metují). Kruh přátel Josefa Bartoně – Dobenína k 8. červnu 1937. Uspořádal K. Zachoval. Náchod 1937. S mnoha foto a vyobr. Nestr. Ex. 517/600. Orig. brož. 240.-

254. (Hřbitovy) – konvolut 2 svazků Romantické Olšany. Text E.A. Hruška. Praha Zrubecký 1940. 237 s. Ppl. vazba – Šorm, A.: Náhrobní nápisy. Týn Junek 1941. 229 s. Orig. brož. 360.-

255. Písně pohřební. Rukopis. Rukopisná sbírka náhrobních nápisů z roku 1869. Iniciály. Obsah uvádí jako poslední nápis na str. 179. V ckž. vazbě, spona chybí. Velmi zajímavý celek. 500.-

256. ŠPALEK, Jindřich: O sazbě knihy. Praha Grémium knihtiskařů 1912. 102 s. Orig. cpl. vazba. Přiloženo: Hochwalder, Jiří: Knihtiskárna Typus. Praha Typus b.d. Orig. brož. 400.-

257. MARŠO, Stanislav: O konstrukci tiskopisu. Praha Typografia 1936. 195 s. Vzpomínky, prospekty, reklamy. Orig. brož. S nádhernou obálkou a skvostnou úpravou. Pozoruhodné. V ochr. pouzdře. 900.-

258. Almanach vydavatelství knih Svoboda 1945-1950. Praha Svoboda 1950. Upr. Oldřich Hlavsa. S mnoha reprodukcemi. 210 s. Váz. vorig. Ob. Velmi zajímavá obálka. 360.-

259. Graphische Jahrbuch 1940. 7. Jahrgang. Berlin Verlag der Deutschen b.d. S mnoha ilustracemi. 439 s. Orig. cpl. vazba. 300.-

260. Almanach knihařů ozdobníků, pouzdrařů a kartonážníků československých. Red. Jan Sajal. Praha soukr. tisk 1914. S barev. i čb. reprodukcemi. 100 s. Orig. brož. Typograficky pozoruhodné dílo vymírající profese. 600.-

261. JOHN, Jan: Atlas rostlin. Ve dvou svazcích. Praha Kober 1899. S 80 barev. litograf. tabulemi, na kterých vyobrazeno 459 druhů rostlin u nás divoce rostoucích nebo pěstovaných. 178 s. textu, v němž 379 reprodukcí. Orig. ppl. vazba. 1 200.-

262. Insel Bücherei – konvolut 5 svazků Baumbuch – Vögel – Blumenbuch – Pilzbuch – Kräuterbuch. V orig. pap. vazbách. Vše s barev. ilustr. 240.-

263. Automobil Tatra typ 75 – konvolut prospektů Návod k obsluze. Seznam součástí, 3 prospekty vedle. Praha Tatra. 500.-

264. Naše automobily včera. Praha Mladá fronta 1957. Ob., vazba, ilustr. a upr. Theodor Rotrekl. 496 s. Orig. cpl. vazba, poškoz., ob. přiložena. Vzácné. 600.-

265. DANILEVSKIJ, V.V.: Vynalezeno v Rusku. Nástin dějin ruské techniky. Praha Průmyslové vydavatelství 1951. S mnoha fotografiemi a nákresy. 320 s. Váz, v orig. ob. 200.-

266. Ceník Líznar a Krauser Dobruška Čechy. Dobruška 1866. S ilustr. Brož. Pozoruhodná obálka. 500.-

267. (Vinařství) 180 let lobkoviczského vinařství na Mělníce 1753-1933. Red. M. Novotný. Mělník soukr. tisk 1933. Předsádky, kresby a upr. Karel Svolinský. 48 s. Orig. brož. 300.-

268. (Karty) Hra v karty. Praha Hynek b.d. 76 s. Orig. brož. Přiloženo: Vykládejme si karty sami! 300.-

269. (Koberce) Standard Orient. Sudan 1929. Leporelo jako nabídkový prospekt orientálních koberců. Barev. reprodukce nalepeny v rozkládacím leporelu. Vcácně zachováno, půvabné. 1 800.-

270. Mac CALLUM, T.W.: English lernen – ein Vergnagen! Zürich u. Leipzig Rascher Verlag b.d. Ob. Walter Trier. 200 s. Orig. brož., Restaurováno. 600.-

271. Rašple. List politicko-humoristický. Roč. XXI a XXII., 1910 a 1911. Každý z ročníků po 12 číslech. Bohatě ilustrováno, barev. i čb. Svázáno v 1 svazku. Cpl. vazba. Zřídka kdy se vyskytuje. 700.-

XI. Bibliofilie

272. ALISTAIRE, Padraic: Včelí pahorek. Praha Picka 1937 (spr. 1943). Ob. a kresby Jan Konůpek. 30 s. 44 ex. Orig. akvarelové předsádky J. Konůpek. Pap. vazba s koženým štítkem Ota Blažek. Orig. ob. veváz. Elegantní Blažkova vazba. Grimm 149. Sáňka 2217. 600.-

273. Almanach na rok MCM. Praha Moderní revue 1899. Knih. Moderní revue sv. 27. Uspoř. V. Dyk, K. Kamínek, aA. Procházka. 84 s. Orig. brož. Převzácný nevyskytující se almanach. Sáňka neuvádí. 1 000.-

274. d‘ ANNUNZIO, Gabriele: Animal triste. Sonety. Praha Moderní revue 1912. Knih. Moderní revue sv. 56. Nestr. Orig. brož. Vzácný svazek. Sáňka 162. 700.-

275. BEDNÁŘ, Kamil: Ypsilon a Evangelina. Praha SČB 1965. Vyzd. 5 orig. litografiemi Kamil Lhoták. 35 s. Nerozřez. Podpis Bednář. Volné archy v orig. ob. Sáňka 5627. 3 000.-

276. (Bezruč, Petr) Pozdravy Petru Bezručovi. Praha Protos 1938. Front. orig. sign. dřev. Ferdiš Duša. Nestr. Ex. 177/265. Podpisy J. Karásek ze Lvovic, R. Medek, S.K. Neumann, J. Seifert a V. Závada. Orig. brož. Sáňka 4584. 400.-

277. (Reynek, Bohuslav) BILLINGER, Richard: Noční stráž. Pardubice Vokolek 1941. Front. orig. lept Bohuslav Reynek. 33 s. Ex. 30/35 na hollandu. Plkž. vazba Jenda Rajman. Orig. ob. přiváz. Převzácný ex. s leptem z 35 ex. Sáňka 2587. 1 800.-

278. BRADÁČ, Ludvík: Úprava knižních vazeb. Praha Bradáč 1923. S mnoha přílohami. 110 s. Brož. a orig. ob., připraveno k vazbě i s předsádkami. Sáňka neuvádí. 300.-

279. BŘEZINA, Otokar: Větry od pólů. Praha Moderní revue 1897. Knih. Moderní revue sv. 17. Ob. a vyzd. Karel Hlaváček. 1. vydání. Nestr. Plperg. vazba, orig. ob. přiváz. Velmi významné 1. vydání. Sáňka 19. 1 500.-

280. BŘEZINA, Otokar: Tajemné dálky – Svítání na západě. Praha Moderní revue 1900. Knih. Moderní revue sv. 29. Vyzd. 3 orig. litografiemi František Bílek. 2. vydání. 77 s. Ppl. vazba. Sáňka 177. 1 000.-

281. BŘEZINA, Otokar: Stavitelé chrámu. Básně. Praha Symposion(Kosterka) b.d. Upr. Jaroslav Benda. 2. vydání. 58 s. Plperg. vazba, orig. ob. přiváz. Sáňka neuvádí. 450.-

282. CONTE CORTI, E.C.: Rotschildové. Praha Aventinum 1931. Upr. František Muzika. 483 s. S mnoha fotografiemi. Nerozřez. Podpis autora. Ex. 22. z 25 na holandu. Volné listy v orig. ob. v ochr. pouzdře. Sáňka 5763. 500.-

283. Čajové květy. Verše ze staré Číny. Brno Pojer 1934. Ed. Atlantis sv. 22. Front. orig. litografie Toyen. 35 s. Ex. 221/350. Plkž. vazba, orig. ob. přiváz. Sáňka 2755. 1 400.-

284. ČAPEK, Karel: Poslední epos. Román pro služky. Praha SČB 1927. Vazba a upr. Rudolf Hála. 25 s. 440 ex., tento ze 40 v orig. ckž. vazbě a ochr. pouzdře. Sáňka 1322. 750.-

285. Dante a Češi. K 600. výročí úmrtí… Olomouc Družina literární a umělecká 1921. Vyzd. orig. dřevoryty a lepty Josef Váchal, Jan Konůpek, Rudolf Adámek, Ferdiš Duša aj. 163 s. Plkž. vazba, nalepeno exlibris od J. Váchala. V ochr. pouzdře. Sáňka neuvádí. 650.-

286. DEML, Jakub: Cesta k jihu. Tasov Deml 1935. Front. a ručně kolor. kresba ba titulu Jan Konůpek. 53 s. Dedikace Deml. Orig. brož. Sáňka 2854. 300.-

287. (Váchal, Josef) DICKENS, Charles: Vánoční koleda prózou. Praha Pour 1945. Edice Příběhy. Ob. a vyzd. orig. dřev. Josef Váchal. Upr. Oldřich Menhart. 123 s. Volné archy v orig. ob. Sáňka 5838. 360.-

288. DURYCH, Jaroslav: Lotr na pravici. Oratorium o dvou dílech. Pardubice Vokolek a Durych (Ed. Delfín) 1937. Titul, ornament a koncovka ručně kolor. Vojmír Vokolek. 24 s. Podpisy Durych i Vokolek. Ex. 1/200. Orig. brož., mír. poškoz. Sáňka 2957. 600.-

289. DYK, Viktor: Krysař. Praha Borový 1915. Ed. Zlatokvět. Front. a upr. František Kysela. 79 s. Orig. ckž. vazba Antonín Jelínek. Sáňka 192. 800.-

290. (Seydl, Zdeněk) FIRDAUSÍ: Zál a Rúdábe. Praha NČAV 1958. Ob., orig. linoryty a upr. Zdeněk Seydl. 89 s. Nerozřez. Ex. 162/ 1000. Volné archy v orig. ob. Sáňka neuvádí. 300.-

291. GODEFROY, Emile: List o neštěstí. Praha Müller 1934. Ed. Lis knihomilův sv. 1. Vyzd. 3 orig. lepty Otakar Kubín (Coubine). Nestr. Ex. 38/100. Orig. brož., v ochr. pouzdře. Sáňka 3172. 2 000.-

292. HALAS, František: Do usínání.. Praha Kruh krásné knihy 1942. Vyzd. 5 kresbami provedenými heliogravurou Alois Wachsmann. Vytiskl Miro Pegrassi. Upr. Josef Kaplický. 41 s. Podpis Halas. Ex. 228/300. Orig. brož., vloženo v orig. přebalu. Nádherná bibliofilie. Sáňka 3241. 800.-

293. HOLAN, Vladimír: Chór. Praha Melantrich 1941. Ed. Krásné tisky Melantricha sv. 4. Dvoustr. Ob., titul a 4 kresby Alois Wachsmann. Upr. František Muzika. 44 s. Podpisy Holan i Wachsmann. Ex. 37/200. Orig. brož. Jedna z nejkrásnějších českých bibliofilií. Sáňka 3355. 3 000.-

294. HOŘEJŠÍ, Jindřich: Den a noc. Praha Jánský 1931. Editio Princeps sv. 3. Vyzd. 4 orig. barev. litografiemi Václav Mašek. Upr. Karel Dyrynk. 42 s. Podpisy Hořejší i Mašek. Ex. 22/140. Orig. brož., v ochr. pouzdře. Sáňka 3394. 400.-

295. HRABAL, Bohumil: Listování ve stínech grafických listů. Praha SČB 1983. Vyzd. orig. sign. suchou jehlou a kresbami Jiří Anderle. 26 s. Orig. brož. 1 300.-

296. HRUBÍN, František: Proměna. Praha Českoslov. Spisovatel 1957. Ob. a orig. dřevoryty Josef Šíma. 31 s. Nerozřez. Volné archy v orig. ob. Sáňka 6122. 1 000.-

297. HRUBÍN, František a JANEČEK, Ota: Trávy. Praha Mladá fronta 1969. Ed. Blíženci sv. 1. Vyzd. 5 barev. světlotiskovými přílohami Ota Janeček. Upr. Jaroslav Šváb. Nestr. Podpisy Hrubín i Janeček. Dedikace Janeček. Ex. 210/300. Orig. brož., v ochr. pouzdře. Sáňka 6121. 1 500.-

298. HUTKA, Jaroslav: Slova. Písně. Praha SČB 2002. Vyzd. orig. sign. leptem Jiří Anderle. Nestr. S podpisy spoluautorů. Ex. 643/650. Orig. brož. 650.-

299. HUGO, Victor: Spící Booz. Stará Říše Florianová 1933. Dobré dílo sv. 116. Překl. Bohuslav Reynek. Leptem a kresbou vyzd. Otto Coester. Náš ex. obsahuje jako jeden ze 63 orig. sign. barev. lept. 11 s. Ex. 54/63. Orig. brož. Náš ex. obsahuje i lept, který je signován mimořádně. Bibliofilský poklad. Sáňka 3428. 2 400.-

300. (Bílek, František) CHALUPNÝ, Emanuel: J.V. Sládek a lumírovská doba české literatury. Praha Borový 1916. Vazba, front., 6 celostr. dřevorytů a řada dřev. v textu František Bílek. 138 s. Orig. pap. vazba s oboustr. slepotiskem. Nádherný stav reliéfu. Sáňka neuvádí. 1 800.-

301. JIRÁNEK, Miloš: Dojmy a potulky. 1901-1908. Praha Státní tiskárna 1925. Vytiskla Státní tiskárna Preissigovým písmem. Uspoř. Karel Dyrynk. 186 s. Orig. brož. V krásném stavu. Sáňka 902. 500.-

302. JIRÁSEK, Alois: Filosofská historie. Praha Otto 1923. Vazba a ilustr. Adolf Kašpar. 204 s. Ckž. vazba. Sáňka neuvádí. 400.-

303. KAFKA, František (Franz): Proměna. Stará Říše Florianová 1929. Dobré dílo sv. 99. Ilustr. Otto Coester. 82 s. Nerozřez. Ex. 192 C/400. Orig. brož. Zásadní kafkovský tisk. Výborný stav. Sáňka 1602. 1 000.-

304. KARÁSEK ze Lvovic, Jiří: Zazděná okna. Básně. Praha Neumannová 1912. Ob. a vyzd. orig. dřevoryty František Kobliha. 107 s. 3. vydání. Orig. brož. Sáňka 466. 400.-

305. KARÁSEK ze Lvovic, Jiří: Legenda o Sodomovi. Král. Vinohrady Bradáč 1920. Ed. Vybrané knihy. Ob., front., titul ručně kolor. iniciály a koncovka. Orig. dřev. František Kobliha. 35 s. Orig. ppl. vazba. Půvabný tisk. Kolorovaná iniciála. Sáňka 222. 650.-

306. Komedyje masopustní. Praha Jánský 1930. Ed. Stožár sv. 15. Vazba, front. (barev dřev.) a dřevoryty Václav Mašek. Upr. Karel Dyrynk. 85 s. Se slepotiskem. Ex. 98/100 prodejných. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. Velmi hledaná edice Stožár. Sáňka 3676. 1 400.-

307. KOMENSKÝ, J. A.: Kšaft umírající matky Jednoty bratrské. Praha SČB 1908. Vyzd. Adolf Kašpar. Upr. Karel Dyrynk. 67 s. Orig. clperg. vazba B. Fischer. V orig. ochr. pouzdře. Vzácná první kniha SČB. Sáňka 231. 1 200.-

308. KONŮPEK, Jan: Život básníkův. Praha Dyk 1926. Ed. Emporium. Deset sign. leptů ke stému výročí úmrtí K.H. Máchy Jan Konůpek. Nestr. Lepty vytiskl Miro Pegrassi. Nestr. Ex. 28/30. Orig. cpl. vazba v ochr. pouzdře. Převzácný máchovský tisk ve 30 výtiscích. Sáňka 6300. 3 000.-

309. KRECAR, Jarmil: Panna a jednorožec. Torso. Praha Kobliha 1927. Koblihův tisk sv. 3. Front., titul a dřevorytové rámce František Kobliha. Upr. Karel Dyrynk. Nestr. Podpis Dyrynk. Ex. 27/37 na Zandersu. Celkem vyd. jen 44 ex. Orig. brož. Překrásná kniha ve velmi malém nákladu. Mír. poškoz ve hřbetě. Sáňka 1646. 2 000.-

310. KRŠKA, Václav: Toužení pod javorem. Praha Družstevní práce 1929. Ed. Slunovrat. Vyzd. 3 orig. lepty a upr. Cyril Bouda. 139 s. Ex. 150/400. Podpisy Krška i Bouda. Orig. ckž. vazba podle C. Boudy Knihařství DP. Vazba mír. odřená. Sáňka 3768. 240.-

311. KRUPIČKA, Rudolf: Maminka. Praha Zodiak 1948. Vyzd. 7 orig. sign. lepty, kresbou a značkou Richard Lander. Upr. Svatopluk Klír. 83 s. Lepty vytiskl Miro Pegrassi. Podpisy Krupička i Lander. Ex. LXI/75 na velínu. Pap. vazba. Sáňka 6347. 400.-

312. KUTINA, Jiří: Není pozdě na lásku. Praha Lyra Pragensis 1996. Front. orig. sign. lept Vladimír Komárek. 13 s. Ex. 140/200. Orig. brož. 200.-

313. (Váchal, Josef) MACEK, Antonín: Robert Ďábel. Dvě povídky. Praha SČB 1911. Ob., front., titul a 3 orig. dřevoryty Josef Váchal. Nestr. Orig. brož. Sáňka 504. 320.-

314. (Mácha, K.H.) KREJČÍ, F.V.: Karel Hynek Mácha. Kniha o českém básníku. Vazba, front., titul a 3 obrazy v textu Max Švabinský. 188 s. Orig. ckž. vazba. Významná kniha o Máchovi. Sáňka neuvádí. 3 000.-

315. MÁCHA, K. H.: Máj. Praha Brož. b.d. Vazba a kresby Jan Konůpek. 55 s. Orig. ppl. vazba Překrásné netradiční kresby k Máji. Sáňka neuvádí. 1 200.-

316. MÁCHA, K.H.: Máj. Praha Janská 1937. Hyperion Ob. dřev. Václav Mašek. Upr. Rudolf Hála. Návrh vazby Cyril Bouda. 64 s. Orig. ckž. vazba. Na titulu nesouvisející přípis. Sáňka 3972. 450.-

317. MÁCHA, K.H.: Máj. Praha Hrůza 1936. Sté jubilejní vydání. 5 orig. mědirytů Václav Mašek, upr. Rudolf Hála. 63 s. Ex. G1/120. Orig. brož. v ochr. pouzdře. Vzácně se vyskytující vydání. Sáňka 3965. 1 400.-

318. MÁCHA, K.H.: Máj. Praha ČS+SČB 1950. Ob. a 12 orig. vernis mou Pavel Šimon. Upr. Josef Cipra. 64 s. Orig. brož. Sáňka 6449. 800.-

319. MARTEN, Miloš: Cortigiana. Praha Neumannová 1911. Ob., front., titul, iniciály, dřevoryt. rámce a koncovka František Kobliha. Upr. Karel Dyrynk. Nestr. 300 ex. Orig. brož. Zásadní česká bibliofilie v nádherném stavu. Sáňka 250. 2 000.-

320. MARTEN, Miloš: Akkord. MáchaZeyer-Březina. Essaye. Praha Kuncíř 1929. Ob., kresby a upr. Zdenka Braunerová. 149 s. Ex. 67/100. Orig. brož. Sáňka neuvádí. 450.-

321. MARTEN, Miloš: Nad městem – Cyklus rozkoše a smrti – Dvě novely. Praha Kuncíř. Svazky 1 – 3 Martenova Díla vydaného Kuncířem (Akkord je sv. 4.) Vyzd. Zdenka Braunerová. Všechna tři díla svázána v plkž. vazbě a orig. ob. jsou přivázány. Plkž. vazba sign. Jenda Rajman. Velmi hezký svazek. Sáňka 983, 1732. 1 000.-

322. MEYRINK, Gustav: Der heisse Soldat und andere Geschichte. München Langen Verlag 1909. Ob. a upr. anonym. 147 s. Orig. brož. Překrásný titul a obálka. 1 500.-

323. Moliére a lékaři. Text J. Tesař, ilustr. Adolf Born. Praha SČB 1999. Vyzd. 3 barev. litografiemi Adolf Born. 23 s. Ex. 424/600. S podpisy spoluautorů. Orig. brož. 600.-

324. Montbron, Fougeret de: Rudá pohovka. Praha Picka 1928. „Doslov" napsal Guillaume Appolinaire. Př. J. Picka. Vyzd. 7 dřevoryt iniciálami Jaroslav Picka. 79 s. Ex. 20/30.Plkž. vazba. Velmi vzácný Pickův tisk z počátků vydávání. Grimm 2, Sáňka 1786. 1 500.-

325. NĚMCOVÁ, Božena: Karla. Obrázek z okolí domažlického. Praha Janská 1926. Ed. Hyperion. Vyzd. Cyril Bouda. 92 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. V ochr. pouzdře. Sáňka neuvádí. 400.-

326. NĚMCOVÁ, Božena: Pohádka o chudých sirotcích a o anděli. České Budějovice Družstevní práce 1940. Vyzd. 4 orig. dřevoryty (front. signován) Karel Štěch. 15 s. Ex. 118/200. Orig. brož. Sáňka 4246. 140.-

327. (Němcová, Božena) KUBKA, František a NOVOTNÝ, Miloslav: Božena Němcová. Praha Neubert 1941. Množství obrazů, foto a reprodukcí. 304 s. Orig. cpl. vazba s intarzovaným koženým reliéfem portrétu B.N. V krabici. Monumentální dílo. 1 000.-

328. NERUDA, Jan: Svatováclavská mše. Praha Picka 1938 (spr. 1944). Kresby Jan Konůpek. Nestr. Ex. 9/50. Orig. brož. Grimm 165, Sáňka 4284. 160.-

329. NERVAL, Gérard de: Očarovaná ruka. Praha Janská 1927. Ed. Hyperion. Návrh vazby a front. Cyril Bouda. 109 s. Orig. ckž. vazba Antonin Tvrdý. Sáňka 1816. 500.-

330. NEUMANN, S.K.: Sen o zástupu zoufajících a jiné básně. Praha Moderní revue 1903. Knihov. Moderní revue sv. 39. 67 s. Orig. brož. Sáňka neuvádí. 400.-

331. NEZVAL, Vítězslav: Valérie a týden divů. Praha Lyra Pragensis 1976. Edice Polyhymnia. Vyzd. 8 orig. barev. sign. lepty Eva Hašková. 115 s. Lepty vytiskli bří. Dřímalovi. Suchá pečeť. 200 čísl. ex., náš je autorský. Orig. brož. v orig. krabici. Velkolepý nakladatelský počin své doby. 4 500.-

332. (Reynek, Bohuslav) Nova et vetera č. 16 a 17. V ppl. vazbě. Stará Říše 1915. V čís. 16 orig. barev. dřev. B. Reynka sv. Eulálie. S orig. ob. Ppl. vazba. Sáňka 566, 567. 400.-

333. (Váchal, Josef) Píseň o němé tváři. Antologie básní o zvířatech. Olomouc Babler 1939. Ed. Hlady. Front. orig. barev. dřev. Josef Váchal. 62 s. Podpisy 2x Reynek, Babler, Šelepa, Kadlec. Ex. 341/350. Orig. brož. Sáňka 4519. 400.-

334. Píseň písní. Praha Knihovna „Grafikony" 1918. Vyzd. 2 orig.barev. dřevoryty a upr. Vladimír Röhling. 31 s. Orig. cpl. vazba v ochr. pouzdře. Sáňka 105. 700.-

335. Písně ostrovů a bídy. Řecké zlomky. Praha Müller 1942. Ob. a vyzd. 2 orig. čb. litografie Ludmila Jiřincová. Nestr. Datovaný podpis Jiřincová. Orig. pap. vazba. Sáňka 4544. 360.-

336. PLATÓN: Obrana Sokratova. Praha Janská 1929. Vyzd. Cyril Bouda. 83 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. Sáňka 1891. 450.-

337. POE, E. A.: Poesie. Praha Škeřík 1928. Překl. V. Nezval. Vazba Vít Obrtel. Ed. Prokletí. 59 s. Ex. 64/200 na Japanu. Orig. ckž. vazba. Sáňka neuvádí. 1 000.-

338. POE, E. A.: Havran. Překl. R. Havel. Stará Říše Florianovi 1942. Ob., front., 1 barev. orig. linoleum Michael Florian. 11 s. Ex. 69/100. Orig. brož. Vzácné vydání Havrana. 100 ex. Sáňka 4558. 700.-

339. POE, E. A.: Havran. Kladno Cipra 1953. Na památku B. Fučíka. Ob., front. titul a 2 menší orig. dřev. František Kobliha. Překl. K. Resler. Nestr. 1 výtisk (spr. alespoň 20 ex.) dedikace Resler. Orig. brož. Front. sign. Kobliha. Sáňka 6785. 1 500.-

340. Praga caput regni. Praha SČB 1913. Vyzd. a upr. František Kysela. 49 s. Ex. 553. Orig. ckž. vazba Antonín Malík. Slavná kubistická kniha v nádherné vazbě v dokonalém stavu. Sáňka 111. 900.-

341. PROCHÁZKA, Arnošt: Diář literární a umělecký. Praha Bradáč 1919. 427 s. Ckž. vazba sign. Josef Brousek –Unhošť. Nádherná vazba, leč poškozená ve hřbetě. Sáňka neuvádí. 1 600.-

342. RACHILDE: Dcera vlčákova. Praha Novák 1921. Překl. B. Reynek. Front. orig. lept a kresba T. F. Šimon. 59 s. Ex. 53/500. Orig. ckž. vazba. Sáňka 118. 600.-

343. RENAUD, Suzanne: Alles de cendre – Křídla z popele. Kroměříž Magnificat 1941. Front. orig. lept Bohuslav Reynek. Nestr. 200 ex. Orig. brož. Sáňka 4671. 1 500.-

344. RENAUD, Suzanne: Tušený úsvit. L’aurore invisivle. Praha SČB a PNP 1982. Vyzd. novotisky grafických listů Bohuslav Reynek. 69 s. 800 ex. Orig. brož. 800.-

345. REYNEK, Bohuslav: Podzimní motýli. Kroměříž Magnificat 1946. Front. orig. sign. barev. suchá jehla Jiří Reynek. Značku vyryl Daniel Reynek. 39 s. Plkž. vazba sign. Jenda Rajman, v ochr. pouzdře. Sáňka 6847. 1 200.-

346. Rukopisy zelenohorský a králodvorský. Praha Janský 1927. Stožár sv. 9. Vyzd. 8 orig. lepty Jan Konůpek. Upr. Karel Dyrynk. Vytiskla Státní tiskárna. 79 s. Se slepotiskem Stožáru. Ex. 6/115. Lepty vytiskl Miro Pegrassi. Podpis Konůpek. Na přídeští ex libris A. Grimm. Orig. pap. vazba s koženým štítkem Antonín Tvrdý. Formátem atypický svazek Stožáru. Sáňka 1976. 1 500.-

347. SEIFERT, Jaroslav: Milostná píseň. Praha SČB+ČS 1953. Vyzd. 8 orig. litografiemi Ludmila Jiřincová. Ed. Ráj knihomilů. Upr. Jaroslav Picka. 95 s. Nerozřez. Dedikace Seifert. Volné archy v orig. ob. Sáňka 6897. 1 200.-

348. SEIFERT, Jaroslav: Píseň o Viktorce. Praha SČB+ČS 1955. Vyzd. 3 orig. sign. mědirytinami a dřevorytem Cyril Bouda. 59 s. Nerozřez. Podpisy Seifert i Bouda. Volné archy v orig. ob. Sáňka 6907. 550.-

349. SEIFERT, Jaroslav: Praha. Výbor veršů z let 1929-1947. Front. orig. sign. lept a kresby Václav Sivko. 58 s. Nerozřez. Podpis Seifert. Orig. brož., ob. mír. poškoz.. Sáňka 6910. 400.-

350. SEIFERT, Jaroslav: Světlem oděná. Praha Borový 1940. Vyzd. kresbami Antonín Procházka. 52 s. Upr. Josef Hochman. Dedikace Seifert. Podpis Procházka. Ex. 54/150. Volné archy v orig. ob. Sáňka 4809. 400.-

351. SEIFERT, Jaroslav: Vlaštovky nad řekou. Několik básní o Praze. Praha SČB+PNP 1962. Ob. a 2 orig. sign. litografie Ludmila Jiřincová. Upr. Josef Sonberg. 28 s. Podpis Seifert. 500 ex. Orig. brož. Sáňka 6931. 1 100.-

352. SEIFERT, Jaroslav: Ruce. Ludmile Jiřincové. Orig. sign. barev. linoryt Ludmila Jiřincová. Podpis Seifert. Dvojlist. 450.-

353. (Sklenář, Zdeněk) Po-Tü –I : Drak z černé tůně. Praha NČSAV 1958. Ob., 5 orig. barev. litografií a upr. Zdeněk Sklenář. 61 s. Orig. brož. Sáňka 6797. 1 000.-

354. SCHMIED, R. J.: Carlos a Nicolas. Stará Říše Florianová 1927. Dobré dílo sv. 92. Př. B. Reynek. Vyzd. ručně kolor dřevoryty Michael Florian. 202 s. Ex. 37C/300 na velinu. Ckž. vazba. Umělecká vazba, neidentifikováno. Pěkný tisk. Sáňka 2007. 1 200.-

355. SCHWOB, Marcel: Král se zlatou maskou. Brno Pojer 1934. Ed. Atlantis sv. 25. Front. orig. litografie Toyen. 172 s. Ex. 183/350.Orig. brož. Důležitá bibliofilie. Sáňka 4853. 1 300.-

356. SOVA, Antonín: Pankrác Budecius, kantor. Quasilegenda. Praha Československý spisovatel 1954. Vyzd. 12 orig. sign. barev. kamenorytinami a kresbami cyril Bouda. 87 s. Váz. v orig. ob. V našem výtisku všechny kamenorytiny podepsány. Sáňka 6902. 450.-

357. Stará Říše – konvolut 2 svazků Calzini, Rafael: Kristus a vetřelec. 1923. Titul a upr. Josef Váchal. Kuzmin, Michael: Hrdinské činy Alexandra Velikého. Ilustr. Otto Coester. 2 svazky v orig. brož. 300.-

358. (Váchal, Josef) ŠIMÁNEK, Josef: Božstva a kulty. Praha Šimánek 1910. Ob., titul, 5 orig. barev. dřevorytů a čb., upr. Josef Váchal. Nestr. Ex. 39/200. Orig. brož. Sáňka 131 3 000.-

359. (Švabinský, Max) PRAŽÁK, František: Dětství Maxe Švabinského. Praha Petr 1949. Front. orig. sign. lito Max Švabinský. Upr. Cyril Bouda. 50 s. Nerozřez. Ex. 386/550. Orig. brož. Sáňka 6801. 240.-

360. TOMAN, Karel: Měsíce. Praha Borový 1918. Ed. Zlatokvět. Kresby a upr. Zdeněk Kratochvíl. Nestr. Orig. brož. 300.-

361. TOMAN, Karel: Básně. Praha Borový 1925. Vazba, předsádky a upr. Antonín Chlebeček. 121 s. Přednostní ex. v orig. ckž. vazbě v ochr. pouzdře. Velmi zdobná nakl. vazba. Sáňka 1126. 550.-

362. VERLAINE, Paul: Moudrost. Brno Pojer 1929. Ed. Atlantis sv. 3. Vyzd. Mme. R. Bechetoille. Překl. Bohuslav Reynek. 116 s. Ex. 10/50 na japanu. Podpisy Bechetoille i Reynek. Plperg. vazba, na přídeští exlibris barev. dřev. sign. Florian. Nejvzácnější svazek Atlantidy. Sáňka 2117. 550.-

363. VILLIERS de l‘ Isle Adam, Georges: Tribulat Bonhomet. Praha Neumannová 1912. Knihy dobrých autorů. Ob., front. a upr. František Kobliha. 177 s. Orig. brož. Krásně zachovaný svazek. Sáňka 444. 360.-

364. VILLON, Francois: Le Petit Testament. Praha Žikeš b.d. Front. orig. sign. lept. Viktor Stretti. Upr. Karel Dyrynk. 45 s. Ex. 16/85. Orig. kart. Vzácný a velmi elegantní tisk. Vložen nakl. leták. Sáňka 1155. 1 800.-

365. Villon očima Ludmily Jiřincové. Praha SČB 1955. Ob. a front.(orig. sign. litografie) Ludmila Jiřincová. 25 s. Nerozřez. Orig. brož. Sáňka neuvádí. 360.-

366. WILDE, Oscar: Balada o žaláři v Readingu. Praha Neumannová 1919. Knihy pro bibliofily. Vyzd. ob. a orig. dřevoryty František Kobliha. 56 s. Orig. brož. Sáňka 306. 300.-

367. (Váchal, Josef) ZACHAR, Otakar: Z dějin spiritismu v minulosti. Praha Zachar 1914. Titul a orig. dřevoryty Josef Váchal. 101 s. Orig. brož. Sáňka 684. 1 500.-

368. ze Žerotína, Karel st.: Apologia neb obrana ode mne… Praha Janský 1928. Stožár sv. 10. Vydáno u příležitosti Výstavy soudobé kultury v Brně. Front. mědirytinu podle návrhu C. Boudy vyryl E. Karel. 46 s. Ex. 65/100. Plkž. vazba sign. Atelier Krupka, v ochr. pouzdře. Sáňka 2194. 1 300.-

XII. Knihy a obálky

369. ČECH, Svatopluk: Hanuman. Bajka. Topič 1896. Ob.a upr. Viktor Oliva (?) 99 s. Orig. brož. Vynikající stav. Občas uváděno jako obálka F. Kupky. 400.-

370. Zlatý věk. Almanach kostýmního večera umělecko průmyslové školy pražské. Praha Unie 1904. Red. Adolf Wenig. Upr. a ilustr. mj. Jaroslav Benda, F. Kysela, J. Wenig. Texty mj. J. Müldner, bří. Wenigové, O. Theer. Nestr. Ppl. dobová vazba. Mimořádně závažný sborník s významnými ilustracemi. 1 200.-

371. POE, E. A.: Dobrodružství Arthura Gordona Pyma. Praha Symposion-Kosterka b.d. Ob. B. Nátek. 232 s. Cpl. vazba. Mimořádně vzácný svazek Symposionu. Pozoruhodná obálka. 300.-

372. KLETZEL, Jan: Vigilie padajících květů. Praha Hejda a Tuček 1906. 46 s. Orig. brož. Těžko dostupný text zapomenutého básníka. Krásný tisk na ručním papíře. 240.-

373. PRZYBYSZEWSKI, Stanislav – konvolut 2 svazků Pro štěstí. Praha Otto 1906. 71 s. Orig. cpl. vazba. – De profundis. Král. Vinohrady Adámek (Moder. bibliot.) 1905. 88 s. Orig. cpl. vazba. 260.-

374. VESELÝ, A.P.: Omladina a pokrokové hnutí. Trochu historie a trochu vzpomínek. Vinohrady Omladináři-Devadesátníci b.d. S fotografiemi. 261 s. Orig. brož. 400.-

375. PÉLADAN, Joséphin: Filosofie rozkoše. Praha Moderní bibliotéka 1913. Ob. a upr. Jaroslav Benda. 63 s. Orig. brož. výborný stav. 300.-

376. BUSSY Rabutin, Roger: Galská kronika lásky. Úvod A. de Saint-Beuve. Praha Moderní bibliotéka 1913. Ob. a upr. Jaroslav Benda. 108 s. Obsahuje výtah z katalogu Moderní bibliotéka. Orig. brož. 240.-

377. ČELAKOVSKÝ, F. L.: Ohlas písní českých a ruských. Praha Hladký 1923. Ob., front., titul a dřev. Antonín Chlebeček. Knihovna Ratolest. 60 s. Orig. pap. vazba. 240.-

378. MÁCHA, K.H.: Máj. Báseň. Praha Janda 1941. Ob. a 7 kreseb Jan Zrzavý. Upr. Oldřich Menhart. 87 s. Podpis Zrzavý. Orig. brož. Krásný podepsaný exemplář. 500.-

379. WEINER, Richard: Usměvavé odříkání. Praha Weiner b.d. (spr. 1914). 97 s. Dedikace Weiner. Orig. brož. Nesmírně vzácný tisk s dedikací. 1 000.-

380. WEINER, Richard: Mezopotámie. Praha Srdce 1930. 63 s. Orig. brož. Zásadní téměř se nevyskytující sbírka. 600.-

381. WEINER, Richard: Třásničky dějinných dnů. Brno Typografie 1919. Ob. a upr. anonym. 129 s. Orig. brož., mír. poškoz. Vzácně se vyskytující Weinerova kniha. 600.-

382. HALAS, František – konvolut 2 svazků Kohout plaší smrt. Praha Plejada 1930. Front. Jindřich Štyrský. Cpl. vazba – Pod Zvičinou. Faksimile rukopisu. Ilustr. A. Wachsmann. Dvůr Králové 1940. Přeložený list formátu A3. 200.-

383. KLÍMA, Ladislav: Utrpení knížete Sternenhocha. Groteskní romanetto. Praha Plejada 1928. Vazba a upr. Vít Obrtel. Fotoportrét L. Klímy K. Jičínský. 169 s. Ex. 217 ze 300 na Japanu banzay. Orig. cpl. vazba. Nádherný exemplář zásadního Klímova díla. 1 000.-

384. KLÍMA, Ladislav: Cierpienia ksicia Sternenhocha. Přel. Jacek Balouch. Krakov Wydawatelstvo LK 1980. Ob. a ilustr. Barbara Ziembicka-Soltvsik. 139 s. Dedikace překladatele. Orig. brož. 200.-

385. SEIFERT, Jaroslav – konvolut 3 tisků s podpisem Dokud nám neprší na rakev. Práce 1947. Orig. brož. – Maminka. Čs. 1954. Ob. a il. Jiří Trnka. Váz. v orig. ob. – Býti básníkem. ČS 1984. Ob. a il. Jiří John. Váz. v orig. ob. 450.-

386. SEIFERT, Jaroslav – konvolut 3 dedikovaných tisků Jaro sbohem. Melantrich 1937. Ilustr. F. Bidlo. Orig. brož. – Kamenný most. Borový 1944. Ilustr. Karel Svolinský. (Podpis). Orig. brož. – Přilba hlíny. Práce 1946. Ob. a il. Richard Weiner. Orig. brož. 550.-

387. HOLAN, Vladimír: Vanutí. Verše. Praha Borový 1932. Ob. Eduard Milén. 42 s. 1. vydání. Orig. brož. Tento exemplář v litograf. obálce s Milénovou signaturou, většina 1. vyd. však pouze v typograf. obálce s F.B., i když je tiráži jako autor obálky uvedenMilén. Obálka tohoto 1. vyd. se nevyskytuje. 360.-

388. HOLAN, Vladimír: Oblouk. Praha Borový 1941. Ob. Josef Hochman. 45 s. II. Vyd. Podpis Holan. Orig. brož. 260.-

389. HOLAN, Vladimír: Triumf smrti. Praha Melantrich 1936. II. vydání. 36 s. Dedikace Holan z r. 1962. Na přídeští exlibris. Pap. vazba (L. Růžička?). 300.-

390. HOLAN, Vladimír: Prostě. Praha ČS 1954. Ob., front. a kresby František Tichý. 45 s. Podpis Holan v tiráži. Volné archy v orig. ob. 400.-

391. HOLAN, Vladimír: Tři. Praha SČB 1957. Ráj knihomilů. Kresby František Tichý, upr. Jaroslav Picka. 50 s. Podpis Holan na titulu. Volné archy v orig. ob. 400.-

392. HOLAN, Vladimír: Víno. Praha RaJ 1970. Vyzd. A upr. Eugen Weidlich. 26 s. Ex. 162/250. Volné archy v orig. ob. 300.-

393. Poesie Tchécoslovaquie contemporaine. Antologie. Praha Artia 1958. Ob. a upr. Václav Bláha. 191 s. Podpisy J. Seifert, F. Hrubín, V. Závada a L. Stehlík. Váz. v orig. ob. 400.-

394. List pro literaturu – roč. 1990 a 1991. Komplet. Roč. 1., č. 1-8. Brno Blok 199091. Celkem 10 čísel. Význačný časopis. 260.-

395. Obratník. Poetická revue. Čísla 1 – 16. Praha Klub poesie 1994. V sešitech. 400.-

396. BARTUŠEK, Antonín: Tanec ptáka Emu. Praha Svoboda 1969. Front. Bohuslav Reynek. 58 s. Dedikace autora. Orig. brož. Náš ex. má front. lícovou stranou otočenou od titulu a Reynkův světlotisk je tužkou autorem podepsán. 450.-

397. SMAZALOVÁ, Šárka: Dospívání. Praha-Kladno Cipra 1978. Přátelům pro vzpomínku na Šárku vydali rodiče Š.S. Front Šárka Smazalová. Nestr. Několikvýtisků na ručním lisu. Poznámka V. Justl. Orig. brož. Šárka Smazalová spáchala v říjnu 1968 jako třiadvacetiletá sebevraždu. 300.-

398. HIRŠAL, Josef: Noclehy s klekánicí. Praha Petr b.d. Ob. a upr. Jaroslav Šváb. 43 s. Orig. brož. Důležitá sbírka. 200.-

399. LANGER, František: Pět povídek z vojny. Charbin-Vladivostok Inform. Osvětový odbor čsl. Vojska na Rusi 1920. 102 s. Dedikace na titulu autor? Ppl.vazba. 300.-

400. GRANATIER, Anton: Roztrúsení sme po celom svete. Bratislava Národná rada 1934. 31 s. Orig. brož. Fotomontážní obálka. 240.-

401. MARENČIN, Albert – BARON, Karol: Okamih pravdy. Dolný Kubín soukr. tisk 1971. Kresby Karol Baron. Upr. Juraj Mojžíš. 19 s. Dedikace všech autorů. Ex. 61/100. Kultovní vydání. Malý skvost. 1 200.-