33. AUKCE - ATA Český antikvariát

33. aukce
sobota 6. února 2010, 14.00 hod.

umění, grafika a kresby, avantgarda,
knižní vazby, bibliofilie, knihy

pátek, 5. února 2010, 11 – 18 hod.
sobota, 6. února 2010, 10 – 11.30 hod.

I. Umění – Art 1–44

II. Grafika a kresby – Graphic art and drawings 45–91

III. Avantgarda – Avant-garde 92–142

IV. Varia 143–169

V. Knižní vazby – Book bindings 170–200

VI. Bibliofilie – Bibliophily 201–291

VI. Knihy – Books 292–351

I. Umění – Art

1. TOMAN, Prokop: Nový slovník československých výtvarných umělců. Praha Ryšavý 1936. S původní litogr. přílohou M. Švabinského. 792 s. Plkž. vazba. Přiloženo: Dodatky ke slovníku čs. výtvarných umělců. Praha SNKLHU 1955. 224 s. Cpl. vazba v orig. ob. 2 sv.
1 800.-

2. THIELE, Vladimír: Josef Čapek a kniha. Soupis knižní grafiky. Praha NČVU 1958. Vazba, ob. a upr. Zdeněk Seydl. 296 s. 210 vyobr., z toho 128 barevných. 5000 výt. Cpl. vazba v orig. ob. Nepostradatelná příručka pro čapkovské sběratele.
2 000.-

3. Knižní obálky Josefa Čapka. Výběr obálek z let 1919-1927. Praha Státní grafická škola, soukr. tisk 1934. Sestavil a upr. Ladislav Sutnar. Tisk a knihařské práce – žáci školy. Orig. ppl. vazba s koženým štítkem.
1 500.-

4. NOVOTNÝ, J. A. : Ladova ilustrace. Praha NČVU 1957. Vazba a upr. Zdeněk Sklenář. 313 s. 421 reprod. kreseb Josef Lada. Orig. cpl. vazba. Zásadní příručka.
600.-

5. PÁLENÍČEK, Ludvík – ŠVABINSKÁ, Zuzana: Max Švabinský – grafické dílo.
(Soupis). Praha NG 1976. 123 čb. vyobrazení děl Max Švabinský. 158 s. Vložen orig. dřevoryt „Žně". Cpl. vazba v orig. ob. Nezbytná příručka ve výborném stavu.
600.-

6. TOMAN, Prokop H.: Zdenka Braunerová – popisný seznam grafického díla. Praha SNKLU 1963. 205 s. 80 celostr. čb. příloh s vyobrazením. Cpl. vazba v orig. ob.
500.-

7. MATĚJČEK, Antonín: Karel Vik. Popisný seznam grafického díla. Praha SNKLHU 1955. Sestavili J. Borovský a N. Borovská. 16 barev. a 104 čb. příloh, z toho 4 orig. dřevoryty. 350 s. Cpl. vazba v orig. ob. 500.-

8. SEDLÁŘ, Jaroslav: Bohdan Lacina. Brno Universita J.E. Purkyně 1980. Čb. a barev. vyobrazení. 405 s. Cpl. vazba v orig. ob.
450.-

9. HALASOVÁ, Dagmar: Bohuslav Reynek. Brno Petrov 1992. 126 s. 55 barevných obr. příloh. Cpl. vazba v orig. ob.
300.-

10. KUPKA, František – SOVA, Antonín: Balada o jednom člověku a jeho radostech. Praha Hejda a Tuček b.d. Ilustrace František Kupka. 82 s. Orig. cpl. vazba, orig. ob. přiváz.
400.-

11. TÁBORSKÝ, František: Hanuš Schwaiger. Pohled do jeho života a díla. Praha Unie 1904.  Front. foto Hanuše Schwaigra v jeho pracovně. 22s. textu s ukázkami. 35 barevných celostr. příloh. Orig. cpl. vazba, mír. poškoz. skvrnami.
800.-

12. BERKA, Čestmír: Emil Filla. Krajina českého Středohoří. Praha SNKLU 1964. Ob., vazba a upr. Oldřich Hlavsa. 77 barev. a 20 čb. reprod. obrazů Emil Filla. 129 s. Váz. v orig. ob. Representativní dílo.
500.-

13. ČERNOHORSKÝ, Karel: Moravská lidová keramika. Praha Otto 1941. 189 barev. i čb. vyobrazení. 284 s. Orig. ppl. vazba. Kvalitní příručka.
500.-

14. PROUSEK, Jan: Dřevěné stavby starobylé roubené a lidový nábytek v severovýchodních Čechách. Praha Šimáček 1895. 36 celostr. tabulí, 25 s. textu s vyobrazením. Ppl. vazba s nalepenou ob. Mír. poškoz. skvrnami.
500.-

15. RAMBOUSEK, Jan: Slovník a receptář malíře grafika. Praha SNKLHU 1954. Obsahuje 107 vyobrazení v textu, 68 ukázek písem, 18 původních dřevorytů v textu, 24 reprodukcí a 7 příloh. 575 s. 4 400 ex. Cpl. vazba v orig. ob. Nádherně zachovalé.
800.-

16. FORMÁNEK, Václav: Radar. Anatomie Tvůrčí skupiny. Praha Odeon 1971. Fotografie Josef Prošek. Ob. s použítím obrazu Frant. Hudečka, front. František Gross, upr. Václav Bláha. S mnoha reprod. děl. Nestr. Cpl. vazba, v orig. ob. Nevyskytuje se.
800.-

17. NOVÁK, Arthur: Klíček ke grafickým uměním. Praha Engst 1946. Ob. Cyril Bouda, upr. Method Kaláb. 94 s. textu. Náš přednostní exemplář obsahuje navíc 15 originálních sign. grafických příloh, mj.: Kobliha, Švabinský, Jiřincová, Stretti-Zamponi, V. Stretti. Volné archy v orig. ob. CA 32- 6 000.-CZK.
2 500.-

18. (Preissig, Vojtěch) Ex libris Vojtěcha Preissiga. Praha Odbor ex libris SČB 1909. Úvod Edvard Bém (6 str.). Nestr. 2 lepty z celkového počtu 11 ex. vytiskl Jan Štenc. Orig. brož. Velmi zachovalé.
900.-

19. Český plakát 1890 – 1914. Katalog výstavy UMPRUM. Praha Obelisk 1971. 75 s. Četná čb. vyobr. plakátů. Orig. brož.
300.-

20. Katalog výstavy stavebnictví a bydlení Brno 1935. Vyzd. reprodukcemi- B. Fuchs, J. Oplt a Z. Rossmann. S velkým množstvím fotografií a plánků. Nestr. Orig. brož. Nesmírně vzácné v dokonalém stavu.
12 000.-

21. LISSITZKY, El.: Russland die Rekonstruktion der Architektur in der Sowjetunion. Wien Schroll 1930. Neues Bauen in der Welt Band I. Mit 104 Abbildungen 103. Orig. cpl. vazba v orig. ob., která poškoz.
2 600.-

22. SA – Sowremennaja architěktura. Svět i cvět. Moskva Gosudarstvennoje izdatělstvo 1929. No 2, str 42-88. 6 barev. příloh, z toho 5 Fernand Leger. Množství plánků. Orig. sešit.
1 600.-

23. NOVYJ LEF. Žurnal levovo fronta iskusstv (Časopis levé fronty umění). Moskva Gosizdat 1927. 12 čísel (1-12) ve 12 sešitech, každý str. zvlášť. Komplet ročník. Redakce V. Majakovskij. Každý sešit obsahuje minimálně 2 listy s fotopřílohou významných sovětských fotografů: S. Treťjakova, V. Stěpanové, S. Ejzenštejna a především A. Rodčenka. Ob. s použitím fotografií.12 orig. sešitů s obálkami. V dokonalých stavech, dílo světového významu, které se prakticky nevyskytuje.Twelve original issues with covers. In perfect conditions. Beautiful photos especially by Rodčenko. Work of world importance which practically doesn´t occur. Extremely rare.
40. 000.-

24. Tschechischer Kubismus. Architektur und Design 1910-1925. Katalog výstavy UMPRUM 1991. Weil am Rein Vitra Design Museum b.d. 339 s., 293 vyobrazení děl. S portréty a životopisy výtvarníků. Cpl. vazba v orig. ob.
600.-

25. ABRAMOV, S. : Russkaja narodnaja igruška. Vjatskaja lepnaja glinjanaja igruška. Moskva Umělecké nakl. 1929. Text A. Bakušinský, kresby A. Děnišin. 16 barevných tabulí. Nestr. Pap. vazba, sign. Rajman Rožďalovice, orig. ob. veváz. Vzácné a nedostupné.
2 000.-

26. Konvolut 3 katalogů z období Sursa
Mrázová: Josef Váchal a kniha (ed. Obolos)
Na rozhraní století
A chceš-li vyslov jméno mé
(Karáskova galerie)
700.-

27. ŠÍMA, Josef – konvolut 2 katalogů
Knižní grafika a kresby
J. Machalický : Josef Šíma

300.-

28. LADA, Josef – konvolut 2 katalogů
1887 – 1957 výběr z malířského díla
Josef Lada a kniha
200.-

29. Konvolut 5 katalogů různých autorů
Ilustrace Otakara Kubína, Obolos 1962
In memoriam Josefa Čapka, 1945
Ľudovít Fulla, NG 1977
Ilustrace Máchova máje, (chybí list 28- Sivko) UMPRUM
Karel Svolinský. Příležitostná a užitková grafika.
400.-

30. Konvolut 4 katalogů různých autorů
Miloš Jiránek-volná grafika, ed. Obolos
Ilustrace k Holanově poesii
Zdeněk Seydl
1949-1972
Josef Liesler 1981
500.-

31. SUDEK, Josef: Cykly fotografií 1. Okno mého ateliéru, Moje zahrádka… Plzeň-Praha 1983. 16 celostr. fotografií Josef Sudek. Nestr. Orig. brož.
360.-

32. SUDEK, Josef: Praha panoramatická. Praha SNKLHU 1959. Úvodní báseň Jaroslav Seifert. Ob., vazba a upr. architekt Rothmayer. 288 fotografií Josef Sudek. Nestr. Orig. cpl. vazba v orig. ob., která ve hřbetě částečně restaurována. Legendární fotografické dílo o Praze, tištěné hlubotiskem (photogravure). 7 000.-

33. REICHMANN, Vilém: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1984. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob.
900.-

34. LAUSCHMANN, Jan: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1984. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob.
900.-

35. GENDE-ROTE, Valerij: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1985. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob.
800.-

36. KOBLIC, Přemysl: Fotografování v plenéru. Krajina-architektura-portrét-detail-reportáž. Praha Odeon 1937. Red. Jaromír Funke. 80 s. 20 fotovyobr. Orig. brož. Ob. mír. poškoz.-chybí část levého horního okraje.
240.-

37. (DRTIKOL, František – foto na obálce): PITIGRILLI: Přepychové žínky. Praha Šolc a Šimáček 1933. Váz. v orig. ob.
400.-

38. STRATZ, H.: Tělo dítěte. Praha Kočí 1904. 187 fotovyobr., 2 barev. tabulky. 213 s. Orig. brož.
300.-

39. STRATZ, H.: Krása ženského těla. Praha Kočí 1904. 200 fotovyobr. 309 s. Orig. cpl. vazba.
400.-

40. Konvolut 3 fotoaktů
Nalepeno na kartonu- na každém 2 stejné fotografie, počátek 20. stol. 3 ks. Velmi dobře zachováno.
600.-

41. Morový sloup v Plzni 1980. 22 orig. fotografií (23,5x 17,5) V. Hradec. Bez nakl. údajů. Uloženo v ppl. deskách.
400.-

42. POKORNÝ, Emerich: Kladenské železárny 1934. 6 orig. fotografií 15x23. Na rubu poznámky a jméno autora. Volné fotografie-
1 500.-

43. Atelier Langhans: Mucha, Alfons Maria akademický malíř. Původní fotografická reprodukce s vlastnoručním podpisem A. Muchy. Pohlednicový formát.
800.-

(Pohlednice – Postcards)
44. MUCHA, Alfons – konvolut 4 barevných pohlednic
Bojovnost – Síla tvůrčí – Mateřská moudrost – Samostatnost. 2 pohlednice čisté, 2 prošlé poštou. 4 pohlednice v dobrém stavu
1 200.-

II. Grafika a kresby – Graphic art and drawings

45. BÍLEK, František: Nejvyšší spravedlnost. Nedat. Dřevořez 185x99. Sign. tužkou F.B., PD Volný list.
400.-

46. BÍLEK, František: Maria. Nedat. Slepotisk 190x105. Sign. tužkou PD F. Bílek. Volný list. Nádherně zachovalý otisk
1 800.-

47. BOUDNÍK, Vladimír: Bez názvu. 1960 –61. Strukturální grafika 200x380. Sign. tužkou PD. List č 3/25. Paspart., rám., zaskl.
24 000.-

48. BRÖMSE, August: Portrét muže. Nedat. Tempera 126x98. Sign. pozůstalostním štítkem na rubu. Volný list, nalepeno na papíře.
2 000.-

49. BRÖMSE, August: Šílená. Nedat. Kresba křídou 295x214. Sign. pozůst. Štítkem na rubu. Paspart. Jedinečné!
2 800.-

50. COUBINE, Oton: Hradby Simiane. 1927. Lept a suchá jehla 270x315. Nesign., paspart. Siblík 96.
2 500.-

51. ČAPEK, Josef: Děti. 1918. Linoryt 250x170. Černý otisk. Nesign. Paspart.
4 500.-

52. ČAPEK, Josef: Děti pod lampou. (l918). Linoryt 170x145, hnědý otisk. Nesign. Paspart.
5 000.-

53. ČAPEK, Josef: Tvář z biografu (1918). Linoryt 255x165, černý otisk. Nesign., paspart. Zřídka se vyskytující, velmi působivý Čapkův list.
12 000.-

54. ČAPEK, Josef: Dívčí hlava (1918). Linoryt 245x190, hnědý otisk. Nesign. Paspart.
8 000.-

55. ČAPEK, Josef: Žena (1918). Linoryt 240x175, hnědý otisk. Nesign. Paspart.
6 000.-

56. FÁRA, Libor: Bez názvu. 1982. Kresba, komb. technika 345x170. Sign. a dedikace pod obr. Paspart.
1 600.-

57. FUKA, Vladimír: Ze světa rudých tváří. 1956. Návrh obálky ke stejnojmenné knize F. Velkoborského. (Praha SNDK 1957). Barev. kresba-komb. technika 190x160, sign. tužkou PD. Paspart. Kniha s obálkou a ilustracemi V. Fuky přiložena.
600.-

58. FULLA, Ludo: Ex libris MUDr. Jos. Abraham. Nedat. Kolor. linoryt 120x65. Sign. tužkou PD. Paspart.
2 200.-

59. Súkromné listy Fullu a Galandu – 2. Bratislava soukr. tisk 1930. Vyzd. orig. barev. linoryty Ludo Fulla a Mikuláš Galanda. Nestr. Dvojlist. 500 ex., jen část nákladu barev.
5 000.-

60. JIŘINCOVÁ, Ludmila: Milenci. Nedat. Litografie 160x100. Sign. tužkou PD. Volný list.
1 100.-

61. KOBLIHA, František: Královna ze Sáby. Nedat. (1918). Z cyklu Ženy mých snů. Dřevoryt 355x260. Sign. tužkou PD. Paspart. Vzácný a nádherný list.
8 000.-

62. KONŮPEK, Jan: Dante. Nedat. Lept 460x350. Sign. tužkou PD. Volný list, poškoz. horní okraj, mimo obraz. Monumentální list.
1 300.-

63. KREMLIČKA, Rudolf: Pradleny. Nedat. Litografie a akvatinta 170x113. Sign. tužkou PD R.K. Volný list. Příloha z Rukověti sběratelovy.
800.-

64. KREMLIČKA, Rudolf: Španělka. Nedat. Litografie 170x115. Sign. tužkou RK, PD. Volný list. Příloha z Rukověti sběratelovy
800.-

65. KYSELA, František: Goethův Faust. 1932. Dřevoryt, kolorovaný akvarelem 640x495. Sign. a dat. tužkou PD, LD dedikace. Vytištěno pro malířova bratra a jeho ženu k vánocům v jediném exempláři. Paspart., rám., zaskl. Monumentální dřevoryt, v tomto provedení jediný.
12 000.-

66. KUBÍN, Alfred: Souboj. Nedat. Litografie 225x145. Sign. tužkou PD. Volný list.
900.-

67. NĚMEČEK, Heřman : Na pláži. 1914. Lept kolor. akvarelem 290x390. Sign. a dat. tužkou PD Němeček Paříž 14. Paspart., rám., zaskl. (H. Němeček nar. 1877 v Komárově; Toman II., str. 195. Půvabné! 2 000.-

68. PRACHATICKÁ, Markéta: Ilustrace. Nedat. Komb. barevná kresba 145x130. Sign. dole uprostřed. Paspart.
900.-

69. PREISSIG, Vojtěch: Boston. Nedat. Barevný lept s akvatintou 250x200. Sign. LD, na rubu kulaté razítko ověření pravosti J.C.Vondroušem. Paspart.
9 000.-

70. RABAS, Václav: Stromy. Nedat. Lept s akvatintou 85x13,5. Sign, tužkou PD. Paspart.
400.-

71. RAMBOUSEK, Jan: Pod Karlovým mostem. Nedat. Lept 315x245. Sign. tužkou PD. Autorský tisk. Paspart., rám., zaskl.
2 100.-

72. ŠPÁLA, Václav: Zátiší s ovocem. 1939. Barevná litografie 320x400. Litogr. podpis v obraze PD. Paspart., rám., zaskl. Premie. Representativní Špálova grafika.
8 000.-

73. TICHÝ, František: Klaun. 1951. Suchá jehla 83x48. Sign. a dat. tužkou dole uprostřed. Volný list.
1 000.-

74. TRNKA, Jiří: Ze snu noci svatojánské 1961. Barev. litografie  440x290. Sign. a dat. tužkou PD. Paspart.
22 000.-

75. TRNKA, Jiří (?): Postava. Nedat. Komb. kresba 440x230. Nesign. (neověřeno) Paspart.
500.-

76. VÁCHAL, Josef: Hrůza. 1914. Barevný dřevoryt 150x100. Sign. perem PD. Paspart., rám., zaskl. List evokující hrůzu v jejím nerozlučném sepětí s krásnem. Argestea G79.
19 000.-

77. VÁCHAL, Josef: Rozmlouvání Zvířátek s Člověkem. 1914. Barev. dřevoryt s Váchalovým textem 240x305. Č. tisku 9. Sign. tužkou LD. Paspart. Argestea G88.
13 000.-

78. VÁCHAL, Josef: Pokušení svatého Antonína. Barev. dřevoryt 250x240. Sign. tužkou PD. Z Postyly kacířské list č. 43. Volný list. Argestea K19/7.
13 000.-

79. VÁCHAL, Josef: Ex libris Hanka Macková. 1933. Lept s akvatintou 19,7x 14,3. Sign. tužkou PD. Volný list.
6 000.-

80. VÁCHAL, Josef: Na řece Jihlávce. 1932. Kresba s akvarelem 400x490. Sign. perem PD. Rám., zaskl.
12 000.-

81. VÁCHAL, Josef: Virulentní autor. 1943. Barev. kresba s akvarelem 515 x 345. Sign. a dat. PD. Rám., zaskl. Galerijní dílo.
24 000.-

82. ZRZAVÝ, Jan: Kázání květinám. 1913. Dřevoryt 150x200. Nesign. Příloha Veraikonu sv. 1. Volný list. Slavný Zrzavého dřevoryt.
18 000.-

83. Grafická edice VERAIKON roč. I. Praha Smíchov 1912. Vydavatel a red. Emil Pacovský. Řídí A. Dolenský a J. Konůpek. Obsah ročníku 80 s. textu, mj. Dolenský, Konůpek, Walther. 25 původních příloh z nichž 2 chybí (č.6 a 19). Autoři mj. Jan Konůpek – lept, František Kobliha – dřevoryt, Josef Váchal – barev. dřevoryt, Julius Mařák – lept, František Bílek a několik typografických listů. Úprava textu a celého ročníku Alois Chvála. 23 orig. příloh, 1 barev. reprodukce obrazu J. Obrovského, 5 orig. obálek a text (brož.) – vše v orig. pap. deskách. Překrásné, již nedostupné dílo.
12 000.-

84. VERAIKON – konvolut 5 svazků
Umělecká revue, edice grafická. Praha Smíchov.
roč. XVIII. 1932; 102 s.Orig. přílohy mj. A. Macková, K. Štika
roč. XIX. 1933. 92 s. Orig. přílohy mj: V. Mašek, V. Preissig
roč. XXI. 1935. 76 s. Orig. příl. mj.: A. Doležal, K. Štika
roč. XXII 1936. 94 s. Orig. příl. J. Kubíček
roč. XXIII. 1937. 82 s. Orig. příl. R. Adámek, F. Duša
5 ročníků, vše ppl. vazby.
1 000.-

85. BEARDSLEY, Aubrey: Lysistrata. Album. Bez nakl. údajů – spr. Praha Bradáč nedat. 9 volných listů v orig. pap. deskách. Vydáno zřejmě jen pro velmi úzký okruh odběratelů.
9 000.-

86. BÍLEK, František: Výkřiky svaté Teresie. Cyklus 6 sign. dřevorytů. (2 poslední na rubu s razítkem). Bez nakl. údajů. V orig. pap přebalu, celek v ppl. deskách. Jako album se nevyskytuje.
1 900.-

87. KOBLIHA, František: Praha. Osm původních dřevorytů. Praha Sad 1920. Text J. Roden, upr. Svatopluk Klír. Dřevoryty signovány v obraze. Nestr. Orig. brož.
500.-

88. ISTLER, Josef: Reminiscence. Praha dr. Ivan Hrdina 1989. Pět původních sign. grafických listů s verši Zdeňka Lorence. K výtvarníkovým sedmdesátinám. Ex. č. 162/200. Podpis Lorenc. V orig. pap. přebalu.
2 000.-

89. ŠAFÁŘ, Karel: Klauni. Cyklus 7 orig. leptů. Praha 1977. Ob. orig sign. lept a 6 volných listů s lepty z nich 5 sign. Ex 70/80. Volné listy v orig papírovém přebalu
1 000.-

90. JENEWEIN, Felix: Mor. Cyklus 6 obrazů. Praha Kočí 1901. Úvod K.B. Mádl. Ob. a 6 barev. litografií (sign. v desce) Felix Jenewein. V orig. cpl. deskách. Rozměry alba 660 x 560.
5 000.-

91. VÁCHAL, Josef: Mystikové a visionáři. Cyklus 10 dřevorytů. Praha Máša Váchalová 1913. Obálka, titulní list, patitul, list s tiráží a věnováním, list s definicí mystiků a visionářů a pro ně příznačných symbolů, 10 velkých celostr. volných dřevorytů + 2 menší. Formát papíru u všech listů stejný. 16 listů v orig. pap. deskách. Neočíslováno. Formát alba 510 x 405. Celé toto vzácné album je kompletní a v excelentním stavu. Jediné autentické vydání Váchalem vytištěné. Tiráž uvádí 50 ex. s textem českým a 50 s textem německým. Tento údaj je velmi pofidérní, exempláře s něm. textem viděny nebyly a podle sběratelů Váchala je počet českých ex. nižší než tiráž uvádí. Toto vydání je třeba přísně odlišovat od vydání z let dvacátých, obsahující pouze 5 celostr. dřevorytů. Každý z těchto pěti dřev. je v pravém dolním rohu označen gumovým razítkem, aby tak bylo možno listy odlišit. Dílo Mystiků a Visionářů je „Dílem, kdy se nesnažíme rozuměti, nýbrž dáváme se opřádati tajemným kouzlem splývajícím z těchto listů, plných symbolů a předznamenání" (B. B. Buchlovan). Zde nabízený cyklus je dílem representativním, a to i díky svému vynikajícímu stavu a svému významu pro českou kulturu. Argestea C5
100 000.-

III. Avantgarda – Avant-garde

92. SONNENSCHEIN, Hugo: Slowakische Heimat. Verše. Praha Borový 1920. Ob. barev. linoleum Josef Čapek. Upr. V. H. Brunner. 53 s. Orig. brož. Převzácná kniha v nádherném stavu. CA 29 –7 000 CZK.
6 500.-

93. BIEBL, Konstantin: Zlatými řetězy. Praha Čin 1926. Ob., upr. a 3 orig. celostr. linoryty Josef Čapek. 48 s. Nerozřez. Ex. 1682. Orig. brož.
1 000.-

94. APOLLINAIRE, Guillaume: Kacíř a spol. Výbor. Praha Škeřík 1926. Symposion sv. 22. Ob., titul a 8 orig. dvoubarevných lino Josef Čapek. 137 s. Orig. brož.
1 000.-

95. HÉMON, Louis: Hra na slepou bábu. Román. Praha Aventinum 1927. Ob. Josef Čapek. 131 s. Orig. brož.
300.-

96. ČAPEK, Karel: Povětroň. Praha Borový 1934. 1. vydání. 222 s. Dedikace K. Čapka dr. Edvardu Benešovi 1934, z doby kdy ještě nebyl presidentem. V tiráži přípis Hany Benešové. Cpl. vazba. Unikátní exemplář.
1 500.-

97. ČERVEN 1918 – 1919. Roč. I. Tendenční čtrnáctideník. Praha Borový. 24 čísel - komplet. 331 s. Orig. ppl. vazba. Obsahuje 57 originálních grafik a 38 reprodukcí. Autoři: Josef Čapek – 19 orig. linorytů, z toho 12 k Apollinairovu Pásmu) a 17 reprodukcí, Vlastislav Hofman – 16 orig. lino a 1 reprod., Bohumil Kubišta – 3 orig. lino a 1 reprod., Václav Špála – 15 orig lino, z toho 7 orig. lino masek přírodních národů a 9 reprodukcí, Karel Teige – 1 orig. lino a 3 reprodukce, Alois Wachsmann – 1 orig. lino, Jan Zrzavý – 1 orig. lino a 2 reprod.. Pravoslav Kotík – 1 orig. dřevoryt, Jan Konůpek – 3 reprodukce, Rudolf Kremlička - 1 reprod. Otakar Marvánek – 1 reprod.
Textová část obsahuje l. české vydání Apollinairova Pásma, dále básně, prosy, kritiky a polemiky autorů mj. S. K. Neumanna, bratří Čapků, F. Šrámka, R. Weinera. Přestože časopis vznikl již za první svět. války, je jeho knižní a grafická úroveň velmi vysoká a drobné vady v papíře (skvrnky) jsou jedinou připomínkou nedávno skončené války. Vzhledem k těmto skutečnostem je třeba označit za dílo ve skvostném stavu. A cultic cubistic journal, rich decorated with original graphics. Its extension has no analogy in its time. It’s the first edition of Apollinaire´s „Pásmo" translated by Capek. It doesn´t occur in a complete version. In absolutely perfect condition. Symposion 2001 - 120 000 Kč
160 000.-

98. Antologie protifašistických umělců. Praha Šmeral 1936. Ob. a upr. Karel Teige. Sborník textů a ilustrací, které všechny podepsány svými autory. Texty např. Biebl, Halas, Nezval, Vančura, V+W. Ilustrace mj.: Bidlo, Hoffmeister, Štyrský, Toyen. 71 s. Orig. kart. v ochr. pouzdře. Sborník obsahuje 22 podpisů (kompletní). 22 authors’ signatures.
7 000.-

99. SEIFERT, Jaroslav: Město v slzách. Praha Večernice 1923. II. vyd. Ob. Karel Teige. 77 s. Dedikace Seifert z r. 1937. Orig. brož., mír. poškoz.,ob. chybí růžek. Vzácný tisk.
2 000.-

100. ODEON, dříve SNKLU. 15 let krásné knihy. Praha Odeon 1967. Vazba, ob. a upr. Zdeněk Sekal. Soupis knižní produkce nakl. Odeon, počínaje Odeonem Fromkovým. S reprodukcemi. 161 s. Váz. v orig. ob.
800.-

101. VERHAEREN, Emile: Svítání. Drama. Praha Odeon 1925. Ob. a upr. Karel Teige. 103 s. Nerozřez. Orig.brož. P 241.
400.-

102. ROMAINS, Jules: Donogoo - tonka. Kinoromán. Praha Odeon 1925. Ob. a ilustr. Josef Šíma. 95 s. Orig. brož. P26.
450.-

103. NEZVAL, Vítězslav: Falešný mariáš. Praha Odeon 1925. Ob. Jindřich Štyrský a Toyen. 58 s. Orig. brož., mír. poškoz. ve hřbetě. P 245-
500.-

104. APOLLINAIRE, Guillaume: Prsy Thiresiovy. Nadrealistické drama o 2 jednáních s prologem. Praha Odeon 1926. Ob., titul a upr. Karel Teige, 4 celostr. ilustr. Josef Šíma. 71 s. Ex. 19/1000. Orig. brož, zadní str. ob. mír. poškoz. Legendární svazek Odeonu ve výborném stavu. P 35.
2 800.-

105. LAFORGUE, Jules: Hamlet. Následky synovské lásky. Praha Odeon 1927. Bibliofilská ed. Odeonu. Ob., ilustr. a upr. Otakar Mrkvička. 67 s. Ex. 317/520. Orig. brož.
300.-

106. ERENBURG, Ilja: Historie jednoho léta. Román. Praha Odeon 1927. Ob. a titul Karel Teige. 138 s. Orig. brož. P 295.
1 200.-

107. BIEBL, Konstantin: S lodí jež dováží čaj a kávu. Poesie 1926-1927. Praha Odeon 1928. II. vyd. Typografické montáže Karel Teige. 63 s. Orig. brož. P 84/85.
6 500.-

108. NEUMANN, S. K. : Žal. Básně 1928-1930. Praha Janská 1931. Editio Princeps sv. IV. Front. tištěný modře a 3 ručně kolorované kresby Toyen. Upr. Karel Teige. Vytiskla Státní tiskárna v Praze. 43 s. Část. nerozřez. Podpis v tiráži S. K. Neumann. Ex. 63/120 prodejných. Orig. kart. v ochr. pouzdře. Jeden z nejkrásnějších tisků vyzdobených Toyen. 120 copies only. Hand coloured drawings by Toyen.
28 000.-

109. HEINE, Heinrich: Z pamětí pána von Schnabelevopski 1831. Praha Odeon 1928. Bibliof. edice Odeonu sv. 6. Ob., ilustr a upr. Otakar Mrkvička. 80 s. Ex. 700/700. Orig. brož.Na titulu podpis pův. majitele, zadní str. ob. poškoz. P 90/91.
400.-

110. VANČURA, Vladislav: Pekař Jan Marhoul. Román. Praha Odeon 1929. Ob. Karel Teige, kresby a upr. Toyen. 134 s. Dedikace Vančura z r. 1930. Orig. brož.
450.-

111. Odeon- Literární kurýr 1929-31. Praha Fromek-Odeon 1929-31. Roč. I. 10 čísel v 10 sešitech. Komplet. 156 s. Red. Jindřich Štyrský. Texty mj. Vančura, Teige, Štyrský, Nezval, V+W, Seifert, Novomeský, Rimbaud, Verlaine, Proust, Joyce. Ilustrováno, s fotografiemi (portrét Nervalův, Joyceův, Proustův, Mauroise, L. Bloy s prasaty). V č. 2 na zadní straně vystřižena část inzerátu lit. novinek. V sešitech ve velmi dobrém stavu. Rare. Wonderful condition. AP 15 (váz. ex.) –12 000 CZK.
20 000.-

112. BURIAN, E. F. : Jazz. Praha Aventinum 1928. Fotomont. ob. Karel Šourek. S mnoha fotografiemi a ilustracemi. 200 s. Orig. brož. P 307.
5 000.-

113. BURIAN, E. F. : Černošské tance. Praha Odeon 1929. Obrazová knihovna ReDu sv. 1. 15 s. textu, foto obálka a 34 fotopříloh. Dedikace E. F. Burian. Orig. brož. Nevyskytující se kniha ve výborném stavu. P 319.
1 500.-

114. BURIAN, E. F. : Polydynamika. Praha Kuncíř 1936. Ob. a upr. Vít Obrtel. 71 s. Orig. brož. Vyskytuje se vzácně. P 51.
900.-

115. VÁCLAVEK, Bedřich: Poesie v rozpacích. Studie k sociologii umění a kultury. Praha Odeon 1930. Ob. a upr. Zdeněk Rossmann. 246 s. Nerozřez. Orig. brož. P 118.
200.-

116. NEZVAL, Vítězslav: Hra v kostky. Básně 1927-1928. Praha Škeřík 1928. Ed. Plejada sv. 7. Obálka s otiskem básníkovy levé ruky Jindřich Štyrský. 139 s. Ex. 239/300 na Simili Japanu. Podpis Nezval na patitulu. Orig. brož. P 265
500.-

117. NEZVAL, Vítězslav: Monaco. Román. Praha SVU Mánes 1934. Ob. Jindřich Štyrský. 147 s. Nerozřez. Orig. brož. Na zadní straně titulu razítko významného sběratele Janovského.P 359
500.-

118. NEZVAL, Vítězslav: Neviditelná Moskva (1934). Praha Borový 1935. Ob. a upr.Karel Teige, titulní list a 3 fotografie Jindřich Štyrský. 171 s. Orig. brož. Vzácně se vyskytující svazek. Rare. Wonderful condition. P 272.
1 800.-

119. Abbé APPLIQUE (text připisován Vít. Nezvalovi): Umění mrdati. Praha Kruh přátel Klasické literatury erotické 1940. Kresby (připisovány J. Štikovi). 47 s. Cpl. vazba. Pornografický tisk.
900.-

120. NEZVAL, Vítězslav: Abeceda. Taneční komposice Milča Mayerová. Praha Otto 1926. Ob., fotomont. a upr. Karel Teige. Fotografie K. Paspa. 54 s. Orig. brož. Mimořádně skvostný stav, bez jediné známky poškození. Very nice condition. Exquisite. The best copy. I have ever seen. P 400-424.
30 000.-

121. NEZVAL, Vítězslav: Abeceda. Taneční komposice Milča Mayerová. Praha Otto 1926. Ob., fotomont. a upr. Karel Teige. Fotografie K. Paspa. 54 s. Orig. brož. Ob. vážně poškoz., titulní list zničen razítky, uvnitř stav přijatelný. P 400-424.
2 500.-

122. NOVÁK, R. L. : Lyrika. Praha Vaněk a Votava 1927. Ed. Olymp sv. 9. Ob. a upr. arch Hlaváček. S fotoportrétem R. L. Nováka. 62 s. Ex. 366/500. Orig. brož. Jeden z mála vzácně se vyskytujících svazků ed. Olymp v dokonalém stavu. Wonderful condition. AP 69 (dolní roh pomačkaný a nalomený) - 16 000 CZK.
15 000.-

123. KRIEBEL, Zdeněk: Polytonfox. Báseň. Brno Literární středisko 1932. Ob. a upr. Zdeněk Kriebel. Dedikace M. Ruttemu autor. Nestr. Orig. brož.
900.-

124. BULGAKOV, Michail: Osudná vejce. Praha Neumannová 1929. KDA sv. 186. Fotomont. ob. arch. Vladimír Golovin. 101 s. Orig. brož. Vzácná obálka. 500.-

125. GIRADOUX, Jean: Zuzanka a Tichý oceán. Praha Škeřík 1927. Ed. Symposion sv. 25. Ob., barev. titul a kresby Josef Šíma. Upr. Method Kaláb. 203 s. Ex. 757/800. Orig. brož., mír. poškoz., vloženy prospekty. P 143.
360.-

126. BRETON, André: Nadja. Román. Praha Müller 1935. Krásná a užitková kniha sv. 5. Front. portrét Bretona od. P. Picassa. Ob. Josef Šíma, ilustrace Nadja. 144 s. Orig. brož. Wonderful condition.P 277.
12 000.-

127. NECHVÁTAL, František: Vedro na paletě. Praha Petr 1935. Ob. a upr. Zdeněk Rossmann. Vytiskla Dyrynkova tiskárna v Praze. 110 s. Podpis Nechvátal. Orig. brož. Nádherná kniha. P 358.
950.-

128. SCHWOB, Marcel: Král se zlatou maskou. Brno Pojer 1934. Atlantis sv. 25. Front. orig. litografie a upr. Toyen. 172 s. Ex. 18/50. Orig. brož.
1 000.-

129. MAYRAN, Camille: Odlesky. Brno Pojer 1934. Atlantis sv. 21. Front. orig. litografie a upr. Toyen. 36 s. Nerozřez. Ex. 35/50. Orig. brož. Nádherný stav P 157.
1 400.-

130. Čajové květy. Verše ze staré Číny. Brno Pojer 1934. Atlantis sv. 22. Front. orig. litografie a upr. Toyen. 35 s. Ex. IV/50 na van Gelderu. Orig. brož. Beatiful. Nádherný stav.
1 500.-

131. URBÁNKOVÁ, Jarmila: Rozbité zrcadlo. Praha Kalich 1944. Ob. a ilustr. Toyen. 107 s. Orig. brož.
1 800.-

132. TIMMERMANS, Felix: Prosťáček Boží. Praha Škeřík 1933. Vyzd. 4 orig. dvoubarev. lito a titulním listem Toyen. 213s. Orig. brož.
400.-

133. KONRÁD, Karel: Ve směru úhlopříčny. Praha Hanfova edice 1930. Ob. a upr. Vít Obrtel. 40 s. Dedikace Konrád. 500 ex. Orig. brož. Nevyskytuje se. P 126.
1 800.-

134. KLÍMA, Ladislav: Slavná Nemesis. Praha Sfinx-Janda 1932. Knihovna Pyramida. Ob. Jindřich Štyrský, upr. A.B. Kohout. 300 s. Cpl. vazba v orig. ob. Vzácné, dokonalý stav. P 350.
1 200.-

135. LACINA, Václav: Ozubené okno. (1926-1929). Praha Čin 1930. Ob. a 4 kresby Karel Šourek. 112 s. Nerozřez. Orig. brož. P 327.
700.-

136. JOUVE, Jean Pierre: Beau Regard. Paris Au Sans Pareil 1927. 3 celostr. orig. suché jehly a 15 dřevorytů v textu Josef Šíma. 48. s. Nerozřez. Ex. 623/715 z celkového nákladu. Orig. brož. Nádherná kniha. Wonderful book in very good condition. Přiloženo: Josef Šíma – knižní grafika a kresby. Katalog. UMPRUM 1968.
21 000.-

137. ŠTORCH-MARIEN, Otakar: Venuše s červenou parukou. Mysterium-revue o 14 zastaveních. Praha Aventinum 1925. Vyzd. 14 kresbami a nakl. značkou Josef Šíma. Upravil V. H. Brunner. 71 s. Podpis autora. Ex. 245/600. Orig. brož.
1 200.-

138. Žena doma. Sborník o novém bydlení. Vydáno u příležitosti výstavy „Moderní ženy". Brno Index 1929. Knihovna Letáku kulturní informace Index sv. 1. Sestavil, ob. a upr. Zdeněk Rossmann. Se 70 fotografiemi vystavovaných předmětů. Text 24 s. mj. arch. Vaněk, Zd. Rossmann, B. Fuchs. Nestr. Orig. brož. Převzácné. Very rare.
7 000.-

139. Žijeme 1931-32. Obrázkový magazin dnešní doby. Orgán Svazu čs. díla 10. Praha Družst. práce 1931-32. Ročník I. 12 čísel v 11 sešitech. 380 s. Upr. a fotomont ob. u všech čísel Ladislav Sutnar. Mnoho fotovyobr. (mj. vícekrát Josef Sudek). Stav všech sešitů je naprosto dokonalý. Twelve numbers in eleven issues. Absolutely perfect condition of all issues. I have never seen such a beautiful condition.
38 000.-

140. Elán. Mesačník pro literatúru a umenie. Praha Mazáč 1932. Roč. III. Září 1932 – červen 1933. Komplet. Red. Ján Smrek. Texty M. Benka, J. Smrek, M. Halamová, Fr. Hečko, K. Sokol. Vyobrazení K. mj.: K.Ondreička, Martin Benka, Cyprian Majerník, Ján Hála. Str. průběžně. Cpl. vazba.
2 800.-

141. TOYEN – IVSIC, Radovan: TIR. Střelnice II. Cycle de douze dessins 1939-1940. Paris Editions Maintenant 1973. 12 kreseb Toyen. Ex. 128/575. Volné listy v pap. deskách v orig. ochr. pouzdře. Tisk získal v Paříži cenu za nejkrásnější knihu roku 1973.
4 500.-

142. Pásmo II. Revue internationale moderne. Brno Ed. Devětsil 1925-26. 10 čísel v 8 sešitech. Komplet. 108 s. Redakce: Černík, Krejcar, Teige. S řadou textů, mj.: Seifert, Václavek, Teige, Moholy-Nagy, Biebel, Nezval, a vyobrazení : Šíma, Štyrský, Toyen, Léger, Moholy-Nagy, Heythum, Malevič aj. Ve volných sešitech. Komplet. 10 numbers in 8 issues. Completly. P 286
8 000.-

IV. Varia

143. KUNCKEL, Johannis: Ars vitraria experimentalis oder vollkommene Glasmacher-Kunst. Nürnberg Riegel 1743. 3 knihy v l svazku.Komplet. Str. průběžně, celkem 472 s. 20 celostraných mědiryt. příloh + front. a titul. Orig. ckž. vazba. Vzácné dílo velmi dobře zachováno.
6 500.-

144. SCHÜSSEN, Johann Friedrich: Gründliche Anweisung zur Hebammen-Kunst. (porodnictví). Hildburghausen Hanisch 1770. 416 s. 37 mědirytin + 1 neočíslovaná. Orig. plkž. vazba, poškoz.
8 000.-

145. BUFFON, G. L.: Historie naturelle. Oifcaux. Tome XV, XVI. Aux Deux-Ponts, cher Sanson-Compagnie 1787.
XV – 7 příloh, 349 s.
XVI – 6 příloh (chybí č.5), 258 s. Nekompletní
13 ručně kolorovaných mědirytin ptáků. Ve velmi dobrém stavu. Dva díly v 1 svazku. Orig. pap. vazba 5 500.-

146. CANERIN, Franz Ludwig: Praktische Abhandlung von dem Bau der Oelmühlen… Frankfurt und Leipzig Kriegerschen Buchhandlung 1798. Mit 7 Kupfertafeln. S plánky a nákresy. Text 192 s. Orig. pap. vazba, mír. poškoz.
3 000.-

147. Abbildungen zum Alten Testament. Genesis. První kniha Mojžíšova. Bez nakl. údajů. 71 mědirytin, chybí titulní list. Rytiny na začátku a konci knihy poškozeny na okrajích používáním a nevhodným uložením. Orig. ppl. vazba.
5 000.-

148. GANYMED. Blätter der Marées-Gesellschaft. Zweiter Band. Herausgegeben von J. Meier-Graefe. München Piper 1920. 4 orig. lepty Otto Schubert, sign. v desce. 244 s. Orig. pap. vazba.
500.-

149. SCHREIBER, Georg: Des Kaisers Reiterei. Österreichische Kavallerie in vier Jahrhunderten. Mit einem Geleit Wort von Oberst a. D. Alois Podhajsky. Wien Kreimayr 1967. 16 barev. tabulí, 39 čb., 75 vyobr. v textu, 1 mapa a 1 tabulka. 319 s. Cpl. vazba v orig. ob.
400.-

150. MÜLLER-FISCHER, Erwin: Vom Postpapyrus zum Postflugzeug. Ein Kulturgeschichtlicher Streifzug durch das Reichspostmuseum. Berlin Verlag für Socialpolitik 1939. Barev.(uniformy poštovních úředníků), čb. a foto vyobrazení. 202 s. Orig. brož., vypadlé ze hřbetu.
300.-

151. WETTICH, Hans: Die Maschine in der Karikatur. Ein Buch zum Siege der Technik. Berlin „Lustige Blätter" 1916. Ilustrováno. 216 s. Orig. brož., poškoz.
240.-

(SLOVENICA)
152. Kopiář smluv (světských i náboženských) z oblasti Liptova přibližně mezi lety 1819-1867. ručně psané opisy smluv, nestr. svázáno v orig plkž vazbě.
1 500.-

153. Mistr Sun: O umění válečném. Praha Naše vojsko 1949. 13 dvoustranných šestibarev. příloh podle originálů Milady Marešové. Upr. Method Kaláb. 134 s. Nerozřez. Orig. brož.
500.-

154. Knihy smolné – konvolut 8 sv.
- Černá kniha města Velké Bíteše, Brno Blok 1979
- Černé knihy práva loveckého na hradě Buchlově, Brno Blok 1976
- Černá kniha práva loveckého na hradě Buchlově, Uherské Hradiště b.d.
- Knihy smolné (Pardubice), Hradec Král. Kruh 1969
- Knihy smolné založené léta 1588 (Dobruška), Liberec Cíl 1947, ex. 573/1000
- Kniha černá jinak smolná města Smidar 1631-1769, Liberec Severografia 1948, Ex. 931/1000
- Knihy Černé jinak Smolné při hrdelním soudu v městě Bystrém od r. 1625, Liberec Cíl 1946, ex. 855/1000 - Smolná kniha městečka Divišova z let 1617-1751, Praha ČSAV 1977 (jen 400 ex.)
8 svazků, v původních stavech, velmi dobře zachovalé.
6 000.-

155. CECHNER, Antonín: Soupis památek historických a uměleckých v politickém okresu Kaplickém. Praha Archeologická komise 1921. 482 vyobrazení. 457 s. Plkž. vazba
900.-

156. REICHERTOVÁ, Květa a další: Sázava památník staroslověnské kultury v Čechách. Praha Odeon 1988. Vazba, ob. a upr. Milan Hegar. Čb. a barev. foto. 450 s. 3000 ex. Cpl. vazba v orig. ob.
400.-

157. KRYŠTUFEK, F. X.: Protestanství v Čechách až do bitvy Bělohorské 1517-1620. Praha Dědictví sv. Prokopa 1906. 435 s. Org. Cpl. vazba.
400.-

158. ŠIMÁK, J.V.: Pronikání Němců do Čech kolonisací ve 13. a 14. století. Praha Laichter 1938. 810 s. Orig. cpl. vazba. Zásadní dílo.
500.-

159. VANČURA, Jindřich: Dějiny někdejšího královského města Klatov. Druhá část I. dílu – Vnitřní život v Klatovech za doby utrakvistické 1453-1620. Klatovy nákl. města 1928-29. Ilustrace, fotovyobr., mapa. 1535 s. Orig. ckž. vazba se siluetou města, na zadní desce městský znak.
1 200.-

160. Koncepce regenerace a záchrany historického jádra města Tábora 1976-1990. MNV Tábor 1976. 125 s. textu, 50 tabulí s plánky. 300 ex. Orig. cpl. vazba.
500.-

161. BARTOŠEK, Karel – PICHLÍK, Karel: Američané v západních Čechách. Praha MF 1953. 22 s. fotografií. 219 s. Ppl. vazba v orig. ob., mírně zašpinavělé. Propaganda 50. let.
300.-

162. Pičín včera dnes a zítra. Přiloženo 50 let TJ Sokol Pičín. S básní Ivana Skály a mnoha fotografiemi. Orig. brož. Zařazeno na přání majitele vzhledem k bizarnosti jména Pičín. Dnes již na mapě pod tímto názvem nenajdete. Obec přejmenována na Velký a Malý Pěčín.
600.-

163. KUBÁLEK, Josef a další: Naše slabikáře. Od nejstarší doby do konce století XVIII. Praha Školní nakl. 1929. S ukázkami starých slabikářů. 531 s. Podpis Kubálek. Orig. brož.
400.-

164. VOLF, Josef: Dějiny českého knihtisku do r. 1848. Praha A. Novák 1926. Knihy o knihách sv. 3. S mnoha ilustracemi. 191 s. Plkž. vazba. S 1160
600.-

165. FREUD, Sigmund – konvolut 6 svazků
Prvních 5 sv. vyd. Praha Albert 1936-1947, vše orig. cpl. vazba
-Úvod do psychoanalysy
-Psychoanalytické chorobopisy
-Studie o hysterii
-Výklad snů
-Psychopatologie všedního dne
-Tři úvahy o sexuální teorii. Praha Srdce 1926.Orig. brož.
Vzácný konvolut ve velmi dobrém stavu
2 000.-

166. První máj anarchistů 1907. Praha Komuna 1907. Příloha časopisu Komuna. Ilustrováno kresbami. (V. H. Brunner?) Mezi přispěvateli mj. Fráňa Šrámek. Orig. sešit s dvoubarevnou obálkou. Výborný stav.
900.-

167. EROS – Listy lásky a krásy v karikatuře a umění. Měsíčník. Roč. 1924, č. 1 – 10. Praha Eros 1924 –25. Nestr. Barev. ilustrace, náměty s lehce erotickým šarmem. 10 sešitů s obálkami sváz. v cpl. vazbě. Časopis se nevyskytuje. Ve stylu art-deco.
1 500.-

(Rukopis)
168. ČAPEK, Karel: Obrazoborectví. Rukopis povídky, 9 stran formátu A5., psáno černým inkoustem, na první straně název a autor, v pravém horním rohu tužkou psané poznámky sazeče pro připravované vydání 25. 12. 1936 v Lidových novinách. V knižní podobě vyšla povídka až v roce 1945 jako součást „Knihy apokryfů" . Svázáno v celoplátěné vazbě. Svým významem i rozsahem je námi nabízený rukopis zcela unikátní a pro každého čapkovského sběratele velmi hodnotný. Díky svázání do plátna se rukopis zachoval bez jakéhokoliv poškození.
80 000.-

(Rukopis)
169. SEIFERT, Jaroslav: Televize? Ručně perem psaný fejeton o 6 stranách, formátu A4, podepsáno Jar. Seifert na konci. Nedatováno (pravděpodobně 1968). Volné listy v ochraných deskách.
8 000.-

V. Knižní vazby – Book bindings

170. BIEBL, Konstantin: Zlom. Praha Janská 1925. Hyperion sv. 24. 59 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře. S 1752.
500.-

171. BLATNÝ, Ivan: Jsem nyní se všemi. Brno Petrov 1998. Obálka, kaligrafie a kresby Jiří Šindler. 1. vydání. Nestr. Ex. 58/222. Podpisy J. Šindler a J. Fogl. Umělecká celopergamenová vazba sign. Fogl. Orig. ob. přiváz., v ochr. pouzdře.
3 000.-

172. BOTTO, Ján: Smrt Jánošíkova. Praha Janský 1925. Stožár sv. 3. Návrh vazby a vyzd. Cyril Bouda. 58 s. Ex. 32/100 prodejných. Ckž. vazba Antonín Tvrdý. Krásná tlačená vazba. S 755.
1 000.-

173. BOYLESVE, René: Botticelli maluje dobrodružství…Praha Janský 1921. Hyperion sv. 9. Vyzd. Cyril Bouda. 39 s. Orig. ckž. vazba Ant. Tvrdý, v ochr. pouzdře. S 171
400.-

174. Kravarsky koval Paška. Pohádka. Olšák 1983. Dřevoryty vyzdobil na ručním lisu vytiskl a svázal Jaroslav Olšák. Ex. č. 12/32 Orig. vazba v ochr. pouzdře.
3 500.-

175. ČAPEK, Karel: Poslední epos. Román pro služky. Praha SČB 1927. Upr. Rudolf Hála. 25 s. 440 ex, tento z přednostních 40 svázaných v orig. ckž. vazbě.
550.-

176. ČELAKOVSKÝ F. L.: Ohlas písní českých. Praha Janská 1926. Hyperion sv. 28. Vyzd. 2 lepty Cyril Bouda. 122 s. Orig. ckž. vazba Ant. Tvrdý. Na titulu nesouvisející datace perem. S 791.
400.-

177. DYK, Viktor: Milá sedmi loupežníků. Psáno 1897-1904. Praha Topič 1927. Vyzd. 3 orig. sign. lepty, upr. a vazbu navrhl Cyril Bouda. Lepty vytiskl Miro Pegrassi. 44 s. Podpis na titulu V. Dyk. Orig. ckž. vazba Ant. Tvrdý, v ochr. pouzdře. S 1404.
650.-

178. ERBEN, K. J. : Vybrané pohádky. Praha SČB 1914. Vyzd. a upr. Ruda Kubíček (za vedení Františka Kysely a Methoda Kalába ) provedl F. Galli. 13 s. Orig. ckž. vazba sign. razítkem Ludvík Bradáč, orig. ob. přiváz. Nádherná kubistická Bradáčova vazba. Nedostupná kniha. S 201.
3 000.-

179. HODEK, Břetislav: Smutný monolog o překládání Shakespeara. Praha Lyra pragensis 1993. Front. orig. sign. litografie Oldřich Kulhánek. 17 s. Ex. 64/100. Orig. ckž. vazba.
360.-

180. CHATEAUBRIAND, F. René d‘: Atala – René aneb o vášnivé lásce dvou divochů v pralese. Praha Janská 1927. Hyperion sv. 32. Vyzd. orig. sign. leptem ve front. a upr. Cyril Bouda. 186 s. Orig. ckž. vazba Ant. Tvrdý, v ochr. pouzdře. S 1545.
450.-

181. CHESTERTON, G.K.: Heretikové. Stará Říše Stříž 1915. Dobré Dílo sv. 19. 274 s. Plkž. vazba Oto Blažek, nesign. Orig. ob. přiváz. Raná práce. S 891
1 200.-

182. In memoriam Jiřího Wolkera. Praha Janská 1924. Hyperion sv. 20. Příspěvky mj.K. Biebl, V. Nezval, J. Seifert, K. Teige. Vyzd. Cyril Bouda. 61 s. Orig. ckž. vazba Ant. Tvrdý. Na přídeští exlibris. Těžko dostupný svazek Hyperionu. S 891.
950.-

183. JAHODA, Josef: Pazderna. Román. Praha Plamja 1931. Vyzd. 6 orig. sign. dřevoryty a upr. Rudolf Krajc. 336 x. Ex. č. 41.Ckž. vazba podle návrhu R. Krajce, zašpinavělá, v ochr. pouzdře. V tiráži označován grafik za Františka, ač se nepochybně jedná o Rudolfa Krajce.
1 200.-

184. JIRÁSEK, Alois: Filosofská historie. Praha Otto 1917. Vyzd. a upr. Adolf Kašpar. 204 s. Orig. ckž. vazba v ochr. pouzdře. Klasická kniha ve zdobené ckž. vazbě. S 450 700.-

185. JUNGMANN, Josef: Zápisky. Praha Janský 1927. Knihovny Stožár sv. 8. Leptem vyzdobil Cyril Bouda, který rovněž navrhl vazbu. 109 s. Ex. 72/115. Orig. ckž. vazba Ant. Tvrdý. Elegantní vazba. S 1600.
1 500.-

186. Komedye masopustní. Praha Erna Janská 1930. Knihovny Stožár sv. 15. Orig. dřevoryty vyzd. Václav Mašek. Osnova Karel Dyrynk. Vytiskla Státní tiskárna. Nestr. Ex. 71/100 prodejných. Se suchou pečetí. Orig. ckž. vazba Ant. Tvrdý, v ochr. pouzdře. V perfektním stavu. S 3676 1 000.-

187. LANGER, František: Mrtví chodí mezi námi. Praha SČB 1936. Front. sign. orig. dřevoryt Cyril Bouda. Kniha dále vyzdobena drobnými Boudovými dřevoryty. 31 s. Orig. ckž. vazba v ochr. pouzdře. Luxusní vydání. S 3839
900.-

188. LINDA, Jozef: Jaroslav Šternberg v boji proti Tatarům. Divadelní hra. Praha Janský 1926. Knih. Stožár sv. 7. Vyzd. 6 kresbami Jan Konůpek. Upr. Karel Dyrynk. Vytiskla Státní tiskárna. 209 s. Ex. 6/100 prodejných. Orig. ckž. vazba podle návrhu C. Boudy Ant. Tvrdý. V ochr. pouzdře. Perfektní stav. S 1682.
1 200.-

189. MÁCHA, K. H. : Máj. Báseň. Praha Janský 1937. Vyšlo po šesté jako IV. sv. knihovny Hyperion. Dřevoryty Václav Mašek, upr. Rudolf Hála, vazbu navrhl Cyril Bouda. 64 s. Orig. ckž. vazba Ant. Tvrdý, v ochr. pouzdře. Velmi půvabná vazba. S 3972.
700.-

190. MACHIAVELLI, Nicolo: Mandragola. Komedie o 5 jednáních. Praha Neumann 1928. Knížky pro potěšení sv. 6. 8 reprod. dřevorytů z r. 1499. 91 s. Ex. 142c/250. Perg. vazba s ruční výzdobou a nápisem. Orig. ob. přiváz. V celé knize chybně užíváno názvu Mandragola. S 1720
700.-

191. MONTHERLANT, Henry,de: Sen. Román. Praha Symposion-Škeřík 1927. 253 s. Přednostní exemplář č. 49/50 na Van Gelderu. Ckž. intarsovaná vazba sign. Z. a J. Nožička Karlín. Luxusní vazba. S 4164
2 200.-

192. NĚMCOVÁ, Božena: Karla. Obrázek z okolí domažlického. Praha Janská 1926. Hyperion sv. 29. Vyzd. Cyril Bouda. 92 s. Orig. ckž. vazba Ant. Tvrdý, v ochr. pouzdře. S 1012
500.-

193. NĚMCOVÁ, Božena: Cesta z pouti – Čtyry doby. Praha Janská 1927. Hyperion sv. 33. Vyzd. Cyril Bouda. 92 s. Orig. ckž. vazba Ant. Tvrdý, v ochr. pouzdře. S 1830
450.-

194. Oscar Wilde před soudem. Soudní zápisky. Praha Janský 1921. Hyperion sv. 11. Front. portrét O. Wildea od H. Toulouse Lautreca. Orig. dřev. vyzd. Cyril Bouda. 113 s. 800 ex. Orig. ckž. vazba Ant. Tvrdý. S 313.
500.-

195. PEČÍRKA, Jaromír: Jan Švengsbír. Praha Lyra pragensis 1981. Polyhymnia sv. 20. Front. orig. mědiryt, 9 barev. ocelorytin a 2 kresby Jan Švengsbír. 24 s. Ex. autorský tisk / 200 na ručním papíře z Velkých Losin. Náš ex. svázán v umělecké ckž. vazbě Ladislava Hodného staršího, V ochr. pouzdře.
2 200.-

196. Peklo milovníka knih, jak je viděl a popsal Charles Asselineau. Překl Miloslav Novotný. Praha A. Novák 1928. Novákova Stovka sv. 10. Dřevoryty vyzd. Karel Svolinský. Upr. Method Kaláb. 2 dřevoryty Svolinského na konci knihy signovány. 41 s. Ex. 8/130.Orig. ckž. vazba, na přídeští exlibris jednoho z předních českých sběratelů. Kniha patřila k nejvýznamnějším sběratelským klenotům 30. let. S 1200.
1 800.-

197. z PODĚBRAD, Hynek: Veršové o milovníku a májový sen. Praha Janský 1930. Knihovna Stožár sv. 12. Vyzd. 2 orig. mědirytinami Václav Mašek. Osnova Karel Dyrynk. 70 s. Ex. 80/100 prodejných. Vytiskla Státní tiskárna. Se suchou pečetí. Orig. ckž. vazba Ant. Tvrdý. S 1893.
1 400.-

198. RUBEŠ, František: Pan Amanuensis na venku aneb putování za novelou. Praha Janský 1928. Knih. Stožár sv. 11. Kresbami vyzd.Vlastimil Rada. Vytiskla Státní tiskárna za vedení Karla Dyrynka. 158 s. Ex. 42/100 prodejných . Orig. ckž. vazba podle návrhu C. Boudy Ant. Tvrdý. V ochr. pouzdře. S 1975
1 100.-

199. SEIFERT, Jaroslav: Prsten Třeboňské madoně. Praha Picka b.d. (1954). Vyzd. Václav Sivko. 2. varianta, 61 ex. Nestr. Podpis Seifert. Orig. ckž. vazba Ant. Tvrdý, v ochr. pouzdře. Z 20 výt. svázaných do červené kozinky. Nesmírně vzácné vydání Seifertova díla pouze ve 20 výtiscích. Grimm 287, S 6915.
2 400.-

200. Zaruthustras Buch der Ratchläge. Praha Lyra pragensis 1992. Front. orig. sign. komb. technika Jiří Anderle. 17 s. Ex. 140/200 se suchou pečetí. Orig. ckž. vazba
550.-

VI. Bibliofilie - Bibliophily

201. BEDNÁŘ, Kamil: Odilla čili cesta do Lurd. Praha Picka 1954 (spr. 1955). Ob., front., lito sign. tužkou a 8 orig. litografií s podtiskem Kamil Lhoták. Podpis Bednář. Počet výtisků neudán (97). Nestr. Vzácný lhotákovský tisk v dokonalém stavu. Grimm 316. S 5624.
13 000.-

202. BEZRUČ, Petr: Stužkonoska modrá. Praha SČB 1952. Dílo sv. 8. Ob. a 6 barev kreseb Max Švabinský. Typo Method Kaláb. Podpis Bezruč i Švabinský. 26 s. Nerozřez. Orig. brož. S 3684.
300.-

203. BLOY, Leon: Ta, která pláče.
(Naše paní La Salettská). Stará Říše Florian 1900. Studium svazek 6. 199 s. Orig. brož. S 356.
700.-

204. BLOY, Leon: Krev chudého. Stará Říše Florian 1911. Studium neočíslováno. 253 s. Podpis Florian. Orig. brož. V krásném stavu. S 347.
1 200.-

205. BLOY, Leon: Zoufalec. Osvětimany Stříž 1913. Dobré Dílo sv. 12. Překl. J. Florian. 305 s. Orig. brož., na obálce název zlatým tiskem. Převzácný tisk v nádherném stavu, prakticky již nelze potkat. S 357.
2 500.-

206. BREISKY, Arthur: Střepy zrcadel. Essaie. Praha A. Novák 1928. Novákovy Stovky sv. 11.Front. orig. lept Viktor Stretti, upr. Method Kaláb. 131 s. Ex 117/145. Orig. plperg. vazba, mír. zašpiněna na přední desce. Velmi vzácný tisk. S 1288.
2 000.-

207. BURI, Richard de: Philobiblon. Traktát nejkrásnější o lásce ke knihám. Praha Picka 1948 (spr. 1949). 3. Pickovo vydání. Titul, portrét autora do mědi vyryl Dalibor Chatrný, záhlaví kapitol Jan Konůpek. Nestr. Ex. 53/99. Podpis Chatrný. Volné archy v orig. pap.přebalu. Grimm 200, S 5748
900.-

208. CASTRO, Eugenio de: Belkiss, královna sábská, axumská a hymiarská. Praha Moderní revue 1900. KMR sv. 32. Překl. Ant. Procházka. 169 s. Orig. brož., mír. poškoz ve hřbetě.
600.-

209. CLAUDEL, Paul – konvolut 2 přednostních sv. edice Atlantis
Poznání Východu. Brno Pojer 1936. Atlantis sv. 30. 204 s. Ex. 35/40 na Gelderu. Orig. brož. S 2724
Rozhovory o životě a smrti. Brno Pojer 1939. Atlantis sv. 43. 269 s. Ex. 35/50. orig. brož. S 272.
700.-

210. COCTEAU, Jean: Chvála knihtisku – Éloge de L‘ Imprimerie. Praha V. Svoboda 1930. Upr. Karel Dyrynk, vytiskla Preissigovým písmem Státní tiskárna v Praze. 15 s. Ex. B 17/61. Orig. pap. vazba v ochr. pouzdře. Ve vynikajícím stavu. S 2739
1 500.-

211. ČIVRNÝ, Lumír: Sonety paní. Praha Müller1943. Ob. a 7 dalších barev. litografií Jan Bauch. Nestr. Podpisy Čivrný i Bauch. Ex. 225/300. Orig. brož. v orig. pap. přebalu. S 2834.
1 200.-

212. DANTE, Alighieri: Peklo. Božské komedie část první. Praha Picka 1949. Monumenta genii humani sv. IV. Grafický doprovod Jan Konůpek. Iniciály a titulní list Karel Dyrynk. Vstupní iniciálu zlatil Karel Dudešek. 190 s. Ex. 21/39 na losínském papíře. Tištěno Dyrynkovým biblickým písmem. Iniciály ručně kolorovala Jarmila Picková. Jeden z nejvýznamnějších Pickových tisků. Grimm 203, S 5817.
3 000.-

213. DEML, Jakub: V Zabajkalí. Ze zápisků neznámého. Tasov Deml 1912. Ob., titul a vyzd. Jaroslav Benda. 60 s. Podpis Deml. Orig. brož., poškoz. Velmi vzácný, bohužel poškozený tisk. S 189.
400.-

214. DEML, Jakub: Moji přátelé. Jinošov Deml 1917. 2. vyd. Front. a 2 orig. dřevoryty František Bílek. 53 s. Ex. 113/500. Orig. pap. vazba. S 25.
500.-

215. (Deml, Jakub) Listy Jakuba Demla Otokaru Březinovi. Tasov Deml 1932. Titul a litografie František Bílek, 8 obrazů z Tasova. 208 s. Nerozřez. Podpis Deml. Orig. brož. S 2861.
260.-

216. DEML, Jakub: Miriam. Přepsal a kresbou provázel František Bílek. Tasov Junová 1935. Nestr. Orig. brož. (šedá ob.).
1 000.-

217. DEML, Jakub: Ledové květy. V Tasově Deml 1959. Praha Chvála . Věnováno účastníkům večera Jakuba Demla 7. 3. 1966. Ob. a vyzd. linorytem Jaroslav Vodrážka. Nestr. 100 ex.. Poslední kapitola z knihy „Moji přátelé" – otištěna poprvé. Orig. brož. Velmi vzácné. S 5825.
600.-

218. DYK, Viktor: Krysař. Praha Čs. spisovatel 1958. Ed. Ráj knihomilů sv. 20. Ob., upr. a 3 sign. celostr. mědiryty Cyril Bouda. 109 s. Nerozřez. Volné archy v orig. ob. S 5870.
400.-

219. DYRYNK, Karel: Pravidla sazby typografické. Přerov Obzor 1947. 5. vydání. Sázeno písmem nonpareile Ecxelsior. 58 s. Orig. brož. S 5876
300.-

220. ERBEN, K. J. : Kytice. Praha Aventinum 1927. Vyzdobil kresbami Jan Zrzavý, upr. V. H. Brunner. 216 s. 1000 ex. Plkž. vazba, orig. ob. přiváz.
1 000.-

221. ERBEN, K. J.: Svatební košile. Praha Vyšehrad 1952. Vyzd. 13 barev. kresbami Alén Diviš. Grafická úprava František Tichý. 29 s. Volné archy v orig. pap. obalu. S 5896. ČA 26 aukce – 3700 CZK.
3 000.-

222. EWERS, H. H. : Srdce králů. Praha Trigon 1991. Ob. a vyzd. 6 orig. barev. sign. celostr. litografiemi Michael Rittstein. Upr. Vladislav Zadrobílek. Ex. A/B/25. V orig. pap. přebalu.
1 800.-

223. FLORIAN, Michael: 10 novoročenek 1948-1954. Kruh bibliofilů na Moravě b.d. 10 volných sign. a ručně kolorovaných dřevorytů Michael Florian. Ex 13/80. Volné listy v orig. přebalu. 500.-

224. FRY, Christopher: Věta o větě. Praha Lyra pragensis 1993. Front. orig.barev. sign. komb. technika Eva Hašková. 12 s. Ex. 76/200. Se suchou pečetí. Orig. brož.
180.-

225. GIDE, André: Návrat marnotratného syna. Praha V. Svoboda 1929. Edice Sad. Ob., 2 orig. sign. dřevoryty a značka J. R. Marek. Upr. Karel Dyrynk. Vytiskla dvojbarevně Státní tiskárna v Praze. 31 s. Ex. 68/93. Orig. brož. S 3154
900.-

226. HALAS, František: Hořká. Praha Müller 1942. Lis knihomilův sv. 14. Vyzd. suchou jehlou na titulním listě a v tiráži a celostrannou suchou jehlou „Básník a múza" (systematicky vyřezávanou a prodávanou jako volný grafický list). František Tichý. Podpisy Halas i Tichý. 21 s. Ex. 168/300. Orig. brož. Náklad dnes již neodpovídá uvedenému počtu. S 3244
7 000.-

227. HAVEL, Václav: Chvála bláznovství. Praha soukr. tisk (k narozeninám V. Havla pro své přátele Ivan Hrdina) 1991. Vyzd. 5 barev. sign. grafickými listy Robert Brun. Nestr. Ex. 156/200. Volné archy v orig. ob.
500.-

228. HELLO, Ernest: Člověk. Stará Říše Florian 1909. Studium sv. 22. Titulní list J. R. Marek. 484 s. Nerozřez. Na přednostním papíře. Orig. brož. Na původní brožuře poničený nakl. obal. S 424.
1 200.-

229. HLAVÁČEK, Karel: Spisy. Praha Neumannová 1905. Ed. Čeští autoři sv. 1. Front. autoportrét Karel Hlaváček. 172 s. Plkž. vazba sign. A. Jirout.
600.-

230. CHORIER, Mikuláš: Rozkošnice. Praha Edice Lotos 1933. Překl. Q. Palička. Vyzd. orig. barev. litogr. Jarek Štika. 134 s. Ex 196/374. Jen pro subskribenty. Orig. plkž. vazba. Tvrdá erotika. S 3452.
1 200.-

231. KAINAR, Josef: Nevídáno neslýcháno. 10 básní Josefa Kainara. Praha Prágr 1991. Vyzd. vydavatelovy děti. Nestr. Ex. 6/12 na ruč. papíru z Velkých Losin. Orig brož. Vzácný Prágrův tisk o 12 ex.
900.-

232. KARÁSEK, ze Lvovic Jiří: Román Manfreda Macmilena. Praha Neumannová 1909. Čeští autoři sv.VI. Ob. Josef R. Marek. 154 s. Na patitulu dedikace Karáska Karlu Šelepovi z r. 1936. Orig. brož. S 462.
800.-

233. KARÁSEK, ze Lvovic Jiří: Apollonius z Tyany. Dramatická báseň. Praha Neumannová 1909. Čeští autoři sv. XV. Ob. orig. dřevoryt Zdenka Braunerová. 38 s. Orig. brož. Mír. poškoz.
500.-

234. KARÁSEK, ze Lvovic Jiří: Endymion. Básně. Praha Neumannová 1909. Čeští autoři sv. X. Ob., titul a vyzd. Josef R. Marek. 60 s. Orig. brož. Výborně zachováno. Vzácné. S 453.
800.-

235. KARÁSEK, ze Lvovic, Jiří: Dílo Františka Bílka. Přednáška J. Karáska přednesená v pražském rozhlase 1932. Praha soukr. tisk 1935. Front. orig. sign. dřevoryt František Bílek. 13 s. Ex. 181/240. Podpis Karásek v tiráži. Orig. brož. S 3578.
500.-

236. KIERKEGAARD, Sören: Svůdcův deník. Král. Vinohrady Sfinx 1920. Ob., 8 orig. litografií a upr. František Kobliha. 218 s. Orig. brož.
360.-

237. KIPLING, Rudyard: Fantom nosítek. Praha Nová edice 1910. Vyzd. a upr. Jaroslav Benda. 29 s. Orig. brož. Jedna z nejkrásnějších českých kubistických knih. S 470.
300.-

238. KLÍMA, Ladislav: Juvenilie. Vzpomínky od Jana Paroubka (Jar. Kabeše). Praha Picka 1951 (spr. 1941). Ob. a vyzd. 6 světlotisky dle leptů + kresbou Jan Konůpek. 106 ex. Podpis Konůpek. Grimm 127, S 3632.
2 000.-

239. KOBLIHA, František: Sedm statí o výtvarných umělcích. Praha Kobliha 1929. Koblihův tisk sv. 8. Front. orig. sign. lept, 4 celostr. orig. sign. přílohy, 7 iniciál, vigneta v titulu a nakl. značka – František Kobliha. Všechny iniciály ručně kolorovány. 107 s. Podpis Kobliha na patitulu. Volné archy v orig. pap. přebalu, v ochr. pouzdře. S 3656.
3 800.-

240. KOMENSKÝ, J. A.: Kšaft umírající matky Jednoty Bratrské. Praha KZLF 1940. Soukr. tisk KZLF sv. 7. Vyzd. 3 orig. sign. dřevoryty František Bílek, upr. Method Kaláb. 44 s. Se suchou pečetí. Ex. 11/250. Orig. brož. v ochr. pouzdře. Náš ex. obsahuje namísto 3 Bílkových dřevorytů dřevoryty čtyři. U většiny ostatních ex. byl 4. dřev. na pokyn nacistické moci z knihy odstraněn! S 3677.
2 500.-

241. KOMENSKÝ, J. A. : Labyrint světa a ráj srdce. Praha Picka 1947. Monumenta genii bohemici sv. I. Front. orig. sign. lept a 31 celostr. kreseb Jan Konůpek. Kresby tiskla Státní tiskárna, lept vytiskl Miro Pegrassi. 187 s. Ex. 67/96. Vytištěno na ručně čerpaném papíře z Velkých Losin. Grimm 188, S 6281.
2 200.-

242. KRECAR, Jarmil: Řemeslo a umění v knize. Praha A. Novák 1927. Knihy o knihách sv. 4. S mnoha ilustracemi. 172 s. Ex. 39/60 na hollandu. Červenočerný titul. Plkž. vazba. S 1648.
600.-

243. LIFKA, Bohumír: Pozdrav F.X. Šaldovi k šedesátinám 22. prosince 1927. Front. orig. dřevoryt a upr. Karel Svolinský. Vytiskla Státní tiskárna v Praze. Nestr. Ex. 47/150. Podpisy Lifka i Svolinský v tiráži. Dedikace Lifka. Orig. brož., mír. poškoz, zašpinavělé. S 1681.
140.-

244. MACEK, Antonín: Dvě povídky. Žižkov SČB (M. Kliková) 1911. Vyzd. 3 dřevoryty, vinětami, titul a koncovkou Josef Váchal. Nestr. Pap. vazba. S 504.
400.-

245. MACEK, Antonín: Kniha o ráji. Praha Závorka 1912. Vyzd. a upr. Otakar Štáfl. Nestr. Orig. brož. S 244.
300.-

246. MAETERLINCK, Maurice: Poklad pokorných. Praha Srdce 1927. Upr. Svatopluk Klír. Dedikace na titulu Maeterlinck. Cpl. vazba. S 1700.
1 200.-

247. MÁCHA, K. H.: Denník a jiné práce. Praha Resler 1930. Front. rytina Václav Mašek. 59 s. Ex. 27a/33. Orig. brož.
240.-

248. MAJAKOVSKIJ, Vladimír: Flétna páteř. Praha Müller 1948. Krásná a užitková kniha sv. 35. Překl. Jiří Taufer. Front. orig. sign. suchá jehla František Tichý. Ob. a upr. F. J. Müller. 24 s. Nerozřez. Ex. 4/200 číslovaných na ruč. papíru. Podpis F. J. Müller, Jiří Taufer. Orig. brož. S podepsaným frontispicem se vyskytuje vzácně.
1 500.-

249. MALLARMÉ, Stéphane: Odpoledne faunovo. Ekloga. Praha Moderní revue 1922. Knihovny Moder. revue sv. 72. Vyzd. Edouard Manet. Ex. 224/250. Stránkováno velkými písmeny. Orig. plkž. vazba. S 979.
600.-

250. MARIA, Jaroslav: Zdenka Braunerová 1862- 1934. Praha Emporium 1937. Ed. Knihovna vinice sv. 10. Front. orig. sign. rytina portrétu Z. Braunerové, titul a kresby Jan Konůpek. Upr. V. Stejskal. 62 s. Se suchou pečetí vydavatele. Ex. 23/100. Podpis J. Maria. Orig. brož. S 4033.
900.-

251. MARTEN, Miloš: Kniha silných. Umělci a básníci. Essaye. Praha Neumannová 1909. Čeští autoři sv. 11. Vyzd. orig. dřevorytem Emil Bernard. Titul a vignety Zdenka Braunerová. 151 s. Plkž. vazba. S 254.
600.-

252. MUCHA, Alfons – FLERS, Robert de: Ilséa, princezna Tripolská. Praha Kočí 1901. Vyzd. 132 orig. barevnými litografiemi, obálku a okr. linkami Alfons Mucha. Ražený bílý titul Alexandre Charpentier. 128 s. Ex. 139/200. Dedikace (V Mladé Boleslavi 12/7 1914) Mucha. Orig. brož., vloženo v orig. červené kartonáži a vše v orig. pap. krabici označené č.139. Tento tisk, signovaný Muchou je absolutně nedotčen a autor katalogu může prohlásit, že takto nádherný exemplář dosud nespatřil a v celosvětovém měřítku patří k absolutní špičce. Tisk pochází z rodiny poslance rakouského sněmu, jemuž je Mucha věnoval a nikdy nepřešel do jiných rukou. This printing signed by Mucha is absolutely intact and the author of the catalogue can proclaim that he has never seen such a wonderful exemplar. It belongs to the top according to the worldwide measure. The printing comes from a family of an austrian parlamentarian whom was given by Mucha and it never came to other hands. S 3097
95 000.-

253. MUSSET, Alfred de: Andrea del Sarto. Praha Bouček 1909. Nová edice sv. 2. Ob. a titul V. H. Brunner. 52 s. Ex. 746. Orig. brož. Výborný stav. S. 92
240.-

254. NERUDA, Jan: U tří lilií. Povídka. Praha Moderní revue 1922. Knihovny Mod. Revue sv. 70. Vyzd. dřevoryt. předsádkami, 4 celostr. lepty, titulním listem, dřevoryt. iniciálou, koncovkou a závěrečnou kresbou František Kobliha. 24 s. Ex. 51/200. Orig. plkž. vazba. Jeden z nejkrásnějších tisků MR v mimořádně krásné úpravě. Nevyskytuje se. S 95.
3 900.-

255. Nova et vetera 1. Srpen 1912. Sborník. Stará Říše Stříž. Každý příspěvek stránkován zvláštˇ. Orig. brož. Dokonalý stav. S 541.
600.-

256. PAVELKA, Jaroslav: Max Švabinský kreslíř. Kroměříž DP 1944. Front. orig. sign. litografie a 5 kreseb Max Švabinský. Náš ex. 454/500 číslovaných. Orig. brož. S 4484.
400.-

257. PÉGUY, Charles: Mysterium lásky a útrpnosti Johany d’Arc. Stará Říše, Stříž 1916. Dobré Dílo sv. 32. 200 s. Nerozřez. Orig. brož. S 579.
400.-

258. PERSE, Saint-John : Kronika. Praha Lyra pragensis 1982. Vyzd. 6 orig. barev. sign. lepty Jan Souček. 34 s. Ex.156/200. Se suchou pečetí. Volné archy v orig. ob.
1 100.-

259. PREISSIG, Vojtěch: Ex libris. Sběratelský kult č. 2. roč. I. Úvaly V. Rytíř 1938. Text 8 s. Vloženo 11 ex libris, z toho 6 nalepených na pap. podkladu. V orig. pap přebalu.
900.-

260. Přenešťastná historie o tom co se může státi, když tak spánek schvátí nešťastného malíře a to V. H. Brunýře. Praha Kozlerová (spr. J. Picka) 1922 (spr. 1929). Podle Brunnerova rukopisu vytiskl J. Picka. Vyzd. V. H. Brunner. Ex. 17/35. Čtení pro bibliofily sv. III. Vzácný ranný tisk. Grimm 14, S 1291.
1 500.-

261. RÉGNIER, Henri de: Básně. Praha Moderní revue 1917. Knihovna Moderní revue sv. 63. Ob., vyzd. a upr. Miloš Klicman. 30 s. Ex. 74/200. Orig. brož. S 119 450.-

262. REŽNÝ, Pavel: Villon očima Ludmily Jiřincové. Praha SČB 1955. Ob. orig. litografie a front. orig. sign. linořez Ludmila Jiřincová. Podpis autora. 25 s. Orig. brož. S 6849.
1 100.-

263. RILKE, R. M. : Povídky o Pánu Bohu. Stará Říše Tichý 1913. Dobré Dílo sv. 6. Ob. a upr. Karel Schwetz. 133 s. Orig. brož. Velmi vzácný svazek. S 285.
2 000.-

264. RILKE, R. M. : Kniha o putování. Praha Pour 1942. Pourova edice sv. XVII. Ob. a orig. dřev. Vladimír. Kovařík, upr. Oldřich Menhart. 40 s. Orig. brož. S 4700.
300.-

265. SÁŇKA, Arno – BUBLA, Václav: České bibliofilské tisky I – V.
I Brno Kočí 1923. Vyzd. orig. dřev. Josef Váchal. Ex. 448/500. Orig. brož. Výborný stav
II. Brno Sáňka 1927. Vyzd. Jan Konůpek.Ex. 232/300. Orig. kart.
III. Brno Sáňka 1931. Vyzd. Jan Konůpek. Ex. 210/300. Orig. kart.
IV. Praha Státní knihovna 1967. Nerozřez. Ve volných arších.
V. Praha Státní knihovna 1971. Ppl. vazba
Nepostradatelná příručka pro každého začínajícího i zkušeného bibliofila
18 000.-

266. SEIDL, Walter: Anastase a netvor Richard Wagner. Román. Praha Neumannová 1930. KDA sv. 189. 130 s. Upr. Karel Dyrynk. Vytiskla Státní tiskárna v Praze na anglickém ručním papíru. Přednostní exempláře obsahují jako front. orig. sign. lept Františka Koblihy. Náš ex. přednostní 24/50. Orig. brož. v orig. přebalu. Vzácný tisk, totálně se nevyskytující s Koblihovým orig. leptem. Velmi vzácné! Nikdy nedraženo.
1 500.-

267. SEIFERT, Jaroslav: Vltava. Brno Janás 1980. Vyzd. 7 orig. suchými jehlami (z původních desek) František Tichý. Edice 33. 37 s. Podpis Seifert. Ve volných arších v orig ob. Náklad vyšší než 33 ex., asi 55, přesto již velmi vzácný tisk, S 6932. Symposion – 26 000 CZK.
13 000.-

268. SEIFERT, Jaroslav: Vltava. Praha Fučík b.d. Vyzd. 5 orig. sign. litografiemi Arno Nauman. 37 s. Dedikace Seifert. Plkž. vazba, orig. ob. přiváz. Na přídeští sign. barev. exlibris od Michaela Floriana. S 6934.
900.-

269. SEIFERT, Jaroslav: Osm dní 1937. Praha Nadace Lyry pragensis 1997. Polyhymnia sv. 83. Front. orig. dřevoryt Karel Svolinský. 20 s. Ex. 8/200. Volné archy v orig. ob.
300.-

270. SCHWOB, Marcel: Křižácká výprava dítek. Osvětimany Tichý 1912. Dobré Dílo sv. 3. Titulní list a 10 orig. dřevorytů Josef Váchal. 37 s. Z 50 exemplářů na ručním papíře. Orig. brož., fialová ob., s orig. přebalem zelené barvy, který se zpravidla nedochoval. Překrásný a v tomto stavu se nevyskytující Váchalovský tisk. S 287.
4 500.-

271. SINISTRARI d’AMENO, R. P.: Pojednání o sodomii v němž je vyloženo… Praha Picka soukr. tisk 1929. Front. orig dřevoryt anonym (spr. Karel Votlučka). Ex. č. 12/50, (spr. 12/15) Orig. brož. Miniaturní náklad v 15 výtiscích, velmi vzácné a nedostupné. Grimm 13
3 900.-

272. SKARLANT, Petr: Tajný plán Prahy. Praha Lyra pragensis 1989. Vyzd. orig. sign. barev. technikou Karel Demel. Upr. J. Liška. 24 s. Ex.111/200. Se suchou pečetí. Orig. brož.
240.-

273. SKŘIVÁNEK, Jaromír: Strom života. Meditace a lamentace. Praha Lyra pragensis 1991. Vyzd. 5 barev. orig. sign. litografiemi Jaromír Skřivánek. Upr. V. Verner. O vydání pečoval Zdeněk Křenek. 57 s. Ex. 161/200. Se suchou pečetí. Orig. brož.
200.-

274. SPRINGER, František: Splacený peníz. Prozy. Praha Pour 1939. Front. sign. orig. mědiryt František Tichý. 57 s. Nerozřez. Dedikace Springer. Ex. 21/100 přednostních, které obsahovaly Tichého mědiryt. Orig. brož. v ochr. pouzdře. S 4949.
1 500.-

275. Stará Říše – dobový „Soupis vydavatelské činnosti." Bez nakl. údajů. Na světle zeleném papíře, str. 1 – 7, rozděleno na oddíly; vložen list modré barvy s dodatky,nestr.
- Studium od r. 1910
- Dobré dílo , poslední č. 135
- Nova et vetera
- Kursy, poslední č 48
- Archy ,1933-1934
Obsahuje kompletní soupis Studia (40 sv. a 4 nečísl.). Nedostupné
900.-

276. STEVENSON, R. L.: Dítě tak samo. Praha Divadlo hudby 1956. Front. orig. sign. lept, ob. a lept v tiráži František Tichý. 34 s. Pamětní tisk k šedesátinám Františka Tichého. Plkž. vazba v ochr. pouzdře. S 7015.
2 000.-

277. Svaté Hildegardy Cestyvěz. Kniha vidění a zjevení. Praha Kosterka b.d. Symposion sv. 34. Překl. a poznámkami opatřil Jakub Deml. Titul Viktor Knorr. 203 s. Orig. brož. Ob. mír. poškoz.
500.-

278. ŠRÁMEK, Fráňa: Patrouilly. Praha Knihtiskárna nár. soc. dělnictva 1909. Ob., vyzd. a upr. Josef Lada. 102 s. Orig. brož.
900.-

279. TERRASON, Jean: Sethos. Praha Lyra pragensis 1996. Ed. Polyhymnia sv. 79. Vyzd. 6 orig. sign. litografiemi Jan Kristofori. 61 s. Ex. 96/200. Orig. brož.
950.-

280. TEUCHNER, Jindřich: Hudba vrcholného léta. Praha Lácha 1936. Ed. Trimalchion sv. IV. Vyzd. 4 celostr. rytinami (1 sign.) Václav Mašek, 1 kresba (světlotisk) autor. Upr. Karel Dyrynk. Vytiskla Dyrynkova tiskárna K. Reyl v Praze III. 56 s. Autor. tisk/190 ex. Podpis v tiráži Teuchner a jeho dedikace z r. 1937. Orig. brož. Velmi vzácný, nevyskytující se tisk. S 5133
1 200.-

281. TOMAN, Karel: Torso života. Básně. Praha Moderní revue 1902. KMR sv. 38. 55 s. Orig. brož. Vzácné vydání druhé Tomanovy knihy.
800.-

282. TOMAN, Karel – JOHN, Jiří: Měsíce. Praha Mladá fronta 1970. Edice Blíženci sv. 3. Tisk vyzdobil 4 sign. orig. s. jehlami Jiří John. Nestr. Ex. 133/300. Volné archy v orig. pap. přebalu. Grafické listy z knihy často prodávány jednotlivě, čímž se kompletní kniha stala nedostupnou.
12 000.-

283. Uprostřed Evropy. Poselství českých básníků. Praha Československý spisovatel 1968. Vyzd. František Muzika, upr. Milan Hegar. 37 s. Podpisy 2x V. Holan, 2x J. Seifert, 2x V. Závada. Volné archy v orig. ob.
400.-

284. VÁCHAL, Josef: E.A. Poe v dřevorytu. 15 grafických listů na náměty slavných povídek. Praha Pour b.d. 600 ex. Volné barev. dřevoryty. Orig. brož.
3 300.-

285. VÁCHAL, Josef: Písně o čtyřech posledních věcech člověka. Praha Pour 1944. Ob. a 13 orig. dřevorytů Josef Váchal.Upr. Oldřich Menhart. 39 s. Ex. 71/200 číslovaných, se suchou pečetí. Podpis Váchal. Volné archy v orig. pap. přebalu. CA 31 – 1800.- CZK
1 000.-

286. VÁCHAL, Josef: Politik. Z knihy J. Váchala Orbis pictus. PF 1993. Praha Prágr. 1992. Vysadil a na ručním lisu vytiskl Vítězslav Prágr. Nestr. Orig. brož.
400.-

287. VÁCHAL, Josef: Z úvodu ke Krvavému románu. PF 1994. Černošice Prágr 1993. Nestr. Orig. brož.
400.-

288. (Váchal, Josef) - KAŠPAR, František: Mír neděl. Básně. Nicov Kašpar 1926. Vyzd. barev. a čb. dřevoryty Josef Váchal. 163 s. Cpl. vazba. S 916
800.-

289. ZRZAVÝ, Jan: O sobě a přátelích. Praha PNP + SČB 1974. Vyzd. orig. sign. leptem Jan Zrzavý. (orig. sign. lept pouze ve 400 exemplářích). Nestr. Orig. brož.
11 000.-

290. (ZRZAVÝ, Jan) Novoročenka 1918. Praha Veraikon. 11 sv. Veraikonu. S řadou grafických příloh, zejména barev. orig. litografie (exlibris) Jana Zrzavého, vignetami podle kreseb Josefa Čapka a značkou České moderny nakreslenou Vlastislavem Hofmanem. Lepty vytiskl A. de Pian. 74 s. a XLIV insertních příloh. Nepřivázán v tiráži anotovaný lept. J. Konůpka, neboť ten přináležel k přednostním exemplářům. 250 ex. Plkž. vazba, sign. razítkem J Rajman, orig. ob. přiváz. S272.
2 000.-

291. Život a umučení svatého Václava a báby jeho svaté Ludmily podle sepsání Kristiánova. Praha Vyšehrad 1941. Vyzd. ručně kolor. obrázky Břetislav Štorm. Poznámka Jos. Pekař. 93 s. Podle návrhu B. Štorma kolorovali žáci pražské Umělecko-prům. školy. Orig. brož. Půvabné.
400.-

291 a. BEZRUČ, Petr: Slezské písně. Jekatěrinburg Osvětový odbor O.C.Š.N.R. 1918. Tištěno dvoubarevnou litografií podle návrhu Petra Pištělky (obálka, titul, 53 iniciál a písmo). 128 s. Orig. ckž. vazba sign. Ludvík Bradáč. Ob. přiváz. Legendární legionářské vydání v originální rané sign. Bradáčově vazbě. V nádherném stavu. Velmi vzácné. Sáňka 341.
3. 900.-

291 b. KARÁSEK, Jiří: Kniha aristokratická. Básně (1894-1895). Praha Moderní revue 1896. Knihovna Moderní revue sv. 5. 29 s. 199 čísl. ex. Z nichž tento má č. 121. Orig. brož. Velmi vzácný raný svazek Moderní revue ve vynikajícím stavu. Na titulu podpis prvního majitele, jímž byl Frant. Táborský, první předseda SČB. Sáňka 60.
2. 700.-

VII. Knihy – Books

292. ( krvavý román) František Trenk vůdce rakouských pandurův. Historický román z dob Marie Teresie. Brno Pustovka 1865. 356 s. 8 orig. sešitů, komplet.
300.-

293. (krvavý román) Kníže dobrodruh aneb Kletba zrazené lásky. Praha-Vídeň Bensinger b.d. S ilustracemi, str. průběžně. 4 svazky ve 3 knihách. Ppl. vazby. Poškoz. odpovídá věku a používání knihy. 500.-

294. RUSKIN, John: Král Zlaté řeky aneb Černí bratři. Pohádka ze Štýrska. Král. Vinohrady Kosterka b.d. K. Symposion sv. XIII. Ilustr. Jan Šír. 56 s. Orig. cpl. vazba se secesním zdobením.
300.-

295. ČECH, Svatopluk: Pravý výlet pana Broučka do Měsíce. Praha Topič 1897. 3. vyd. Vazba a ilustr. Viktor Oliva. 185 s. Orig. cpl. vazba s reliéfem. Na přední desce vazby pan Brouček sedící na srpku Měsíce.
200.-

296. ARBES, Jakub: Nesmrtelní pijáci. Novela a povahopisné studie. Praha Otto b.d. Ob. Viktor Oliva. 383 s. Nerozřez. Orig. brož.
200.-

297. Knihovna Arnošta Procházky. První část. Král. Vinohrady Zink 1926. Front. orig. dřev. (portrét A.Procházky) František Kobliha. Nestr. Orig. brož.
300.-

298. PRZYBYSZEWSKI, Stanislav: Satanova synagoga. Praha Brož 1911. Knihovna Vlny sv. X. Na přídeští ex libris od. V. Rytíře z r. 1915. 125 s. Orig. cpl. vazba.
200.-

299. PRZYBYSZEWSKI, Stanislav: Černá mše. (Totenmesse). Praha Hanačík 1919. Vyzd. Otakar Hanačík. 69 s. Orig. brož.
300.-

300. WILDE, Oscar: Infantčiny narozeniny. Praha Šimek 1922. Všem a všude sv. 10. (3 Wildeovy pohádky: Infantčiny narozeniny, Rybář a jeho duše, Hvězdné dítě). 198 s. Orig. cpl. vazba.
140.-

301. BALZAC, Honoré de: Teorie postele. Praha Synek 1929. Edice Pandora sv. 10. 114 s. Ex. 91/200. Orig. ckž. vazba. S 1217
360.-

302. PAUL, Jean: Odhalení žen. Kromě několika pravd o lásce a manželství sebraných z jeho děl ku prospěchu a užitku obou pohlaví jedním, jemuž to nepomohlo. Praha Synek 1930. 103 s. Orig. ckž. vazba.
300.-

303. POE, E. A. : Eureka. Essay o hmotném a duchovém vesmíru. Praha Srdce 1931. Ob. Rudolf Hála. 164 s. Orig. brož. Zásadní autorovo filosofické dílo.
140.-

304. HUYSMANS, J. K.: Kathedrála. Olomouc Promberger b.d. 330 s. Ppl. vazba, orig. ob. přiváz.
180.-

305. HELLO, Arnošt: Misky váhy. Stará Říše Florian 1932. 330 s. Podpis Florian. Ex. 53A/100 na ručním papíru. Ppl. vazba. Vazba natolik znehodnocuje excelentní exemplář Hellovy knihy, že se autor katalogu rozhodl zařadit ji do kategorie knih, aby bylo patrno, že takto bibliofilie vypadat nemá a nesmí. Knihu možno zachránit jedině vhodnou převazbou.
300.-

306. HOSTOVSKÝ, Egon: Žhář. Praha Melantrich 1935. Podpis na patitulu a dat. dedikace MUDr Neumanovi. 181 s. Plkž. vazba, sign. Rajman.
600.-

307. POLÁČEK, Karel: Vyprodáno. Praha Čs. spisovatel 1958. Ob., vazba a ilustrace Kamil Lhoták. Upr. Zdeněk Seydl. 190 s. Cpl. vazba v orig. ob.
240.-

308. JÍLEK, Karel (Orten, Jiří) : Cesta k mrazu. Básně. Praha Petr 1940. Edice Erb sv. 1. Ob. a upr. Jaroslav Šváb. 55 s. Dedikace autora z května 1940. Plkž. vazba sign. Jenda Rajman, orig. ob. přiváz. Kniha vyšla za nacistické okupace pod pseudonymem Karel Jílek a obsahuje dedikaci pod tímto pseudonymem.
2 000.-

309. BURIAN, E. F.: Památník bratří Burianů. Praha Odeon 1929. Jako front. foto bratří Burianů. Ob. a upr. Karel Teige. S mnoha fotografiemi. 100 s. Orig. brož. Na titulu sběratelské razítko.
200.-

310. HAVLÍČEK, Jaroslav – konvolut 2 svazků
Neopatrné panny. Praha Petr 1941. Ob. a upr. Jaroslav Šváb.108 s. Orig. brož.
Smaragdový příboj. Novely. Praha Petr 1946. Ob. a kresby Josef Liesler.222 s. Váz. v orig.ob.
450.-

311. VALJA, Jiří: Nohama v blátě. Básně. Praha Petr 1936. První knížky sv. 2. 46 s. Orig. brož.
180.-

312. BEDNÁŘ, Kamil: Kámen v dlažbě. Básně. Praha Petr 1937. První knížky sv. 3. 47 s. Podpis Bednář. Orig. brož.
200.-

313. ČIVRNÝ, Lumír: Hlavice sloupů. Básně. Praha Petr 1938. První knížky sv. 4. Dedikace Čivrný. 47 s. Orig. brož.
200.-

314. KAINAR, Josef: Příběhy a menší básně. Praha Petr 1940. První knížky sv. 7. 46 s. Orig. brož.
180.-

315. HIRŠAL, Josef: Vědro stříbra. Básně. Praha Petr 1940. První knížky sv.8. 43 s. Orig. brož.
180.-

316. HIRŠAL, Josef: Studené nebe. Básně. Praha Petr 1944. Lyrika sv. 9. Front. Arnošt Paderlík. 80 s. Orig. brož.
180.-

317. HIRŠAL, Josef: Úzké cesty. Verše z let 1944-47. Praha Petr 1948. Lyrika sv. 17. Front. Arnošt Paderlík. 70 s. Ppl.vazba v orig. ob.
180.-

318. VLADISLAV, Jan: Nedokončený obraz. Praha Šmidt 1946. Ed. Klenba. Front. dvoubarev. dřevoryt Evžen Pokorný. Dedikace Vladislav. 58 s. Část nerozřez. Orig. brož.
180.-

319. KAINAR, Josef: Nové mythy. Praha Stýblo 1946. Lyra sv. 5. První vydání. S kresbou Františka Hudečka. 76 s. Orig. brož. V tiráži chybně uvedeno Josef Hudeček.
400.-

320. HOLAN, Vladimír: Terezka Planetová. Praha Borový 1944. Ob. a front. František Muzika. Podpis Holan. 39 s. Orig. brož.
260.-

321. LORENC, Zdeněk: Plavba. Verše z let 1944-45. Mladá Boleslav Umělecká beseda 1947. Ed. Pochod sv. 4. Ob. Josef Istler. 65 s. Dedikace Lorenc z r. 1959. Orig. brož. Velmi vzácné.
500.-

322. Láhev v řece. (Desnos, Prévert, Supervielle, Jouve, Emmanuel) Překl. František Hrubín. Ostrava-Praha Lukasík 1948. Ed. Stolístek sv. 2. Ob. a front. František Tichý. 47 s. Orig. brož.
200.-

323. SEIFERT, Jaroslav: Rok. Dvanáct básní z cyklu Zhasněte světla. Soukr. tisk Václav Mikota bez udání dat. Upr. Jaroslav Šváb. Dedikace a podpis z r. 1942 Seifert. 16 s. Pouze 50 exemplářů. Orig. brož.
600.-

324. SEIFERT, Jaroslav: Suknice andělů. Praha Práce 1947. Ob., front. a iniciály Richard Wiesner, upr. Josef Hochman. Dedikace Seifert 1948. Nestr. Nerozřez. Orig. brož.
300.-

325. SEIFERT, Jaroslav: Verše o růži. Čáslav Lidová knihovna 1955. Pamětní list u příležitosti návštěvy J. Seiferta. Front. Zdeněk Sejček. Podpis Seifert 1955. 10 s. Orig. brož.
300.-

326. SEIFERT, Jaroslav: Deštník z Piccadilly. Praha Čs. spisovatel 1979. První vydání. Kresba na ob. a v textu Zdeněk Sklenář. Podpis Seifert 1979. 122 s. Cpl. vazba v orig. ob.
300.-

327. SEIFERT, Jaroslav: Halleyova kometa. Praha Albatros 1969. Ilustr. Jiří Trnka. Dedikace Seifert 1970. 123 s. Cpl. vazba v orig. ob.
300.-

328. SEIFERT, Jaroslav: Všechny krásy světa. Příběhy a vzpomínky. Praha Čs. spisovatel 1982. První vydání. Podpis Seifert 1985. 638 s. Cpl. vazba v orig. ob.
300.-

329. KUNDERA, Milan: Poslední máj. Praha Čs. spisovatel 1961. Ob., vazba a upr. Zdeněk Seydl. 28 s. Podpis Kundera. Váz. v orig. ob.
240.-

330. KUNDERA, Milan: Majitelé klíčů. Rozbor inscenace ND v Praze. Praha Divadelní ústav 1963. Text Otomar Krejča. S mnoha fotografiemi. 61 s. Orig. brož. Vydáno jen pro vnitřní potřebu, pouze 1500 ex.
600.-

331. JARRY, Alfred: Král Ubu. Rozbor inscenace divadla Na zábradlí v Praze. Praha Divadelní ústav 1966. Text Jan Grossman. Ob. a upr. Libor Fára. Foto na ob. a předsádkách Josef Koudelka. Četná foto z inscenace. Nestr. Orig. brož. Nevyskytuje se, jen 1000 ex.
500.-

332. Sto tváří lásky. Antologie milostné lyriky čtyř tisíciletí. Praha Odeon 1968. Podpisy: Seifert, Bednář, Hauková, Vladislav, Holan, Babler, Kadlec. 385 s. Cpl. vazba v orig. ob. Unikát.
600.-

333. HRABAL, Bohumil: Automat Svět. Praha MF 1966. Ilustr. Jiří Kolář. 330 s. Cpl. vazba v orig ob.
400.-

334. HRABĚ, Václav: Stop time. Praha MF 1969. 1.vydání. Ob. a front. Emilie Tomanová. 65 s. Orig. brož.
600.-

335. OBRTEL, Vít: Vlaštovka, která má geometrické hnízdo. Projekty a texty. Praha Odeon 1985. Ob., vazba a upr. Clara Istlerová. 361 s. Dat. podpis V. Obrtel. Váz. v orig. ob.
400.-

336. STANKOVIČ, Andrej: Variace-Kecybely-Elegie-Nikdycinky. Praha 1984. Edice Expedice sv. 183. 2. vydání. 107 s. Strojopis. Cpl. vazba.
400.-

337. LILIA, Hermor (Bíbl, František): Básnické dílo sv. I. Edice Kde domov můj sv. 2. Front. portrét autora. Nestr. Strojopis. Cpl. vazba
400.-

338. BLATNÝ, Ivan: Poblíž katedrál. Praha Česká expedice 1979 (na titulu 1981). Vyzd. 8 sign. celostrannými graf. listy anonym (spr. arch Jiří Jirásek). 85 s. Strojopis.Cpl. vazba. Nádherná „samizdatová bibliofilie".
1 400.-

339. PROCHÁZKA, Fr. S.: Šotci krále Holce. Praha Otto 1906. Vazba a ilustr. Viktor Oliva. 79 s. Orig. ppl. vazba.
400.-

340. LADA, Josef: Mňoukačky naší kočky. Verše Josef Foltýn. Praha Synek 1930. Ob., titul, ornament., 11 barevných a 1 čb. ilustr. Josef Lada. Nestr. Orig. brož. Ve výborném stavu. Novotný 43.
7 000.-

341. LADA, Josef: Moje abeceda. Praha Tiskový odbor ČSSD 1918. Ob., titul, 22 barev.ilustr. a tiráž Josef Lada. Nestr. Orig. brož. Novotný 32.
5 000.-

342. STUDDY, G.E. – JELLICOE, G.: Bonzo – konvolut 5 sešitků: Dobrodružství –Dobrodincem – U moře – Uličník – Na venkově. Praha Synek b.d. Barevné ilustrace. Dobrý stav.
300.-

343. BEECHER-STOWEOVÁ, H.: Chaloupka strýčka Toma. Praha Vilímek 1946. Ob., ilustr.(12 celostr. barev. a 41 v textu), a upr. Zdeněk Burian. 293 s. Orig. brož.
360.-

344. STEVENSON, R. L.: Poklad na ostrově. Praha SNDK 1961. Ob., 6 barev. celostr. ilustrací a 7 čb. ilustr. v textu Zdeněk Burian. 178 s. Cpl. vazba v orig. ob. Dobrý stav.
260.-

345. LHOTÁK, Kamil: Balon-křídla-vrtule. Kniha o vývoji letectví. Praha Svoboda 1948. Ob. a front. orig. litografie se žlutým podtiskem Kamil Lhoták. Upr. Alois Chvála. Vyzd. 155 ilustracemi. 163 s. Váz. v orig. ob. Výborný stav.
7 500.-

346. NAUMANOVÁ – HOVORKOVÁ, Marie: Zakletý Jarášek. Praha Fastr 1941. Ob. a barev. ilustrace Marie Fischerová-Kvěchová. 110 s. Orig. ppl. vazba.
260.-

347. HRUBÍN, František – TRNKA, Jiří: Říkejte si se mnou. Praha Melantrich 1944. Ob. a barev. litografie Jiří Trnka. Nestr. Orig. ppl. vazba. Krásné zachovalé vydání.
1 500.-

348. ANDERSEN, H. CH.: Pohádky a povídky I-II. Praha SNKLHU 1953. Ob. a ilustr. Cyril Bouda. 306 + 261 s. Ve 2 svazcích, váz. v orig. ob.
400.-

349. GLAZAROVÁ, Jarmila: Zahradník Hejduk. Praha Hynek 1946. Ob., barev. ilustrace a upr. Zdeněk Seydl. Nestr. Orig. brož. Nádherná kniha ve výborném stavu.
600.-

350. BILIBIN, I. D. : Skazki. (Pohádky). St. Petěrburg 1901-1902. 4 pohádky: Vasilisa Překrásná, Peříčko Finista jasného sokola,Ivan carevič pták Ohnivák…, Žabka carevna. Str. průběžně. Ilustrace I. D. Bilibin. Vše vytištěno barevnými litografiemi podivuhodné krásy, z nichž patrno, že byly vydány pro carský dvůr a jeho nejbližší okolí. Čtyři přední str. ob. a jedna zadní str.ob. přiváz. Plkž. vazba sign. Jenda Rajman. Tisk z majetku předního rusisty Fr. Táborského (razítko na zadní str. ob.,)který nechal knihu svázat. Ve výborném stavu. A printing from posession of a major expert for Russia – František Táborský /rubber stamp on back page of cover/, who let the book bind. In wonderful condition.
40 000.-

351. DURYCH, Jaroslav: Panenky. Praha Aventinum 1927. Vyzdobil 15 ručně kolorovanými krebami Josef Šíma
(14 celostranných a nakladatelská značka). Upr. Karel Dyrynk, vytiskla Státní tiskárna. 88 stran. Podpisy Josef Šíma a Jaroslav Durych. Vydáno s ručně kolorovanými kresbami v orig. celopergamenové vazbě pouze v 11 exemplářích, z nichž tento má číslo 7. V ochranném pouzdře. Josef Šíma, malíř světového významu, ručně koloroval pouze 11 exemplářů, což z knihy činí tisk téměř unikátní. Pro tyto vlastnosti překračuje význam knihy hranice naší země. NIKDY NEDRAŽENO
Eleven copies with fifteen hand colored drawings by Josef Šíma, who is one of the most important artists of XX. century. Exquisite.
350 000.-

KONEC AUKCE