32. AUKCE - ATA Český antikvariát
32. aukce
6. prosince 2008, 14.00 hod.

umění, A. Mucha, grafika a kresby,
avantgarda, bibliofilie

pátek, 5. prosince 2008, 11 – 18 hod.
sobota 6. prosince 2008, 10 – 11.30 hod.

I. Umění – Art 1–54

II. Grafika a kresby – Graphic art and drawings 55–118

III. Avantgarda – Avant-garde 119–136

Avantgarda – Avant-garde 137–176

IV. Časopisy – Journals and magazines 177–202

V. Iudaica 203–220

VI. Varia 221–262

VII. Bibliofilie – Bibliophily 263–272

Bibliofilie – Bibliophily 273–365

VIII. Knihy – Books 366–409

I. Umění – Art

1. SUDEK, Josef: Cykly fotografií l. Katalog výstavy. Okno mého ateliéru - Moje zahrádka – Zátiší –Poznámky –Portréty. Plzeň Praha KSPP + Umprum 1983. Nestr. Text a 16 celostr fotografií. Orig. brož
500.-

2. SOUČEK, Ludvík: Zdenko Feyfar. Praha Odeon 1977. Ob. a upr. Libor Fára.Ed. Umělecká fotografie sv. 37. 26 s. textu a 79 foto Zd. Feyfar. Orig. brož.
240.-

3. Praha – 16 náladových fotografií architekta Vaňka. Praha nakl. R. Kmoch b.d. 16 pohlednic v orig. pap. přebalu
240.-

4. REICHMANN, Vilém: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1984. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob.
1 200.-

5. LAUSCHMANN, Jan: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1984. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob.
950.-

6. KOBLIC, Přemysl: Fotografování v plenéru. Krajina, architektura, portrét, detail, reportáž. Praha Odeon 1937. Ed. „Fotografie objevuje svět" sv. 2. Red. Jaromír Funke. 80 s. Orig. brož. Ob. mír. poškoz.
700.-

7. Fotografie 1928-1958. Praha SNKLHU 1959. Album 20 bromografií. Vybral Josef Prošek. Volná foto 300x250 v orig. cpl. deskách, mj. Drtikol, Sudek, Hák. Very good condition
17 000.-

8. VÍTEK, Miloš: Svědectví o Mauthausenu 1942 a Dachau 1945. Brno Klub Kounicových kolejí, Nakl. polit. vězňů 1946. Ob. a upr. Zdeněk Rossmann a kresby Lev Haas. Ed. Svědectví a dokumenty sv. 1. Velké množství fotografií. 100 s. Váz. v orig. ob. Pietní kniha, nádherná typografie.
600.-

9. Střelice 9. V. Střelice Sokol 1946. Tisk na památku padlých při osvobozovacích bojích v květnu 1945. Nestr. Vlepeno 11 orig. fotografií z května 1945. Náklad neuveden ale velmi malý. Vloženo v pap. přebalu.Dokumentární dílo s originálními  fotografiemi. Vzácné
1 000.-

10. ZENGER, Zdeněk M.: Vzestup a pád pomníku J.V. Stalina. Minicyklus 7 orig. fotografií z časů budování a likvidace Stalinova pomníku. Autor vytvořil dílo pouze pro sebe. V ochr. pouzdře. Unikát.
1 200.-

11. Bau und Wohnung. Stuttgart Wedekind 1927. Herausgegeben vom Deutschen Werkbund. Plánky a foto. 152 s. Orig. cpl. vazba
2 200.-

12. Die schöne Wohnung. Wohnräume der Gegenwart in 225 Abbildungen mit praktischen Erläuterungen von Hans Eckstein. München Bruckmann 1934. 120 s. Orig. brož.
1 000.-

13. Die schöne Wohnung. Beispiele neuzeitlicher deutsche Wohnräume. Einleitung von Hans Eckstein. München Bruckmann 1931. 120 s. Orig. brož.
1 000.-

14. Das ideale Heim – konvolut 12 čísel
Schweitzerische Monatschrift für Haus, Wohnung, Garten. Winterthur Schönberger 1942-47. Fotovyobr., nábytek, doplňky, architektura atd. Volné sešity
600.-

15. SCHNECK, Adolf, G.: Das Polstermöbel. Stuttgart Hoffmann 1933. 267 vyobrazení, 89 s. textu. Brož.
600.-

16. SCHNECK, Adolf, G.: Fenster aus Holz und Metall. Stuttgart Hoffmann 1932. 145 foto vyobr. a nákresy. 122 s. Orig. brož. s ob.
700.-

17. SCHNECK, Adolf, G.: Türen in Holz und Metall. Konstruktion und Maueranschlag. Stuttgart Hoffmann 1933. 138 foto a velké množství nákresů. 93 s. Brož.
600.-

18. LOTZ, Wilhelm: Wie richte ich meine Wohnung ein? Modern, gut, mit welchen kosten? Berlin Reckendorf (1930) 2. vyd. 192 s. S foto vyobr. Orig. brož., ob. poškoz.
400.-

19. Architektura. Časopisy Stavba, Stavitel a Styl 1939 - 1941. Red. Ol. Starý. S mnoha fotografiemi a plány. 300+292+300 s. 3 svazky v ppl. vazbách.
450.-

20. MEDKOVÁ, Jiřina: Povídání o českém skle. Praha SPN 1979. Ob. a upr. Jaroslav Šváb. 129 reprodukcí 232 s. Váz. v orig. ob.
400.-

21. AUGUSTA, J.M.: Rukověť sběratelova. Praha Král. Vinohrady Bradáč 1927. Vyzd. a upr. Zdenka Braunerová. S mnoha přílohami. 1012 s. Orig. plkž. vazba. Dodnes nezbytná příručka každého sběratele.
3 000.-

22. NOVÁK, Arthur: Klíček ke grafickým uměním. Praha Engst 1946. Ob. Cyril Bouda, upr. Method Kaláb. 94 s. textu. Tento přednostní ex. obsahuje navíc 15 orig. sign. grafických příloh mj.: F. Kobliha, M. Švabinský, L. Jiřincová. Orig. brož.
1 500.-

23. ŠIMON, T.F.: Příručka umělce – grafika. O technikách rytiny, leptu a barev. leptu. Praha Štenc 1921. Četná vyobrazení, 7 orig. příloh. 112 s. Orig. plkž. vazba, mír. poškoz ve hřbetu
950.-

24. MATĚJČEK, Antonín – ŽÁKAVEC, František: Dílo Josefa Mánesa I. –III. Praha Štenc 1920-1927. Národní písně, Lid československý, Rukopis královédvorský. Orig. cpl. vazby
450.-

25. SALMON, André: André Derain. Paris Ed. Des Chroniques du Jour 1929. 33 ilustrací + 30 tabulí. 53 s. Ex. 260/400. Podpis na předsádce Derain. Orig. brož. Vážně poškoz. pap. hřbet, vzácně podepsané monografie.
900.-

26. LANG, Lothar: Expresionistische Buchilllustration in Deutschland 1907-1927. Leipzig 1975. 242 s. Barev. a čb. reprodukce děl německých expresionistů. Váz. v orig. ob., v ochr. pouzdře. Nevyskytující se příručka pro sběratele, galeristy a antikváře.
1 200.-

27. /Kokoschka, Oskar/ Oskar Kokoschka entwürfe für die Gesamtausstatung zu W.A. Mozarts Zauberflötte. Salzburg Welz 1955.Ob. a 17 barev. reprodukcí kreseb – návrhy scén a kostýmů k Mozartově Kouzelné flétně Oskar Kokoschka. 18 s. textu. Dat. (1955) podpis O. Kokoschka. Orig. brož. Signed by Kokoschka
600.-

28. / Posters/ Secese – konvolut 2 katalogů
- 100 secesních plakátů 1887-1914. Katalog výstavy 1966
- Polská secesní knižní grafika a plakát. Katalog výstavy 1979.
400.-

29. NOVOTNÝ, Miroslav: Jan Konůpek – Ex libris a příležitostná grafika. Úvaly Rytíř 1933. Front. foto J. Konůpka. S množstvím reprodukcí. Tento ex. 65/70 přednostních, podpis Konůpek + 3 orig. lepty, (2 z nich sign.) Nestr. Nerozřez. Přiloženo: Ex librisy Mikuláša Galandu. Bratislava 1970. 42 ex libris na volných listech v orig pap. přebalu.
950.-

30. MRÁZOVÁ, Marcela: Josef Váchal a kniha. Praha NČVU 1968. Edice Olisbos sv. 28. Upr. St. Odvárko. S reprodukcemi Váchalova díla Vigilie o hodině hrůzy. 600 ex., volné listy v orig. ob. Soupis Váchalových tisků. Přiloženo: Josef Váchal – Dílo. Katalog výstavy V Roudnici n. /L. 1984.
600.-

31. Topičův salon – konvolut 8 výstavních katalogů
40. léta – Fr. Tichý, J. Krejčí, K. Černý, J. Zrzavý, J. Šíma, B. Lacina, Dítě vidí svět, Z. Seydl. Orig. brož.
400.-

32. František Janoušek – Posmrtná výstava SVU Mánes XII/1947. S úvodní básní Jiřího Koláře a texty J. Chalupeckého a V. Nebeského. S podobiznou F. Janouška a jeho básní. 8 reprodukcí, nestr. Orig. brož.
400.-

33. Vilímkova galerie – konvolut 2 katalogů
- František Hudeček. Katalog výstavy 1947. Úvodní báseň Jiří Kolář, text J. Kotalík. Ob. a 8 reprodukcí. Nestr. Orig. brož.
- Alén Diviš – oleje a kresby. Praha 1948. Úvod. Text Jaromír Pečírka. Front.-foto A. Diviše. 12 reprodukcí. Orig. brož.
500.-

34. Aktuální tendence českého umění – katalog výstavy
Praha 1966. Text česko-francouzský. Vydala Česká sekce Mezinár. Sdružení výtvarných kritiků. 75 s.textu – medailony malířů, 75 reprod. děl – O. Zoubek, J. Zrzavý, L. Zívr, A. Veselý, V. Tikal, A. Šimotová, Z. Sýkora, J. Preclík, V. Kiml, J. Jíra, V. Boudník, V. Boštík aj. Orig. brož. Obsahuje jména malířů budoucnosti. Vzácné
600.-

35. Křižovatka a hosté – katalog výstavy
Nová citlivost 1968. Vystaveni mj.: Boštík, Grygar, Kolář, Malich, Sýkora. S reprodukcemi. Orig. brož.
400.-

36. Konvolut 2 výstavních katalogů
- Výstava mladých Praha Úluv 1965
- Jiří Balcar – Špálova galerie 1966, na titulu podpis Balcar
360.-

37. UDS – katalog tématické výstavy 1966
(Teige, Toyen, Tikal, Medek, Medková, Istler, Nožička, Hrstka, Spanlangová) S reprodukcemi.
300.-

38. Dílo Evy Štikové. Praha PNP 1972. Ilustr. Dana Puchnarová – 4 orig. litografie. 43 s. Nerozřez. Orig. brož.
300.-

39. KUNDERA, Ludvík: Dada. Praha Jazzová sekce 1983. Ob. s použitím díla H. Arpa, úprava Joska Skalník. Řada ilustrací. 262 s. Orig. brož.
360.-

40. KLEY, Heinrich: Leut und Viecher. Album. München Langen b.d.(1913). 64 s. s ilustracemi. Orig. cpl. vazba. Bizarní erotické dílo
1 200.-

41. /Preissig, Vojtěch/ L‘ Assiete au Beuerre No 100. Paris 1902. Les joies du foyer. Panneaux décoratifs…par Vojtěch Preissig. (Broučci). Str. průběžně. Orig. sešit.Ve výborném stavu.
1 400.-

42. /Kupka, František/ L‘ Assiette au Beurre. Europa. War, Guerre, Krieg. Numero Illustré international. Paris 1907.No 324. Ilustr. mj. František Kupka, Alfréd Kubín, W. Crane. Orig. brož.,rozpadlé ve hřbetě. Vzácné, nevyskytující se číslo.
1 600.-

Alfons  Mucha

43. /Mucha, Alfons / Katalog výstavy obrazů Alfonse M. Muchy. Z cyklu „Slovanská epopeje". Praha Klementinum 1919. Nestr. 6 celostr. reprod. Orig. brož. Velmi vzácný katalog.
1 000.-

44. / Mucha, Alfons/ Zlatá Praha 1901, roč. 18. 8 Muchových reprodukcí na různá témata (str.1- 432). Orig. cpl. vazba
1 000.-

45. /Mucha, Alfons/ Praha Paříži. Praha Kočí b.d. (1900?). 20 reprodukcí děl mj. Hofbauer, Špilar, Jansa, Kaván, Kotěra. Volné listy vloženy v orig. ppl. deskách s výzdobou Alfonse Muchy. Ve výborném stavu
1 800.-

46. /Mucha, Alfons/ Letem českým světem. Půl tisíce fotografických pohledů z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. Praha Vilímek b.d. Vazba Alfons Mucha. Nestr. Orig. cpl. vazba. Ve výborném stavu
2 000.-

47. /Mucha, Alfons/ La Plume 1898. No 224. Ob. barev. litografie Alfons Mucha. Str. průběžně. Orig. brož
1 800.-

48. /Mucha, Alfons/ La Plume 1899. No 256. Ob. barev. lito Alfons Mucha. Str. průběžně. Orig. brož. Ob. mír. poškoz.
1 600.-

49. /Mucha, Alfons/ L‘ Illustration- Numero de Nöel 1896. 2 celostr. barev. ilustr. Alfons Mucha. (Le Rout de la Table – La Bairaz de Laline). 24 s. Orig. sešit
1 200.-

50. /Mucha, Alfons/ Figaro de Nöel 1897. Paris Figaro 1897. 6 barev. ilustrací Alfons Mucha. ( Le Fou, Legende.. – La Danse..) Barev. obálka Francois Flameng, il. Mj. A. Moreau, K. Kowalski. Str. průběžně Ob. mír. poškoz.
1 500.-

51. /Mucha, Alfons/ L‘ Énergie Francaise 1907. No. 117. Ob. Alfons Mucha. Str. průběžně Orig. sešit.
400.-

52. /Mucha, Alfons/ L‘Estampe Moderne 1898. No 12. Obálka dvoubarev. zinkografie Alfons Mucha. Orig. sešit
600.-

53. /Mucha, Alfons/ L’Habitation pratique 1910. Ob. Alfons Mucha. Orig. sešit., mír. poškoz.
400.-

54. /Mucha, Alfons/ L‘ Illustré Soleil du Dimanche 1897. Obálka barevná litografie Alfons Mucha., 300x240, sign. v desce LD. Representativní dílo.
20 000.-

II. Grafika a kresby – Graphic art and drawings

55. BRÖMSE, August – konvolut 3 grafických listů
- bez názvu – Postavy ve víru, nedat., lept 192x145, sign. pozůst. štítkem
- bez názvu – Venkovská hospoda, nedat. Lept 105x153, sign. poz. štítkem
- bez názvu – Výjev z mytologie, nedat. Lept 82x187, sign. tužkou PD
1 200.-

56. BRÖMSE, August: Bez názvu – Bizarní dvojice. Nedat. Akvarel 285x205. Sign. pozůstalostním štítkem na rubu. Nalepeno na papíře. Volný list.
2 400.-

57. BRÖMSE, August: Bez názvu – Pád. Nedat. Tempera 205x145. Sign. pozůst. štítkem. Nalepeno na papíře.
2 800.-

58. BRÖMSE, August: Bez názvu – Dívčí tvář. Nedat. Tempera 167x104. Sign. pozůst. štítkem. Nalepeno na papíře.
2 000.-

59. ČAPEK, Josef: Děti pod lampou. (1918). Linoryt 170x145, hnědý otisk. Nesign. Paspart.
5 000.-

60. ČAPEK, Josef: Dívčí hlava (1918). Linoryt 245x190, hnědý otisk. Nesign. Paspart.
7 000.-

61. ČAPEK, Josef: Tvář z biografu (1918). Linoryt 255x165, černý otisk. Nesign. Paspart.
10 000.-

62. ČAPEK, Josef: Žena (1918). Linoryt 240x175, hnědý otisk. Nesign. Paspart.
5 500.-

63. DLOUHÝ, Bedřich: Doma. 1998. Litografie 162x240. Sign. a dat. tužkou PD. Členská premie SVU Mánes. Volný list
500.-

64. FULLA, Ludo: Ex libris Bed. Beneš Buchlovan. Nedat. (1926). Kolorovaný linoryt 102x75. Sign. tužkou PD. Paspart.
2 200.-

65. JIRÁNEK, Miloš: Bez názvu – Oběšenci. Nedat. Barev. dřevoryt 240x180. Sign. tužkou PD. Paspart.
4 000.-

66. JIRÁNEK, Miloš: Oběšenci. Nedat. Kresba tuší 235x150. Nesign. Paspart. Jiránkovo dílo se prakticky nevyskytuje. Z významné pražské sbírky
4 000.-

67. JIŘINCOVÁ, Ludmila: Dívčí tvář. 1946. Litografie 80x55. Sign. tužkou PD. Č.tisku 19/20. Volný list. Rybička nezjištěno.
600.-

68. JIŘINCOVÁ, Ludmila: PF 1946. Novoročenka B. Rakušana na rok 1946. Litografie 118x 80. Sign. tužkou PD. Volný list. Rybička 224
400.-

69. JIŘINCOVÁ, Ludmila: PF 1947. Novoročenka B. Rakušana na rok 1947. Litografie 105x90. Sign. tužkou LD. Volný list. Rybička 248
400.-

70. JIŘINCOVÁ, Ludmila: PF 1948. Novoročenka M. Jerseye. Litografie 142x100. Sign. tužkou PD. Volný list Rybička 267.
400.-

71. JIŘINCOVÁ, Ludmila: Srdcová dáma. Nedat. Barevný linoryt 160x87. Sign. tužkou PD. Volný list.
400.-

72. KONŮPEK, Jan: Zátiší. Nedat. Lept 72x100. Sign. tužkou PD Volný list.
400.-

73. KONŮPEK, Jan: Svůdce. 1933. Kresba s akvarelem 400x275. Sign. a dat tuší PD. Volný list. Kresba s pornografickým podtextem
2 700.-

74. KONŮPEK, Jan: Bezpečná cesta. 1940. Lept 245x172. Sign. tužkou PD. Paspart.
900.-

75. KUBIŠTA, Bohumil: Prosba (1918). Dřevoryt 245x156. Nesign. Paspart. Příloha Kubištovy monografie.
6 500.-

76. KULHÁNEK, Oldřich: Blick. 1984. Barev. lept 285x210. Autorský tisk. Sign. a dat. tužkou PD. Volný list.
2 600.-

77. KULHÁNEK, Oldřich: Přítelkyně aneb Sladké tajemství. 1984. Barev. lept 485x320. Sign. v desce a tužkou PD. Autorský tisk. Volný list. Representativní dílo
4 500.-

78. LHOTÁK, Kamil: Domácí zátiší s gramofonem. 1958. Litografie 155x110. Sign. a dat. tužkou PD. Rám., zaskl.
800.-

79. LIBSCHER, Karel: Dívka s růžemi. Nedat. Chromolitografie (?) 145x240. Sign. tužkou PD. Volný list. Půvabné.
1 000.-

80. ORLIK, Emil: Regentag in Kjoto /Deštivý den v Kjótu/. B.d. Lept s akvatintou 162x111. Sign. tužkou PD. Volný list
1 500.-

81. ORLIK, Emil: Blinder Araber mit Kind /Slepý Arab s dítětem/. B.d. Lept 230x120. Sign. tužkou PD, č. tisku 76/100. Volný list.
2 000.-

82. ORLIK, Emil: Oása. B.d. Lept 202x300. Sign. tužkou PD. Č. tisku 22/130. Volný list
2 500.-

83. ORLIK, Emil: Japanische Skizzen. /Japonské skizzy/. B.d.Čárkový lept 120x111. Sign. tužkou PD. Č. tisku XXVII/XXX. Volný list.
2 200.-

84. ORLIK, Emil: Dämmerung /V soumraku/. 1898. Lept s mezzotintou 160x113. Sign. a dat PD. Volný list.
2 800.-

85. ORLIK, Emil: Biedermeier. B.D. Lept 55x25. Sign. tužkou PD. Volný list.
1 200.-

86. ORLIK, Emil: Weibliches Akt / Ženský akt/. B.d. Lept 104x60. Sign. tužkou PD. Volný list.
1 700.-

87. ORLIK, Emil: Friki Massary. B.d. Lept s akvatintou 260x200. Sign. tužkpi PD. Volný list.
3 500.-

88. ORLIK, Emil: Japanerin in Winterkleid. /Japonka v zimním šatě/. B.d. Lept 240x160. Sign. tužkou PD. Volný list.
3 300.-

89. ORLIK, Emil: Rutta-Tutta (kolovrátkář). 1901. Barev. litografie 320x400. Sign. v desce. Paspart., rám., zaskl.
4 500.-

90. PANUŠKA, Jaroslav: Hrad. Nedat. Barevná litografie 405x560. Sign. v desce PD. Rám. zaskl.
1 000.-

91. PUKL, Vladimír: Tahitské intermezzo 4. 1932. Dřevoryt 445x340. Sign. suchou pečetí a tužkou PD. Paspart., rám., zaskl. Slepotiskové razítko galerie Hluboká. (tento list byl jako řada jiných nedopatřením soudu zabaven, opatřen slepotisk. razítkem galerie. Na základě nového rozhodnutí soudu majiteli vrácen už s vyraženou značkou.)
12 000.-

92. REYNEK, Bohuslav: Pieta. Nedat. Monotyp 245x160. Sign. tužkou PD. Paspart. Nádherný list.
24 000.-

93. SOUČEK, Jan: Babylonská věž. 1987. Lept s akvatintou 296x390. Sign. a dat tužkou PD. Č. tisku 18/60. Volný list.
2 800.-

94. SYCHRA, Vladimír: Dáma se slunečníkem. 1940. Barev. litografie 400x350. Sign. a dat. tužkou PD. Volný list.
800.-

95. ŠALAMOUN, Jiří: Bez názvu – Draci. 1973. Barev. litografie 127x180. Sign. a dat. tužkou dole uprostřed. Čís. tisku 26/60. Paspart.
900.-

96. ŠERÝCH, Jaroslav: Bez názvu – Abstrakce. 1983. Barev. komb. technika 330x220. Sign. a dat tužkou PD. Č. tisku 56/75. Paspart.
2 200.-

97. ŠIMON, T. F.: Bukinisté na pařížském nábřeží. Nedat. Barev. lept 315x405. Sign. suchou pečetí v obraze a tužkou PD Paspart, rám., zaskl.
3 000.-

98. ŠIMON, T.F.: Bukinisté před Notre Dame. Nedat. Barev. lept 305x 360. Sign. suchou pečetí v obraze a tužkou PD( pod paspartou.) Paspart., rám. zaskl.
3 000.-

99. ŠVABINSKÝ, Max: Apokalyptický jezdec. 1944. Litografie 275x204. Sign. a dat. tužkou PD. Podepsaná dedikace z r. 1945. Rám- zaskl. Páleníček 498
7 000.-

100. ŠVABINSKÝ, Max: Satyr předpovídá vzlet člověka do vesmíru. 1945. Litografie 275x203. Sign. tužkou PD. Rám. zaskl. Páleníček 501
6 000.-

101. ŠVABINSKÝ, Max: Trojoký Jupiter. 1944. Litografie 273x200. Sign. tužkou PD. Dedikace LD. Rám. zaskl. Páleníček 490.
6 000.-

102. ŠVABINSKÝ, Max: Hymnus na moře v noci. 1944. Litografie 277x204. Sign. tužkou PD. Rám. zaskl. Páleníček 493.
8 000.-

103. ŠVABINSKÝ, Max: Pamětní list. Nedat. (1929). Kresba tuší 425x330. Sign. tuší uprostřed spolu s poznámkou „ tož tak to asi vypadá". Návrh na pamětní list SVU Mánes. (pod. č. 236 Páleníčkova soupisu – suchá jehla). Paspart., rám. zaskl.
4 500.-

104. ŠVABINSKÝ, Max: U stavu II. 1903. Litografie s barevným podtiskem 565x678. Sign. v desce PD. Premie časopisu „Die graphische Künste". Volný list. Páleníček 19. Poškozeno na okrajích.
1 200.-

105. ŠVABINSKÝ, Max – konvolut 3 sign. litografií
PF 1949 a poděkováním 1958
360.-

106. ŠVABINSKÝ, Max – konvolut 2 sign. litografií
S obsáhlými dopisy 1945, 1947
900.-
107. ŠVABINSKÝ, Max – konvolut 5 sign. litografií
S drobnějšími přípisy 40. a 50. léta
1 400.-

108. ŠVABINSKÝ, Max – konvolut 5 volných sign. litografií
40. léta
1 400.-

109. ŠVABINSKÝ, Max: Vlastní podobizna se sklenicí vína. 1943. Litografie 125x97. Sign. a dedikace tužkou. Z přednostních 20 listů. Paspart. Páleníček 463.
1 000.-

110. TICHÝ, František – konvolut 2 novoročenek
- novoročenka A. Müllera 1945. Dvořák 124
- novoročenka J. Trunce 1955. Dvořák 263
obě sign. tužkou, volné listy
2 000.-

111. TICHÝ, František: Žonglér. Bližší údaje- rok vzniku, technika /litografie?/ po konzultaci nezjištěny. 205x180. Typický Tichého námět. V Dvořákově soupisu není. Pochází z téže sbírky jako Tichího díla presentovaná v minulých aukcích.
900.-

112. TRNKA, Jiří: Skřítek. Nedat. Kresba tuší 95x55. Nesign. Paspart.
400.-

113. TRNKA, Jiří: Děvčátko a stařenka. 1959. Pastel a komb. technika 275x170. Sign. a dat. PD. Paspart. zaskl. Skvostné dílo.
19 000.-

114. VÁCHAL, Josef: Představy bohů. 1926. Barev. dřevoryt 250x240. Sign. v desce PD a tužkou LD. Volný list. Frontispice ke knize „Postyla kacířská" z r. 1926. Možná nejkrásnější list z celého tisku. Z několika volných listů, které Váchal vytvořil mimo knihu. May be, the most beautiful picture in the book. Argestea K 19/1 34 000.-

115. KONŮPEK, Jan: Stará Říše. Cyklus leptů. Brno Sáňka 1928. 5 orig. sign. leptů Jan Konůpek. 6 s. textu Arno Sáňka. Typograf. úprava Karel Dyrynk. Ex. 4/15. V orig. cpl. deskách. Vzácné album v 15 výtiscích, bezprostředně se dotýkající nakl. domu rodiny Florianových ve Staré Říši. Vynikající stav. Naprosto nedostupné 6 000.-

116. VIK, Karel – HORÁKOVÁ-GAŠPARÍKOVÁ, Anna: Slovensko. Praha Sfinx 1937. Úvod T.G. Masaryk a Ed. Beneš. 127 barev. dřevorytů Karel Vik. 226 s. Orig. plkž vazba v orig. pouzdře. Representativní dílo. 3 000.-

117. ISTLER, Josef: Kříže. 10 barevných leptů. Praha Runštuk a Žižkovský b.d. Ed. Biblos sv. 20. Ex. 99/100.Každý lept sign., volné listy v orig. pap. přebalu
2 000.-

118. /reklama/ PRZYBYLSKÁ, J.: Mezinárodní vychodní veletrhy Lwów Polsko 1929. Imp. Hegedus Lwow Pologne.450 x 330 na kartonu.
1 200.-

II. Avantgarda.  Avant – garde

119. ČAPEK, Karel: Loupežník. Komedie o třech dějstvích. Praha Aventinum 1922. II. vydání. Ob., ilustr. a upr. Josef Čapek. Tištěno jako rukopis. 93 s. Orig. brož.
600.-

120. ČAPEK, Josef: Země mnoha jmen. Hra o třech dějstvích a proměně. Praha Aventinum 1923. Ob. a upr. Josef Čapek. 78 s. Orig. brož.
500.-

121. ČAPEK, Karel: Boží muka. Kniha novel. Praha Aventinum 1924. Ob., titul a upr. Josef Čapek. 108 s. Nerozřez. Ex. 198/ 200 na japanu banzay. Orig. brož.
600.-

122. JAMMES, Francis: Román zajícův. Florianová Stará Říše 1920. Ob., titul a 36 ilustr /z toho 2 celostr./ Josef Čapek. 64 s. Orig. brož. Mír. poškoz. ve hřbetě.
1 200.-

123. APOLLINAIRE, Guillaume: Kacíř a spol. Výbor. Praha Symposion 1926. Ob., upr. a 8 orig. celostr. linorytů Josef Čapek. 137 s. Ex. 262. Orig. brož. Vzácněji se vyskytující brožovaná verze.
1 400.-

124. APOLLINAIRE, Guillaume: Kacíř a spol. Praha Symposion-Škeřík 1926. Návrh vazby a 8 celostr. linorytů Josef Čapek. 137 s. Orig. cpl. vazba
1 000.-

125.VANČURA, Vladislav: Rozmarné léto. Humoristický román. Praha Odeon 1926. Ob., kresby a upr. Josef Čapek. 102 s. Orig. brož. Na obálce razítko redakční. Odeon 27 700.-

126. NEZVAL, Vítězslav: Karneval. Romaneto. Praha Odeon 1926. Ob. J. Don. Titul Karel Teige a Otakar Mrkvička. 103 s. Orig. brož. P. 227, Odeon 21 1 000.-

127. NEZVAL, Vítězslav: Falešný mariáš. Praha Odeon 1925. Ob. Jindřich Štyrský a Toyen. 58 s. Datovaná dedikace na patitulu. Orig. brož., mír. poškoz. ob. ve hřbetě. P.245, Odeon 4
1 500.-

128. NEZVAL, Vítězslav: Menší růžová zahrada. Poesie. Praha Odeon 1926. Ob. Jindřich Štyrský a Toyen. Upr. Karel Teige. Front. portrét autorův Josef Šíma. 93 s. Orig. brož. Rozpadlé ve hřbetě. P49, 247, Odeon 12
600.-

129. NEZVAL, Vítězslav: Edison. Praha Plejada 1928. Ob. Vít Obrtel. 49 s. Nerozřez. Orig. brož. P 93, 178
700.-

130. NEZVAL, Vítězslav: Balady Manoně. Básně z let 1939-1940. Praha Melantrich 1945. Krásné tisky Melantricha sv. 6. Upr. František Muzika. 71 s. Ex 5/500. Podpis Nezval. Orig. ckž. vazba v ochr. pouzdře
550.-

131. NEZVAL, Vítězslav: Zpáteční lístek. Básně 1932. Praha Borový 1933. Ob. a upr. Karel Teige. 234 s. Orig. brož. Very good condition. P.150, 353
800.-

132. NEZVAL, Vítězslav: Monaco. Román. Praha S. V. U. Mánes 1934. Ob. Jindřich Štyrský. 147 s. Nerozřez. Orig. brož. 399
650.-

133. NEZVAL, Vítězslav: Valérie a týden divů. Černý román. Praha Müller 1945. Ob. a ilustr. Kamil Lhoták. Titulní řádka a iniciálka František Tichý. Upr. F. J. Müller. 1. vydání. 163 s. Podpis Nezval na patitulu. Váz. v orig. ob. Signed by V. Nezval.
800.-

134. VÁCLAVEK, Bedřich: Poesie v rozpacích. Studie k sociologii umění a kultury. Praha Odeon 1930. Ob. a upr. Zdeněk Rossmann. 246 s. Nerozřez. Orig. brož. Odeon 120
700.-

135. VANČURA, Vladislav: Pekař Jan Marhoul. Román. Praha Družstevní práce 1929. Vyzd. 11 obrázky Toyen. Návrh vazby Emanuel Frinta. Dat. podpis Vančury na titulu. 154 s. Orig. cpl. vazba. Orig. ob. přiváz., signed byVančura
500.-

136. LAFORGUE, Jules: Hamlet. Následky synovské lásky. Praha Odeon 1927. Ob. a ilustr. Otakar Mrkvička. Ex. 317/500 na japanu. 67 s. Orig. brož., Odeon 37
500.-

– p l a t e b n í  p a u z a –

137. BIEBL. Konstantin: S lodí jež dováží čaj a kávu. Poesie 1926 – 1927. Praha Odeon 1928. Ob., front., titul a 3 typografické montáže Karel Teige. II. vydání. 63 s. Orig. brož. One of the most beautiful Teige´s works. Very good condition. Odeon 55. P. 84,85.
8 500.-

138. Devětsil. Revoluční sborník. Praha Večernice 1922. 1. svazek edice „Devětsil". Ob. a upr. Karel Teige. S mnoha fotografiemi. 202 s. Orig. brož. Good condition. P.12
4 000.-

139. TEIGE, Karel: Film. Praha Petr 1925. Ed. „Radosti za života" sv. 1. Ob. a upr. Karel Teige. S fotografiemi. 127 s. Orig. brož.Mír. poškoz ve hřbetě. P.293
700.-

140. /Teige, Karel/ Surrealismus v diskusi. Sborník. Red. Karel Teige a Lad. Štol. Spolupracovníci mj.: J. Honzl, Z. Kalandra, V. Nezval. Praha Levá fronta 1934. 109 s. Orig. brož.
600.-

141. Almanach Kmene – Jaro 1934. Praha Kmen 1934. Ob. Vojtěch Tittelbach. S mnoha reprodukcemi a fotografiemi, mj. Jos.Sudek, J. Zrzavý, B. Wachsmann, F. Tichý, J. Šíma. 206 s. Část. nerozřez. Orig. brož. 360.-

142. NEZVAL, Vítězslav: Židovský hřbitov. Praha Odeon 1928. Ed. Poesie sv. 1. 6. orig. litografií Jindřich Štyrský. Upr. Karel Teige. 31 s. Podpis Nezval. Ex. 34/190. Orig. brož., mír. poškoz. Odeon 65. Obě strany obálky mír. poškoz drobnými skvrnami, uvnitř na prvních dvou nepaginovaných listech slabý otisk desky neznámého původu. Uvolněno ve hřbětě. The wrapper is slightly defected with small spots. Inside (first 2 pages) imprint of a slab of unknown origin. Pulled-off in shelfback. Otherwise in very good condition. Rare book.
38 000,-

143. Nová scéna. Měsíčník pro divadelní poesii. Praha Girgal 1930. Roč. I. ,čís. 1-6. Red. Jaroslav Seifert, J. Bartoš, A. Dvořák a Vít. Nezval. 6 sešitů. Vyskytuje se zřídka
500.-

144. ReD – Měsíčník pro moderní kulturu. Roč. III., čís. 3. Praha Odeon 1929. Film, fotografie, poesie. Orig. brož.
1 000.-

145. ReD – Roč. III., čís. 4. Praha Odeon 1930. Ilustr. mj. Malevič, M. Ernst, P. Picasso,foto J. Funke. Orig. brož.
1 000.-

146. ReD – Roč. III. čís. 5 – Bauhaus. Praha Odeon 1930. Ilustr. mj. V. Kandinskij, P. Klee. Orig. brož. Tématické číslo
1 500.-

147. ReD – Roč. III. čís. 6-7. Praha Odeon 1930. Teige, Karel: K sociologii architektury. Orig. brož. Tématické číslo
1 300.-

148. VČELIČKA, Géza – konvolut dvou tisků
- Kavárna na hlavní třídě. Odeon 1931. Ob. Včelička. 78 s. Podpis autora.
- Několik prokletých. Odeon 1931. Ob. Včelička. 158 s. Nerozřez. Orig. brož. P. 354
Odeon 159,160
500.-

149. SLANG, Fritz: Křižník Potěmkin. Povstání námořníků před Oděsou 1905. Podle věrohodných listin s 5 původními snímky a 10 filmovými obrázky. Praha Odeon 1926. Upr. K. Vrchotický. Ob. anonym barev. montáž s použitím filmového záběru. Obrazové přílohy. 75 s. Wonderful condition. Very rare.P. 292, Odeon 25
1 800.-

150. VILDRAC, Charles: Růžový ostrov. Praha Odeon 1930. Ob. a ilustr. Toyen. 175 s. Orig. brož., Odeon 9
300.-

151. PHILIPPE, Ch.L.: Matka a dítě. Praha Odeon 1927. Ob. a upr. Jindřich Štyrský a Toyen. 115 s. Nerozřez. Ex. 578/1000. Orig. brož. Very good condition, Odeon 38
500.-

152. VERHAEREN, Emile: Svítání. Praha Odeon 1925. Ob. a upr. Karel Teige. 101 s. Nerozřez. Orig. brož. Ke knize přiložen divadelní program představení „Svítání" z r. 1921v divadle na Král. Vinohradech. 8 s. Ob. a upr, Vlastislav Hofman.Vzácné. P.261. Odeon 8.
500.-

153. LACINA, Václav: Ozubené okno. /1926 – 1929/ Praha Čin 1930. Ob. a 4 kresby Karel Šourek. 112 s. Nerozřez. Orig. brož. Velmi vzácný nevyskytující se tisk. Rare. P. 307
1 200.-

154. WEIL, Jiří: Moskva – hranice. Román. Praha Družstevní práce 1937. Ob. Otakar Mrkvička. Upr. Ladislav Sutnar. Fotografie spisovatele Josef Sudek. 233 s. Orig. brož. Brož. se vyskytuje vzácněji.
1 200.-

155. MAYRAN, Camille: Odlesky. Brno Pojer 1934. Atlantis sv. 21. Front. orig. litografie a upr. Toyen. 36 s. Nerozřez. Ex. 35/50. Vložen nakladatelský prospekt. Orig. brož. Beautiful. Nádherný stav. P. 157
2 500.-

156. Čajové květy. Verše ze staré Číny. Brno Pojer 1934. Atlantis sv. 22. Front. orig. litografie a upr. Toyen. 35 s. Ex. IV./50 na Van Gelderu. Orig. brož. Beautiful. Nádherný stav.
2 500.-

157. SCHWOB, Marcel: Král se zlatou maskou. Brno Pojer 1934. Atlantis sv. 25. Front. orig. litografie a upr. Toyen. 172 s. Ex. 18/50. Vložen nakladatelský prospekt. Orig. brož.
1 700.-

158. NEUMANN, S.K.: Žal. Básně 1928-1930. Praha Janská 1931. Editio Princeps sv. IV. Front. tištěný modře a 3 ručně kolorované kresby Toyen. Upr. Karel Teige. Vytiskla Státní tiskárna v Praze. 43 s. Část nerozřez. Podpis S.K. Neumann. Ex. 63/120 prodejných. Orig. kart. v ochr. pouzdře. Jeden z nejkrásnějších tisků české avantgardy. Oneof the most beautiful czech avant-garde books. 120 copies only. Hand coloured drawings by Toyen
32 000.-

159. BURIAN, E. F.: Polydynamika. Praha Kuncíř 1926. Ob. a upr. Vít Obrtel. 71 s. Orig. brož. Rare. P. 51
1 500.-

160. KLÍMA, Ladislav: Utrpení knížete Sternenhocha. Groteskní romanetto. Praha Plejada-Škeřík 1928. Ob. Vít Obrtel. S fotografií Lad. Klímy od Karla Jičínského. 169 s. Orig. brož.
750.-

161. NECHVÁTAL, František: Talisman. Prostějov John 1936. Ob., front., 2 celostr. kresby a koncovka Josef Šíma. Upr. Josef Glivický. Nestr. Ex. III/ 50 na Panekoeku. Dedikace autorova J. Nohovi z r. 1936. Orig. brož. Wonderful copy. P. 169
800.-

162. NECHVÁTAL, František: Vedro na paletě. Básně. Praha Petr 1935. Ob. a upr. Zdeněk Rossmann. 110 s. Podpis autora. Very nice book in wonderful condition. P. 368
2 000.-

163. HOLAN, Vladimír: Terezka Planetová. Praha Borový 1944. Ob. a front. František Muzika. 39 s. Podpis Holan. Orig. brož.
360.-

164. ELUARD, Paul: Výběr básní. Praha Odeon 1946. Ob. Karel Teige. Front. Man Ray. Ilustr. Pablo Picasso, Max Ernst a Jindřich Štyrský. 150 s. Orig.brož. Odeon 212
300,-

165. Památce Guillauma Apollinaira. Souvenir de G. A. Praha Odeon b.d. Separát z časopisu ReD. Text Karel Teige. Ilustr. mj. A. Guérin, P. Picasso, F. Kupka, J. Šíma. 40 s.
500.-

166. BURIAN, E. F.: Jazz. Praha Aventinum 1928. Ob. Karel Šourek. S fotografiemi a ilustr. 200 s. Orig. brož. Wonderful condition. P. 307
4 000.-

167. DESNOS, Robert: Básně. Praha Dělnické nakl. 1947. Ob. a upr. Zdeněk Seydl. Na ob. použito kolor. kresby R. Desnose. Front. foto autora. Celostr. ilustr. Pablo Picasso. 116 s. Podpisy A. Hoffmeister a 2x František Hrubín. Orig. brož. Wonderful condition
500.-

168. BROUK, Bohuslav: Lidé a věci. Praha Petr 1947. Ob., kresby a upr. Václav Bláha a 16 s. fotografií. 405 s. Orig. brož.
300.-

169. LORENC, Zdeněk: Plavba. Verše z let 1944-1945. Mladá Boleslav Umělecká beseda 1947. Edice Pochod sv. 4. Ob. Josef Istler. 65 s. Dedikace Lorenc z r. 1959. Vložen leták o autorovi. Orig. brož. Velmi vzácné. Wonderful
1 000.-

170. Uprostřed Evropy. Poselství českých básníků. Praha čs. spisovatel 1968. Front. a 2 ilustr. František Muzika. Upr. F. J. Müller. Podpisy V. Holan, 2x J. Seifert, 2x V. Závada. 37 s. Orig. brož.
700.-

171. MAJAKOVSKÝ, Vladimír: 150 000 000. Revoluční poesie. Praha Petr 1925. Ob. a kresby Václav Mašek. 113 s. Orig. ckž. vazba. P. 28
400.-

172. COCTEAU, Jean: Tomáš lhář. Román. Beroun Šefl 1926. 102 s. Nerozřez. Orig. brož. Mír. poškoz.
300.-

173. ROLLAND, Romain: Zabraňte válce! Praha Prokop 1936. Knihovna Levé fronty. Ob. Antonín Pelc. 30 s. Nerozřez. Orig. brož.
400.-

174. Mezinárodní surrealismus. Praha Topič 1947. Katalog výstavy. Reprod mj. M. Ernst, Toyen, J. Miró, I. Tanguy. Nestr. Orig. brož.
360.-

175. Knihovna Levé fronty – konvolut 4 svazků s obálkami K. Teigeho
Reich: Sexuální boj mládeže. 121 s., Wittfogel- Lukacs: K marxistické estetice. 124 s.,
Reich-Sapir – Jurinetz: Marxismus a freudismus. 168 s. rozpadlé ve hřbetě, Marx-Lenin: K židovské otázce. 102 s. Vše orig. brož.
800.-

176. Knihovna Levé fronty – umění v SSSR – konvolut 3 svazků
Pudovkin: Vývoj sovětské filmové režie, Varšavskij: Sovětská karikatura,
Andrejevskij: Metodologie zvukového filmu. Vše orig.brož.
300.-

IV. Časopisy – Journals and magazines

177. Morawské národní noviny. Brno Rohrer 1850. Roč. I. a část II. 1849-1850. 624 + 110 s. Orig. pap. vazba
600.-

178. Šotek. Praha Arbes 1881. Roč. II. 22 čísel. Hlavní ilustrátor Mikoláš Aleš. 176 s. Plkž. vazba
400.-

179. Šípy. Satyricko-politický obrázkový týdeník pro lid. Praha J.G. Kviz 1891. Roč. V. 52 čísel. Nestr. Plkž. vazba
450.-

180. Šípy. Satyricko-politický obrázkový týdeník pro lid. Praha 1896. Roč. X. 52 čísel. Nestr. Plkž. vazba, poškoz.
300.-

181. Světozor. Obrazový týdeník pro zábavu a poučení, umění a písemnictví. Praha Šimáček 1897. Roč. XXXI. 52 čísel. 624 s. Orig. plkž. vazba, ob. příváz. Monumentální tisk.
800.-

182. Nový život – konvolut 2 svazků
- 1902, roč. VII.
- 1905, roč. X. Nový Jičín K. Dostál-Lutinov. Ilustr. mj. František Bílek, Felix Jenewein, Bohumil Jaroněk. 346 + 365 s. Ppl. a plkž. vazba
400.-

183. Umělecký měsíčník. Časopis skupiny Výtv. umělců. Praha Tisk. družstvo Skupiny Výtv. umělců 1912-1913. Roč. II. Red. Pavel Janák a Frant. Langer. Četná vyobrazení děl – Josef Gočár, Emil Filla, Frant. Kysela (orig. dřev.). 336 s. Ppl. vazba
900.-

184. Karikatury. Praha Knihtiskárna nár. soc. dělnictva 1909-1910. Roč. II. 61 čísel. Red. Josef Lada. Čb. a barev. ilustr mj. Josef Lada, Fr. Naske, Jos. Wenig, Karel Rélink, Fr. Gellner. Množství reklam a inzercí.Nestr. Orig. cpl. vazba podle Ladova návrhu. Nejvíce ilustr. ranný Josef Lada. Vynikající stav.
1 500.-

185. Rarach. Praha Minařík 1921. Roč. I. 15 čísel. Ilustr. mj. Josef Lada, Zdeněk Kratochvíl, Hugo Böttinger. 148 s. Ppl. vazba, opravena ob. č. 1
1 100.-

186. KVÍTKO z Čertovy zahrádky. Bezplatná příloha nedělního Českého slova. Různá čísla z 20. let. Barev. ilustr. mj. Josef Lada, Vlastimil Rada. Ppl.vazba, poškoz. ve hřbetě
500.-

187. Nebojsa. Satirický týdeník. Praha J.Čapek 1918-20. Roč. I., II., III. Ilustr. mj. Josef Čapek, Václav Špála, Pravoslav Kotík, Vlast. Hofman, Jan Konůpek. V 1 svazku, každý roč. číslován zvlášť. Chybí: roč. II – č. 42, roč. III.- č. 25-27 + 32. Ppl. vazba. Vyskytuje se zřídka. Missing issues 42 (II. year), and issues 25-27 + 32 (III. year) 1 400.-

188. Šibeničky. Praha Ed. Bass 1919-1920. Roč. II. Přiváz roč. III, č.1,3,4. Ilustr. mj. Zdeněk Kratochvíl, Josef Lada, V.H. Brunner, Josef Pelc. 407 s. Ppl. vazba    1 500.-

189. Kopřivy – konvolut 2 svazků
- 1919, roč. XI
- 1925, roč. XIX. Nestr. 2 svazky Ppl. vazby
800.-

190. Gentleman. Revue moderního muže. Móda, tělesná kultura, automobilismus, umění. Praha Hladík 1924-26. Roč. I.-III. Ob. A.V. Hrska. Ilustrace, fotografie, mj. František Drtikol. (9x). Str. průběžně. Cpl. vazba, orig. ob.přiváz.
3 500.-

191. Moderní revue. Praha Procházka 1918. Svazek XXXII a XXXIII. 296 + 300s. Přílohy mj. Frant. Kobliha, Jan Štursa. V 1 svazku, orig. ppl. vazba
1 000.-

192.Moderní revue. 1919. Svazek XXXIV. Orig. graf. Frant. Kobliha, Max Švabinský, Karel Vik. 594 s. Orig. ppl. vazba
750.-

193. Moderní revue. 1920. Svazek XXXV. Orig. přílohy mj. Fr. Kobliha, V. Moravec, ( chybí Švabinský) . 593 s. Orig. ppl. vazba
500.-

194. Moderní revue. 1921. Svazek XXXVI. Orig. graf. přílohy mj. Frant. Kobliha, Max Švabinský. 378 s. Orig. ppl. vazba
750.-

195. Rudé květy. Ilustrovaný lidový měsíčník pro zábavu a poučení. Praha Tisk. družstvo čs. strany soc.-dem.(Svěcený) 1902. Roč. I. 12 čísel. Red. F.V. Krejčí. Obrázky mj. historické děje, ilustr. k literárním dílům, počátky lokomotivy. 190 s. Ppl. vazby. Zajímavá typografie.
900.-

196. 1. máj – konvolut 8 sešitů
- 1sešit 1908, ČSDSD,
- l sešit 1909, poškoz. Ob. František Kupka
- 6 sešitů Májový list 1924, 1931, 1933 (2 různé) 1934. Nevyskytuje se, velmi dobrý stav
800.-

197. Levá fronta – konvolut 2 čísel
- 5. 11. 1930. Red. S.K. Neumann. Obsahuje mj. článek Karla Teigeho „ Vyřadit velká písmena ?"
- zvláštní vydání 23. 9. 1933. Sdělení o zastavení činnosti Levé fronty v Brně
300.-

198. Rozsévačka. Praha Haken 1928. Roč. III. č. 1-52. Red. Helena Malířová. Množství ilustr. Str. průběžně. Ppl. vazba. Významný politický časopis pro ženy.
500.-

199.Světozor. 1932. Roč. XXXII. Praha Otto 1932. I. a II. pololetí. Vedl Josef Čapek. Četná fotovyobrazení. 840 s. Ve dvou svazcích. Orig. cpl. nakl. vazby. Výborný stav
950.-

200. Böhmen und Mähren – konvolut 2 čísel
- September 1940. Volk und Reich Prag. Nestr. S fotografiemi
- Juni 1941. Nestr. Foto a reklamy
400.-

201. Nové Slovensko – Die Neue Slowakei. Ilustrovaný mesačný časopis Slovenskej republiky. 1940, roč. II. Hlubotisk – Slov.Grafia Bratislava. S fotografiemi představitelů Slovenska a Německa. 140 s. Orig. brož.
1 000.-

202. Signal 1945. Č. 1, 2, 3, 4 (2x), 5. Vše co vyšlo. Přiváz 5 čísel Signal Extra 1945. Str. průběžně. Ppl. vazba. Tématicky zaměřeno V2, varšavské povstání aj., z časopisu lze rozpoznat blížící se konec Říše. 1 200.-

V. Iudaica a antisemitika
Autoři katalogu xenofobní názory nesdílejí, ale považují za vhodné dát i těmto názorům prostor.

203. /Die Bücher der Bibel/ Das Fünfbuch Mose and das Buch Josua. Berlin-Wien Harz 1923. Vazba, kresby, ornamentace, iniciály a rámečky E.M. Lilien. 552 s. Orig. cpl. vazba
3 000.-

204. /Die Bücher der Bibel/ Die Psalmen. Die Klagelieder. Das Lied der Lieder.Berlin-Wien Harz 1923. Vazba a výzdoba knihy E.M. Lilien. 327 s. Orig. cpl. vazba. Nádherné ilustrace a typografie ve výborném stavu.
3 000.-

205. Encyklopedia Judaica. Das Judentum in Geschichte und Gegenwart. Berlin Eschkol 1928. Erster Band – Aach bis Akademie. 1215 s. S mnoha vyobrazeními a barev. přílohami. Orig. plkž. vazba v ochr. pouzdře. První svazek z deseti.
700.-

206. PETRBOK, Jaroslav: Palestina a židovská práce i mravnost. Praha Rajman 1924. 205 s. Orig. ppl. vazba
240.-

207. Protižidovská čítanka. Příručka k židovské otázce v zemích českých. Praha Holínkova tiskárna 1944. 308 s. Orig. brož.
900.-

208. ROHLING, August: Židé podlé Talmudu. Na uváženou všem křesťanům a židům všech států. Praha Mourek 1876. 76 s. Přiváz.: Anonym: Mravouka talmudu čili záhubné působení Židovstva za naší doby. Praha Mourek 1876. 111 s. Plkž. vazba, mír. poškoz.
1 000.-

209. VRBA, Rudolf: Válka a náboženství. Praha autor 1918. 123 s. Přiváz.: Vrba, Rudolf: Nebezpečí II. války světové. Úvahy o bezpečí Československé republiky. Praha autor 1918. Front. portrét R. Vrby. 136 s. Plkž. vazba
400.-

210. STRACK, H. L.: Proti pověře o rituální vraždě. Praha Smíchov Nár. jednota 1899. 60 s. brož.
240.-

211. BUDĚJOVSKÝ, Vojtěch: Talmud v praksi. Lidské oběti do 15. století. Král. Vinohrady Pohan 1900. 29 s. Orig. brož.
240.-

212. MASARYK, T. G.: Nutnost revidovati process Polenský. Praha Čas 1890. 16 s. Orig. brož.
240.-

213. JEŽEK, František: Světla a stíny politiky. Praha Skoupý 1937. 292 s. Váz. v orig. ob.
200.-

214. FRITSCH, Theodor: Příručka k židovské otázce. Praha Mazáč 1941. Ob., vazba a upr. Jaroslav Šváb.501 s. Váz. v orig. ob., v ochr. pouzdře
800.-

215. ČESTMÍR: Odkaz cara Mikuláše II. slovanstvu. Od podvodného k pravému socialismu. Praha Grégr 1920. 65 s. s 2 ilustracemi. Orig. brož.
400.-

216. V.B.: Ujařmení světa židy. Praha Kotrba b.d. 31 s. Orig. brož.
240.-

217. Anonym: Co se o židech nepíše. Několik zamlčovaných pravd. Praha Rozvoj 1920. 30 s. Brož. 240.-

218. MORDVINOV, N.L.: Tajemství židovské politiky. Vídeň Breznovský b.d. Z ruského přeložil J.Berounský 1906 a jako interpelaci na rakouské Říšské radě přednesl poslanec Breznovský. 60 s. Orig. brož. 240.-

219. ZOLA, Emil: Žaluji! Dreyfusova aféra. Praha Průlom 1931. 15 s. Orig. brož.
180.-

220. RYS, Jan: Židozednářství – metla světa. Praha"Vlajka" 1938. 16 celostr. příloh. 1 list seznamu použité literatury. 356 s. Přiložen nátisk textů z necenzurovaného vydání. Ppl. vazba. Vzácné
900.-

VI. Varia

221. 30 Werkstätten von Handwerkern. Nebst ihren hauptfächlichsten Werkzeugen und Fabrikaten. Mit erklärendem Texte. Esslingen Schreiber b.d. 2. Auflage. 29 ručně kolorovaných tabulí- výjevy z řemeslnických dílen a vyobrazení nářadí. Orig. pap. vazba.Velmi dobrý stav. Album bývalo a je (?) velmi ceněno na německých aukcích. Půvabné.
25 000.-

222. Pämetnica Bratislavského odboru Spolku čsl. inženierov 1919-1929. Red. K. Křivanec. Bratislava Spolek inženierov 1929. Ob. ing. Arch. A. Balán. Text a mnoho fotografií. 354 s. Orig. brož.
850.-

223. /účelový náklad závodů Jana Švermy/: Od bicyklu k leteckému motoru. Historie 50 let bojů o práva pracujících a technický pokrok 1911- 1961. 91 s. textu a velké množství čb. i barev. fotografií. Orig. cpl. vazba. Velmi zajímavé
1 000.-

224. Mollers Turistkorsel – Rundture i Kobenhaven og Omegen. S mapou, fotografiemi hotelů atd. Turistická propagační skládačka. Orig. brož.
300.-

225. Czechoslovak airlines 1923-1973. 32 barev. obr. tabulí zachycující vývoj letadel u nás. Volné listy, vložené v orig. ppl. deskách. Representativní dílo.
1 800.-

226. Catalogue Brno 1957. Exposition des Machines tchécoslovaques. Praha SNTL 1957. S množstvím vyobr. čs. strojírenských výrobků,mj. fotopřístroje, motocykly. 280 s. Orig. brož. Katalog dokládá světovou úroveň čs. výrobků
1 200.-

227. Národopisná výstava českoslovanská v Praze 1895. Praha Otto b.d. Množství fotografií, kreseb i barev. reprodukcí. 548 s. + 46 s. dokladů a poznámek + 11 celostr. tabulí s plánky a nákresy lidových staveb. Orig. plkž. vazba, která mír. poškoz.
1 200.-

228. HLAVSA, Oldřich: Typographia. Písmo, ilustrace, kniha. Praha SNTL 1976. S mnoha reprodukcemi. 351 s. Váz. v orig. ob.
400.-

229. Das tschechische Buch. Prag Orbis 1926. Red. Arthur Novák. S mnoha reprod. výzdoby českých knih mj. Teige, Čapek, Kobliha. 62 s. Orig. brož.
300.-

230. Tiskař Josef Portman. Soupis jeho tisků sestavil Ant. Grimm. Praha PNP 1972. Úvod B. Lifka. Vyzd. pracemi Jana Konůpka. 102 s. 500 ex. Orig. brož.
240.-

231. Tiskařský lis Jaroslava Picky – Katalog výstavy k 70. výročí narození a k 10. výročí úmrtí. Žďár nad Sázavou Museum knihy 1967. S řadou reprodukcí z knih Pickou vydaných. Nestr. Orig. brož. Nevyskytuje se
200.-

232. Konvolut 2 celokožených desek, určených pro representační účely. Obě obsahují gratulace řediteli dolů. Kladno 1933, Praha 1936. Obě vazby skvostně pracovány
800.-

233. Nepopsané listy svázané – cpl. vazba s aplikací kůže na přední desce s nápisem „Mundus decipi, ergo decipiatur.." 2 kožené vazy na hřbetě. V pap. obalu. Důmyslná práce
800.-

234. Soupis památek historických a uměleckých v král. českém…sv. XL. Politický okres Jáchymovský. Napsal R. Schmidt. Praha Česká akademie 1913. S mnoha fotografiemi a ilustr. 130 s. Nerozřez. Orig. brož. Jeden ze vzácných svazků „Soupiu",ve velmi dobrém stavu
1 000.-

235. BRANDEJS, Stanislav: Kniha o Polici nad Metují a Policku.Police n/M. Městská rada 1940. Díl I. Dějiny do r. 1914. 275 s. S fotografiemi. Orig. cpl. vazba sig. Ant. Krlička Police n/Met.
400.-

236. ZATLOUKAL, Jaroslav: Podkarpatská Rus. Bratislava Klub přátel PR 1936. Sborník hospodářského, kulturního a politického poznání Podkarpatské Rusi. 330 s. S fotografiemi. Orig. plkž. vazba. Základní příručka o Podkarpatské Rusi.
1 200.-

237. Panorama der Elbe. Von Obřistwy in Boehmen bis Meissen in Sachsen. Nach der Natur gezeichnet. Städte, Dörfer, Felsen, Bergen… Leitmeritz Medau . Nakl. údaje chybí. 20 spojených rozkládacích tabulí. V orig. pap. přebalu. Velmi zajímavé. 600.-

238. Mapa – Země Česká. Praha Šolc a Šimáček b.d. Skládání mapy čsl. patent. Obsahuje: země Česká podle polit. a soudních okresů, hl. město Praha – čtvrti a počet obyvatel, orientační plán. Složeno v orig. cpl. deskách s číslem čsl. patentu.
500.-

239. RÜFFER, Eduard: Válka Rusko- turecká. Praha Hynek b.d. (1877 ?). S velkým množstvím xylografií a mapou bojišť. 572 s. Orig. plkž. vazba. Pozoruhodné dobové dílo. 900.-

240. MACHAR, J.S.: Katolicismus mrtev! Praha Volná myšlenka 1910. 1. vydání. 19 s. Orig. brož..
200.-

241. Život. Časopis věnovaný zájmům českých spiritistů. Roč.I. Praha Pich 1897. 176 s. Orig. ppl. vazba
500.-

242. Hvězda záhrobní. Časopis pro spiritismus a vědy okkultní. Roč. III. Praha Janeček 1899. 288s. Orig. ppl. vazba 300.-

243. Lotus. Časopis theosofický a orgán všeobecného sbratření lidstva . Roč. IV. Praha Theosof. Spolek 1901. 180 s. Orig. ppl. vazba
400.-

244. Posel záhrobní. Spiritický časopis věnovaný záhadám duševním. Roč. VI. a VII. Nová Paka Sezemský 1906, 1907. 192+192 s. v 1 svazku. Orig. ppl. vazba
300.-

245. Písně spiritistické původu medijního. Sebral a k tisku upravil Karel Sezemský. Nová Paka Sezemský 1928. 404 s. Orig. cpl. vazba
180.-

246. /Rotary International/ 12. konference 66. distriktu. Plzeň Rotary 1947. Obsahuje seznam klubů a jejich členů s fotografiemi. 103 s. Orig. brož.
450.-

247. ZÁRUBA, Hynek – VOTOČEK, Jiří: Ilustrované dějiny lásky díl VI. (privátní tisk). Praha Šotek 1927. Doplňky a dodatky. 181 s. 32 tabulí. Ex. 262. Orig. cpl. vazba. Výborný stav. Vydražiteli tohoto díla nabízíme z d a r m a díl 1, 2, 4, a 5. základní řady.
1 200.-

248. MORUS /Richard Lewinsohn/: Světové dějiny sexuality. Praha Horizont 1969. Ob. Josef Vyleťal. Ilustrováno. Ve třech sešitech 79+71+79 s. V pap. přebalu.
300.-

249. /Sci-fi/ J.S.P.: Roku 2310 – čili Svět nyní a za 400 let. Holešov autor /1910/. S ilustracemi 98 s. Orig. brož. Naprosto se nevyskytující
500.-

rukopisy a podpisy

250. KREMLIČKA, Rudolf – konvolut 4 rkp. dopisů a pohlednice
-  pohlednice s podobiznou malíře, na rubu pozdrav příteli
- 4 dvojlisty rkp. dopisy osobní povahy, konec 20. let
400.-

251. ŠPÁLA, Václav: Upomínková vlastní fotografie. S věnováním 21/10 1933
140.-

252. LADA, Josef: Poděkování za přání. Strojopis, 10. 4. 1948, podpis perem
200.-

253.KUBELÍK, Jan – KUBELÍK, Rafael: Podpisy na koncertním programu z r. 1939.
300.-

254. HURNÍK, Ilja – konvolut 4 dopisů a pohlednice
- pohlednice / F. Tichý: Velikonoce) rkp. přání
- 4 rkp. dopisy (40.léta) s obálkami
300.-

255. KRÁSNOHORSKÁ, Eliška: Soukromý rkp. dopis 1877.
300.-

256. FLORIAN, Josef – konvolut 2 dopisů
- 26.V. 1917 rkp. 2 strany + obálka
- 25. VI. 1917 rkp. 6 stran + obálka. Dopisy zájemci o Staroříšské knihy, posláno na frontu
600.-

257. BAAR, Jindřich Šimon – konvolut pohlednice a dopisu
- pohlednice, podobizna J.Š.B. s podpisem
- rkp. dopis, 2 str. z 19. 7. 1925 – omluva, že nemůže zajistit letní pobyt, neb je „přecpáno" výletníky.
240.-

258. VALENTA, Edvard: rkp. poděkování za knihu 1958, s obálkou
140.-

259. /Čapek, Karel/ Poděkování za projevy účasti nad úmrtím K.Č. Na předtištěném dvojlistu foto K.Č. a faksimile jeho rukopisu. S obálkou 7.1. 1939.
240.-

260. SCHEINPFLUGOVÁ, Olga: Fotografie s podpisem 1933
300.-

261. VYDRA, Václav: Pohlednice s vlastní podobiznou podpisem a přáním 28. 12. 1938
140.-

262. SMOLJAK, Ladislav, SVĚRÁK, Zdeněk: Vlastní fotografie s věnováním a podpisy. Dvojportrét za stolem na zahradě 1973
800.-

VII. Bibliofilie – Bibliophily

263.Sv. Alžběta Šenavská: Knihy vidění a zjevení…Osvětimany Stříž 1913. Dobré Dílo sv. 11. Ob., titul a upr. Karel Schwetz. 321 s. Nerozřez. Orig. brož. Nádherně zachováno.
2 500.-

264. Apoštolská konstituce papeže Pia IX. O klatbách církevních. Osvětimany Stříž 1913. Dobré dílo sv. 7. 20 s. Orig. brož., vložen v ochr. přebalu. Zachovalý ochr. přebal na staroříšských tiscích je velkou vzácností. Je dokladem vynikajícího stavu tisku, který chrání.
500.-

265. ARETINO, Pietro: Rozkošnické sonety. Praha Obrátil / kulturně historických a literárních kuriosit sv. 1 / 1928. Renesanční ornamentace. 80 s. Orig. pap. vazba v ochr. pouzdře. S. 1198
500.-

266. d´AUREVILLY, J. Barbey: Stránka z dějin MDCIII. Praha Picka 1952. Orig. dřev. Jiří Šindler. Jeden věnovací výtisk J. Picka. Zkušební tisk. 50 s. Nerozřez. Orig. brož. Spr. 80 výt. s přípisem v tir. „zkušební tisk". Grimm 251, S. 5576
400.-

267. BALZAC, Honoré de: Ježíš Kristus ve Flandřích. Př. J. Hořejší. Pardubice edice Paprsek 1928. Vyzd. kresbami Jaroslav Grus. Tiskl V. Vokolek. 26 s. Ex. 117/200. Dedikace J. Hořejší. Na přídeští vlepeno ex libris / ručně kolor. dřev. M. Florian /. Pap. vazba s koženým štítkem na hřbetě. S. 1216
400.-

268. BAUDELAIRE, Charles: Fanfarlo. Praha Topič 1927. Vyzd. Milada Marešová. 70 s. Ex. 180/300 na simili japanu. Orig. ckž. vazba. S. 1227
400.-

269. BEDNÁŘ, Kamil: Ypsilon a Evangelina. Praha Čs. spisovatel pro SČB. 1965. Vyzd. 5 orig. litografiemi Kamil Lhoták / front. podepsán /. 55 s. Podpis Bednář. 600 ex. na velínu. Volné archy v orig. ob., vloženo v orig. plkž. deskách se Lhotákovou kresbou na přední desce. Opravdu kompletní exemplář i s orig. deskami. Vzácné! S. 5627
6 000.-

270. BEZRUČ, Petr: Slezské písně. Dodatky. Praha Preissig b.d. Vyzd. 1 celostr. orig. dřev., ornamentací a upr. Vojtěch Preissig. Ex. 38 z neudaného počtu. Orig. brož. S. 8
450.-

271. BĚLINSKIJ, V. G.: Petrohrad a Moskva. Praha Kruh krásné knihy 1948. Front. ruč. kolor. s věnováním a upr. Zdeněk Seydl. 57 s. Ex. 39/350. Orig. brož. Frontispice mimořádně ručně kolorován a rukopisně věnován Zdeňkem Seydlem. S. 5642
700.-

272. BIEBL, Konstantin – konvolut 2 svazků vydaných v Hyperionu.
- Věrný hlas. 1924. Vyzd. Cyril Bouda, ckž. vazba A. Tvrdý. S. 750
- Zlom. Verše. 1925. Návrh vazby C. Bouda, ckž. vazba A. Tvrdý. S. 752
650.-

– p l a t e b n í  p a u z a –

273. BÍLEK, František: Otčenáš. Nový Jičín Nový život 1901. Ob. a 23 výtvarných listů František Bílek. Nestr. 400 ex. Orig. ppl. vazba.
800.-

274. BLOY, Léon: Ta, která pláče. /Naše Paní La Salettská/ Stará Říše Florian 1909. Studium sv. 6. 89 s. Orig. brož. Vložena nevyplněná složenka na jméno Josef Florian Osvětimany. Výborný stav. S. 356
1 000.-

275. BLOY, Léon: V temnotách. Brno Pojer 1934. Ed. Atlantis sv. 24. Přel. Bohuslav Reynek. Ob., dřevoryt ve front. a upr. Jaroslav Benda. 114 s. Nerozřez. Ex. 18/50 na ručním Van Gelderu. Orig. brož. S. 2608
360.-

276. BOTTO, Ján: Smrť Jánošíkova. Praha Janský 1925. Knih. Stožár sv. 3. Vyzd. Cyril Bouda, (front. orig. sign. lept). 58 s. Ex. 32/100 prodejných. Orig. ckž. tlačená vazba Antonín Tvrdý. S. 755
1 400.-

277. BREISKY, Arthur: Střepy zrcadel. Essaye. Praha Artur Novák 1928. 11. sv. Novákovy stovky. Front. orig. lept Viktor Stretti, upr. Method Kaláb. 131 s. Ex. 46/100. Orig. ckž. vazba /Ant. Tvrdý?/, v ochr. pouzdře. S. 1288
1 800.-

278. BRICAUD, Joanny: Černá mše. Plzeň Žikeš 1925. Knihovna Hekaté sv. 1. Vyzd. 4 orig. sign. dřevoryty a dřevorytem na titulu Josef Hodek. 57 s. Ex. 28/100. Orig. ckž. vazba / A. Škoda /. Přednost. ex. v ckž. vazbě se sign. dřevoryty. Velmi vzácná bibliofilie v dobrém stavu. S .758
7 000.-

279. CLAUDEL, Paul: Musy. Praha Moderní revue 1917. Knihovny Moderní revue sv. 64. 23 s. Nerozřez. Ex. 27/100. Orig. brož. Vzácný tisk o 100 výtiscích. S. 20
650.-

280. ČIVRNÝ, Lumír: Sonety paní. Praha Müller 1943. ed. Lis knihomilův sv. 17. Ob. a 7 dalších orig. barev. litografií Jan Bauch. Nestr. Ex. 290/300. Orig. brož. v pův. přebalu. S. 2834
1 300.-

281. DEML, Jakub: Tanec smrti. Pějeme hymnu ze slov jež značí smrt ve všech jazycích země. / Otokar Březina /. Tasov Deml 1914. Front. dřevoryt portrét autora Slavoboj Tusar. Knižní výzdoba dřevoryty Josef Marek. Dvoubarevný světlotisk podle originálu F. Bílka. 108 s. 1. vydání. Ex. 49/320. Na přídeští dřevorytové ex libris Fr. Bílka. Orig. plperg. vazba. S. 27
1 000.-

282. DEML, Jakub – konvolut 2 svazků
- Bílá hora. Nový Jičín soukr. tisk 1929. Vyzd. složeným obr. F. Jeneweina „Bílá hora". Nestr. Ex. 170. Orig. brož. S. 1352
- Život jak já jej vidím. Tasov Deml 1934. Přednáška v čsl. rozhlase v Praze ze dne 2.9. 1934. Ob. a upr. František Bílek. 14 s. Podpis Deml. Orig. brož. Vzácná drobnost.
450.-

283. DUBROVSKÁ, Tereza: Černí a modří ptáci. Praha Neumannová1928. Vyzd. 11 mědiryty a upr. Karel Svolinský. Vytiskla Státní tiskárna za vedení Karla Dyrynka. Nestr. 200 ex. Orig. brož. V ochr. pouzdře. S. 1374
450.-

284. DYRYNK, Karel: K prvnímu bibliofilskému vydání „Slezských písní". Praha Dyrynk 1938. Soukr. a neprodej. tisk Karla Dyrynka. Vytiskla Dyrynkova tiskárna. Vyzd. kresbou „Plumlovský zámek" a upr. Vojtěch Preissig. S ukázkou Bezručova rukopisu. V textu iniciály V. Preissiga k chystanému psanému vydání Slezských písní. 16 s. Orig. brož. S. 3016
360.-

285. DYRYNK, Karel: Krásná kniha. Její technická úprava. Vypravil a vysadil Karel Dyrynk. Praha Dyrynk 1909. Vytiskla Politika. 80 s. S ukázkami titul. a text. stran z knih pečlivě upravených /XIV s./ Orig. ppl. vazba Ludvík Bradáč. Pochází z majetku B. Fischera. (Společenstvo knihařů a ozdobníků). S. 195
800.-

286. ERBEN, Karel Jaromír: Pověst o studánce „Litoše". Praha Prágr 1991. Vysázel a vytiskl Vítězslav Prágr. Nestr. Náš ex. z 10 ex. na papíru obyčejném. Orig. brož. Vánoční tisk nedávno zemřelého milovníka knih.
300.-

287. ERBEN, K. J.: Báje a pověsti slovanské. Praha Družstevní práce 1928. Ob., titul /signován V. Rada/ a upr. Vlastimil Rada. 115 s. Ex. 92/100 na holandu. Orig. clperg. vazba v ochr. pouzdře. S. 1418
600.-

288. EWERS, H. H.: Srdce králů. Praha Trigon 1991. Ob. a vyzd. 6 orig. barev. sign. celostr. litografiemi Michael Rittstein. Upr. Vladislav Zadrobílek. Ex. A/25 Se 6 litografiemi. Orig. brož.
2 000.-

289. FISCHER, Otokar: Peřeje. Brno Pojer 1931. Ed. Atlantis sv. 11. Vyzd. František Vik. 74 s. Ex. 35/50. Podpis Fischer. Ckž. intarzovaná vazba sign. Malíková – Praha. Vazba ve hřbetě mír. poškozena. V ochr. pouzdře. S. 3088
500.-

290. FOGAZZARO, Antonio: Eden Anto. Praha Picka 1933. Čtení pro bibliofily sv. 27. Obrázky kreslil Jaroslav Váchal. 47s. Nerozřez. Ex. 32/57. Volné archy v přebalu. Grimm 78. S. 3102
600.-

291. FREJKA, Jiří: Outěchovice. Vyprávění o rodu dědičných svobodných myslivců Frejků z Outěchovic…Praha Vyšehrad 1942. Vyzd. 4 orig. barev. litografiemi a černými kresbami, upr.,ob. a vazba Jiří Trnka. 243 s. Váz. v orig. ob.
950.-

292. GOLOMBEK, Bedřich: Dům o dvou poschodích. Praha Borový 1942. Ob. Eduard Milén. 317 s. Plkž. vazba sign. Stanislav Tvrdý 1943. Ukázka vazby syna Antonína Tvrdého.
400.-

293. GOURMONT, Rémy de: Rouhavý růženec. Praha Toman ml. 1928. Ed. „Trianon" sv. 1. Studie o autorovi Jiří Karásek ze Lvovic. Front. orig. lept a upr. František Kobliha. Vytiskla Státní tiskárna za vedení Karla Dyrynka. Ex. 84/115 na papíře Zandersově. Nestr. Orig. kart. v ochr. pouzdře. Vzácný tisk ve výborném stavu. S. 1471
1 500.-

294. GUÉRIN, Maurice de: Kentaur a bakchantka. Praha Janský 1913. Ed. Hyperion sv. 2. Návrh vazby, ilustr. a upr. V. H. Brunner. 54 s. 500 ex., tento neočíslován. Orig. ckž. vazba Ludvík Bradáč. Mír. poškoz. ve hřbetě. V ochr. pouzdře. CA 31 1.500.- Sáňka chybně uvádí E. Guerin. S. 40
700.-

295. HLAVÁČEK, Karel: Pozdě k ránu. Praha Moderní revue 1898. Knihovny Moderní revue sv. 10. 1. vydání. Ob. a titulní list Karel Hlaváček. Ex. 88/200. 45 s. Orig. brož. Převzácný tisk české dekadence ve vynikajícím stavu. Z významné sbírky. S. 427
2 500.-

296. HLAVÁČEK, Karel: Mstivá kantiléna. Praha Moderní revue 1916. Knihovny Moderní revue sv. 61. Front. orig. mědiryt Karel Hlaváček. Vyšlo jako šesté /čtvrté samostatné/ vydání této knihy. 20 s. Ex. 207/300 na holandu. Orig. ppl. vazba. Na titulu podpis pův. majitele knihy jímž byl Sigismund Bouška, významný básník katolické moderny. S. 48
1 200.-

297. HLAVÁČEK, Karel: Starý herbář. Praha Toman ml. 1929. 2. soukr. a neprodejný tisk P. Tomana. Front. orig. sign. dřev. a upr. František Kobliha. Vytiskla Státní tiskárna v Praze. 160 nečísl. ex. Nestr. Orig. brož. S. 1499
300.-

298. HOLAN, Vladimír: Dvě jezera. Praha NČVU 1963. Vyzd. 2 orig. mědiryty / protititul signován / Rastislav Michal. 23 s. Nerozřez. 500 ex. Volné listy v orig. ob. S. 6068
550.-

299. HORA, Josef: Máchovské variace. Praha Borový 1944. 4 litografie, dřevoryt na obálce a upr. Cyril Bouda. 46 s. Podpisy Hora i Bouda. Ex. 87/200. Orig. brož. S. 6093
500.-

300. HORKÝ, Karel: Když vesla vypadnou… Verše. Praha Kočí 1906. Ob. a vnitřní výzdoba V. H. Brunner. 64 s. Orig. brož. Tisk ve velmi dobrém stavu s legendární typografií V. H. Brunnera. S. 432
800.-

301. /Huysmans, Joris Karl/ ODVALIL, František: Joris Karl Huysmans. Praha Knihovna Nového Věku 1913. S podobiznou J. K. Huysmanse. 201 s. Nerozřez. Orig. brož. Zřídka se vyskytující text o autorovi prvního dekadentního románu" Na ruby" J. K. Huysmansovi. Vzácné.
500.-

302. CHALUPNÝ, Emanuel – BÍLEK, František: Josef Václav Sládek a lumírovská doba české literatury. Praha Borový 1916. Front., titul, 6 orig. dřev. v textu, upr. a návrh vazby František Bílek. 141 s. Orig. ckž. vazba v ochr. pouzdře. Skvostná vazba. S. 438
1 800.-

303. JAMMES, Francis: Almeida d´Etremont čili historie vášnivé dívky. Praha Adámek 1911. Moderní bibliotheka roč. 10 sv. 4. Ob. a upr. V. H. Brunner. 56 s. Orig. brož. Mír. poškoz.
400.-

304. JESENSKÁ, Růžena: konvolut 2 knih, dopisu a fotografie
- V pozdní chvíli. Verše. Praha Jesenská 1909. S podpisem i dedikací Jesenské. Orig.brož.
- Poslání. Praha Bradáč 1919. Front. orig. dřev. František Kobliha. Dedikace R. Jesenské. S.218
-  dopis R. Jesenské z 15/II. 1922 (?)
-  fotografie R. Jesenské z r. 1922.
800.-

305. /JIŘINCOVÁ, Ludmila/ Villon očima Ludmily Jiřincové. Text Pavel Režný. Praha SČB 1955. Ob. linořez a front. orig. litografie Ludmila Jiřincová. Upr. Josef Hochmann. Podpis Režný v tiráži. 25 s.
1 200.-

306. KAMÍNEK, Karel: Dissonance. Praha Kosterka b.d. Symposion III – Knihy nové doby. 81 s. Orig. brož.
360.-

307. /KLÍMA, Ladislav/ L.: Svět jako vědomí a nic. Praha soukr. tisk 1904. 163 s. 1. vydání. Ppl. vazba. Vzácné 1. vydání, žel bez obálky.  1 500.-

308. KLÍMA, Ladislav: Traktáty a diktáty. Filosofické úvahy. Praha Štorch Marien 1922. Ob. Vlastislav Hoffmann. 219s. Podpis na titulním listě Ladislav Klíma. Orig. brož.
2. Klímovo dílo se slavnou obálkou a podpisem autora. 2 300.-

309. KLÍMA, Ladislav a DVOŘÁK, Arnošt: Matěj Poctivý. Fantastická lidová veselohra…Praha Kočí 1922. Ob. arch. J. Kroha. 106 s. Orig. brož.
300.-

310. KOBLIHA, František: Sedm statí o výtvarných umělcích. Praha Kobliha 1929. Front. orig. sign. lept, 4 celostr. orig. sign. dřev. přílohy, 7 iniciál, vigneta v titulu a nakladatelská značka – vše dřevoryty – František Kobliha. Všechny iniciály v tomto výtisku ručně kolorovány. 107 s. Nerozřez. Náš ex. z 53 na hollandu Panekoek. Náš ex. neočíslován, ale je z prvních 35. Podpis Kobliha na patitulu. Volné archy v orig. pap. přebalu. V ochr. pouzdře. Koblihův tisk sv. 8. S. 3656
4 000.-

311./ Konůpek, Jan/ Jan Konůpek zemřel 12. března 1950. Pohřební řeči ve Strašnickém krematoriu…Praha Picka 1950. Vyzdobil Jan Konůpek.1 ex.(náš značen „zkušební"), spr. 28 ex. 24 s. Nerozřez. Orig. brož. Vzácné. Grimm 214. S. 6302
400.-

312. KRECAR, Jarmil: U zelené žáby. Drama o jednom dějství. Praha Bradáč 1925. Vytiskl V. Benda. Ed. Sibi et amicis. Na obálce emblém domu U zelené žáby. 31 s. Nerozřez. Vydáno pouze 80 výtisků. Předsádky poničeny politím. Kniha se nevyskytuje. S. 929
300.-

313. KVAPIL, František: Bělohorské melodie. 1873 – 1875. Praha Veraikon 1918. Front. orig. lept Jan Konůpek. 38 s. Orig. pap. vazba podle návrhu J. Konůpka. Vzácný tisk s velmi zajímavým Konůpkovým leptem. S. 492, Sáňka uvádí jako Pobělohorské melodie.
900.-

314. LANG, Alois: Jindřich Suso. Studie z německé mystiky středověké. Praha Revue Meditace /Vilém Bitnar/ 1911. Vyzd. 16 reprodukcemi z Apokalypsy – cyklu dřevorytů Albrechta Dürera. Titul Jan Konůpek. Iniciály a vignety Emil Pacovský. 199 s. V tisku několik razítek pův. majitele. Orig. clperg. vazba poškozená skvrnami od vody. S. 494
500.-

315. LANGER, František: Mrtví chodí mezi námi. Praha SČB 1930. Upr. Method Kaláb. Vyzd. dřevoryty Cyril Bouda /front. podepsán/. 31 s. 280 výt. Orig. ckž. vazba /jelenice/, v ochr. pouzdře. S. 3839
500.-

316. Legenda o sv. Kateřině. Praha SČB 1941. Staročeský text přepsal a studií doprovodil J. Vilíkovský. Vyzd. litograficky kolorovanými dřevoryty Karel Svolinský. Upr. Method Kaláb. 320 ex. 189 s. Nerozřez. Volné archy v orig. pap. přebalu. V ochr. pouzdře.Významná bibliofilie. S. 3856
1 500.-

317. Die Legende der heiligen Magdalena. Jena Verlag Eugen Diederich 1929. Nach einem itelienischen Text des 14. Jahrhunderts in deutscher Fassung von E. von Némethy. Vyzd. reprodukcemi středověkých dřevořezů. 206 s. Nerozřez. Orig. brož.
450.-

318. LUKAVSKÝ, Jaroslav: Dřevo a květiny. Soubor 11 barev. dřevorytů knižních značek a ještě několika navíc s úvodem V. Thieleho. Praha Bujárek 1951. Nestr. Ex. 9/11. Podpisy Thiele, Lukavský i Bujárek. Orig. brož. S. 6429
360.-

319. MACEK, Antonín: Kniha o ráji. Praha Závorka 1912. Ob. a titul Otakar Štáfl. Nestr. Ex. nečísl. Orig. brož. S. 244
400.-

320. NEUMANN, S. K.: Rudé zpěvy. Praha Večernice 1923. Ob. anonym. 68 s. Orig. brož.
180.-

321. MALLARMÉ, Stéphane: Odpoledne faunovo. Ekloga. Praha Moderní revue 1922. Knihovny M.revue sv. 72. Vyzdobil Edouard Manet. Str. A –I. Ex. 224/250. Orig. plkž. vazba. S. 979
950.-

322. MIRO, Gabriel: Obrazy z utrpení Páně. Stará Říše Florianová 1925. Dobré Dílo sv. 82. Front. Georges Roualt. Ex. A 62/200. 107 s. Orig. brož. 997
300.-

323. MORGENSTERN, Christian: Hymnické písně. Přerov Kryl a Scotti 1934. Vyzd. Rudolf Michalík. Nestr. Nerozřez. Ex. 168/400. Orig. brož. S. 4176
240.-

324. NERUDA,Jan: Zpěvy páteční. Praha A. Novák 1922. Kresby a upr. V. H. Brunner. 26 s. Ex. 17/600. Orig. ckž. vazba. Velmi zdobná vazba se zlacením. S. neuvádí
500.-

325. Nova et vetera – konvolut prvních tří svazků. Od r. 1912 do února 1913.
- I. sv. Stříž Osvětimany. 12 článků a 3 obrázky. 350 ex
- II. sv. 1912. 15 článků.
- III. sv. 10 článků a podobizna C. Francka.
700.-

326. OBRTEL, Vít: Vodotrysk. Výbor z díla / 1987 /. Praha PNP a SČB 1987. Vyzd. 3 barev. sign. kombinovanými technikami Josef Istler. Upr. Clara Istlerová. Nestr. 250 ex. Podpis Obrtel. Orig. brož.
1 400.-

327. ORTEGA y GASSET, José: Smrt a zmrtvýchvstání. Essaye. Brno Pojer 1938. Ed. Atlantis sv. 41. 156 s. Nerozřez. Ex. 35/50 z přednostních výt. na papíře z hader. Orig. brož. S. 4424
400.-

328. POE, E. A.: Dvě povídky. Brno Sáňka 1926. Knihovny „200" 6. svazek. Vyzd. 3 orig. sign. lepty Jan Konůpek. Upr. Karel Dyrynk. 59 s. Ex. 183/200. Orig. kart. S. 1038
450.-

329. POE, E. A.: Metzengerstein. Brno Sáňka 1926. Ed. Non multis sv. 1. Front. orig. sign. lept Jan Konůpek. Upr. Karel Dyrynk. Vytiskla Státní tiskárna v Praze. 31 s. Ex. 13/49 ručně číslovaných výtisků. Podpis Sáňka. Pap. vazba s koženým štítkem.. Pouze 49 výt. S. 1040
500.-

330. POE, E. A.: Zlatý scarabeus. Tři povídky. Praha E. L. K. 1948. Ráj knihomilů sv. 9. Vyzd. Josef Liesler 8 orig. litografiemi z nichž ve front. je autorem signována. 147 s. V tiráži opatřen suchou pečetí. Náš ex. je volný neprodejný výtisk. Volné archy v orig. přebalu. S. 6789
400.-

331. POE, E. A.: Havran. Přel. V. Nezval. Praha NČVU 1983. Ob. a vyzd. František Tichý. 6s. Anglicko český text. Nerozřez. Volné listy v orig. ob. Připojen dvojlist In memoriam Františka Tichého.
500.-

332. / Rabelais, Francois / Rozmarné sny Pantagruelovy. Vyškov Obzina 1931. Obzinovy tisky sv. 36. Nestr. 500 ex. Orig. clpap. vazba. Vzácný svazek bizarních ilustrací.
500.

333. RÉGNIER, Henri de: Krátký život Baltazara Aldramina Benátčana. Praha Kosterka 1904. Ed. Symposin sv. 26. 46 s. Orig. brož. Se soupisem Kosterkových tisků.
200.

334. RENAUD, Suzanne: Tvé prsty v tmě se ztrácející… Havlíčkův Brod Galerie výtvarného umění 1969.Vyzd. orig. sign. leptem Bohuslav Reynek. Česko francouzský text. 180 ex. Trojlist.
1 400.-

335. RENAUD, Suzanne: Entre chien et loup. Chlumec nad Cidlinou Oliva u příležitosti 1. výročí úmrtí Suzanne Renaud. Vyzd. orig. sign. leptem a přebásnil Bohuslav Reynek. Česko francouzský text. Na ručním lisu vytiskl Josef Cipra. Trojlist.
1 400.-

336. RICTUS, Jehan: Nevděčníci. Povídka vánoční dítkám…jiných. Vánoční přání. Kroměříž Magnificat 1946. Přel Bohuslav Reynek. Vyzd. linoleorytem Stanislav Kolíbal. Podpis Bohuslav Reynek. Volné listy. Naprosto se nevyskytující.
500.-

337. RILKE, R. M.: Modlitby dívek k Marii. Přel. O. F. Babler. Olomouc Babler 1926. Ed. Hlasy sv. 1. Návrh vazby, předsádky a front. Antonín Kameník. 25 s. Ex. 29/100. Orig. pap. vazba F. Kunovský. Náklad 100 výtisků. Vzácné! S. 1954
550.-

338. RILKE, R. M.: Kniha o chudobě a smrti. Veselí p. Čepí / Lipanský?/ ed. Izmael 1927. Přel. Josef Tkadlec. 30 s. Ex. 192/200. Na přídeští ručně kolor. sign. ex libris Michael Florian. Plperg. vazba, orig. ob. přiváz. S. 1953
360.-

339. RUTTE, Mirko: Smuteční slavnosti srdcí. Praha Neumannová 1911. Ed. Čeští autoři sv. 17. Ob., titul a dřevorytová úprava Josef Marek. 112 s. Dedikace Rutte na frontispicu. Orig. brož. Krásná typografie. S. 623
300.-

340.SEIFERT, Jaroslav: Na paměť Alšova roku. 1852 – 1952. Praha Spolek sběratelů a přátel ex libris. Báseň J. Seiferta, podobizna M. Alše Max Švabinský. Dvojlist.
400.-

341. SCHMID, R. J.: Carlos a Nicolas. Dětská léta v Argentině. Stará Říše Florianová 1927. Dobré Dílo sv. 92. Ob. a ručně kolor. dřevoryty Michael Florian. 102 s. Nerozřez. Ex. 155. Orig. brož. Ručně kolorovaný exemplář v dobrém stavu. S. 2007
500.-

342. SCHNEIDROVÁ, Otty: Podivínové. Grafické fantasie. Krasoumná jednota 1921. 6 barevných kamenotisků. Nestr. Volné listy v orig. ob.
300.-

343. SOBOTA, Jan: O umělecké knižní vazbě. Černošice Prágr 1994. 1. svazek edice Fileta. Front. koláž Vítězslav Prágr. Nestr. Náš ex. má číslo C-8/8 a je z 8 výtisků na hollandu. Orig. brož. Celkový náklad vzácného Prágrova tisku je 29 tisků. Nevyskytuje se.
700.-

344. Sonety krásné provaznice Louizy Labé 1545. Brno Pojer 1930. Ed. Atlantis sv.10. Upr. Jaroslav Benda. 59 s. Náš ex. přednostní 37/70 na van Gelderu. Celoperg. vazba s kreslenými emblémy v rozích Karel Dudešek. orig. ob. přiváz. S. 4911
1 000.-

345. SPRINGER, František: Splacený peníz. Prózy. Praha Pour 1938. Pourova edice sv. 13. Front. orig. sign. mědiryt a upr. František Tichý. Náš ex. 15/100 obsahuje na rozdíl od ostatních ex. Tichého mědirytinu. Podpis Springer. Orig. brož. V krásném stavu. S. 4949. Dvořák 39 a 40.
1 300.-

346. ŠEDA, Jaroslav: Žena. Ke grafice Oty Janečka. Praha 1985. Ob. a 5 orig. barev. komb. technik Ota Janeček. Komb. techniky vytiskl Pavel Dřímal. 29 s. Ex. 28/200. Podpis Janeček. Orig. brož.
2 000.-

347. ŠOLC, Václav: Lyrika. Roudnice n. L. Svoboda 1912. Ed. Kytice sv. 5. Ob., 4 orig. celostr dřevoryty a upr. František Kobliha. Tónovaná dřevorytová ornamentace. Tiskl Karel Dyrynk. Nestr. Náš ze 300 ex. na simili japanu. Orig. brož. Nádherně upravená kniha vzácně se vyskytující brožovaná. S. 295
1 000.-

348. /Preissig, Vojtěch/: The House. O knize Vojtěcha Preissiga. Text V. Vlček. Praha SPŠ Grafická 1973. Vyzd. Vojtěch Preissig. Příležitostný tisk. Vytištěno písmem Arlington, k němuž vytvořil V. P. diakritická znaménka. 33 s. Volné archy v orig. ob. V malém nákladu.
400.-

349. POURRAT, Henri: Příhody z našeho kraje. Brno Pojer 1946. Ed. Atlantis sv. 63. Ob. a orig. ručně kolorované dřevoryty v textu Bohdan Lacina. 47 s. Nerozřez. Ex. IX-A /Výtisky s římským číslováním v tiráži neuvedeny./ Podpis Lacina. Volné archy v orig. ob. Tento velmi vkusně ručně kolorovaný výtisk, římsky očíslovaný byl vydán pravděpodobně pro úzký okruh přátel.Nádherný a unikátní tisk. S. 6796
900.-

350. Ed. Špalíček – konvolut 2 svazků v ckž. vazbách.
- Blahoslav, Jan: O původu Jednoty bratrské. Praha Reichl 1928. Ed. Špalíček sv. 5. Vyzd. František Bílek. Ckž.. vazba oboustranná. S. 1269
- Husitský zpěvník. Praha Reichl 1930. Ed. Špalíček sv. 7. Vyzd. a vazbu navrhl František Bílek. Orig. ckž. oboustranná vazba Antonín Tvrdý. S. 3436
800.-

351. Švabinský Max – konvolut 3 svazků.
- Poledne. Lyrický doprovod Fr. Hrubín. Praha Müller 1943. Nestr. Dat. dedikace M. Švabinský. Plkž. vazba.- Satyr. Soubor 20 grafických listů k veršům V. Huga. Praha NČVU 1950. 64 s. Dat. dedikace Švabinský.- Motýlí čas. Lyrický doprovod Fr. Hrubín. Praha ČSL. spisovatel 1953. Nestr. Volné listy v orig. ob. 450.-

352. Sv. Terezie Ježíšova: Kniha o zakládání. Stará Říše Stříž 1917. Dobré Dílo sv. 44. Titul a upr. Jaroslav Benda. 125 s. Nerozřez. Orig. brož.
450.-

353. THOMPSON, Francis: svatý Ignác z Loyoly. Stará Říše Florianová 1922. Dobré Dílo sv. 75. 324 s. Orig. brož., mír. poškoz.
240.-

354. TOMAN, Karel: Rostlo stranou. Soubor dosud knižně nevydaných veršů. Praha Toman ml. 1930. Ed. Trianon sc. VI. Vyzd. front.(orig. sign. lept) a 15 perokreseb Václav Mašek. Vytiskla Státní tiskárna v Praze za vedení Karla Dyrynka. Nestr. Ex. 76/120. Podpis Mašek v tiráži.Orig. kart. S. 5162
700.-

355. TUWIM, Julian: Básně. Praha Hanek 1930. Upr. Karel Dyrynk. Vytiskla Státní tiskárna. 29 s. Ex. 32/50. Orig. clpap. vazba v ochr. pouzdře. S. 5193
400.-

356.UNAMUNO, Miguel de: Španělské essaye. Brno Pojer 1937. Ed. Atlantis sv. 37. 136 s. Nerozřez. Ex. 35/50. Orig. brož. V krásném stavu. S. 5211
360.-

357. /Váchal, Josef/ Bedřich M. Beneš: Josef Váchal. Se 12 listy jeho grafického díla. Zlechov u Uherského Hradiště Trojrám 1914. 15 s. textu. 12 s. grafických příloh a připojen seznam děl J. Váchala na 2 s. Ob. Josef Váchal červenočerná. Orig. brož., poškoz. / rozpadlé ve hřbetě/. Tento tisk byl jedinou Váchalovou monografií po dobu osmdesáti let / kdy vyšel katalog výstavy v Rudolfinu /. Připraveno k vazbě. 800.-

358.VALÉRY, Paul: Mladá Parka. Praha Orbis 1937. Přel. Josef Palivec. Ob., front. a 3 celostr. orig. sign. litografie Václav Mašek. Upr. Rudolf Hála. 46 s. Ex. 32/220 na Van Gelderu. Dedikace Palivec. Orig. brož. v ochr. pouzdře. Jedna z rozměrem největších českých bibliofilií. S. 5234
3 000.-

359. VANČURA, Vladislav: Útěk do Budína. Praha Melantrich 1932. Úroda sv. 26. 222 s. Na přídeští ex libris. Ckž. vazba  Nožičkovi / ? /. Luxusní vazba na důležité české knize.
500.-

360. VERLAINE, Paul: Moudrost. Brno Pojer 1929. Ed. Atlantis sv. 3. Přel. B. Reynek. Dřev. vyzd. Mme R. S. Bechetoille. 116 s. Nerozřez. Ex. 43/50 na japanu rotterdamském. Podpisy Reynek a Bechetoille. Vložen leták ed. Atlantis na knihu Moudrost. Orig. brož. V nádherném stavu. S. 2117
1 400.-

361. / Votlučka, Karel /: Philobiblon hostem u Luculla. Praha J. M. K. 1925. Nakreslil, vyleptal a vytiskl Karel Votlučka. / Titul sign. / Nestr. Nerozřez. Orig. brož. Vloženo v ob. s použitím kresby Fr. Gellnera. Sběratelská i typografická kuriozita. S. 1032
400.-

362. / Wolker, Jiří / In memoriam Jiřího Wolkera. Praha Janská 1924. Ed. Hyperion sv. 12. Na paměť básníka za redakce K. Biebla. Návrh vazby, front. a upr. Cyril Bouda. 61 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. Těžko dostupný svazek Hyperionu. S. 891
500.-

363. YEATS, W. B.: Tajemná růže. Povídky. Brno Pojer 1947. Ed. Atlantis sv. 70. Ob. a dřevoryty Bohdan Lacina, upr. Rudolf Hála. 175 s. Ex. 131/400. Se suchou pečetí. Plkž. vazba sign. Otto Blažek, orig. ob. přiváz. S. 7277
850.-

364. ZAHRADNÍČEK, Jan: Pod bičem milostným. Brno ed. Akkord 1944. Upr. Antonín Lískovec. 69 s. Clpap. vazba s koženým štítkem sign Ladislav Růžička. Orig. ob. přiváz., v ochr. pouzdře.
360.-

365. / Zeyer, Julius / Ve stínu Orfea. Július Zeyer a rodina Kalašových v dopisech. Praha SČB 1948. Ob. a vyzd. orig. dřev. Fr. Kobliha. Frontispice a titulní list ručně kolorovány akvarelem / front. signován /. Upr. Method Kaláb. 280 s. Nerozřez. Ex. 128/200. Volné archy v orig. ob. Koblihou kolorováno pro významného českého sběratele z jehož majetku tisk pochází. S. 7192
1 200.-

VIII. Knihy – Books

366. KOMENSKÝ, Jan Amos: Orbis sensualium pictus. Svět v obrazech. Jubilejní přetisk 1. vydání z r. 1658. Král. Vinohrady Strnad 1942. Knihovny „ Růžový palouček" sv. 8. S původními dřevoryty a textem 1. vydání. Ob. a titul Cyril Bouda. 329 s. Váz. v orig. ob.
500.-

367. R. P. PETRI CANISII ...: Parvus Catechismus Catholicorum. Pragae Collegio Soc. Iesu ad S. Clem. 1684. 54 s. Clperg. vazba ( Josef Vyskočil? ) 1976. V ochr. pouzdře. Skvostná moderní vazba na starém tisku
1 500.-

368. KUNCKEL, Johannis: Ars vitraria experimentalis oder vollkommene Glasmacher-Kunst. Nürnberg Riegel 1743. 3 knihy v jednom svazku, str. průběžně, celkem 472 s. 20 celostr. mědiryt příloh + front. a titul. Orig. ckž. vazba. Vzácné dílo ve velmi dobrém stavu, které se přestalo vyskytovat na aukcích, poslední námi evidovaný výskyt v r. 1990, cena tehdy 1 800 DM. Náš exemplář je po všech stránkách dobře zachován.
15 000.-

369. /rukopis/ Morgen Gebett… 1811. Ručně psané modlitby s barev. ilustracemi a ornamentací. 118 s. Orig. ckž. vazba. Zajímavá ornamentace
950.-

370. Čechoslaw. Všeobecný zábavník. Praha-Hradec Král. Pospíšil 1831. 63 s. Plkž. vazba Jan Šmok. Elegantní vazba bratra známého fotografa
600.-

371. Kwítka náhrobní, které sebral a rozmnožil F.W.N. Jindř. Hradec Landfras 1848. Ilustr. na ob. a na titulu. 90 s. Orig. brož. Půvabné
600.-

372. Nový prostonárodní popis Čech Moravy a Slezska podle posledního politického a soudního rozdělení… Praha Pospíšil 1854. 218 s. S „Přídavkem o Uherském Slovensku". Ppl. vazba. Tisk z druhé  poloviny XIX. stol. zařazující k popisu zemí českých i stať o přináležitosti Uher. Slovenska
400.-

373. /krvavý román/ Anonym: Císař Josef II. a krásná zpěvačka. Historický román. Praha Bensinger b.d. Překl. V. Bambas. 6 dílů ve dvou svazcích 303+246+200+255+176+208 s. (poslední strana nepřivázána). S mnoha xylografiemi. 2 sv. v orig. plkž. vazbách. Autorem je pravděbodobně V. Bambas.
1 300.-

374. / krvavý román/ BAMBAS, Václav (anonymně): 1866 aneb Custozza a Králové Hradec.  Historicko-romantická odhalení z nejnovějších dějin Rakouských. Praha Bensinger 1866-1867. Ve 3 svazcích 439+421+272 s. V orig. plkž. vazbách
1 000.-

375. RABELAIS: Stati výchovné. Z jeho díla vybral, přeložil, pozn. opatřil a studií literární doprovodil Prokop Haškovec. Praha Laichter 1907. Dědictví Komenského sv. CII. Ob. a upr. Vojtěch Preissig. 98 s. Orig. brož. Úžasná typografie.
500.-

376. ŠOLC, Václav: Písně o bledé dívce. Praha Nakl. družstvo Máje b.d. Poetické besedy Máje sv. 6. Zlatotisk na přední straně vazby – anoym. 48 s. Orig. ppl. vazba. Krásný dobový tisk ve výborném stavu
800.-

377. TAUFER, František: Trosky. Básně 1910. Praha Taufer 1910. Ob. a upr. Ben Walther. 45 s. Nerozřez. Orig. brož., mír poškoz ve hřbetě. 800.-

378. MÁCHA, Karel Hynek: Máj. Romantická báseň. Praha Kobr b.d. (spr. 1911). S ilustr. V. Černého, Fr. Hetteše, P. Körbra, A. Liebschera a F. Slabého. (celkem 24 kreseb v textu). 47 s. Orig. pap. vazba. Vyskytuje se v tomto stavu vzácně. Stejskal 20
300.-

379. HRON, Jakub: Skutky lidské čili Jeden tisíc špatnost žijby a konby. (Nová jacháda). Praha SVU Mánes b.d. 255 s. Ppl. vazba, orig. ob. přiváz. Nejrozsáhlejší a nejobsažnější H. dílo, prakticky nedostupné.
5 000.-

380. RAIS, K. V.: Zapadlí vlastenci. Pohorský obraz. Praha ČGU 1924. Vazba a ilustr. Adolf Kašpar. 268 s. Dat. podpis Rais. Orig. cpl. vazba
400.-

381. POLÁČEK, Karel – konvolut 4 svazků
- Povídky israelského vyznání. Dobrá četba b.d. Orig. pap. vazba
- Život va filmu. Dobrá četba b.d. Ilustr., orig. brož.
- Lehká dívka a reportér. Praha Topič 1920. Ob. a ilustr. Ot. Mrkvička. Ppl. vazba
- 35 sloupků. Praha Horálek 1925. ppl. vazba
500.-

382. FIELD, T.R.: Kruhy pod očima. Praha Wiesner 1933. Ob. Jaroslav Rajtoral. 46 s. Na titulu rozsáhlá dedikace z r. 1933 T.R. Field. Orig. brož. Velmi dobrý stav
600.-

383. RILKE, Rainer Maria: Slavení. Praha Melantrich 1937. Překl. Vladimír Holan. Dedikace Holan. 133 s. Nerozřez. Orig. brož. V nádherném stavu
340.-

384. RILKE, Rainer Maria: Růže - Okna. Praha Borový 1937. Ob. a upr. Frant. Muzika. Podpis Holan. 48 s. Nerozřez. Orig. brož.
300.-

385. RILKE, Rainer Maria: Sad. Praha Borový 1939. Překl. Vladimír Holan. Ob. a upr. František Muzika. Podpis Holan. 93 s. Nerozřez. Orig. brož.
300.-

386. RILKE, Rainer Maria: Sonety Orfeovi. Praha Vyšehrad 1944. Překl. Václav Renč. Ob. a kresby Josef Wagner. Dedikace Renč. 81 s. Orig. brož.
240.-

387. HALAS, František – konvolut 2 jinojazyčných vydání
- Vieilles femmes – Borový 1936
- Die alten Frauen – Borový 1936. Orig. brož. 360.-

388. REJSA z KOLKOVIC, Jan – konvolut 3 svazků
- Hudba země. Praha 1933
- Duše v plamenech. Mor. Ostrava 1935
- Efeméry. Praha –Mor. Ostrava 1937. Vše orig. brož 240.-

389. BEDNÁŘ, Jaroslav: Hvězdná tuláctví. Praha Družst. práce 1930. Ed. Slunovrat sv. VII. Vyzd. 4 kresbami Jan Zrazavý. 58 s. Ex. 196/400. Podpis J. Bednár. Orig. brož.
400,-

390. BEDNÁŘ, Kamil: Píseň lásky. Praha Petr 1944. Ob. a kresby Ludmila Jiřincová. Na titulu podpisy Bednář i Jiřincová. Nestr. Orig. brož.
240.-

391. ZAHRADNÍČEK, Jan – konvolut 2 svazků
- Stará země. Básně z let 1940 – 45. Brno Akord 1946. Ob. a upr. Břetislav Štorm, 1. vydání. 106 s. Orig. brož.
- Svatý Václav. Brno Akord 1946. 26 s. 300 ex. Orig. brož,
360.-

392. HOLAN, Vladimír: Havraním brkem. Praha Borový 1946. Ob. a upr. Petr Tučný. Podpis Holan. 233 s. Orig. brož.
300.-

393. HOLAN, Vladimír: Cestou. Výbor z překladů. Praha SNKLU 1962. Ob. a vazba Václav Bláha. Podpis Holan 589 s. Váz. v orig. ob. Vyskytuje se zřídka
360.-

394. RUTTE, Miroslav: Měsíčná noc. Básně. Praha Aventinum 1927. Front. kresba a upr. Jan Zrazavý. 42 s. Ex. 321/500. Orig. brož., mír. poškoz.
240.-

395. BROUK, Bohuslav: Jazyková komika. Estetická studie. Praha Petr 1941. Ob. Karel Černý. 120 s. Nerozřez. Orig. brož.
400.-

396. NĚMCOVÁ, Božena: Babička. Praha Pavlík 1940. Ob. a ilustr. Zdeněk Burian. Tiskla Politika. 175 s. Váz. v orig.ob., v ochr. pouzdře. Horní okraj přední str. obálky opraven. Velmi vzácné vydání.
11 000.-

397. RACHMANOVÁ, Alexandra: Studenti láska Čeka a smrt. Deník ruské studentky. Praha Vyšehrad 1938. 331 s. Orig. brož. S fotomontážní obálkou.
400.-

398. /samizdat/ KADLEC, Vladimír: Když se plýtvá miliardami… Praha 1979, strojopis. 84 s. Orig. cpl. vazba
200.-

399. ŠIMEK, Miroslav- GROSSMANN, Jiří: Jak jsem se účastnil kulturního školení. S dvěma písněmi a texty Jiřího Suchého. Kresby Jiří Šlitr a Jiří Suchý. Nestr. Podpis J. Suchý.Orig. brož.
1 000.-

400. RICHTER, W. R.: Glück auf! Fibel. Prag Morawitz 1923. Vyzdobil barevnými obrázky Karl Kostial. 95 s. Orig. ppl. vazba. Německý slabikář.
400.-

401. KALENSKÝ, Josef: Lapač divé zvěře. Podle D.F. Coopera a P. Moritze. Praha Štorch b.d. Se čtyřmi skvostnými barvotiskovými obrázky. 136 s. Orig. ppl. vazba s nalepeným barvotiskem. Výborný stav.
800.-

402. /Fischerová-Kvěchová, Marie/ Klavírní skladby pro děti. Sešity I.-II. Praha Um. sdružení českých učitelek hudby 1920. 2 sešity. Noty s barevnými ilustracemi M.F.K-
400.-

403. NĚMCOVÁ, Božena: The Disobedient Kids and other Czecho-Slovac fairy tales. Prague Kočí 1921. Ob. a ilustr. Artuš Scheiner. Nestr. Orig. ppl. vazba v orig. pap. přebalu.
700.-

404. HRUBÍN, František: Říkejte si se mnou. Praha Melantrich1944. II. vyd. Ob. a pův. litogr. vyzdobil Jiří Trnka. Podpis Hrubína z r 1958. Nestr. Orig. ppl. vazba. Nádherně zachovalé vydání s litografiemi
1 800.-

405. KOLÁŘ, Jiří: Jeden den prázdnin. Povídka pro děti. Praha Orbis 1949. Ob. a barev. ilustr. Kamil Lhoták. 51 s. Orig. ppl. vazba. Velmi dobře zachovalý tisk, který vytvořili dva velcí tvůrci své doby.
900.-

406. MILER, Zdeněk – PETIŠKA, Eduard: Jak krtek ke kalhotkám přišel. Praha SNDK 1960. 1. vydání. Obrázky z kresleného filmu Zdeněk Miler. Nestr. Orig. ppl. vazba
400.-

407. BRANALD, Adolf: Dědeček automobil. Praha SNDK 1966. Ilustr. Kamil Lhoták. 254 s. Cpl. vazba v orig. ob.
300.-

408. CARROLL, Lewis: Alenka v říši divů… a za zrcadlem. Praha Albatros 1985. Ob. a ilustr. Markéta Prachatická. Upr. Oldřich Hlavsa. 161 s. Váz. v orig. ob. Ob. mír. poškoz.
240.-

409. HURNÍK, Ilja: Jak se hraje na dveře a jiné muzikantské pohádky. Praha Albatros 1973. Ilustr. Květa Pacovská. 92 s. Orig. vazba.
400.-

KONEC AUKCE