34. AUKCE - ATA Český antikvariát

34. aukce
sobota 30. dubna 2011, 14.00 hod.

umění, grafika a kresby, avantgarda,
knižní vazby, bibliofilie, knihy

pátek, 29. dubna 2011, 11 – 18 hod.
sobota, 30 . dubna 2011, 10 – 11.30 hod.

I. Umění – Art 1–26

II. Avantgarda – Avant-garde 27–53

III. Grafika a kresby – Graphic art and drawings 54–107

V. Knižní vazby – Book bindings 108–141

VI. Bibliofilie – Bibliophily 142–264
   1. Okruh Moderní revue (142 – 159)
   2. Stará Říše (160 – 184)
   3. Jaroslav Picka (185 – 204)
   4. Různé bibliofilie – Others (205 – 264)

IV. Varia 265–287

I. Umění – Art

1. CHOCHOLA, Václav: Jiří Trnka a Jan Werich na zahradě. 1963. Orig. fotografie 125x175. Sign. razítkem na rubu, tužkou dat. 30. VII. 63. Volná fotografie.
800.-

2. /Adina Mandlová/ 7 atelierových fotografií  Adiny Mandlové. 225x165, každá značena PD foto Ströminger Praha XII. Bez datace. Spojeno kroužkem nahoře. Velmi zajímavé.
1 500.-

3. Fotografie 1928 – 58. Praha SNKLHU 1959. Album 20 bromografií. Vybral Josef Prošek, úvodní slovo Josef Kainar. Volná foto 300x250, mj. Drtikol, Sudek, Hák. V orig. cpl. deskách. Velmi dobrý stav.
13 000.-

4. SUDEK, Josef: Mostecko-Humboldka. Dialog (1969). Úvodní text a 11 panoramatických bromografií. Nákl. 2000 výt. Volná foto v orig. fotoobálce.
5 000.-

5. URBANOVÁ, Alexandra – TMEJ, Zdeněk: Abeceda duševního prázdna. Praha Zádruha 1946. Upr. Rudolf Šabach, hlubotiskové přílohy tiskla Česká grafická unie. Foto Zdeněk Tmej. Nestr. Orig. brož v orig. ob. With original wrapper. Good condition. Nice copy.
30 000.-

6. LAUSCHMANN, Jan: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1984. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob.
500.-

7. REICHMANN, Vilém: Soubor 12 fotografií, Praha Pressfoto 1984. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob.
700.-

8. FUNKE, Jaromír: Mikulášský cyklus. 6 orig. sign. fotografií Jaromír Funke. 52 ex., z nichž tento má č. 28. Volná foto v orig. ppl. deskách. Six original signed photos by Jaromír Funke. In original condition.
28 000.-

9. Novyj Lef  1928, II. roč. Žurnal levovo fronta iskusstva. Moskva Gosizdat 1928. Redakce V. Majakovský od č. 9 S.M. Treťjakov. Každý sešit obsahuje 2 listy s fotopřílohami významných fotografů mj. A. Rodčenko, S. Eizenštejn, V. Šklovský. Každý sešit stránkován zvlášť, většina obálek s použitím fotografií. 11 sešitů s obálkami, chybí č. 8, který byl zabaven, což potvrzuje strojopisná poznámka majitele. 11 issues in original wrappers, issue No 8 was confiscated. All issues are in perfect conditions. Work of world importance which practically does not occur. Rare. All which is exists from year 1928.
55 000.-

10. ROSSMANN, Zdeněk: Písmo a fotografie v reklamě. Olomouc Index 1938. Ob. a upr. Zdeněk Rossmann. 20 s textu, 80 s. s čb. a barev. fotografiemi. Orig. brož. Wonderful condition. Nice.
13 000.-

11. Civilisovaná žena. Zivilisierte Frau 1929-1930. Brno Vaněk Index 1929-30. Ob., fotomont.a upr. Zdeněk Rossmann. Text česky i německy, ilustr. a fotografie. 86 s. Orig. brož. Patitul a titul uvolněny,ale nepoškozeny. First two pages are free but not damaged. Famous book. P.320.
15 000.

12. ABC – Beiträge zum Bauen. Basel 1926. No. 1 u. 2. ( 8+8 s.) Fotovyobr. 2 orig. sešity
400.-

13. Le CORBUSIER: Oeuvre plastique. Peintures et dessins architecture. Paris Morance b.d. Soubor 40 heliotypií. Přednostní exemplář, obsahuje 2x akvarel, č.16 a 17, 2x kolor. fotografie, č. 31 a 36, 1x ručně kolor. mapa Paříže, č 35, 4x částečně kolor. orig. litografie. Volné listy v orig. ppl. deskách. Better copy which involves 7 signed lithographies, photo and card. This copy is maybe one of the best copies in the whole world. Exquisite.
110 000.-

14. SINGER, Hans W.: Die moderne Graphik. Eine Darstellung für deren Sammler. Leipzig Seemann 1922. Četná vyobrazení v textu. 543 s. Orig. cpl. vazba. Důležitá příručka pro sběratele a obchodníky s evropskou grafikou.
1 200.-

15. STRUCK, Hermann: Die Kunst des Radierens. Berlin Cassirer 1920. Četná vyobrazení v textu a 5 orig. leptů- Liebermann, Baum, Meid, Struck, Munch. 1 orig. lito Slevogt. 279 s. Orig. ppl. vazba. Dílo obsahuje mj. orig. lept Ed. Muncha.
4 000.-

16. Mac ORLAN, Pierre: Felicien Rops. Paris u. Leipzig Seheur 1930. Velký počet čb. i barev, reprodukcí Felicien Rops. Text v němčině, 275 s. Orig. cpl. vazba. Základní monografie o Ropsovi.
600.-

17. ROPS, Félicien: Das Weib. Wien Stern b.d. Privat Druck. Album 30 Ropsových kreseb. V orig. ppl. deskách. Vlepeno Ropsovo ex libris pro německého sběratele.
2 400.-

18. ROPS, Félicien: Dopisy a zápisky. Král. Vinohrady Bradáč 1924. Uspořádal a překl. Jarmil Krecar. S obrazy Feliciena Ropse. 60 s. Ex. 399/400. Orig. brož.
300.-

19. /Mucha, Alfons/ La Plume. No. Consacré á Alphonse Mucha et son Oeuvre. Paris La Plume 1897. Ob. barev. lito A. Mucha, uvnitř sešitu čb. Muchovy ilustrace. Orig. brož. Ob. mírně zašpinavělá. CA 30 – 7500 CZK Číslo věnované A.Muchovi a jeho dílu.
3 000.-

20. /Mucha, Alfons/  de Noël 1896 –1897. Paris L’Illustration 1896. 24 s. Barev. obálka a 2 barev. celostr.ilustrace Alfons Mucha. Četné čb. a barev. ilustrace jiných autorů. Nádherná obálka ve velmi dobrém stavu. Vzácné.
4 000.-

21. BOHATEC, Miloslav: Teige a kniha. Praha KPVU 1965. Ed. Obolos. Dvacet reprodukcí K. Teige, upr. Stanislav Odvárko. 24 s. Nerozřez. 500 ex. Orig. brož. Důležitá příručka.
400.-

22. Kolektiv autorů: Josef Váchal. Praha Argestea 1994. Tisk vyšel jako katalog výstavy díla J.V. 1994 v Rudolfinu. 491 s. Velké množství barev. a čb. reprodukcí děl Josef Váchal. Orig. vazba. Přiložen seznam vystavených prací. Obsahuje soupis podstatné části díla J. Váchala. Vynikající monografie V. díla, která těžko kdy bude překonána. CA 28 –5000 CZK.
3 500.-

23. BERKA, Čestmír: Grafické dílo Emila Filly. Praha Odeon 1969. Front. Josef  Sudek – foto E. Filly. 21 reprodukcí v textu, 80 reprodukcí v katalogu, 94 čb. a 4 barev. přílohy Emil Filla. Nákl. 1000 výtisků. 283 s. Váz. v orig. ob.
500.-

24. Pan 1897, Heft 1. Berlin-Leipzig Fontane 1897. 3. Jahrgang. 66 s. Original. celostr. grafické přílohy: Walter Leistikow – lept, Ludwig von Hofmann – barevná litografie, Albert Krüger – lept podle Degase, A. Leveillé – dřevoryt dle Rodina.. Další vyobrazení v textu. Orig. brož. Stav odpovídající době vzniku. V díle obsaženy orig. graf. přílohy z nichž světově významná je barevná litografie L.Hofmanna – Adam a Eva.
14 000.-

25. Ver Sacrum. Organ des Vereinigung bildender Künstler Österreichs. Wien Gerlach u. Schenk 1898. I. Jahrgang, 12 Hefte und Sonderheft. (komplet). Stránkováno průběžně. Množství čb. a barev. reprodukcí mj. G. Klimt, Jos. Hoffmann, M. Pirner, H. Schweiger, St. Wyspianski. 10 sešitů. Plkž. vazba. Orig. ob. přivázány ( mimo č. 2). Mírně uvolněno z vazby. Stav vzhledem ke stáří velmi dobrý, uvnitř nepoškoz. Velmi vzácné základní dílo vídeňské secese, legendární časopis.
28 000.-

26. Musaion. Sborník pro moderní umění sv.1.z jara 1920. Praha Aventinum 1920. Red. Karel Čapek. Ob. a titul Josef Čapek. Obsahuje 3 originální graf. přílohy – Vlastislav Hofman – Maska, lino, sign. tužkou, Václav Špála – Podzim, lino, Josef Čapek – Harmonikář, lino. 85 s. Čb. vyobrazení v textu. Ze 3 příloh je Hofman zařazen mimořádně – jen pro subskribenty. Špála a Čapek svá lino nesignovali. Vynikající stav. P.4.
11 000.-

II. Avantgarda – Avant-garde

27. NEUMANN, S.K. : Horký van a jiné básně (1910 – 1914). Král. Vinohrady Bradáč 1918. Ob. a předsádky orig. lino, front. (dvoubarevná litografie) Josef Čapek. 28 s. Orig. pap. vazba. Krásný stav.
4 000.-

28. NEUMANN, S.K. : Sen o zástupu zoufajících. Praha Aventinum 1921. Ob., předsádky, front. a lina v textu Josef Čapek. Nestr. Orig. brož. Very good condition.
2 800.-

29. WOLKER, Jiří: Těžká hodina. Verše 1921-22. Praha Petr a Tvrdý 1922. Ob. Josef Čapek. 56 s. Nerozřez. Orig. brož. Nádherný stav.
800.-

30. APOLLINAIRE, Guillaume: Pásmo. Praha Borový 1919. Překl. Karel Čapek, ob. a 14 orig. linorytů Josef Čapek. 16 s. 600 ex. Orig. brož. Vzácné 1. knižní vydání. P.1.
14 000.-

31. ČAPEK, Karel a Josef: Ze života hmyzu. Komedie o 3 aktech. Praha Aventinum 1921. Ob., upr. a kresby Josef Čapek. 79  s. Podpisy a dat. 18. 11. 1921 Josef i Karel Čapek. Orig. brož. With Čapek’s brothers signatures.
3 000.-

32. ČAPEK, Josef: Stín kapradiny. Povídka. Praha Aventinum 1930. Ob. Josef Čapek. 150 s. Ex. 27/50 na holandu. 1. vydání. Podpis Josef Čapek. Orig. brož. Wonderful condition. Rare numbered copy. With autor’s signature.
2 000.-

33. NEUMANN, S.K. : Kniha lesů, vod a strání. Básně 1900-1913. Praha Borový 1938. Ob. a 8 ilustr. Josef Čapek. 138 s. Orig. brož.
700.-

34. ČAPEK, Karel: Dášeňka čili život štěněte. Pro děti napsal, nakreslil, fotografoval a zakusil Karel Čapek. Praha Borový 1934. Ob. Karel Teige. 93 s. Orig. ppl.vazba v ochr. pouzdře. Výborný stav.
1 000.-

35. SOUČKOVÁ, Milada, RYKR, Zdeněk: Kaladý; aneb útočiště řeči. Praha soukr. tisk 1938. Ob., titul a 4 kresby Zdeněk Rykr. Nestr. 50 čísl. ex.emplářů, tento č.24. Podpis Součková. Orig. brož. Very nice condition. Rare and interesting book.
13 000.-

36.  SEIFERT, Jaroslav: Na vlnách TSF.
Poesie. Praha Petr 1925. Edice Hosta. Ob. a upr. Karel Teige. 68 s. Orig. brož. P.23
4 500.-

37. TEIGE, Karel: O humoru, clownech a dadaistech. 2 dílný cyklus. Sv. I. Svět, který se směje. 1924-26. Praha Odeon 1928. Ob. a upr. Karel Teige. S množstvím fotovyobr. a obr. příloh. 91s. Orig. brož. P.133, 315 Sv. II. Svět, který voní. Praha Odeon 1930. Ob. a upr. Karel Teige. 236 s. Nerozřez. Orig. brož. Ob. mír. poškoz. 2 svazky.
1 800.-

38. COCTEAU, Jean: Kohout a Venuše.
Praha Odeon 1930. Ob. a titulní list Karel Teige. Front. autoportrét Cocteaua s autografem. 72 s. Nerozřez. Orig. brož. P.55.
700.-

39. ŠALDA, F.X.: O nesmrtelnosti díla básnického. Studie skoro moralistická. Praha Girgal 1928. Ob. a upr. Vít Obrtel. 42 s. Ex. 9/20 na holandu. Podpis Šalda. Orig. brož. With autors signature, numbered copy. Rare. P. 81.
1 500.-

40. MORAND, Paul: Lewis a Irena.
Román. Praha Aventinum 1926. Ob. Josef Šíma. 97 s. Nerozřez. Orig. brož. Nice. Wrapper by J. Sima. Very good condition. P.48.
900.-

41. NEZVAL, Vítězslav: Monaco.
Román. Praha Mánes 1934. Ob. Jindřich Štyrský. 145 s. Nerozřez. Orig. brož. P.359.
600.-

42. NEZVAL, Vítězslav: Tyranie nebo láska. Praha Borový 1931. Ob. a upr. Karel Teige. Vytiskla Státní tiskárna. 29 s. Ex. 186/200. Podpis Nezval na patitulu. Orig. kart. v ochr. pouzdře. 200 copies only. P.141.
500.-

43. BRETON, André: Nadja. Román. Praha Müller 1935. Krásná a užitková kniha sv.5. Front. portrét Bretona od P. Picassa. Ob. Josef  Šíma, ilustrace Nadja. 144 s. Nerozřez. Orig. brož. Wonderful condition. Uncut. Very nice wrapper. P 277.
10 000.-

44. NOVÁK, Robert L.: Lyrika. Praha Vaněk a Votava 1927. Ed. Olymp sv. 9. Ob. a upr. arch. Josef Hlaváček. S fotoportrétem R.L. Nováka. 62 s. Ex. 366/500. Orig. brož. Very nice wrapper by arch. Hlavacek. Rare. P. 53.
3 800.-

45. PLEVA, Josef V. : Pět. Brno Jícha 1930. Ob. a pět kreseb Rudolf Puchýř. 48 s. Dedikace Pleva. Orig. brož. Wonderful avant-garde wrapper. Very rare. P.124.
2 500.-

46. HALAS, František: Thyrsos. Praha Štyrský 1932. Edice 69 sv. III. Ob., kresby a upr. Jindřich Štyrský. Ex. 11/30 na holandu pannekoeck. 34 s. Orig. brož.
11 000.-

47. Ruské lidové erotické povídky. Praha Štyrský 1932. Edice 69 sv. V. Kresby František Bidlo. 69 s. Ex. 194/200. Orig. brož. S 4753.
8 000.-

48. ARETINO, Pietro: Život kajícnic.
Praha Štyrský 1932. Edice 69 sv. IV. Kresby Toyen. 79 s. Ex. 182/200. Orig. brož. Vzácný svazek s erotickými kresbami Toyen. With erotic drawings by Toyen. S. 2250.
10 000.-

49. AYMÉ, Marcel: Zelená kobyla. Praha Čejka 1934. Ed. Dobré knihy sv. 3. Titulů a kresby pouze do luxusních čísl. výtisků Toyen. Upr. Alois Chvála. 264 s. Ex. 57/120. Plperg. vazba. S erotickými kresbami Toyen – pouze 120 čísl. výtisků. With erotic drawings by Toyen for numbered copies only. Rare.
2 900.-

50. SCHWOB, Marcel: Král se zlatou maskou. Povídky. Brno Pojer 1934. Ed. Atlantis  sv. 25. Front. orig. lito Toyen. 172 s. Ex. 13/50 na gelderu z celkového počtu 350 ex. Nerozřez. Orig. brož.
1 000.-

51. MÁCHA, Karel Hynek: Máj. Báseň. Vydáno na paměť stého výročí úmrtí básníkova. Praha Müller 1936. Ed. Lis knihomilův sv. 7. Titulní list a 6 orig. suchých jehel Bohdan Lacina, koláže na předsádkách Václav Zykmund. Osnovu knihy navrhl a vytiskl F. J. Müller. Nestr. Vytištěno na různobarevných papírech. Náš ex. ze 100 výtisků má č. 61. Orig. pap. vazba v ochr. pouzdře. Téměř nevyskytující se tisk s fascinující výtvarnou výzdobou. Osobité pojetí obou výtvarníků koresponduje s výjimečností Máchova textu za 20 let byl tisk dražen pouze jednou ve značně poškozeném stavu, čemuž odpovídala i dosažená cena. Suché jehly B. Laciny byly reprodukovány v knize „Magnetická pole„ a byly chápány jako velká surrealistická díla srovnatelná svou výjimečností s vrcholnými díly tohoto směru. Exkluzivní miniaturní skvost.
40 000

52. Žijeme I. a II. Obrázkový magazin dnešní doby. Orgán Svazu čs. díla. Praha Družstevní práce 1931- 1932. Četná fotovyobr. 380+315 s.  2 svazky v cpl. vazbách s orig. obálkami Ladislava Sutnara. Velmi dobrý stav.
8 500.-

53. Pásmo. La Zone. Mezinárodní leták pro soudobou kulturu. I. ročník. Brno Devětsil 1924. Č 1 – 14 v 10 sešitech Red. Černík. Příspěvky mj. Šíma, Štyrský, Teige. Poetismus, konstruktivismus. Komplet I. roč. v sešitech. Slavný avantgardní časopis v dobrém stavu. P.14, 286.
65 000.-

III. Grafika a kresby – Graphic art and drawings

1. Stará grafika

54. DÜRER, Albrecht: Adam a Eva. Mědirytina 240x185. Sign. v desce. Náš otisk asi kolem r. 1700. Okraje papíru se skvrnami. Paspart., rám., zaskl.
2 500.-

55. GOLTZIUS, Hendrick (1558-1617) – LONDERSEEL, Assuerus van: Voják s mušketou. Mědirytina 210x150. Sign. v desce LD. Na rubu sběratelské razítko. Volný list.
3 800.-

56. GOLTZIUS, Hendrick – LONDERSEEL, Assuerus van: Důstojník s mečem. Mědirytina 210x150. Sign. v desce LD. Na rubu sběratelské razítko. Volný list.
3 800.-

57. HOLLAR, Václav: Portrét paní Rembrandtové. 1635. Mědirytina podle Rembrandta 65x55. Sign. a dat. PN. Rám. zaskl. Krásný list. Parthey č. 1650.
4 000.-

58. HOLLAR, Václav: Emmerick. / Z Rýnské cesty /. Mědirytina 45x168. Nesign. Rám., zaskl. Krásný list. Parthey č.771.
4 000.-

59. RENTZ, Michal Jindřich: Der Mörder /z knihy Totentanz – Špork-Kuks/. Mědirytina 250x165. Nesign. Paspart. Rentz - slavný Šporkův "dvorní" malíř.
2 000.-

60. GUILLOT: Sabath. Nedat. Mědirytina 220x325. Sign. PD. Paspart., rám., zaskl. Representativní list s magickým tématem
5 000.-

2. Moderní grafika

61. BOUDNÍK, Vladimír: Bez názvu.1965. Aktivní grafika 145x267. Sign. a dat pod obrazem uprostřed. Volný list.
14 000.-

62. BRÖMSE, August: Zuzana a starci.
Nedat. Tempera 137x108. Sign. na rubu pozůstalostním štítkem. Nalepeno na papíře, volný list.
2 800.-

63. BRÖMSE, August: Vzývání. Nedat. Tempera 148x135. Sign. na rubu pozůst. štítkem. Nalepeno na papíře, volný list.
1 900.-

64. ČAPEK, Josef: Žena. 1918. Orig. linoryt 240x175, hnědý otisk. Nesign.Paspart. Z "Alba 10 grafických listů J. Čapka", Veraikon 1918.
6 500.-

65. ČAPEK, Josef: Děti. 1918. Linoryt 250x170, černý otisk. Nesign. Paspart. Z "Alba 10 graf. listů J.Čapka", Veraikon 1918.
6 000.-

66. ČAPEK, Josef: Dívčí hlava. 1918. Linoryt 245x190, hnědý otisk. Nesign. Paspart. Z "Alba 10 graf. listů J. Čapka", Veraikon 1918
9 500.-

67. FRINTA, Emanuel: Ženský akt. Nedat. Kresba rudkou 190x180. Sign. tužkou LD. Paspart.
1 200.-

68. GALANDA, Mikuláš: Ježíšek. Nedat. Kresba tužkou 85x95. Sign. tužkou v obraze PD. Paspart., rám., zaskl. Půvabné dílko.
4 500.-

69. STEINER, Hugo - Prag: - konvolut 3 grafických listů
   - Ulice na Starém městě. 1916. Litografie 165x123, zkušební otisk, sign. a dat tužkou PD;
   - Ulička 1916. Litografie 152x120, sign.tužkou PD, zkušební otisk;
   - V chrámě 1916. Litografie 182x114, zkušební otisk, sign. tužkou PD. Volné listy.
2 000.-

70. STEINER, Hugo – Prag: - konvolut 3 grafických listů
   - Milenci. Nedat. Litografie 235x190, sign. tužkou PD, volný list;
   - V uličce.Nedat. Litografie 270x175,sign. tužkou PD, paspart.;
   - Na dvorku. Nedat. Litografie 295x230,sign. tužkou PD, paspart.
3 000.-

71. JIŘINCOVÁ, Ludmila: Srdcová dáma.
Nedat. Barev. dřevoryt 150x98. Sign. tužkou dole uprostřed. Volný list.
450.-

72. KOBLIHA, František:  Ze Mstivé kantileny (1909). Orig. dřevoryt 290x228. Sign. a dat v desce a tužkou PD. Paspart., rám., zaskl. Vzácný, raný Koblihův list, jehož vznik předchází cyklu Tristan či Máj. Vyskytuje se velmi zřídka.
11 000.-

73. KOBLIHA, František: Ex libris Emilie Grimmová. (Dívka s rozpuštěnými vlasy.) Nedat. Litografie 180x130. Sign. v desce a tužkou PD. Paspart., zaskl.
1 000.-

74. KOTÍK, Pravoslav: Dívčí akt. 1940. Lept 150x153. Sign. a dat. v desce LD a tužkou  PD. Volný list.
5 000.-

75. KUBIN, Alfred: Boj s drakem. Nedat. Litografie 230x140. Nesign. Paspart.
1 000.-

76. KUBIN, Alfred: Královská hostina.
Nedat. Litografie 230x140. Sign. tužkou PD. Paspart. Krásný list.
2 900.-

77. KUPKA, František: Akrobatka. Nedat. Lept 118x128. Sign. v desce PD. Paspart., rám., zaskl.
5 000.-

78. MEDEK, Mikuláš: Bláznivá příroda. Nedat. Litografie 462x310. Nesign. Volný list.
2 400.-

79. MUCHA, Alfons: Iris. Nedat. Barev. litografie 210x75. Sign. v desce. Rám., zaskl. Rozkošné secesní dílko.
9 000.-

80. PREISSIG, Vojtěch: Leda s labutí. Nedat. Kresba tuší na papíře ("pauzák") 90x130. Nesign. Paspart. Erotickým námětem netypická Preissigova kresba.
5 000.-

81. Reklamní cedule Šlechtovy restaurace v pražské Stromovce. Nedat. Barevná litografie 410x285. Paspart., rám., zaskl. Cedule náležela majitelům restaurace, podle kterých je autorem litografie Václav Brožík. Nesmírmě půvabný artefakt evokující zašlou slávu jedné ze známých  pražských restaurací, které si dávaly záležet na své pověsti, že i reklamní cedule si činily nárok býti uměleckými předměty. Kuriozita.
12 000.-

82. REYNEK, Bohuslav: Kozička. Nedat. Suchá jehla s monotypem 130x115. Sign. tužkou PD. Paspart., rám., zaskl.
2 400.-

83. REYNEK, Bohuslav: Máří Magdalena pod křížem. Nedat. Suchá jehla s monotypem 240x160. Sign. tužkou PD. Paspart., zaskl. Barevný krásný list, který byl, bohužel, v minulosti část. přeložen.
24 000.-

84. SILOVSKÝ, Vladimír: Elektrická tramvaj. Nedat.(20. léta). Dřevoryt 460x345. Nesign. Rám zaskl. Mistrovsky zobrazená atmosféra cesty moderním dopravním prostředkem do neradostného zaměstnání.
3 000.-

85. STRETTI, Viktor: Mnichov. /Munchen/ 1901. Vernis mou 230x180. Sign. a dat. tužkou LD. Zkušební otisk. Volný list.
1 200.-

86. REYNEK, Bohuslav: Les Champignones. Kolor. suchá jehla 115x80. Podpis Reynek PD. Paspart. rám. List ze stejnojmenného tisku ručně okoloroval vydavatel /Oliva/.
1 500.-

87. ŠALAMOUN, Jiří: Pokušení na hoře. Praha Biblos b.d. 11 barev. litografií. Ed. Biblos sv. 11. Ex. 68/100. Volné listy v orig. pap. přebalu.
1 400.-

88. ŠTYRSKÝ, Jindřich: P.F. 1936. Pohlednice (Maska) 145x105. Reprodukce koláže. LD tištěný nápis P. F. 1936 Jindřich Štyrský. Paspart. Beautiful work. Zajímavé.
2 900.-

89. ŠVABINSKÝ, Max:  Před snímáním z kříže. 1906. Lept 160x122. Sign. tužkou PD. Volný list. Vzácný raný list (30 listů celkem). Páleníček 33.
4 500.-

90. ŠVABINSKÝ, Max: Bílá kamelie.( střední, 1910). Mezzotinta 190x140. Sign. tužkou PD. Vytištěno 100 exemplářů. Páleníček 52.
6 000.-

91. TESAŘ, Vladimír: Noční fialka. 1983. Kresba tuší s akvarelem 166x170. Sign. a dat. tuší v obraze. Volný list.
1 200.-

92. TICHÝ, František: Fratellini. 1937. Čtyřbarevná litografie 210x300. Sign. perem dole uprostřed. Paspart. Náš list z několika málo, které byly vytištěny zvlášť, nikoli jako příloha Volných směrů a byly malířem signovány. Tato skutečnost zvyšuje cenu grafiky. Dvořák 10 (popis přílohového listu).
40 000.-

93. VÁCHAL, Josef: Svatba skřetů. 1913. Barevný dřevoryt 210x210. Sign. a dat. v desce LD. Paspart., rám., zaskl. Typický secesní list, nezařazený v žádném cyklu. Arg. G 75.
36 000.-

94. VÁCHAL, Josef: Zkáza Sodomy. Nedat. Barevný dřevoryt 245x240. Sign. v desce LD a tužkou PD, č. tisku 1. Paspart., zaskl. Krásně kontrastní otisk listu s č.1. Arg. 19/44.
18 000.-

95. VÁCHAL, Josef: Teufelsloch. 1929. Barevný dřevoryt 235x160. Sign. a dat tužkou PD. Č. tisku 4. Volný list. Mimořádně krásný otisk. Arg. K 29/43.
7 000.-

96. VÁCHAL, Josef: Z revíru Knížecí huť. Nedat. Barevný dřevoryt 242x162. Sign. tužkou PD. Č.tisku 2. Volný list. Arg. K 29/71.
6 000.-

97. VÁCHAL, Josef: Představy bohů. (1926). Frontispice ke knize Postyla kacířská z r. 1926. Barevný dřevoryt 250x240. Sign. v desce PD a tužkou LD. Volný list. Z několika volných listů, které Váchal vytvořil mimo knihu. Barevně mimořádně krásný otisk. Arg. K 291.
18 000.-

98. VÁCHAL, Josef: Démon slatě. Nedat. ( ke knize Šumava umírající a romantická). Barevný dřevoryt 502x370. Sign. v desce PD. Volný list. Jeden z nejvýznamnějších Váchalových šumavských figurálních listů. Sytý otisk. Arg. K 29/4.
65 000.-

99. VÁCHAL, Josef: Šumavský Samiel. 1931 (ke knize Šumava umírající a romantická). Barevný dřevoryt 500x360. Odlišný variant tisku č. 2. Sign. a dat tužkou PD. Volný list. Váchalův experiment s barvou, jiný duch obrazu. Arg. K 29/10.
30 000.-

100. VÁCHAL, Josef: Prales pod Falkensteinem. Nedat. ( ke knize Šumava umírající a romantická). Barevný dřevoryt 500x360. Sign. v desce a tužkou PD. Č. tisku 17. Volný list. Arg. K 29/35.
40 000.-

101. VÁCHAL, Josef: Weitfällernská slatˇ. Nedat (1929) (ke knize Šumava umírající a romantická). Barev. dřevoryt 360x 500. Sign. PD v desce a tužkou. Č. tisku 17. Volný list. Sugestivní vyobrazení jednoho z nejmagičtějších míst šumavských, kde se odehrává děj V. knihy Očarovaná Šumava. Arg. 29/58.
50 000.-

102.VERIS, Jan (Zamazal, Jaroslav): Dívka s křeslem. Nedat. (1950). Kresba s akvarelem 460x310. Sign. perem PD. Volný list, mír. poškoz. mimo  kresbu.
1 200.-

103. WENIG, Josef: Létající oř. Nedat. Kresba s akvarelem 295x220. Sign. v obraze PD. Paspart. Půvabná pohádková kresba.
3 000.-

104. /Album/ NOVOTNÝ, Miloslav – RAMBOUSEK, Jan: Komedianti. Praha Družstevní práce 1928. K Výstavě soudobé kultury. 9 s. textu, ob. nakl. značka a 4 orig. celostr. dřevoryty 300x400 Jan Rambousek. Podpisy Novotný i Rambousek na patitulu. V orig. pap. přebalu.
2 000.-

105. /Album/  MLADÉ PROUDY. 5 původních grafik českých umělců. Bez nakl. údajů (Praha F.J. Müller).
Holý, Miroslav – Žena drhnoucí podlahu. Barev. dřev. 108x177
Kotík, Pravoslav – Dříví-uhlí. Čb. dřevoryt 155x198
Čapek, Josef – Koupání. Linoryt 124x180
Špála, Václav – Žena s košíkem ovoce. Linoryt 165x113
Hofman, Vlastislav – Podobizna muže. Linoryt 222x105.
5 grafických listů, všechny signovány tužkou, paspartovány, vloženy v orig. pap. přebalu, vložen úvodní text Fr. Kovárny. Velmi vzácné album. Dosud nedraženo.
32 000.-

106. / Vik, Karel/ Praha v barevných dřevorytech Karla Vika 1926. Soubor 85 grafických listů, nátisky různých barevných variant ( sign. v desce). Návrh titulního listu ke knize proveden kresbou s akvarelem, 3 menší kresby sign. tužkou . Vše paspart., celkem 89 listů, vloženo v deskách. Unikátní pragensie.
7 000.-

107. KOMENSKÝ, J.A. – BRUNOVSKÝ, Albín: Labyrint světa a ráj srdce. Praha Lyra Pragensis 1990. Sedm grafických listů (komplet) A. Brunovského na motivy stejnojmeného díla J.A. Komenského. 7 orig. barev. kombinovaných technik 390x295. Každý list sign. a dat. tužkou PD, všechny listy označeny názvem a suchou pečetí Lyry. Ex. č. 17 ze 100. Volné listy v orig. cpl. pouzdře. Vzácný komplet v perfektním stavu.
85 000.-

IV. Knižní vazby – Book bindings

108. BALMES, Jakub: Protestantismus a katolicismus a jejich poměr k evropské civilizaci. Stará Říše (Floriánová) 1948. Dobré Dílo sv. 149. 296 s. Polokož. vazba Jaroslav Olšák. (Sign. ručně v tiráži s datací 1994). V ochr. pouzdře.
2 000.-

109. BALTHASAR, Hans-Urs von: Maria. Praha Scriptum b.d. (1991) 45 s. Plkž. vazba sign. Ladislav Růžička, ob. přiváz. V ochr. pouzdře.
400.-

110. BAUDELAIRE, Charles: Mladý čaroděj. Příběh z palimpsestu nalezeného v Pompejích. Praha Janský 1921. Hyperion sv. 7. Upr. a vyzd. Cyril Bouda. 45 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. S. 167
550.-

111. BAUDELAIRE, Charles: Malé básně prosou. Praha Janská 1929. Hyperion sv. 37. Front. orig. lept a návrh vazby František Muzika. 186 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. Na předsádce ex libris B. B. Buchlovana. S. 1228.
2 000.-

112. BIEBL, Konstantin: Zlom. Verše. Praha Janská 1925. Hyperion sv. 24. Vazba a upr. Cyril Bouda. 59 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. S. 752.
450.-

113. BOTTO, Ján: Smrt Jánošíkova. Praha Janský 1925. Ed. Stožár sv. 3. Návrh vazby a vyzd. Cyril Bouda. 58 s. Ex. 29/100 prodejných. Ckž. vazba Antonín Tvrdý. CA 33.– 4 000 CZK. S. 755.
1 400.-

114. BRETONNE, Restif de la: Půvabná nožka. Praha Janský 1921. Hyperion sv. 10. Vyzd. dřevoryty Cyril Bouda. 59 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. S. 174
450.-

115. ČELAKOVSKÝ, F. J.: Ohlas písní ruských a českých. Král. Vinohrady Bradáč a Dyrynk 1913. Vyzd. leptem na titulu V. H. Brunner. Upr. Karel Dyrynk. 203 s. Ex. 321. Orig. ckž. vazba Ludvík Bradáč. Slavná bibliofilie v nádherně zachovalé Bradáčově vazbě. S. 180.
1 000.-

116. ČELAKOVSKÝ, F. L.: Ohlas písní českých. Praha Janská 1926. Hyperion sv. 28. Vyzd. 2 orig. lepty Cyril Bouda. 112 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře. S. 791.
400.-

117. /DEML, Jakub/ Surius Vavřinec – Život Ruysbroecka Podivuhodného. Tasov Deml 1915. Překl. Jakub Deml. Návrh vazby, předsádky a vyzd. orig. dřev. Slavoboj Tusar. 151 s. Orig. ckž. vazba Antonín Malík. V ochr. pouzdře. V nádherném stavu.
1 000.-

118. DURYCH, Jaroslav: Lotr na pravici. Oratorium o 2 dílech. Praha Ametyst 1924. Upr. Method Kaláb. 52 s. Ex. 88/100 na holandu. Podpis Durych na patitulu. Celoperg. vazba (J. Vyskočil?) v ochr. pouzdře. Nádherná vazba, elegantní kniha. S. 2957.
2 000.-

119. DYK, Viktor: Zmoudření dona Quiota. Tragedie o pěti aktech. Praha SČB 1913. Edice SČB sv. 4. Upr. V. H. Brunner. 136 s. 550 výt. Ckž. vazba Ludvík Bradáč. Tento exemplář není v orig. vazbě, ale byl pravděpodobně svázán též Bradáčem do kůže individuálně. S.194.
1 200.-

120. ERBEN, K. J.: Pohádky. Praha Janská 1928. Hyperion sv. 35. Vyzd. Jan Konůpek. 202 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře. Vyskytuje se zřídka. S. 1422.
600.-

121. ERBEN, K. J.: Kytice. Praha Janská 1923. Hyperion sv. 19. Vyzd. Cyril Bouda. 199 s. V tiráži podpis C. Boudy. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. Toto vydání Kytice se vyskytuje zřídka.
800.-

122. ERBEN, K. J.: Básně. Praha Pastyřík 1928. Faksimile rukopisu. Nestr. Náš ex. z 30 na Zandersu je svázán v ckž. vazbě v ochr. pouzdře. Skvostná vazba. S. 1419.
1 100.-

123. HORA, Josef: Dílo. Praha Borový 1927-1931. 6 Horových básnických sbírek v 1 svazku. Ckž. vazba sign. F. Vlach, St. graf. škola v Praze. V ochr. pouzdře.
850.-

124. HUS, Jan: O poznání cesty pravé k spasení čili Dcerka. Praha Reichl 1927. Špalíček sv. 2. Kresba a návrh vazby František Bílek. 124 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. S. 1541.
360.-

125. CHATEAUBRIAND, Fracois René: Atala aneb láska dvou divochů na poušti. Král. Vinohrady Bradáč 1918. Front.(sign.) a titul orig. dřev. František Kobliha. 81 s. Ckž. vazba Ludvík Bradáč. Front. mimořádně signován. Na zadní předsádce poznámka majitele: "Koupeno v Zinkově aukci za 46 kč 28. 5. 1935." Velmi pěkná vazba. S. 215.
1 500.-

126. CHATEAUBRIAND, Francois René: Atala aneb o vášnivé lásce dvou divochů v pustině. Praha Janská 1927. Hyperion sv. 32. Vyzd. leptem a upr. Cyril Bouda. 186 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře. S. 1545.
500.-

127. KLEIST, Heinrich von: Penthesilea. Tragedie. Král Vinohrady Bradáč a Svoboda 1912. Knihovna Kytice sv. 2. Návrh vazby, titul a upr. V. H. Brunner. 124 s. Červenočerný tisk. 510 ex. Orig. clperg. vazba Ludvík Bradáč, v ochr. pouzdře. Legendární bibliofilie s dokonalou grafickou úpravou ve výborném stavu. S. 225.
1 200.-

128. KOMENSKÝ, J. A.: Kšaft umírající matky Jednoty bratrské… Praha Reichl 1927. Špalíček sv. 1. Dřevoryt a návrh vazby František Bílek. 83 s. Orig. ckž vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře.S. 1631.
400.-

129. Lancelot a Alexandrina. Středověká hra. Brno Pojer 1929. Ed. Atlantis sv. 5. Vyzd. a upr. František Vik. 64 s. Ex. 14 z 50 na van gelderu. Plkž. vazba sign. Ota Blažek. S. 3838.
900.-

130. Le Livre Caumont… Paris Techener. XXI + 67 s. Orig. ckž. vazba. Skvostná vazba.
2 000.-

131. LERMONTOV, M. J.: Démon. Praha Melantrich 1939. Edice Krásné tisky Melantricha sv. 2. Vyzd. 4 kolor. lepty František Tichý. 62 s. Podpisy J. Hora a F. Tichý v tiráži. Ex. 191/200. Plkž. vazba sign. O. Blažek. Nádherné dílo se 4 skvosnými lepty Františka Tichého. S. 3871.
30 000.-

132. NĚMCOVÁ, Božena: Cesta z pouti. Čtyry doby. Praha Janská 1927. Hyperion sv. 23. Vyzd. Cyril Bouda. 92 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. S. 1830.
600.-

133. NĚMCOVÁ, Božena: Karla. Obrázek z okolí domažlického. Praha Janská 1926. Hyperion sv.29. Vyzd. Cyril Bouda. 92 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře. S. 1012.
600.-

134. Nové antické povídky. Brno Pojer 1931. Ed. Atlantis sv. 12. 115 s. Ex. 35/50 na van gelderu. Ckž. vazba sign. Malíková – Praha. V ochr. pouzdře.
800.-

135. / Palacký, František/  Životopisy Františka Palackého, jak je tento vlastní rukou…Praha Novák 1926. Edice Novákova stovka. Ex. 8/125. Upr. Arthur Novák. Nestr. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. S. 1870.
1 000.-

136. PLATON: Obrana Sokratova. Praha Janská 1929. Hyperion sv. 36. Vyzd. Cyril Bouda. 83 s. Ex. č. 88 na velínu. Orig. ckž vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře. S. 1891.
500.-

137. PRÉVOST, Antoine, F.: Příběhy Manony Lescautové. Praha Janská 1925. Hyperion sv. 26. Vyzd. 2 orig. lepty a upr. Cyril Bouda. 263 s. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý. Orig. ob. C. Boudy přiváz. Vyskytuje se velmi vzácně. S. 1074.
800.-

138. SABINA, Karel: Upomínka na K.H. Máchu. Praha Janský 1926. Edice Stožár sv. 5. Vyzd. dřevoryty Karel Svolinský. 45 s. Ex. 19/100. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře. S. 1087.
1 700.-

139. /Váchal, Josef / EMMERICHOVÁ, A. K.: Hora prorokův. Z vidění ctihodné A. K. Emmerichové. Šebkovice Deml 1912. Překl. Jakub Deml. Front., titul, 6 celostr. dřevorytů a 31 dřev. vinět Josef Váchal. 29 s. Na patitulu přípis Jakuba Demla. 300 ex. Ckž. vazba, orig. ob. přiváz. Tisk s jedinečnými dřevoryty svázaný ve skvostné ckž. vazbě s použitím původní "štancny" na přední desce. Jedinečný artefakt. S. 199.
36 000.-

140. WIELAND, Ch. M.: Příhody prince Biribinkera. Praha Neumann 1928. Knížky pro potěšení sv. 5. 6 orig. ručně kolorovaných kreseb Otakar Mrkvička. 120 s. Náš ex. z 50 ručně kolorovaných. Orig. ckž. vazba. V ochr. pouzdře. Krásná sytá koloratura. S. 2159.
800.-

141. WOLKER, Jiří: Balady. V časovém pořadí, jak byly autorem napsány. Praha Petr 1925. Návrh vazby, vyzd. a upr. Cyril Bouda. 61 s. Ex. 182/500. Orig. ckž vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře. Vydáno u příležitosti mezinárodní výstavy dekoračních a průmyslových umění v Paříži 1925. S. 1172.
900.-

V. Bibliofilie - Bibliophily

1. Okruh Moderní revue

142. PHILLIPS, Stephen: Marpessa. Praha MR 1911. Knihovna MR sv. 54. 21 s. Ex.21/48. Dedikace Procházka. Orig. pap. vazba. Nevyskytující se titul s osobní dedikací Arnošta Procházky. S. 103.
950.-

143. STRINBERG, August: Radost života. Praha MR 1895. Knihovna MR nultý svazek. 30 s. Orig. brož. Výborně zachovalá. S. neuvádí.
600.-

144. Almanach na rok 1900. Praha MR 1899. Knihovna MR sv. 27. Uspořádali V. Dyk, K. Kamínek, A. Procházka. Zastoupeni mj. O. Březina, J. Karásek, S. K. Neumann, V. Dyk, A. Sova, K. Toman. 80 s. Velmi vzácný svazek. S. neuvádí.
1 500.-

145. CASTRO, Eugenio de: Belkiss královna… Praha MR 1900. Knihovna MR sv. 32. 109 s. Orig. brož., mír. poškoz. S. neuvádí.
400.-

146. KLAS, Edvard: Povídky o ničem. Praha MR 1903. Knihovna MR sv. 42. Ob. a upr. Miloš Jiránek. 73 s. Orig. brož. S. 471.
600.-

147. WILDE, Oscar: Dvě povídky. Praha MR 1908. Knihovna MR sv. 47. Titulní orig. dřev. Zdeňka Braunerová. 38 s. Ex.150/157. Orig. brož. Nevyskytuje se. S. 155.
1 000.-

148. MARTEN, Miloš: Styl a stylisace. Praha MR 1906. Knihovna MR sv. 44. Ob., titul a ornamentace Zdenka Braunerova. 41 s. Dat. podpis Miloš Marten. 123 ex. Orig. brož. Krásný exemplář. S. 89.
1 000.-

149. MAETERLINCK, Maurice: Sestra Beatrice. Zázrak o třech dějstvích. Praha MR 1903. Knihovna MR sv. 41. Vyzd. Georges Minne. 40 s. Ex. č. 103/200. Orig. brož., mír. poškoz.. S. 75.
900.-

150. PRZYBYSZEWSKA, Dagny: Hřích. Drama. Praha MR 1899. Knihovna MR sv. 24. Vydáno jako český original. 50 s. Ex. 30/83. Plkž. vazba, orig. ob. přiváz. S. 115.
800.-

151. SOVA, Antonín: Vybouřené smutky. Básně. Praha MR 1897. Knihovna MR sv. 14. Ob., front ( portrét A. Sovy) a viněty Karel Hlaváček. Nestr. Plperg. vazba s orig. ob. Velmi vzácný tisk. S. 631.
3 000.-

152. KAMÍNEK, Karel: Hasnoucí světla. Lyrická hra o 1 aktě. Praha MR 1898. Knihovna MR sv. 22. 24 s. Pap. vazba sign. Rajman. Vzácný svazek, bez obálky.
900.-

153. HLAVÁČEK, Karel: Album leptů. Praha MR 1910. Knihovna MR sv.49. 3 volné orig. lepty v orig. pap. přebalu. Ex. č.9/10. Jeden z nejvzácnějších tisků MR pouze v 10 exemplářích. Nevyskytuje se. Sáňka I., str. 150 (soupis KMR) – uvedeno jako sv. KMR č.50. Na štítku Alba uvedeno jako sv. 49. Lepty ve vynikajícím stavu. S. v textu neuvádí.
28 000.-

154. WILDE, Oscar: Básně v prose. Praha Neumannová 1912. Ed. Knihy pro bibliofily sv. 2. Front. portrét O. Wildea. 33 s. Orig. brož. Skvostná typografická úprava. Ve výborném stavu. Na titulu nesouvisející přípis. S. 307.
900.-

155. KARÁSEK, Jiří: Bezcestí. Psáno 1891. Román. Velké Meziříčí Šašek 1893. 312 s. Za první předsádkou pozdější podpis tužkou Jiří Karásek ze Lvovic, dole ustřižen proužek, zřejmě se jménem původního majitele. Plkž. vazba (opotřebovaná). Absolutně nevyskytující se rané Karáskovo dílo.
2 800.-

156. KARÁSEK, Jiří: Mimo život… Román. Psáno 1894. Velké Meziříčí Šašek b.d. 258 s. Nerozřez. Orig. brož. Nedotčená kniha v perfektním stavu.
2 200.-

157. KARÁSEK, ze Lvovic Jiří: Sen o Říši krásy. Čínská pohádka o dvou dějstvích. Praha Neumannová 1907. Ed. Čeští autoři sv. 4. Ob. a viněty Zdenka Braunerová. 59 s. 1. vydání Orig. brož. S. 3584.
800.-

158. KARÁSEK, ze Lvovic, Jiří: Sodoma. Básně. Praha Neumannová 1909. Ed. Čeští autoři sv. 14. Ob., a titul Zdenka Braunerová. 71 s. Dedikace básníku Karlu Šelepovi z r. 1936 Jiří Karásek. 3. vydání. Orig. brož., mír. poškoz ve hřbetě.
1 000.-

159. KARÁSEK, ze Lvovic Jiří: Básnické spisy. Praha Štorch-Marien 1922. Ed. Aventinum. Ob. a vyzd. František Kobliha. 452 s. Dedikace Karásek. Orig. brož. V dokonalém stavu.
600.-

2. Stará Říše

160. BLOY, Leon: Příležitostné slovo podnikatele bourání. St. Ř. Florian 1907. Studium sv. 4. 380 s. 444 ex. Orig. brož. Převzácný naprosto nedostupný tisk ve vynikajícím stavu. S. neuvádí.
3 000.-

161. BLOY, Leon: Ta, která pláče ( Naše paní La Salettská) St. Ř. Florian 1910. Studium sv. 6. 199 s. Orig. brož. S. 356.
450.-

162. BLOY, Leon: Krev chudého. St. Ř. Florian 1911. Studium- svazek neočíslován.. 253 s. Orig. brož. S. 347.
800.-

163. BLOY, Leon: Obviňuji se… St. Ř. Studium 1910. Studium sv. 26. 150 s. Orig. brož. S. 351.
450.-

164. BLOY, Leon: Spása skrze Židy. St. Ř. Florian (1911). Studium sv. neočíslován (43, 44?). 161 s. Orig. brož. S. 354.
800.-

165. BLOY, Leon: Obležení Rhodu. St. Ř. Florianová 1946. Vyzd. dvoubarev. dřevoryt. Michael Florian. Ex. na velinu 40/170. 25 s. Podpis Michael Florian S. 5706.
450.-

166. BLOY, Leon: Čtyři léta zajetí v Prasečím na Marně 1900-1904. Velká u Strážnice Florian (1912). Dobré Dílo sv. 2. 245+143 s. Orig. brož. S.343.
800.-

167. Pius X. : Encyklika Communium rerum ze dne 21.dubna 1909. St. Ř. Stříž 1910. Studium sv. 29. 45 s. Orig. brož.
600.-

168. Pius X. : O obnově posvátné hudby… Sr. Ř. Stříž 1911. Studium sv. 38. 38 s. Nerozřez. Orig. brož. S. 583.
600.-

169. Pius X. : Encyklika Editae saepe z 26.5. 1910.St. Ř. Studium 1910. Studium sv. 30. 35 s. Nerozřez. Orig. brož.
600.-

170. Listy svaté Kateřiny Sienské. Osvětimany Stříž 1912. Dobré Dílo sv. 4. Ob., titul a vyzd. Karel Schwetz. 264 s. Orig. brož. V orig. pap. přebalu s označením D.D. č.4. Kniha vystavena pro svou nádhernou typografickou úpravu na výstavě v Darmstadtu r. 1984. Nádherně zachovalý vzácný knižní artefakt. S. 242.
1 800.-

171. Poslání Marie Josefy. Velká u Strážnice Florian 1912. Dobré Dílo sv. 1. Titul Josef Váchal, ob. a iniciály anonym. 125 s. Orig. brož. v ochr. přebalu.Nesmírně vzácný tisk, který je mj. řazen mezi tisky Váchalovské. Autorem obálky je dle mínění autora katalogu Karel Schwetz. Kniha je ve výborném stavu, navíc ve zvl. přebalu. S. 588.
2 800.-

172. EUSEBIUS, Jeronymus: Životy svatého Pavla poustevníka, Hilariona opata a Malicha mnicha. St. Ř. Stříž 1910. Studium sv. 25. 97 s. Front. vyzdoben 2 reprodukcemi starých dřevorytů. Orig. brož. Vzácný tisk ve výborném stavu.
2 800.-

173. Studium. Sborník březen 1906. St. Ř. Florian 1906. Studium sv. 20. S řadou reprodukcí. Str. průběžně. Sborník textů, mj.: sv. Hildegarda, Jakub Deml, A. K. Emmerichová. Orig. brož.
1 000.-

174. Studium. 5. sborník. Srpen 1907. St. Ř. Florian 1907. Studium sv. 21. S reprodukcemi. Str. průběžně. Orig. brož.
1 000.-

175. Studium. Sborník červenec 1910. St. Ř. Stříž 1910. Studium sv. 27. S reprodukcemi. Str. průběžně. Orig. brož.
750.-

176. Studium sv. 32. Morava Stříž 1910. S reprodukcemi. Str. průběžně, část. nerozřez. Orig. brož.
750.-

177. MAETERLINCK, Maurice: Poklad pokorných. St. Ř. Studium 1906. Studium sv. 14. Překl. Marie Kalašová. S podobiznou autora od Maxe Švabinského. Dedikace překladatelky Miloši Martenovi. Kniha vyzdobena řadou reprod., mj. František Bílek. 199 s. Orig. brož. V nádherném stavu. S. 245.
2 200.-

178. LACURIUS, abbé: Život Beethovenův, jak jej sám napsal svými díly. Velká u Strážnice Tichý 1912. Studium. Front. portrét autora. Ob. a upr. Karel Schwetz?  75 s. Orig. brož. Půvabné. S. 238.
360.-

179. MAYER, Josef: Fysiognomie svaté Kateřiny Sienské. St. Ř. Florianová 1931. Kurs 23. Front. orig. lept anonym (M.Florian?). 31 s. Orig. brož. Přednostní exemplář s grafikou, nevyskytuje se.
240.-

180. REZENDE, José S. de: Můj Flos sanctorum. St. Ř. Stříž 1914. Dobré Dílo sv. 14. Ob., upr. a vyzd. Karel Schwetz. 333 s. Orig. brož. Jedna z nejnádhernějších českých bibliofilií s magicky krásnými barev. ilustracemi a půvabnou typografií. Již za dávných aukcí (poč. 20. let) byl tisk považován za velmi vzácný a nedostupný. Kniha podmanivé krásy v dokonalém stavu. S. 284.
3 800.-

181. Adam a Eva. St. Ř. soukr. tisk Dobré Dílo 1928. Ob. a ilustr Otto Coester. Nestr. Ex 183/444. Orig. brož. S. 1188.
240.-

182. Koledy. St. Ř. Florianová 1939. Vyzd. orig.linoryty Michael Florian. 115 s. Ex. 344/600 na ofsetu. Orig. brož. S. 3673.
700.-

183. SCHULZ, Karel: Pochvala svatých patronů českých k povzbuzení, abychom je vroucně vzývali v tento čas přenebezpečný. St. Ř. Dobré Dílo 1935. Ob. a titul ručně kolor. dřevoryty Michael Florian. Obrazy 11 svatých patronů do dřeva vyryla a ručně kolorovala Marie Florianová. Na ručním lisu vytiskl Michael Florian. 27 s. Ex. 63/100. Orig. brož. S. 4849
2 000.-

184. HOFMAN, Vlastislav: Christos Madonna a svatí, jak jsem je viděl v illuminovaných starých Ethiopských kodexů. St. Ř. Florianová 1920. Album linorytů. Patitul, titul a 9 linorytů Vlastislav Hofman. Ex. 6/120. Volné listy v orig. kart. přebalu. Nesmírně vzácné album. Grafické listy korespondující s nejlepšími grafikami spolupracovníků Června jako byli Čapek nebo Špála. Kompletní se vyskytuje zřídka.
10 000.-

3. Jaroslav Picka

185. ROMAINS, Jules: Království těl. Praha Picka 1933. Titul a 6 kreseb Jan Konůpek. 37 s. 35 ex.., tento č. I., majitelem Jar. Picka( u tohoto ex. mimořádně sign. dvě poslední kresby). Plkž. vazba Ota Blažek (nesign.). Atypické Konůpkovy erotické kresby. Zvláště půvabný tisk, o němž sám Picka soudil ".. jedna z mých nejhezčích knížek..." Grimm 67, S. 4726.
2 900.-

185. d‘ AUREVILLY, Barbey J.: Stránka dějin (1603). Praha Picka 1952. Vyzd. dřevoryty Jiří Šindler. 50 s. Jeden věnovací výtisk, v tiráži poznámka rukou „zkušební tisk„. Plkž. vazba (Jenda Rajman?) v ochr. pouzdře. Grimm 251, spr. 80 ex. S. 5576.
800.-

187. HERRMANN, Ignát: Mají knížky své osudy. Praha Picka 1929. Ob. a 2 kresby v textu A. Hrska. Čtení pro bibliofily sv. VII. Nestr. Dat. dedikace I. Herrmann. Údaje v tiráži: "Tento tisk vydal I. Herrmann se svolením J. Picky jako svůj soukromý tisk ve 40 exemplářích, z nichž tento je připsán Jar. Pickovi." Orig. brož. Grimm 21. S. 3326.
500.-

188. MEYRINK, Gustav: Neviditelná Praha. Praha Jiří Picka 1930. Vyzd. dřevoryty Rudolf Beneš. 24 s. Ex. č. 60C na českém ručním papíře. Orig. brož. S. 4139.
600.-

189. NOVOTNÝ, Miloslav: Ďábelské limity. Praha Picka 1928. Vyzd. 3 suchými jehlami (front. sign.) Alois Moravec. 46 s. Ex.č. I. majitelem Jar. Picka, z 5 ex. pro autora. Ckž. vazba (Antonín Tvrdý?) v ochr. pouzdře. Velmi vzácné. Grimm 6, S. 1847.
900.-

190. /Erben, K. J./ Kytice z básní K. J. Erbena. Praha Picka 1951 (spr. 1956). Doslov K. Ressler. Front. reprod. xylografie, 13 iniciál František Richter, ručně kolorovala Jarmila Picková. 139 s. Cpl. vazba (orig.?), ob. přiváz. Grimm 338, CA 21 –2200 CZK.
1 000.-

191. HEINE, Heinrich: Shakespearovy ženy a dívky. Praha Picka 1945 (spr. 1953). Vyzd. 8 orig. litografiemi Ludmila Jiřincová. 81 s. Podpis Jiřincová v tiráži. Plkž. vazba v ochr. pouzdře. Půvabný tisk. Grimm 270, S. 6035a.
2 900.-

192. /Vrchlický, Jaroslav/:  Chansons sans honneur. Praha Picka b.d.(spr. 1930 ). Edice Olisbos sv. 1.Vyzd. 3 orig. lepty R. W. (Jaroslav Picka). 26 s. 120 ex. Náš ex. č. XIII  z 20 na císařském japonu. Převzácný přednostní exemplář na císařském japonu. Grimm 34.
12 000.-

193. SEIFERT, Jaroslav: Píseň o Viktorce. Praha Picka 1955. 8 sign. litografií Pavel Šimon. Upr. Jar. Picka. 70 s. Podpis Seifert. Tento ex. je z několika výtisků, které svázal Antonín Tvrdý do umělé koženky. Vzhledem k tomuto faktu a že všechny lito jsou podepsány, jedná se o ex. přednostní. V ochr. pouzdře. Grimm 320, S. 6907a
1 800.-

194. DYK, Viktor: Giuseppe Moro. Praha Picka 1946 (spr. 1956). Vyzd. dřevoryty Vojtěch Cinybulk. 56 s. Orig. pap. vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře. Grimm 335., S 5869.
400.-

195. ŽIŽKA, Otakar: Tři básně. Praha Picka 1948. Front. orig. mědiryt (portrét autora) Cyril Bouda. Nestr. Dedikace O. Žižky Jaroslavu Pickovi. Ex. 27/60. Orig. kart. Vydavatelův exemplář. Grimm 192, S. 7320.
750.-

196. KONŮPEK, Jiří: Tušení o Janu Konůpkovi. Praha Picka 1937 (spr. 1942). Vyzd. Jan Konůpek – front. (sign.), titul, celostr. sign. ilustrace a iniciály. Orig. ppl. vazba Karel Dudešek. Grimm 139, S. 3709.
600.-

197. Apokalypsa Petrova. Apokryfní zlomek Praha Picka b.d. (1936, spr. 1943). 2 celostr. sign. kresby s akvarelem, nakl. značka a kresba v titulu Jan Konůpek. Nestr. Volné listy. Unikát. Exemplář J. Picky. Grimm 152, S. 2233.
3 000.-

198. SEIFERT, Jaroslav: Praha a věnec sonetů. Básně z let 1945-49. Edice Monumenta genii bohemici sv. IV. Praha Picka 1956. Vyzd. ob., 10 celostr. cliché-verre a viněty Miroslav Troup. 119 s. Podpisy Seifert a Troup. Cpl. vazba s koženým štítkem na hřbetě a barev. orig. kresbou na přední desce vazby M.Troup. Orig. ob. přiváz., v ochr. pouzdře. Unikátní exemplář z majetku J. Picky. Mimořádný tisk. Grimm 329, S 6912.
4 000.-

199. Aloisu Dykovi k šedesátinám 10.1. 1941. Praha Picka a Konůpek 1941. Vyzd. Jan Konůpek. 30 s. Ex. 2/30. Na patitulu ex libris A. Dyka od Jana Konůpka. Plkž. vazba (O. Blažek?), orig. ob. přiváz. Grimm 134.
1 500.-

200. SEIFERT, Jaroslav: Frenštátská romance tříkrálová ( Pavlovi a Mahulence). Praha Picka 1954. Front orig. sign. lept a 2 lepty v textu Václav Sivko. Nestr. Počet výt. neudán (82). Cpl. vazba, orig. ob. přiváz., v ochr. pouzdře. Grimm 299. S. 6891.
1 000.-

201. GARDNER, Bruce R. C.: Maroquin a zlato. Praha Picka 1933. Čtení pro bibliofily sv. 27. 34 s. Náš ex. vyzdoben 5 sign. akvarely Jaroslava Váchala. Ve volných listech. Unikátní tisk, vydavatelův exemplář. Velmi vzácné! Grimm 73, S. 3145.
4 500.-

202. HODEK, Břetislav: Shakespearovy mužské postavy. Deset vyznání. Praha Picka b.d. Vyzd. Miroslav Troup, Titul napsal Bohuslav Blažej. 81 s. Náš ex. je pouze nátiskem díla, které J. Picka zamýšlel vydat a nechat ilustrovat (viz tiráž), ale k realizaci jeho záměru nikdy nedošlo. Unikátní fragment (bez ilustrací).
800.-

203. Apocalipsis beati Iohannis apostoli.
Praha Picka 1946. Monumenta genii humani sv. I. Front. a 8 sign. leptů Jan Konůpek. Nestr. Ex. č. VI / X. neprodejných na hollandu Pannekoeck. Pap. vazba Jan Šmok, s použitím obálky. Slavný nevyskytující se tisk, doprovázený působivými lepty J. Konůpka. Text latinský. Grimm 176, S. 5558.
4 500.-

204. BIBLÍ KRALICKÁ.
I. Čtyři evangelia. Praha Picka 1936. Vyzd. 84 kresbami Jan Konůpek. Písmo a iniciály Karel Dyrynk, koloroval J. Picka. Orig. ckž. vazba Antonín Tvrdý, v ochr. pouzdře. Vložen dvojlist, s ručním přípisem arch. Kozákovi od Aloise Dyka z r. 1941. Grimm 92.
II. Apokalypsa – Zjevení sv. Jana. Praha Picka 1937. Vyzd. Jan Konůpek. 98 s. Ex. 16/75. Volné archy v orig. pap. přebalu. Grimm 98, S. 2234
III. Skutkové svatých apoštolů. Praha Picka 1939. Vyzd. Jan Konůpek. 95 s. Ex. 16/68. Volné archy v orig. pap. přebalu. Grimm 104, S. 4864.
IV. Epištoly. Praha Picka 1939. Vyzd. Jan Konůpek. 237 s. Ex. 16/64. Volné archy v orig. kart. přebalu. Grimm 105, S.3034.
Nejslavnější a nejrozsáhlejší tisk Pickou vydaný. Bibliofilská legenda. V době vydání existovalo pouze 64 kompletů. Monumentální Pickův nakladatelský počin.
28 000.-

4. Různé bibliofilie - Others

205. APULEIUS, Lucius: Amor a Psyché.
Praha A. Novák 1923. Ed. Novákova Stovka sv. 1. Vyzd. 16 orig. litografiemi Hugo Boettinger. 60 s. Ex. 80/100. Orig. pap. vazba v ochr. pouzdře. S. 719.
900.-

206. ARISTOPHANE: Lysistrate. Paris Blaizot 1911. Vyzd 18 barev. lepty František Kupka. Náš exemplář je přednostní na císařském japonu a obsahuje ještě 2 sledy grafik černobílé a barevné varianty s remarky. Přivázán nakladatelský prospekt na knihu s dalším barev. leptem. Text 114 s. Ex. č. 48/100. Orig. brož., ( vloženo v ppl. deskách, celé pak v ochr. pouzdře.) Nejpřednostnější exemplář slavné Kupkovy Lysistraty v orig. brož. Skvostně zachovalý, světově významný tisk.
55 000.-

207. BEZRUČ, Petr: Slezské písně. Jekatěrinburg Osvětový odbor OČSNR 1918. Vyzd. Petr Pištělka. 128 s. Podpis Petr Bezruč. Orig. ob. přiváz. Ckž. vazba (nová). S. 341.
1 000.-

208. BLOY, Leon: Veřejné duše. Praha soukr. tisk (B.Irčan) 1930. Vytiskla Státní tiskárna. 24 s. Ex. 6/25 na van gelderu. Orig. kart. vazba v ochr. pouzdře. Typograficky zajímavé, nevyskytující se Bloyovo dílo. Na předsádce ex libris Antonín Grimm. S. 2607.
900.-

209. BŘEZINA, Otokar: Hudba pramenů.
Praha Odkaz 1918. Ob., front. a 4 celostr. dřevoryty František Bílek. 51 s. 2. vydání. Podpisy Březina i Bílek. Orig. brož. Vzácný tisk s podpisy obou autorů, které se spolu vyskytují málo.
2 500.-

210. BŘEZINA, Otokar: Několik básní z let devadesátých. Litomyšl Portman 1927. Front. orig. sign. lept Jan Konůpek. Nestr. Ex. C2 ze 4 ex. na papíře Eggerth. Orig. brož. S. 1294.
1 700.-

211. /Březina, Otokar/ NEZVAL, Vítězslav: Smuteční hrana za Otokara Březinu. Litomyšl Portman 1929. Front. orig. sign. lept Jan Konůpek. Nestr. Ex. 0/16. Orig. brož. S. 1827.
1 400.-

212. /Březina, Otokar/ In memoriam Otokar Březina. Litomyšl Portman 1930. Front. orig. sign. lept a titul Jan Konůpek. Nestr. Ex. B12/22 na zandersu. Orig. brož.
1 200.-

213. CLAUDEL, Paul: Zdenka Braunerova. Litomyšl Portman 1938. Titul, 1 celostr. sign. lept a kresby Jan Konůpek. Nestr. Ex. 9/25. Orig. brož. S. 2732.
1 800.-

214. CORBIERE, Tristan: Jarmareční zpěvačka a odpustková poutˇ… Litomyšl Portman 1930. Vyzd. 2 orig. celostr. dřevoryty a titulním listem Jan Konůpek. Nestr. Ex. 20/20. Orig. brož. S. 2748.
1 300.-

215. /Coubine, Oton/ MAURIAC, Francois: Orages. Paris 1926. Vyzd. 5 celostr. rytinami do stříbra Oton Coubine (Otakar Kubín). 57 s. Ex.č. 457. Orig. brož. Zajímavá úprava, v krásném stavu.
8 000.-

216. /Coubine, Oton/ LOUIS, Pierre: Mimes des Courtisanes de Lucien. Paris 1928. Vyzd. 8 suchými jehlami Oton Coubine. 140 s. Ex. č. 148. Ckž. vazba, orig. ob. přiváz. V ochr. pouzdře. Luxusní ckž. vazba s 8 orig. graf. listy Ot. Coubina.
7 000.-

217. DEFOE, Daniel: Das leben.. Engelländers Robinson Crusoe…Leipzig F. Dehne 1919. Vyzd. 10 celostr. sign. litografiemi Walther Klemm. 53 s. Ex. 180/300. Plperg. vazba. S 10 sign. litografiemi, zajímavé vydání Robinsona.
2 500.-

218. /Váchal, Josef/ DEML, Jakub: Hrad smrti. Král Vinohrady Deml 1912. Ob., front., titul a 9 barev. Dřevorytů Josef Váchal. 51 s. Dedikace J. Demla na patitulu. 500 ex. Orig. brož. S. 183.
12 000.-

219. /Deml, Jakub/ Svaté Hildegardy Cestyvěz. Vidění a zjevení. Kniha I. Král. Vinohrady Kosterka 1911. Front. barev. reprodukce z Wiesbadenského kodexu. 203 s. Orig. brož. V krásném stavu.
800.-

220. DEML, Jakub: Matylka. Tasov Deml
– Pardubice Vokolek 1937. Upr. Vlastimil Vokolek.Ob. Vojmír Vokolek? 37 s. Podpis Deml na titulu. Orig. brož. S. 2862.
240.-

221. ERBEN, K. J.: Svatební košile. Praha Zátiší 1920. Kresbami doprovodil Vlastislav Hofman. 21 s. textu. 700 ex. Orig. pap. vazba František Kadeřábek. Kubistická kniha, dosáhnuvší na několika aukcích zajímavých cen. S. 404.
600.-

222. FEUCHTWANGER, Lion: Válka židovská. Román. Praha Borový 1934. 509 s. Podpis Feuchtwanger na patitulu. Plperg. vazba v ochr. pouzdře.
1 900.-

223. GIONO, Jean: Preludium Panovo. Brno Pojer 1930. Ed. Atlantis sv. 9. Překl. Bohuslav Reynek. Vyzd. sign. leptem proti titulu (mimořádně!) a kresbou František Vik. 48 s. Ex. 18/50 na zandersu. Orig. brož. Raný, přednostní svazek Atlantidy. S. 3164.
400.-

224. HALAS, František: Malující rok. Místo vyd. neudáno, Klinkovský a Severin 1957. Vyzd. 13 barev. linoryty Ota Janeček. Nestr. Ex.16/100. Podpis Janeček v tiráži. Volné archy v orig. ob. Nevyskytující se Janečkovský tisk.
2 500.-

225. HOŘEJŠÍ, Jindřich: Návrat ztraceného syna. Praha Kruh krásné knihy 1946. Front. orig. sign. dřevoryt a upr. František Muzika. 38 s. Ex. 251/300. Orig. brož. S. 6103,
1 300.-

226. HRUBÍN, František: Rondel. Soukr. tisk J. J. Dvořákovi 1944? Vyzd. orig. suchou jehlou František Tichý. Nestr. Ex. 23/44. Dedikace Hrubín. Orig. brož. Nevyskytuje se. S. 3410.
3 600.-

227. HRUBÍN, František: S orly a se skřivany. Praha Tomsa 1943. Vyzd. 3 orig. suchými jehlami František Tichý. 23 s. Podpisy Hrubín a Tichý v tiráži a zvlášť dedikace F. Hrubína. Ex. 273/300. Volné archy v orig. pap. ob. S. 3411.
6 000.-

228. KARÁSEK, ze Lvovic Jiří: Obrácení Raymunda Lulla. Novella. Praha Srdce 1919. Ob., titul a upr. František Kobliha. 40 s. Dedikace S. Klírovi Jiří Karásek ze Lvovic. Orig. brož. V nádherném stavu. S. 460.
500.-

229. KARÁSEK, ze Lvovic Jiří: Boží převozník. Legenda. Kladno Klírovi 1928. Ed. Zodiak sv. 3. Vyzd 5 orig. dřevoryty, 2 vinětami, iniciálou a značkou František Kobliha. 40 s. Ex. 22/45 na zandersu. Vstupní iniciála kolorována. Podpis Jiří Karásek ze Lvovic. Orig. brož. v ochr. pouzdře. S. 1608.
1 300.-

230. KOBLIHA, František: Černé lesy.
Šest původních dřevorytů. Úvodní báseň Jan Opolský. Nestr. 6 orig. sign. dřevorytů František Kobliha. (88 exemplářů celkem). V tiráži dedikace tohoto novoročního tisku František Kobliha. Orig. brož. S. 6269.
1 400.-

231. KOMENSKÝ, J. A.: Labyrint světa a ráj srdce. Praha Lyra pragensis 1998. Vyzd. Albín Brunovský. Upr. Rastislav Vaněk. Nestr. Orig. ckž. vazba. Barevně fascinující tisk.
1 500.-

232. MÁCHA, K. H.: Mág. Báseň. Věrné faksimile l. vydání z r. 1836. Praha Veraikon 1913. 68 s. Orig. brož. Tento tisk je zařazen vzhledem k tomu, že se v poslední době vyskytlo několik pokusů o vydávání patisků za l. vydání, je proto třeba, aby sběratelé mohli mít k dispozici faksimile jako pracovní pomůcku.
240.-

233. MÁCHA, K. H.: Máj. Praha Průmyslová tiskárna 1925. Vyzd. Karel Svolinský ( 8 celostr. dřevorytů, 2 dřevoryt. viněty, jakož i písmo a návrh vazby). Upr. Method Kaláb. Vytiskla Průmyslová tiskárna pro Výstavu dekorativních umění v Paříži v r. 1925. 60 s. 35 čísl. exemplářů, tento č.11. Podpis Svolinský. Orig. cpl. vazba Antonín Jelínek. V ochr. pouzdře. Legendární, prakticky nedostupné vydání Máchova Máje, hledané již po generace. Převzácný tisk v dobrém stavu. Atypická kniha úctyhodného rozměru (69 x 49 cm). S. 969.
60 000.-

234. MAETERLINCK, Maurice: Poklad pokorných. Praha Neumannová 1916. KDA sv. 124-125. 2. opravené vydání. Titul a iniciály (dřevoryt a kresby) Miloš Klicman. 166 s. Náš ex. je ze 30 na ručním papíře. Brož., ve vazbě ze škrobového papíru. Z majetku A. Grimma. Nádherný titulní list. S. 505.
800.-

235. MASARYK, Thomas G.: Řeč presidentova. Praha Státní tiskárna 1923. Francouzský a český text. Písmo řezal a upravil s použitím tiskařských ozdob Vojtěch Preissig. 39 s. Ex. 186/300. Orig. plperg. vazba. Preissigem nádherně upravený slavný tisk.
1 500.-

236. MEREŽKOVSKIJ, Dimitrij S.: Smrt Pavla I. Praha Minaříková 1910. Ed. Knihovna slovanských autorů sv.9. Ob., patitul, front., titul a výzdoba V.H. Brunner. 139 s. Orig. brož. Skvostně vypravený tisk.
700.-

237. /MUCHA, Alfons/ Otče náš. Le Pater. Komposice A. Muchy. Praha Kočí b.d. /Paris Piazza 1899/ Ob. a 18 barev. orig. litografií Alfons Mucha. Nestr. Vydání francouzského / 50 ex./ má tento č. 46, vydání českého pak č. 2.České ex. byly vydány na japonu s černobílým doplňkem na čínském papíře /český text/. Orig. brož. Vloženo v krabici. Přednostní exemplář Muchova Otčenáše. Tisk po restauraci /zadní strana obálky/ je ale v dokonalém stavu. Mimořádně slavné základní dílo.Číslo tisku 2.
140 000.-

238. NERUDA, Jan: Písně kosmické. Praha Topič 1916. Upr. Method Kaláb. 81 s. Orig. ckž. vazba Antonín Malík.
1000.-

239. PAVEL, Ota: Tatínkova loď naděje.
Praha Bonaventura 1990. Vyzd. 4 orig. sign. litografiemi Vladimír Renčín. 33 s. Ex. A3/200. Se suchou pečetí. Volné archy v orig. pap. deskách s koženým štítkem.
1 500.-

240. /Píseň písní/ Le Cantique des Cantiques qui est sur Salomon. Paris 1905. Titulní list, 5 celostr. dřevorytů, 1 menší koncovka a ornamentace František Kupka. 82 s. 517 ex. Orig. brož. v ochr. krabici. Legendární tisk v krásném stavu.
16 000.-

241. Píseň písní. Praha Müller 1941. Ed. Lis knihomilův sv. 12. Návrh vazby a kresby František Tichý. Nestr. Ex. 57/300. Orig. plkž. vazba.
1 800.-

242. Píseň písní. Praha Lyra pragensis 1992. Vyzd. 3 sign. komb. technikami Albín Brunovský. 41 s. Ex 97/200. Se suchou pečetí Lyry pragensis. Orig. brož. Velmi půvabná knížka.
1 200.-

243. POE, E. A.: Ulalume. Praha Okénko 1941. Překl. Josef Mach. Vyzd. orig. dřev. Jan Konůpek. Podpis Mach. Nestr. Nerozřez. Orig. brož. 300.-

244. PREISSIG, Vojtěch: Barevný lept a barevná rytina. Technické poznámky. Díl I. Praha Česká grafika 1909. Text napsal, nakreslil obrazce a vyleptal přílohy Vojtěch Preissig. Náš ex. je ze 150 zvláštních výtisků a obsahuje 5 příloh. 115 s. Ex. 91/150. Podpis Preissig na patitulu. Orig. brož. Ob. mírně zašpiněna, uvnitř ve výborném stavu včetně příloh. Exemplář obsahuje 5 příloh na rozdíl od tiráže, která uvádí příl. 4.(Kvetoucí sad, portrét P. otce a „Houby„ ve 3 stavech.) Významná kniha. S. 112.
7 000.-

245. RENAUD, Suzanne – REYNEK, Bohuslav: Les Champignones. Houby. Vyzd. Orig. sign. suchou jehlou Bohuslav Reynek. Chlumec nad C. Oliva Jiří. U příležitosti prvního výročí úmrtí S. Renaud. Vytiskl Josef Cipra. Trojlist.
1 000.-

246. REYNEK, Bohuslav: Odlet vlaštovek. Praha M. Navrátil 1985. Front. orig. sign. lept Jan Souček. Nestr. Ex. 19/25. Volné archy v orig. ob. První knižní výbor z Odletu vlaštovek. 25 výtisků.
900.-

247. ROELANTS, Maurice: Hráč jazzu. Malý román jedné osoby a jeho sedmi jazzových bicích nástrojů. Praha Müller 1933. Ed. Lis knihomilův. Sv. 4. Front. Kresba Marcel Stobbaerts. 40 s. Dedikace autora. Orig. brož. Originál sig. kresby M Stobbaertse přiložen ke knize. S. 4718.
450.-

248. ROUALT, Georges: Věnování. Prostějov Glivický? 1971. Bablerovy překlady tří Roualtových básní věnovaných Bloyovi, Cézannovi a Florianovi.  Studie J. Glivického, G. Roualt, J. Florian, J. Čapek. Front. orig. sign. rytina Bohuslav Reynek. Nestr. Volné listy v orig. ob. Naprosto nedostupný tisk s jednou z posledních Reynkových rytin.
1 600.-

249. SÁŇKA, Arno – BUBLA, Václav: České bibliofilské tisky I.-V.
I. Brno Kočí 1923. Vyzd. orig. dřev. Josef Váchal. Ex. 448/500. Orig. brož. Výborný stav.
II. Brno Sáňka 1927. vyzd. Jan Konůpek. Ex. 232/300. Orig. kart.
III. Brno Sáňka 1931. Vyzd. Jan Konůpek. Ex. 210/300.Orig. kart.
IV. Praha St. knihovna 1967. Nerozřez. Ve volných arších.
V. Praha St. knihovna 1971. Ppl. vazba.
Nepostradatelná základní příručka
12 000.-

250. SEIFERT, Jaroslav: Pantoumy o lásce.
Praha Müller 1940. Ed. Krásná a užitková kniha sv. 15. Vyzd. 26 kresbami Ludmila Jiřincová. Upr. F. J. Müller. Nestr. Dedikace Seifert. Cpl. vazba. Slavné vydání s překrásným doprovodem L. Jiřincové. S. 4800.
2 500.-

251. SEIFERT, Jaroslav: Vltava. Praha soukr. tisk b.d. Vyzd. 5 orig. sign. celostr. suchými jehlami Mario Stretti. Vytiskl na ručním lisu Josef Cipra. 37 s. Dedikace Seifert z r. 1952. Plperg. vazba, orig. ob. přiváz. (Na přední předsádce ex libris sign. Michael Florian). S. 6933.
1 000.-

252. SEIFERT, Jaroslav: Vlaštovky nad řekou. Několik básní o Praze. Praha PNP a SČB 1962. Vyzd. 2 orig. sign. suchými jehlami Ludmila Jiřincová. 28 s. 500 ex. Podpis Seifert. Orig. brož. Tisk s nádhernou výzdobou. S. 6931.
2 500.-

253. SEIFERT, Jaroslav – Sýs, Karel – ŽÁČEK, Jiří: Ota Janeček 65. Jubilejní výtisk u příl. 65. narozenin Oty Janečka. Vyzd. 3 orig. sign. barev. rytinami Ota Janeček. Upr. Bohuslav Blažej. Nestr. 200 ex. Podpisy Sýs, Žáček, Fr. Dvořák. Orig. brož. Nádherný Janečkovský tisk.
3 600.-

254. TÁBORSKÝ, František: Jitřní. Praha SČB 1938. Vyzd. orig. barev. litografiemi Karel Svolinský. Upr. Method Kaláb. 31 s. Ex. 25/100. Plperg. vazba s orig. ob. Krásný tisk. S. 5111.
900.-

255. TERRASON, Jean: Sethos. Praha Lyra pragensis 1996. Ed. Polyhymnia sv. 79. Vyzd. 6 orig. sign. litografiemi Jan Kristofori. 61 s. Ex. 95/200. Orig. brož.
900.-

256. TOMAN, Karel: Melancholická pouť. Básně. Praha Umělecký měsíčník Obzory 1906. Ed. Obzory sv. 2. Ob. B. Haunnerová. 45 s. 1. vyd. Podpis Karel Toman. Plperg. vazba s orig. ob. Významný tisk.
1 000.-

257. VÁCHAL, Josef – ŠIMÁNEK, Josef: Putování malého Elfa. Cyklus dřevorytů ke stejnojmenné básni Jos.Šimánka. Praha Váchal 1911. Ob., titulní list a 12 celostr. čb. dřevorytů Josef Váchal. Nestr. Ex. 27/100. Dedikace J. Váchala E. Pacovskému z 25.11.1911. Podpis Šimánek. Orig. brož. Nesmírně důležitý tisk s překrásnými dřevoryty. Absolutně dokonalý stav knihy, staré letos 100 let. V tomto stavu již prakticky nemůže existovat. Exklusivní tisk. S. 145.
95 000.-

258. Váchalův Havran dle světoznámého vzoru přejinačený, do českého převedený a značně rozšířený a zmodernisovaný s velmi vtipně na nové brdo upraveným "nevermor." Officina Wrssowiensis 1937. (38 rýmovaných slok). Obálka 1 celostr. čb. dřevoryt a červená viněta Josef Váchal. 14 s. 20 ex., tento označen 0. Podpis Váchal v tiráži. Volné archy v orig. ob. Slavný Váchalův tisk ve 20 ex. Arg. K 37., S. 7163.
14 000.-

259. VÁCHAL, Josef: Vigilie o hodině hrůzy, blahořečení a modlitba za psa. Studeňany Váchal 1948. Čtvrté doplněné 9x otištěné vydání. Napsal, do dřeva vyryl a vytiskl Josef Váchal 1948. Nestr. Ex. č. 4 z 9 výtisků. 94 s. V závěru knihy nový dřevoryt s tiráží 4. vydání, pod ním dedikace J. Jiřičkovi z r. 1949. Vpředu celostr. dřevoryt. ex libris, ručně kolorované pro Jos. Jiřičku. Plperg. vazba sign. Rajman. Pěkný exemplář s řadou individualizujících prvků. Arg. K 41.
40 000.-

260. VÁCHAL, Josef: Malíř na frontě.
Soča a Italie 1917-18. Praha Macková 1929. Napsal, 42 dřev. a 1 linoryt vyřezal a 4 reprodukcemi dle fotografií doložil Josef Váchal. Koncový dřevoryt podepsán. 403 s. Ex. 101/157 s podpisem autora v tiráži. Na 1. předsádce akvarelové ex libris pro E. Vozábovou. Plkž. vazba s přiváz. orig. ob. Ex libris – akvarel s válečnou tématikou, v pravém dolním rohu zobrazil V. sám sebe a akvarel podepsal. Arg. K 27, S. 2108.
16 000.-

261. /Váchal, Josef/ PETRBOK, Jar.: O chlapci, který slunce hledat šel. Král Vinohrady Koníček 1917. Vyzd. orig. barev. front. a 2 celostr čb. dřev. Josef Váchal. 49 s. Orig. brož.
450.-

262. VILDRAC, Charles: Kniha lásky. Praha Kruh krásné knihy 1947. Překl. Vladimír Holan. Vyzd. orig. sign. leptem a upr. Josef Istler. Nestr. Nerozřez. Podpis Holan. Ex. 8/333. Volné archy v orig. ob. S. 7201.
1 400.-

263. Villon očima Ludmily Jiřincové. Praha SČB 1955. Text P. Režný. Ob. lino a front. orig. sign. litogr. Ludmila Jiřincová. 25 s. Orig. brož. S. 6849.
800.-

VI. Varia

264. REDEL, K. A.: Das sehenswürdige Prag. Alle Sehens, Merck, wunderwürdige Begebenheiten, Denckmale und Antiquitäten…Franckfurt und Leipzig Wolff (1710). Průvodce Prahou, dějiny kostelů, klášterů, úřadů, městských částí  atd. S mědirytinou Prahy. 546 s. Orig. plkž. vazba. Barokní průvodce Prahou, zabývající se kromě historie i tehdejší současností života ve městě – ceny na trzích. Vzácná Pragensie ve výborném stavu.
12 000.-

265. /moda/ Kleidungs Arten in Stadt Augsbourg. Augsburg M. G. Crophius b. d. 36 ručně kolorovaných mědirytin převážně dámských kostýmů I.G. Merz. Restaurován titulní list (kolor. měditytina). Pap. vazba. Půvabný tisk v dobrém stavu.
5 000.-

266. WEINOLT, Franz: Denkwürdigkeiten aus dem Leben Alois Klar’s. Prag und Leitmeritz 1835. Front. rytina pohled na Pražský hrad z Klárova a 1 příloha – rytina s vyobrazením medailí. 178 s. Orig. pap. vazba. Baron Klar založil na místě po něm nazvaném Klárov ústav slepců. Významný dokument k pražské historii.
2 400.-

267. ČELAKOWSKÝ, F. L.: Ohlas písnj českých. Praha Knížecí arcibiskupská knihtiskárna 1840. 1. vydání. 106 s. pozdější cpl. vazba. První vydání klasického díla české literatury.
1 800.-

268. Kytice. Almanach. Praha 1859. Front. podobizna V.K. Klicpery s podpisem. Orig. fotografie Venuše Miloské jako příloha. Příspěvky mj. Hanka, K. J. Erben, Rieger, Klicpera, Jablonský. 240 s. Cpl. vazba (orig.?) s koženými štítky.
850.-

269. Seznam knih a časopisů nakladatelství Otto 1871-1896. Praha Otto 1896. Seznam knih, časopisů, hudebnin a uměleckých prací s 127 ukázkami ilustrací. 168 s. Cpl.vazba, orig. ob. přiváz. Pracovní příručka, skvěle tiskařsky provedená.
400.-

270. WEINER, Richard: Třásničky dějinných dnů. Feuilletony R. Weinera 1918-1919. Brno Lidové noviny 1919. Ob. anonym (Fr. Kysela?). 239 s. Orig. brož.
600.-

271. Poplach kozáctva č. 17. Nezávislý časopis historické Kozácké mysli. Praha Borčevský 1934. Zvláštní vydání k XX. výročí světové války. Památní číslo na kozáckou emigraci v Československu r. 1934. 35 s. Četná vyobrazení. Orig. sešit s obálkou. Časopis z již téměř neznámé historie.
300.-

272. BŘEZINA, Otokar: Listy Otokara Březiny Jakubu Demlovi. Tasov Deml 1932. Front. podobizna O. Březiny. Vyzd. František Bílek. 126 s. Nerozřez. Dedikace Deml. Orig. brož. Výborný stav.
400.-

273. SEIFERT, Jaroslav: Ruce Venušiny.
Praha Melantrich 1936. Ed. Poesie. Front. Antonín Procházka. Dedikace Seifert básníku Jakubu Demlovi. 44 s. Orig. brož. Deml knihu tužkou glosoval, ne vždy lichotivým způsobem. Unikát.
1 500.-

274. HAVLÍČEK, Jaroslav: Neviditelný. Román. Praha Vilímek 1937. 1. vydání. 322 s. Na titulním listě podpis Havlíček. Orig. cpl. vazba. Nesmírně vzácný podpis na 1. vydání Neviditelného.
4 000.-

275. KOLÁŘ, Jiří: Křestný list. Básně. Praha Petr 1941. Ed. První knížky sv. 9. Upr.Jaroslav Šváb. 41 s. 500 ex. Orig. brož. Vzácný raný Kolář.
900.-

276. KUNDERA, Ludvík: Živly v nás. Praha Stýblo 1946. Knižnice Lyra sv. 6. Vyzd. fotografií Miloš Koreček. 49 s. 1000 ex. Orig. brož.
900.-

277. STEHLÍK, Ladislav: Země zamyšlená. Praha Lidová tiskárna 1947. Datovaný podpis L. Stehlík. Dat. dedikace Alois Moravec, který knihu vyzdobil originálními kresbami (předsádky, patitul, titul, tiráž, začátky a konce kapitol). 382 s. Cpl. vazba.
700.-

278. SEIFERT, Jaroslav: Chlapec a hvězdy. Praha ČS 1958. Ob., vazba a upr. Josef Flejšar. 73 s. Dedikace Seifert. Váz. v orig. ob.
300.-

279. REYNEK, Bohuslav: Podzimní motýli – Sníh na zápraží – Mráz v okně. Hradec Králové Kruh 1969. Připravil Ivan Diviš. Front. Bohuslav Reynek. Vazba, ob. a upr. Jaroslav Šerých. 152 s. Dat. dedikace Bohuslav Reynek (1970). Váz. v orig. ob.
800.-

280. DIVIŠ, Ivan: Křížatky. Mnichov Poesie mimo Domov 1978. na obálce orig. linoryt Karel Kryl. 35 s. Dat. podpis Ivan Diviš. Volné archy v orig. ob.
500.-

281. /samizdat/ KADLEC, Vladimír: Když se plýtvá miliardami. Praha 1979, vyd. neuveden. Strojopis. 85 s. Cpl. vazba.
200.-

282. ZÁBRANA, Jan: Psovod Gerža. Praha Kodudek 2010. Edice Sedmadvacet a dost sv.1. Text na přední desku vazby, předsádky, front., titul a 4 sign. ilustrace do lina vyryl a vytiskl Jan Laštovička. 82 s. Ex. č.5/27 (ze 7 autorských.) Orig. ppl. vazba Atelier Krupka. V ochr. pouzdře.
800.-

283. Mladý rek Burský. Pro českou mládež zpracoval Václav Beneš- Šumavský. Praha Vilímek b.d. S ilustracemi Věnceslava Černého a 4 barevnými obrázky. 143 s. Orig. cpl,. vazba s nalepeným barev. obr.
300.-

284. PREISSIG, Vojtěch: Byl jeden domeček. Praha Dědictví Komenského b.d. Spisů Dědictví č. 58. Ob. a 12 zinkografických leptů Vojtěch Preissig. Nestr. Orig. brož. Legendární tisk ve výborném stavu.
8 500.-

285. LADA, Josef: Svět zvířat. Praha Kočí 1920. Umělecké snahy. Verše Petr Křička. Ob. a 12 barev. ilustr. Josef Lada. Nestr. Orig. brož. Mír. poškoz. obálka.
6 000.-

286. /Toyen/ Veselé pohádky z celého světa. Sebrala a upravila Marie Majerová. Praha Odeon 1930. Ob. a 20 barev. a čb. ilustrací Toyen. 119 s. Orig. ppl. vazba. Ve vynikajícím stavu. Wonderful condition.
6 000.-

287. JIMENÉZ, J. R.: Stříbrák a já. Andaluská elegie. Praha SNDK 1967. Ob., ilustrace a na titulním listě sign. orig. pastel Ota Janeček. 106 s. Váz. v orig. ob. Tento exemplář s orig. pastelem Oty Janečka.
1 200.-

KONEC AUKCE